Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 vw T5 přídavná zrcátka: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

vw T5 přídavná zrcátka

Poslední aktualizace před 6 let
M
Miroslav6Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
jsem povinen mít podle předpisů na vw T5 2012 po faceliftu přídavná zrcátka ? Tahal bych karavan 230 cm šíře.
předem díky za info.
Míra a Zuzka
MB W251 Adria Adora 482 LU
JardaK2JardaK2Člen
Přidáno před 7 let
Hm to mě nikdy ani nenapadlo že by to byla povinnost podle nějakých předpisů. Standartně jezdím jen s přídavným na levé straně. Uvidíme co zkušenější?
Jarda,Hanka,Anetka,Tomášek a Kačenka, VW CADDY CROSS 4motion - Burstner Belcanto 490TK
krakenkrakenČlen
Přidáno před 7 let
Pokud přípojné vozidlo svými rozměry po připojení k tažnému vozidlu znemožní řidiči řádný výhled vnějšími zpětnými zrcátky, musí být opatřeno tažné vozidlo doplňkovými zpětnými zrcátky s větším vyložením nebo jiným zařízením, které zajistí řádný výhled.
-
tak asi tak
M
Miroslav6Člen
Přidáno před 7 let
Díky za info. A jaké to je v praxi? Dá se bez zrcátek bezpečně jezdit.
Míra a Zuzka
MB W251 Adria Adora 482 LU
krakenkrakenČlen
Přidáno před 7 let
S 2,30 se to dá, ono se to dalo i s 2,50kou, když jsem je jednou zapomněl doma . Se zrcátky je to lepší, je dále vidět třeba na dálnici, zejména při přípravě na předjíždění.
Máme 2,50ku , jezdím se zrcátky neustále.
Když si stoupneš za karavan měl by jsi vidět zrcátka vyčnívat.
-
Tady je to pěkně na obrázku jak by to mělo být.
http://www.carava...ost_148846
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
Moje zkušenost s 230 se standardními zrcátky na Traficu ,Pathfinderu, MPV - zcela bez problému.
Klasické osobáky od střední třídy v pohodě, jen v některých případech se při předjíždění udělalo malé "esíčko" .
Přídavná zrcátka jsem neměl nikdy a jezdil jsem bezpečně bez škraloupu.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 7 let
Máme T4ku + 2.30 karavan a nedovedu si představit jízdu bez přídavných zrcátek. Je to přesně jak píše Kraken. Pokud chceš např. na dálnici začít předjíždět tak to je o průšvih. V origo zrcátkách není vidět dostatečně daleko a pokud za tebou jede nějaký janek třeba 160 km/h a ty se ploužíš do kopce a chceš předjet kamion, tak ho máš napasovanýho ve vleku ani nevíš jak. A asi nemusím zdůrazňovat, že ti to samozřejmě policie hodí na tryko.
Pokud budeš kupovat přídavný zrcátka tak to dobře zvaž. Nejsou zrcátka jako zrcátka. Já bych do ničeho jiného než jsou zrcátka Emuk nešel.
KotaKotaČlen
Přidáno před 7 let
Tuším na FB diskuzích někdo psal, že při kontrole na západě si četník stoupnul k zadní straně karavanu a chtěl po řidiči říct, kolik prstů ukazuje. Výsledek je asi jasný, pokud tam neviděl. Já s mondeem dokážu jet bez zrcátek, ale není to pohodlný,člověk toho za sebou moc nevidí. Jak jedeme na výlet, tak nasazuju. Je to větší jistota...
Budeš měnit tahouna?
Mondeo 2,2tdci + Hobby 460 ufe 2003
M
Miroslav6Člen
Přidáno před 7 let
[quote]Tomik Kralu napsal:

Máme T4ku + 2.30 karavan a nedovedu si představit jízdu bez přídavných zrcátek. Je to přesně jak píše Kraken. Pokud chceš např. na dálnici začít předjíždět tak to je o průšvih. V origo zrcátkách není vidět dostatečně daleko a pokud za tebou jede nějaký janek třeba 160 km/h a ty se ploužíš do kopce a chceš předjet kamion, tak ho máš napasovanýho ve vleku ani nevíš jak. A asi nemusím zdůrazňovat, že ti to samozřejmě policie hodí na tryko.
Pokud budeš kupovat přídavný zrcátka tak to dobře zvaž. Nejsou zrcátka jako zrcátka. Já bych do ničeho jiného než jsou zrcátka Emuk nešel.[/quote

Také si myslím, že to bez zrcátek nebudu zvládat. T5 je už na dvoře tak prostě objednám Emuk a nebudu si hrát na hrdinu.
Míra a Zuzka
MB W251 Adria Adora 482 LU
krakenkrakenČlen
Přidáno před 7 let
Jak jsem již psal, ono se to dá, obzvláště s tak velkým autem jako je T5, ale ...
EMUKy schvaluji. Také mám.
Upravil kraken dne 19.10.2017 17:15, před 7 let
RobertRobertČlen
Přidáno před 7 let
Pro ty, kteří tahají karavan bez zrcátek - jak couváte? Nedovedu si představit couvat pár desítek metrů bez nich. :x Ve Skandinávii je jízda bez nich přímo zakánána. B)
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Robert napsal:

Pro ty, kteří tahají karavan bez zrcátek - jak couváte? Nedovedu si představit couvat pár desítek metrů bez nich. :x Ve Skandinávii je jízda bez nich přímo zakánána. B)



Mne se celkem osvědčil couvací asistent. Je to jedna z funkcí palubní navigátorky. V dnešní době moverů je manévrování s přívěsem zcela
o něčem jiném.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Citovat

Robert napsal:

Pro ty, kteří tahají karavan bez zrcátek - jak couváte? Nedovedu si představit couvat pár desítek metrů bez nich. :x Ve Skandinávii je jízda bez nich přímo zakánána. B)



Mne se celkem osvědčil couvací asistent. Je to jedna z funkcí palubní navigátorky. V dnešní době moverů je manévrování s přívěsem zcela
o něčem jiném.


Mover je dobrá věc. Hlavně v případě, že potřebuješ od někud vycouvat. Odpojíš vlek, otočíš moverem, otočíš auto a zase zapřáhneš. :D
RobertRobertČlen
Přidáno před 7 let
Já to myslel jinak. Jak nacouváš 100 (200) metrů na úzké cestě k nejbližšímu vyhybadlu, když potkáš dřevaře táhnoucího 10ti metrový vlek. On couvat nebude. A věř, že to je ve Švédsku běžné.
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
JardaK2JardaK2Člen
Přidáno před 6 let
Je to o kombinaci auta velikosti zrcátek a velikosti karavanu. Když jsem jezdil z O2 tak jsem si to bez přídavných zrcátek také nedovedl představit. Se stejným karavanem a Caddy (do 2015) s velkými zrcátky jezdím jen s přídavným vlevo kvůli předjížděcím manévrům abych viděl o kousíček více, ale velkej rozdíl to není. A na couvání je lepší někoho z osádky poslat nechat si ukázat, protože pokud se za karavan nalepí OA tak ho nevidíš ani v těch přídavných a málokdy jedeš s karavanem někam sám.
Jarda,Hanka,Anetka,Tomášek a Kačenka, VW CADDY CROSS 4motion - Burstner Belcanto 490TK
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Robert napsal:

Já to myslel jinak. Jak nacouváš 100 (200) metrů na úzké cestě k nejbližšímu vyhybadlu, když potkáš dřevaře táhnoucího 10ti metrový vlek. On couvat nebude. A věř, že to je ve Švédsku běžné.


Pokud člověk umí s vlekem couvat tak je jedno jestli couvá 5m nebo 200m.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Miroslav6, JardaK2, kraken, JiPe Highlanders, Tomik Kralu, Kota, Robert

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,677,468 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26055 sekund | Průměrně za: 0.26055 (0) sekund | Dotazy: 117 | Použitá paměť: 2.1MB/2MB