Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 fotovoltaika: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

fotovoltaika

Poslední aktualizace před 7 let
E
edahermanČlen
Přidáno před 7 let
Ahojky.Kdo poradí??? - co je lepší - dva panely 150W a nebo jeden 300W.A mono nebo poly.Díky za případné info.
VasuVasuČlen
Přidáno před 7 let
Já jsem zastánce jednoho panelu, nebo dvou panelů naprosto shodných.
Jelikož jezdím na divoko preferuji polykrystalické panely na nepřímé světlo. Zkoušel jsem panel monokrystalický i amorfní, nejlepší dle mně polykrystalický. Mám 2x150 W a baterky 200 Ah. Toť můj názor.
Fiat Knaus 2,8 + dva senioři
LadesekLadesekČlen
Přidáno před 7 let
Já mám teď objednaný amorfní 150w, dle prodejce je na karavany nejlepší amorfní, neboť dělá el. i ve stínu a není třeba ho naklánět ke slunci. Měl by utáhnout provoz karavanu. Ne na topení. Pokud bude málo, tak přidáme další 150W :-)
E
edahermanČlen
Přidáno před 7 let
Tak o amfor jsem po přečtení hodně moc diskuzí a technických parametrech vůbec nepřemýšlel a nepřemýšlím.Spíše nemám jasno zda bude lepší jeden velký a nebo dva stejné menší.
VasuVasuČlen
Přidáno před 7 let
Já jsem řešil 2x150 W panel, jeden vepředu, druhý vzadu na střeše. Ne vždy se ti podaří postavit vhodně, aby svítilo slunce na oba dva.
Jinak jsem měl jeden rok 2 panely amorfní 60W 60 V, regulátor MPPT a byla to katastrofa. Nabíjely, když nesvítilo slunce a když svítilo, nabíjet se jím nechtělo. Šly pryč a teď mohu energii rozdávat.
Fiat Knaus 2,8 + dva senioři
E
edahermanČlen
Přidáno před 7 let
Díky za příspěvky.Ale já bych spíše potřeboval znát váš názor zda je lepší dva malé a nebo jeden velký panel a zda spíše mono nebo poly.
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
Je to úplně jedno.
E
edahermanČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Karel Prokop napsal:

Je to úplně jedno.


Díky za stručnou ale věcnou odpověď.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: edaherman, Vasu, Ladesek, Karel Prokop

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,403,023 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.16479 sekund | Průměrně za: 0.16479 (0) sekund | Dotazy: 84 | Použitá paměť: 1.87MB/4MB