Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Oprava pneu v Německu: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Oprava pneu v Německu

Poslední aktualizace před 6 let
krakenkrakenČlen
Přidáno před 6 let
M+S není jednoznačné označení pro zimní pneumatiku. Označují se tak pneu celoroční, offroad či terénní.
Číňan má M+S pro jistotu i na pneumatikách letních.
CZ legislativa je tím naplněna.
Obecně se přechází na symbol horského štítu ...
K
KoralovciČlen
Přidáno před 6 let
Přesně tak, na uvedeném odkazu od Seamena je i v popisku uvedeno ze se jedna o letní pneumatiky...
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

kraken napsal:

M+S není jednoznačné označení pro zimní pneumatiku. Označují se tak pneu celoroční, offroad či terénní.
Číňan má M+S pro jistotu i na pneumatikách letních.
CZ legislativa je tím naplněna.
Obecně se přechází na symbol horského štítu ...


NA NOVÉM VOZE koupeno u euro mobilu z Německa :
Mám Michelin Agilis Campink CP M+S r.v. 2014 výroba madein Poland ted jsem to kontroloval . Jsou to zimní nebo terénní , ofroud , už mám v tom hokej . Podle naší legislativy M+S - jsou zimní "trenní" , co na to Němci a Rakušané mohu tam jet? ? :x

--Podle tohoto znění je to rozhodující jen od data výroby pneumatiky, tak jsem zvědav jak se to bude v tom sněhu hledat to mrnavé číslo . Příští rok jsme dojeli a je nutno dát si pozor při koupi zimních pneu.


SAPUKI odkaz:



Vzorek zimních nebo celoročních pneumatik musí mít hloubku nejméně 4 mm v hlavních dezénových drážkách a takové pneumatiky musíte mít obuté na celém území ČR od 1. 11. do 31. 3., je-li splněna podmínka v předchozím odstavci. Vhodné pneumatiky se pak poznají tak, že mají na bočnici symbol sněhové vločky nebo označení M+S (Mud+Snow, bláto+sníh), nebo nějakou variantu, anebo to jsou terénní pneumatiky.
Německá pravidla jsou dnes prakticky stejná, ale od 1. ledna 2018 doznávají určitých změn. Především je novinkou, že označení M+S na pneumatikách nestačí, neboť se začalo objevovat i na pneu, které pro zimní provoz vhodné nejsou. Aby tedy byla pneumatika německým policistou považována za vhodnou pro zimní provoz, musí mít na bočnici symbol sněhové vločky na pozadí horského štítu - ať už v kombinaci s M+S nebo nikoli. Jinými slovy - to, co vám bude stačit v České republice, v Německu neobstojí.
Nesplnění této povinnosti němečtí policisté „ocení” pokutou až do 75 Eur (1 900 Kč), tedy o 15 Eur vyšší sazbou, než jakou bylo dosud trestáno použití těch letních. Další novinkou pak je, že trestán pokutou do této výše bude nejen řidič za to, že s takovým autem vyjel, ale i provozovatel za to, že to umožnil. Tedy, pokud nejde v obou případech o jednu a tu samou osobu.
Určitou útěchou může být, že se toto nařízení vztahuje jen na nově vyrobené pneumatiky, tedy ty výrobou v roce 2018 či novější. To na první pohled znamená výhru, neboť cokoliv zimního obujete letos, do Německa s tím tuto zimu bez problému můžete. Je ale otázkou, jak moc budou policisté ochotni na datum výroby reálně hledět, navíc pochopitelně už tuto zimu můžete nazout pneu vyrobené po 1. lednu. Tíživější ale bude nové omezení příští rok - ať už máte pneu jakkoli dobré chcete, v Německu budou bez zmíněného symbolu za hranicí zákona.
Žijeme jen jednou.
Upravil Laky dne 19.10.2017 12:28, před 6 let
S
SeamanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Herman napsal:

Citovat

kraken napsal:

M+S není jednoznačné označení pro zimní pneumatiku. Označují se tak pneu celoroční, offroad či terénní.
Číňan má M+S pro jistotu i na pneumatikách letních.
CZ legislativa je tím naplněna.
Obecně se přechází na symbol horského štítu ...


NA NOVÉM VOZE koupeno u euro mobilu z Německa :
Mám Michelin Agilis Campink CP M+S r.v. 2014 výroba madein Poland ted jsem to kontroloval . Jsou to zimní nebo terénní , ofroud , už mám v tom hokej . Podle naší legislativy M+S - jsou zimní "trenní" , co na to Němci a Rakušané mohu tam jet? ? :x



Dle toho co jsem zjišťoval tak Rakousko ano, pokud je vzorek min. 4mm a více, v Německu mají slovíčko "vhodné" tak si to osobně vysvětluji podobně jako v A. Jinak mám na zimu na plecháčích "C" Bridgest. s indexem 109, které mají max tlak cca 4,5 a trochu to na nich plave bo jsou celkově měkčí, nejezdím na nich rád. Zesílený typu Camper vyloženě zimní s výše citovanou vločkou asi na trhu nejsou.:x
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Seaman napsal:

Citovat

Herman napsal:

Citovat

kraken napsal:

M+S není jednoznačné označení pro zimní pneumatiku. Označují se tak pneu celoroční, offroad či terénní.
Číňan má M+S pro jistotu i na pneumatikách letních.
CZ legislativa je tím naplněna.
Obecně se přechází na symbol horského štítu ...


NA NOVÉM VOZE koupeno u euro mobilu z Německa :
Mám Michelin Agilis Campink CP M+S r.v. 2014 výroba madein Poland ted jsem to kontroloval . Jsou to zimní nebo terénní , ofroud , už mám v tom hokej . Podle naší legislativy M+S - jsou zimní "trenní" , co na to Němci a Rakušané mohu tam jet? ? :x



Dle toho co jsem zjišťoval tak Rakousko ano, pokud je vzorek min. 4mm a více, v Německu mají slovíčko "vhodné" tak si to osobně vysvětluji podobně jako v A. Jinak mám na zimu na plecháčích "C" Bridgest. s indexem 109, které mají max tlak cca 4,5 a trochu to na nich plave bo jsou celkově měkčí, nejezdím na nich rád. Zesílený typu Camper vyloženě zimní s výše citovanou vločkou asi na trhu nejsou.:x


Na starším voze jsem kupoval zimní pneu ca 2roky zpět, to už jsem měl zimáky zmíněné značky s horou a vločkou , jen rozměr byl 15" tadkom mám 16" už z výroby tak mne štve když to mění a zároven tam montují s jiným označením .
Žijeme jen jednou.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Sapuki, Martin Mrak, tomas86, bleriot11, mstr, Franta REZAC, kraken, leosmalik, Koralovci, Seaman, Vlasta1, copy, Laky

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,035,447 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20463 sekund | Průměrně za: 0.20463 (0) sekund | Dotazy: 69 | Použitá paměť: 1.8MB/4MB