Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Oprava pneu v Německu: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Oprava pneu v Německu

Poslední aktualizace před 6 let
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 6 let
Musím se podělit s historkou, kterou mi brácha vyprávěl. Se svým BMW jel do Itálie na dovolenou a na dálnici v Německu zjistil, že má píchlou pneu. Než zastavil, pneu zničil. Nasadil tedy dojezdovou galusku a jel do nejbližšího města. Byla sobota před polednem a tak byl rád, že sehnal otevřený pneuservis. Stejný druh jeho pneumatiky neměli, tak chtěl dvě stejné, aby byla shoda na jedné nápravě. Vzali si od něho techničák a řekli, že v Německu musí být všechny čtyři pneu stejné podle TP a nic jiného nesmějí namontovat. Tak musel koupit čtyři pneu nové a tři zánovní tam nechal a ještě zaplatil za likvidaci. Vypadá to, že nastala realita absolutní korektnosti. :o
Martin MrakMartin MrakČlen
Přidáno před 6 let
Připadá mě, že se nechal opít rohlíkem. Šmejdi využily toho, že je pán v nesnázích.
Není nad plnohodnotnou reservu.
Martin
Facebook- Martin Havelka
T
tomas86Člen
Přidáno před 6 let
To bude asi lepší sebou velkej techničák nevozit a nechat si namontovat pneu na ráfek, nikoliv na auto. :-)
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 6 let
Stačil jim malej techničák a plnohodnotná rezerva se mu tam nevejde. Taky jsem si říkal, že měl jít jen s jednou pneumatikou.
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 6 let
Techničák bych z ruky nedal,jedině policii.Jel bych to jinýho servisu a tam donesl ráfek a koupil jakoukoli jinou gumu.Nevím jaké tam mají zákony,ale myslím ,že ho pěkně natáhli.
M
mstrČlen
Přidáno před 6 let
Asi ho natahli, vypada to, ze maji v Nemecku prakticky stejne predpisy jako u nas:

https://www.adac....fault.aspx

Mimochodem, jde to najit za par sekund.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 6 let
Jinak nesmysl. Za obutí odpovídá řidič. Kdyby tam chtěl traktorku, tak to prodejci může být jedno.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 6 let
to mstr.
Díky, už jsem mu přeposlal odkaz. Bude mít asi radost:-) Ale pršelo, v autě dvě děti a před polednem, tak to nechtěl zdlouhavě řešit. Alespoň jsme se poučili my. :)
krakenkrakenČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

SignBoss napsal:

Kdyby tam chtěl traktorku, tak to prodejci může být jedno.


To není tak docela pravda.
Pokud mu namontují na vozidlo nevyhovující díl, odpovědnost za tuto montáž nese servis.
Samozřejmě nadále platí že řidič ...
leosmalikleosmalikČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

kraken napsal:

Citovat

SignBoss napsal:

Kdyby tam chtěl traktorku, tak to prodejci může být jedno.


To není tak docela pravda.
Pokud mu namontují na vozidlo nevyhovující díl, odpovědnost za tuto montáž nese servis.
Samozřejmě nadále platí že řidič ...


Svatá pravda,
A ten servis v CZ to může stát až půl mil. pokutu.!A v Německu to bude podobné, páč jsme Unie!c
Omlouvám se za špatnou kopii.Kdyby to opravdu nešlo přečíst,udělám lepší kopii.
Leoš
Leoš,Petra,Laura (11),
BMW X5 + Burstner Trecento 540TL
leosmalik Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
K
KoralovciČlen
Přidáno před 6 let
Když jsem v Poreči nechával lepit defekt na Micheline M+S a potom chtěl nafoukal pneu na 5 atm, mechanik to naprosto razantně odmítl s tím,že tato pneu může být hustena max. Na 4,5. Říkal jsem mu,že je na 5 hustim běžné,že je to na moje riziko,ale vůbec nediskutoval, říkal že ani nemůže....
Bylo to asi před 3 lety, možná už něco podobného v Chorvatsku platilo i tehdy...
S
SeamanČlen
Přidáno před 6 let
Na každé pneumatice jsou uvedeny všechny možné údaje, i co se max. tlaku týče. Samozřejmě pokud se jedná jen o pneu "C", tak tam je asi ta hranice 4,5, avšak na Camperech je 5,5.
K
KoralovciČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Seaman napsal:

Na každé pneumatice jsou uvedeny všechny možné údaje, i co se max. tlaku týče. Samozřejmě pokud se jedná jen o pneu "C", tak tam je asi ta hranice 4,5, avšak na Camperech je 5,5.


Která zimni camper pneu má 5,5 atm?
krakenkrakenČlen
Přidáno před 6 let
např 225/75 R16C Conti VanContact VanContact Camper má 5,5 , co jsem dohledal
Upravil kraken dne 17.10.2017 19:18, před 6 let
Vlasta1Vlasta1Člen
Přidáno před 6 let
jak u zimních tak letních pneu foukám už u druhého auta standartně 4,7 i když výrobce obou ( Bürstner a LMC uvádějí 5,5 ). Auto tolik nedrncá a rychlejší opotřebení - nájezd nepozoruji.
Na 5,5 foukám jen při dlouhých přesunech po dálnici.
K
KoralovciČlen
Přidáno před 6 let
16 na 5,5 jsou,ale 15 jsem nikde nenašel
copycopyČlen
Přidáno před 6 let
Len by som chcel podotknúť - v Nemecku je síce jednanie v servisoch, pneuservisoch, STK atď. podstatne lepšie ako na Slovensku alebo v ČR, áno, sú príjemnejší, viac sa usmievajú, ponúknu vám napríklad kávu či časopisy počas čakania, majú väčšinou príjemnejšie priestory čakárne..
Ale potom ide auto do servisu, kde sú dvaja mechanici, Hassan a Dragan (zovšeobecňujem, samozrejme), a sú to takí istí lempli, ako sa vyskytujú aj u nás. To by som vám vedel porozprávať story.

Napríklad, ako mi po výmene oleja v aute odletel za jazdy na diaľnici spodný kryt motora (v noci, práve v zúženom úseku a pri predbiehaní kamiona, od preľaknutia som následne v panike trafil bokom do zvodidla), a nakoniec pri reklamácii v servise už sa žiadne veľké zdvorilosti od majiteľa servisu nekonali, ale nakoniec to skončilo krikom a súdnymi žalobami jeden na druhého.. z ktorých nakoniec aj tak žiadny výsledok nebol.
Takže ružové okuliare z očí dole, neposudzujem podľa jediného prípadu, niečo som zažil ja a mnoho susedia. Ani v Nemecku som už potom nechodil do servisu, kde by ma nepustili priamo k autu na zdviháku.
S
SeamanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Koralovci napsal:

16 na 5,5 jsou,ale 15 jsem nikde nenašel


Třeba tahle:
https://www.nejle...VQEALw_wcB

index tlaku je 80 PSI
K
KoralovciČlen
Přidáno před 6 let
Seamen- dál jsi odkaz na letní pneu, já marně hledám zimní... (M+S nejsou zimní)
S
SeamanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Koralovci napsal:

Seamen- dál jsi odkaz na letní pneu, já marně hledám zimní... (M+S nejsou zimní)


Odkaz je to na pneu pro zimní použití - M+S / "mud and snow" = bláto a sníh = zimní pneumatiky. Samozřejmě úplně do hor to asi nebude, ale tam osobně nejezdím obytkou. Čti třeba zde: http://www.mpneu....
A vůbec, už mě to neba, hawk.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Sapuki, Martin Mrak, tomas86, bleriot11, mstr, Franta REZAC, kraken, leosmalik, Koralovci, Seaman, Vlasta1, copy, Laky

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,018,975 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.28093 sekund | Průměrně za: 0.28093 (0) sekund | Dotazy: 138 | Použitá paměť: 2.25MB/4MB