Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Zápach z wc za jízdy: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Zápach z wc za jízdy

Poslední aktualizace před 5 let
HarviciHarviciČlen
Přidáno před 7 let
Dobrý večer všem, chtěl bych poradit. Když jedeme s obytkou a otevřeme za jízdy okno, vytahuje nám to vůně z wc. Zavřu okno a je klid.Může být chyba v těsnosti klapky a gumy? Díky za radu na co kouknout.
YettiYettiČlen
Přidáno před 7 let
řešil jsem minulý týden to samé a vyřešilo to těsnění ..... určitě minimálně rozebrat, stávající těsnění a jeho uložení vyčistit a promazat tím nic nezkazíš :)
Yetti
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 7 let
Vyměnit těsnění a ošetřovat silikonovým olejem hlavně v zimě. Nádrž by měla po vypláchnutí vonět. Pokud nevoní vyčistit přípravkem AQUA TANK CLEANER.
Fun
Smile
upmanupmanČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, po cca 5yi letech me zacalo trapit totez, za jizdy desny smrad, jinak v pohode (tedy s tim jak nam rostou deti tak se zveda i dost frekvence navstev zachodu, takze i uvnitr to nebylo vzdy idealni). Podotykam, ze nadrz vyplachuji vyjmecne (neni dost vody), obcas doma vycistim, chemii pouziva pouze rozkladovou (mozna je na case pouzit i tu cistici).

ALE - nakonec jsem poridil odvetravani zachodu, takova potvora, co se pridela na dvirka, ma v sobe vetracek a filtr - a je vyreseno, dokonce i za jizdy pri pouziti ani zavan. Vrele doporucuji.

www.obytne-auta-ostrava.cz/fotky9856/fotos/_vyrp11_1290301162_16.jpg



http://www.obytne-auta-ostrava.cz/www...C-Thetford
Sport freaks family, havlicekpetr.cz, Dethleffs Globebus i 11 2010, ročně +100 dní v průměru na cestách, free camping rulez
PepiPepiČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,řešil jsem kdysi dávno stejný problém,taky mi doporučovali SOG-nevěřil jsem..že takový malý větrák to řeší.Po několika delších výjezdech jsem to namontoval ,super naprosto v pohodě.Do dalšího auta jsem ihned po koupí nechal namontovat Odvětrání SOG 2 typ F pro chemické WC Thetford C250 ,vývod přes uhlíkový filtr pod auto-naprosta spokojenost. :_
Vlasta1Vlasta1Člen
Přidáno před 7 let
Ale SOS přeci neřeší problém odvětrání za jízdy s otevřeným oknem. Zapíná až po otevření klapky v záchodě.Ale jinak mohu jen doporučit.
Jste si jistí, že Vám to tahá ze záchodu a né z odpadů? Některá Auta mají sifony takové, že při jízdě z nich odteče voda a zápach může ven. Chce to použít za jízdy špunty do odpadů.
Tím samozřejmě netvrdím, že je to tvůj případ.
GardaGardaČlen
Přidáno před 7 let
Pokud mas zavreny okna a pusteny vetrak tak je auto pretlakovane a tim tam nejde smrad.
Otevrenim okna pretlak zmizi.
Kazeta ma odvzdusneni a to se otevre zasunutim kazety. Ta je odvetrana do prostoru pod wc. Pokud tedy neni utesneny prostor pod wc do prostoru karavanu tak ten smrad jde do auta. Zkontroluj utesneni toho prostoru.
Je to ovsem trochu problem protoze to muze jit i podel podlahy.
Miloš
HarviciHarviciČlen
Přidáno před 7 let
SOG jsem namontoval hned vloni, jak jsme obytku koupili, ten řeší zápach aktuálně při sedu. Používáme ho v podstatě denně na cestách, kupuji zásadně Thetford pytlíky, čistím klidně každý den. A myslím dost důkladně. Právě, že jsem se přikláněl k variantě těsnění kazety a wc, i když jsem si nebyl jistej, zda to neni způsobeno montáží SOG. Je to vždy citít při otevřeném okně za jízdy, jak zavřu, zmizí to. Silikonový olej používám také.
Takže to mám vydloubnout to těsnění, nebo je tam nějak zašroubované?

Všem děkuji za odpověď. Fanda

Automatické sloučení 04.10.2017 22:44:

Citovat

Vlasta1 napsal:

Ale SOS přeci neřeší problém odvětrání za jízdy s otevřeným oknem. Zapíná až po otevření klapky v záchodě.Ale jinak mohu jen doporučit.
Jste si jistí, že Vám to tahá ze záchodu a né z odpadů? Některá Auta mají sifony takové, že při jízdě z nich odteče voda a zápach může ven. Chce to použít za jízdy špunty do odpadů.
Tím samozřejmě netvrdím, že je to tvůj případ.


Jj, to se mi taky jednou stalo. Dávám špunty a někdy stačí panáka chemikl vody po vypuštění nádrže do každého odpadu.Tohle je právě cítít chemie z wc.

Automatické sloučení 04.10.2017 22:44:

Citovat

Pepi napsal:

Ahoj,řešil jsem kdysi dávno stejný problém,taky mi doporučovali SOG-nevěřil jsem..že takový malý větrák to řeší.Po několika delších výjezdech jsem to namontoval ,super naprosto v pohodě.Do dalšího auta jsem ihned po koupí nechal namontovat Odvětrání SOG 2 typ F pro chemické WC Thetford C250 ,vývod přes uhlíkový filtr pod auto-naprosta spokojenost. :_


Mám uplně stejné namontováno.

Automatické sloučení 04.10.2017 22:47:

Citovat

Garda napsal:

Pokud mas zavreny okna a pusteny vetrak tak je auto pretlakovane a tim tam nejde smrad.
Otevrenim okna pretlak zmizi.
Kazeta ma odvzdusneni a to se otevre zasunutim kazety. Ta je odvetrana do prostoru pod wc. Pokud tedy neni utesneny prostor pod wc do prostoru karavanu tak ten smrad jde do auta. Zkontroluj utesneni toho prostoru.
Je to ovsem trochu problem protoze to muze jit i podel podlahy.


Nevím, ale zatím si myslím, že to bude něco jiného.Auto 2015, nedělalo to hned, až letos, tedy po roce provozu. Jezdíme celoročně, cca 18 tisíc km, v zimě termály .
Upravil Harvici dne 04.10.2017 22:47, před 7 let
YettiYettiČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Harvici napsal:


......... Takže to mám vydloubnout to těsnění, nebo je tam nějak zašroubované?

......... .


Fando,
já řešil to těsnění na kazetě co je u klapky. Je tam jen nasazené mezi vlastní kazetou a tím šoupacím krytem, ten je na pár šroubkách. Musíš to odšroubovat a celé vyčistit a promazat, případně nové těsnění. Já nové zatím nedával a je to nyní ok. SOG mám od začátku tak neumím posoudit jak to je bez něj.
Radek
Yetti
Upravil Yetti dne 05.10.2017 06:30, před 7 let
GardaGardaČlen
Přidáno před 7 let
No jak myslis. Dle me pokud by netesnilo tu tesneni tak je to tak mala netesnost ze tam neprojde tolik plynu aby to zasmrdelo cele auto. Tam vic vadi unik kdyz plnou kazetu odnasis.
Prostor kde je kazeta vlozena je problem utesnit. Navic s casem tu tesnost bude ztracet.
Nechci moc presvedcovat ale vim co vim. Resil jsem to dost dlouho.
Miloš
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 7 let

Citovat

Harvici napsal:


......... Takže to mám vydloubnout to těsnění, nebo je tam nějak zašroubované?

......... .


Fun
Smile
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 7 let
A je to.Jsem pro založení vlákna "Instruktážní videa" ať to po čase nemusíme hledat.
HarviciHarviciČlen
Přidáno před 7 let
Díky Fune, našel jsem tu svou.Ale díky.
Upravil Fun dne 06.10.2017 10:52, před 7 let
D
Duro103Člen
Přidáno před 5 let
Neviem nikde nájsť tému ako a cim čistíte kazety na wc
Tak skúsim sem
Celé steny mám hnedé a nejde to nijak dole. Ako keby to bol vodný kameň spojený so špinavú vodou.

Skúšal som aj Sabo aj citrónu a nič.

Ako to čistíte. Po každom výjazde kazety preplachujem

Ďakujem
U
upotreblenciČlen
Přidáno před 5 let
ahoj, vyzkoušel jsem toho mnoho, nejhorší je originál. naprosto nic nevyčistí. Osvědčilo se mě savo na WC je to takový gel a konečně naprostá spokojenost . A drží dlouho čisté.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 5 let
Používám
AQUA TANK CLEANER
https://prislusen...8iEALw_wcB
Fun
Smile
Ro-MiRo-MiČlen
Přidáno před 5 let
Já požívám tabletu do myčky. Naplnim celou nádrž vodou, vhodim tabletu a nechám přes noc. Nejvíce se mi osvědčili jak do myčky, tak do nádrže tablety JAR.
Romča + Míra + Kubík pes Márty a Raf, Rimor Europeo 98
Ales a HanaAles a HanaČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj, pokud jsem dobře četl, nastal problém až po instalaci SOGu. Nevím jaký máš systém, ale popíšu svoji zkušenost. Vyrobil jse SOG a připojil na vylévací hrdlo. Při stání naprostá spokojenost, ale za jízdy se začal linout autem charakteristický smrad. Díky tomu, že jsem do jinak utěsněné kazety udělal další otvor, začal se v kazetě dělat průvan a ten přes odvětrání postupoval do aut.
Řešením ja zaslepit odvětrávací ventil a je klid. Smrad může jenom pod auto a nikam jinam.
Jinak, jak bylo uvedeno výše, smrad z "šedé vody" vracející se z odpadní nádrže do dřezu nebo umyvadla je dost podobný, takže jezdím se zašpuntovanými odpady a je po problémech.
Aleš
Aleš, Hana, yorkshire Jája,
Peugeot Boxer - vestavba Trentino
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 5 let
Jak pise Ales. Identifikovat z ceho smrad pochazi.
U nas kazeta do naplneni vydrzi cca do max. dvou dnu.
Kdyz ji vylevam tak i v hicech je citit prevazne chemie z modrych sacku. Takze hajzlik byt citit nemuze. SOG je dobry k tomu, ze po vykonani potreby neni nic citit.
Ale odpadni voda z nadrze zasmradne, protoze tam ucinna chemie neni , je velka a vyprazdnuje se po delsim case. A pak se stane, ze prestoze jeste plna neni, je treba se toho odpadu a smradu zbavit a je klid.
A samozrejmosti je po kazdem vyjezdu vypusteni jak celeho systemu na cistou vodu, tak odpadni nadrze a vycisteni kazety wc.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
GardaGardaČlen
Přidáno před 5 let
Tesneni to neresi. Musite si uvedomit, ze zasunutim kazety se otevre ten odvzdusnovaci ventilek do prostoru pod wc. Čili jde o utesneni celeho prostoru uvnitr wc kde je kazeta.
Asi reseni by bylo odsavat vzduch z tohoto prostoru, nebo SOG a poustet ho za jizdy. Samozrejme pomuze zavrit okna pustit vetrak topeni čímž se v aute vytvori pretlak a smrad nemuze do auta.
Miloš
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Harvici, Yetti, Fun, upman, Pepi, Vlasta1, Garda, zemanekpetr, Duro103, upotreblenci, Ro-Mi, Ales a Hana, JiPe Highlanders

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,673,416 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26125 sekund | Průměrně za: 0.26125 (0) sekund | Dotazy: 139 | Použitá paměť: 2.29MB/2MB