Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 gaslow system: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

gaslow system

Poslední aktualizace před 7 let
C
caravanmanČlen
Přidáno před 7 let
prosím o sdílení zkušeností s tímto systémem:

http://www.gaslow...Categories

Současně vznáším dotaz, zda by o to byl zájem.

Děkuji. Caravanman, tel.+420 608 933 495, email: caravanman@seznam.cz
dablikhasicdablikhasicČlen
Přidáno před 7 let
vypada to zajimave otazkou je jako vzdy cena a jak na to budou koukat u nas na plnicích místech....

Automatické sloučení 23.09.2017 21:18:
vypada to zajimave otazkou je jako vzdy cena a jak na to budou koukat u nas na plnicích místech....

Automatické sloučení 23.09.2017 21:18:
vypada to zajimave otazkou je jako vzdy cena a jak na to budou koukat u nas na plnicích místech....
Upravil dablikhasic dne 23.09.2017 20:18, před 7 let
STMaxSTMaxČlen
Přidáno před 7 let
Mám to v nabídce lahví víc než rok jako levnější alternativu Alugas lahví. https://www.matse...-karavanu/ Bohužel její váha prázdné 11kg láhve je 14kg! Alugas má jen 6,5kg. Cena pak jen o cca 1500,- za kus nižší než Alugas.
Tím pádem je prodejnost takové láhve minimální.
Výrobce Gaslow nabízí také provedení 6kg a 2,7kg což už jen tak někdo nemá a to třeba zajímavé je.
M
matorskČlen
Přidáno před 7 let
Zaujimavejsia je ta stako red co ma STMax na strankach.
C
caravanmanČlen
Přidáno před 7 let
díky za reakci.

Mně to zaujalo z toho důvodu, že jsem dosud neuměl nabídnout nic, co by splňovalo tyto požadavky - tj. plynová lahev, která by se vešla do každého boxu, s dobrou manipulovatelností a hlavně aby se dala kdekoli naplnit a přitom splňovala všechny bezpečnostní prvky.

Nejvíce se mi líbí nabídka dvou 6kg lahví a to z toho důvodu, že se zabývám karavany a pro ně je to dle mého názoru nejideálnější řešení a to jak obsahově i rozměrově a koneckonců a kvůli zatížení ( díky velkým, objemným a hlavně těžkým lahvím není potřeba se okrádat o doložnost karavanů ( přetížení karavanů trápí většinu "karavanistů"!!

mrkněte na tuhle sadu:

http://www.gaslow...der_System

Dále se mi to jeví jako velmi ideální řešení pro cestovatele, pro které není problém během dovolené projet půl Evropy. Součástí totiž jsou všechny adaptéry


http://www.gaslow...ing_Abroad


takže odpadá starost s tím, že by člověk někde nenatankoval, případně musel obrazně řečeno půl dovolené strávit hledáním místa, kde mu natankují. A další poznatek je ten, že ty lahve jsou velmi mobilní, tj. že si je lze kdykoli přendat z karavanu do karavanu, což by také bylo dobrým řešením pro ty co např. upgradují nebo pro půjčovny, servisy a prostě pro všechny co se karavaningem zabývají. Pak by to bylo i řešením i pro ty, pro něž je to nedostupné či je odrazuje počáteční pořizovací cena.

Abych to tedy shrnul, majitel tohoto systému už nebude muset řešit před výjezdem otázku kdy a hlavně kde natankovat. Prostě jen vyjede a natankuje si cestou na lpg stanici.

Automatické sloučení 24.09.2017 19:23:

Citovat

matorsk napsal:

Zaujimavejsia je ta stako red co ma STMax na strankach.


bylo by dobré u každého příspěvku napsat proč. Například proč si myslíte že to a to je lepší. Myslete prosím na ty, co o tomto vůbec nic nevědí. Aby to tedy i pro tyto čtenáře mělo nějakou výpovědní hodnotu. Děkuji. Richard:y

Automatické sloučení 24.09.2017 19:23:

Citovat

matorsk napsal:

Zaujimavejsia je ta stako red co ma STMax na strankach.


bylo by dobré u každého příspěvku napsat proč. Například proč si myslíte že to a to je lepší. Myslete prosím na ty, co o tomto vůbec nic nevědí. Aby to tedy i pro tyto čtenáře mělo nějakou výpovědní hodnotu. Děkuji. Richard:y
Upravil caravanman dne 24.09.2017 18:23, před 7 let
jirkajjirkajČlen
Přidáno před 7 let
Možná proto,že se dají montovat pod auto,ale 30l stojí 360euro
C
caravanmanČlen
Přidáno před 7 let
jedna 6 kg lahev stojí okolo £150, což je při dnešním kurzu cca 4500 Kč.

Vratná záloha na jednu 5 kg českou lahev činí 1200 Kč. Nemají ji však všude a nenaplní ji také všude.

Ze shora uvedeného porovnání cen mi vyplývá, že těm co jezdí málo a na výjezd jim postačí jen české lahve ať už 5kg, nebo 10 kg, těm bude jakýkoli jiný systém lhostejný.

Doplňovací systém (jakýkoli, tedy nejen gaslow) bude pro ty, co nechtějí mít starost s plněním, nechtějí se dřít s velkými bombami, nechtějí se připravit o doložnost a vyjíždí na delší pobyty. Zejména pak pro objevovatele cizích krajů, kde české uzávěry na našich bombách nikdo nezná a mají odlišné typy plnění.
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj. Uvědomuji si, že je to mimo téma, ale za PB láhev 5 kg jsem dal vratnou zálohu 500 Kč, za 10 kg láhev zálohu 800 Kč, a to v PrimaGas v Pavelkově ulici v Olomouci. Takže mám 3x 5 kg, dvě jsem měl, a 1x 10 kg ke karavanu. Až uznám, že všechny láhve už nepotřebuji, vrátím je a dostanu penízky zpět v plné výši. Jen je potřeba dobře a dohledatelně uložit doklad od těch tlakových lahví. (Všechno lepím na A4, děruji dvě dírky a šup s tím do pořadače - šanonu). Troufám si říct, že v ostatních skladech PrimaGas to bude obdobné. Čáo, Pepa
C
caravanmanČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj Pepo,

tak to jsem nevěděl, že to máte na Moravě tak levné !) Díky za info. Třeba tvoje informace někomu pomůže, že v Olomouci se dají pořídit lahve za tak dobrou cenu.

Já jsem bohužel ze sev. Čech :c a tady platím zálohu na 5kg bombu 1200 Kč ( na Benzině v Úštěku, kde mají modré bomby od Kralupolu)

Nyní jsem si pro jistotu ověřil současnou výši zálohy na Benzině v Úštěku a výše zálohy je stále stejná t. 1200Kč

Nedalo mi to, a tak jsem trošku "googloval", našel jsem ceník Vitogazu

http://www.e-tepl...-5-kg.html

Kde záloha činí rovněž 1200 Kč.

Ale např. u Primagasu jsem našel zálohu 1000 Kč na lahev

https://www.prima...hve-na-lpg

a tady např. za necelých 1100 Kč

http://www.zahrad...e=zbozi.cz

Jestli to v té Olomouci není stejné jako se syrečkama. Když jsem tam v 80. roce sloužil ve VÚ 1107 pamatuji si , že jsem si někde v restauraci u nádraží dával olomouckou specialitu, což byly vynikající smažené syrečky s bramborem a tatarkou a bylo to tehdy taky za hubičku ( v relaci s cenou dnešních syrečků) už si přesně nepamatuju na tu cenu, ale víc jak 5 Kč to nebylo :).............ale to už jsem taky odbočil mimo téma
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj. Tu třetí tlakovou láhev 5 kg PB jsem kupoval v r. 2010, tu desítku asi před dvěma roky, účelově na Frgálový sraz, kde jsem věděl, že nebudu moci topit mým vynálezem přímotopu v Trumaticu. Překvapila mne vysoká účinnost plynového topení a vlastně tím malá spotřeba PB, takže jsem ani tu desítku nepotřeboval až tak nutně. Ale mám ji. Čáo, Pepa
STMaxSTMaxČlen
Přidáno před 7 let
Jedna poznámka k tématu.
Naše normy se opírají o německé a tím pádem by se měl dodržet správný montážní postup který je platný i pro Německo. každá plnící láhev ať už se jedná o Gaslow, Alugas nebo třeba Safefill musí být pevně ukotvená do vozidla speciálním držákem. Nikoliv tím co je tam origo. Měl by být kovový pásek a šroubem stahnout. Jde o to že se musí zaručit aby se během plnění nemohla převrhnout, naklonit apod. Mnohdy jsou lahve hodně na fest zapasované v přihrádce, jenže předpis je předpis. V Holandsku a Anglii mají svoje normy které tohle třeba neřeší. U nás je to tak 50 na 50. Norma je jasná, každý co dělá s plynem a má na to glejt by to měl vědět, jenže to nikdo nekontroluje takže si musí každý zvolit jak chce být poctivý.

Potom ta láhev nejde jednoduše přehazovat apod.

A to jsem ještě zapomněl zmínit že by se správně mělo udělat jen jedno plnění pokud jsou použité dvě. pak se to zase komplikuje při rychlé demontáži a použití třeba jen jedné nebo při přehazování z auta do auta.
vsazavskyvsazavskyČlen
Přidáno před 7 let
Mám 2 plnící lahve Alugas. Na pevno přichycené oselovým páskem, podobným jako Motex páska. A plnění je vytaženo ven stejně jako plyn u aut. A maximální spokojenost. Kamkoliv přijedu tak plním bez potíží a potřeby vytahovat lahve. V autě mám ukazatel kde vidím jak jsem na tom s plynem. Jsem maximálně spokojen. Jen ve Finsku a na Islandu se neprodává plyn do auta. Ale mám udělané řešení, že můžu použít další lahev s regulátorem a tu připojím na vevkovní vývod plynu pro gril.
Vladimír + Ivana, Dethleffs + Boom
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: caravanman, dablikhasic, STMax, matorsk, jirkaj, Doskocil, vsazavsky

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,026,391 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26651 sekund | Průměrně za: 0.26651 (0) sekund | Dotazy: 97 | Použitá paměť: 1.98MB/2MB