Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Naddveřní světlo s pir čidlem: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Naddveřní světlo s pir čidlem

Poslední aktualizace před 7 let
B
BeryČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, když jsem koupil přívěs, chybělo mu (mimo jiné :-)) světlo nade dveřmi. Kulatá díra asi 85mm byla "opravená" přesně padnoucí plechovkou od rybiček :-) Při kompletní předělávce elektroinstalace podle svých představ jsem plechovku nahradil zcela přesně pasující "kopulí" od nějaké led žárovky, dovnitř jsem umístil 3w led bodovku svítící šikmo dolů a k ní rovnou i druhou stejnou, svítící dovnitř na strop, překrytou matným plexi se svěma vypínači okolo. Do té ven čouhající "půlbaňky" jsem zespoda vyvrtal dírku 12mm, ze které kouká plástvované oko kryjící senzor pir čidla. Jedná se o levné z Ebay, které nerozlišuje světlo a tmu a spíná na 20s pořád (což mi nevadí, ve dne je dost šťávy ze soláru a v noci vždycky rád šlápnu do pantofle než do bláta, kvůli tomu jsem tam to čidlo dal) a reaguje na pohyb v okruhu cca 3 metrů ze všech stran.
Tak a k věci - ještě jsem po přidání čidla s přívěsem nejel, ale teď mě napadlo, jestli čidlo nebude mít problém za jízdy a reagovat na vše, co má rozdílnou teplotu a "pohybuje se" vůči přívěsu :-) Ve dne je to asi fuk, ale v noci by to vypadalo přinejmenším divně ... Je tady někdo, kdo má (předpokládám kupované) venkovní světlo s čidlem ? Jak se za jízdy chová ? Zatím mám vypínač jen dvoupolohový, takže světlo jede přes čidlo nebo pořád a nejde natvrdo vypnout. Na dovolený už bude pozdě upravovat zapojení, i když pravda, jakožto kutil neustále hledající možnosti k vylepšení a vše tvořící tak, že se to zrovna v nejvhodnější okamžik pos..e, vozím s sebou i pájku ...

Díky, Ondra
Predom Prespol N126a (1976) a Beyerland Vitesse 4.00 CT (1987) za utahanou Octavkou 1,6 LPG ... samozřejmě ne současně :-)
Ondra, Kačula, Franísek, Mařenka a chlupatej hlídač Bobinka
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 7 let
Tak buď vyměnit vypínač za typ s nulovou polohou uprostřed nebo přidat ještě jeden, který to vypne komplet (obě varianty by byly dobrý i na parkování doma, aby ti trvale zapnuté pohybové čidlo časem nevycucalo akumulátor - nevím jestli tam máš centrální vypínání 12V jako je v obytňákách..).

Ještě mě napadla jedna "machrovinka" - připojit k 12V z auta malé relátko, které když sepne, tak odpojí tohle světýlko. Takže při připopjení k autu by bylo to světlo blokovaný.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let
U originál koupeného světla které jsem montoval na auto, byl 3 polohový vypínač
vypnuto/automat/stálé světlo.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Bery, PetrDubi, Zdenek a Alena

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,039,910 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.10712 sekund | Průměrně za: 0.10712 (0) sekund | Dotazy: 54 | Použitá paměť: 1.67MB/2MB