Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Zákaz vjezdu?: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Zákaz vjezdu?

Poslední aktualizace před 7 let
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 7 let
U vjezdu na parkoviště před německým Kauflandem byla tato značka. Náklaďák nejsem, ale auto do 3,5t. Myslím, že tam smím, ale se svými skoro 7,5 metry jsem se tam nechtěl motat.
Upravil Sapuki dne 14.09.2017 22:56, před 7 let
Sapuki Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
BartBartČlen
Přidáno před 7 let
Chápal bych to tak, zákaz vjezdu nákladních automobilů, a dodatková tabulka upřesňuje, že platí pro nákladní vozidla s hmotností nad 2,8 t.
Ro-MiRo-MiČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, ber to tak, že nechtějí, aby jim tam jezdili nákladní auta a řidiči zde dělali pauzu. Pokud tam zajedeš obytkou a něco si koupíš, třeba chleba, tak by byli sami proti sobě. Hlavně je to soukromé parkoviště, policie tě nemůže pokutovat, pokud je sami nezavolají z toho Kauflandu. Což samozřejmě neudělají. Pokud tam nebudeš kempovat týden.
A jinak jak píše Bart, je to dodatková tabulka pro kategorii N, tedy nákladní vozidlo, takže i dodávky, proto ta snížená hmotnost, právě z toho důvodu, aby tam nenocovali dopravci s dodávkama.
Romča + Míra + Kubík pes Márty a Raf, Rimor Europeo 98
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 7 let
Techničák vypovídá o tvém autě. Takže můžeš.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Ro-Mi napsal:

Hlavně je to soukromé parkoviště, policie tě nemůže pokutovat, pokud je sami nezavolají z toho Kauflandu.


Nevím, ale toto tvrzení mě příjde trochu mimo, je to veřejná komunikace a tudíž na ní platí pravidla silničního provozu a pravomoci policie.

Zda ji z Kauflandu zavolají či nikoli je věc jiná, ale dle mého má policie na veřejné komunikaci své pravomoci ( jiná situace asi bude na veřejně nepřístupném parkovišti, tam zavisí pravidla na vlastníkovi a současně i odpovědnost ) .
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let
Význam značky je snad jasný a diskutovat netřeba, co se týká parkovišť, bylo by nutné si prostudovat německé zákony, v ČR je v tom jako obvykle guláš, zeptej se tří právníků a dostaneš čtyři možnosti :-)


http://www.auto.c...pisy-66550[url]
[/url]
Nutno přečíst vše, včetně rámečků :)
Ro-MiRo-MiČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

Citovat

Ro-Mi napsal:

Hlavně je to soukromé parkoviště, policie tě nemůže pokutovat, pokud je sami nezavolají z toho Kauflandu.


Nevím, ale toto tvrzení mě příjde trochu mimo, je to veřejná komunikace a tudíž na ní platí pravidla silničního provozu a pravomoci policie.

Zda ji z Kauflandu zavolají či nikoli je věc jiná, ale dle mého má policie na veřejné komunikaci své pravomoci ( jiná situace asi bude na veřejně nepřístupném parkovišti, tam zavisí pravidla na vlastníkovi a současně i odpovědnost ) .


Máš pravdu, neověřil jsem si informace. Vycházel jsem z minulosti, kdy do mě nacouvala paní v parkovacím domě a policie mi sdělila že na parkovišti nemají pravomoce. Dle mého nového zjištění, policie nemůže konat v parkovacích domech a parkovištích se závorou.
Romča + Míra + Kubík pes Márty a Raf, Rimor Europeo 98
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Ro-Mi napsal:

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

Citovat

Ro-Mi napsal:

Hlavně je to soukromé parkoviště, policie tě nemůže pokutovat, pokud je sami nezavolají z toho Kauflandu.


Nevím, ale toto tvrzení mě příjde trochu mimo, je to veřejná komunikace a tudíž na ní platí pravidla silničního provozu a pravomoci policie.

Zda ji z Kauflandu zavolají či nikoli je věc jiná, ale dle mého má policie na veřejné komunikaci své pravomoci ( jiná situace asi bude na veřejně nepřístupném parkovišti, tam zavisí pravidla na vlastníkovi a současně i odpovědnost ) .


Máš pravdu, neověřil jsem si informace. Vycházel jsem z minulosti, kdy do mě nacouvala paní v parkovacím domě a policie mi sdělila že na parkovišti nemají pravomoce. Dle mého nového zjištění, policie nemůže konat v parkovacích domech a parkovištích se závorou.


Nevím, ale pokud mě v parkovacím domě srazí auto tak mě policie řekne že nemůže konat ?? Že mám smolíka ? Pokud bude po parkovišti jezdit ožrala tak policie sdělí že holt musíme počkat až vystřízliví ? Parkovací dům se závorou je veřejně přístupné místo něco jiného je soukromé parkoviště, kam není povolen přístup veřejnosti ale pouze určité skupině osob dané provozovatelem,majitelem atd ( například parkoviště, kde parkuji obytku - kdo tam neparkuje tam nesmí, je tam závora, čip na vjezd, dozorce a jak se budou řešit problémy, co na parkovišti platí určí provozovatel, v mém případě je to ve smlouvě - platí pravidla silničního provozu, k řešení je nutné přivolat policii ).

Moje zkušenost s policií je bohužel taková, že vědí velký ho.no, řešil jsem stání za peníze před přechody, obvolal jsem asi tisíc policajtů a co kus to jiná odpověd ( respektive blábol, docela jsem se bavil ) . Kupodivu jsem správnou odpověď dostal až od magistrátního uředníka, který to měl na starost.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 7 let
Tak jsem si to myslel dobře. Když bude na dálnici vážení a byla by tam tato značka, pojedu dál.
Vlasta1Vlasta1Člen
Přidáno před 7 let
Obchodní domy které disponují ohraničenými parkovacími soukromými plochami, v nich většinou pravidla určují provozním řádem, ve kterém stojí, že na celém areálu dotyčného marketu platí právní předpisy upravující provoz na pozemních komunikacích. Tedy i pravidlo přednosti zprava a další předpisy.Policista však v oficiálně uzavřeném areálu pokutu udělit nemůže. A to ani v případě, kdy zaparkujete na ploše vyhrazené vozíčkářům.

Existují i parkoviště, kde neplatí absolutně žádná pravidla. Jde o podzemní parkoviště, které jsou součástí budov a to i v případě, že jsou veřejně přístupná. Z právního hlediska totiž nejde o pozemní komunikace.Čili policista může zasáhnout, ale né na základě pravidel silničního provozu. Ale to už se dostáváme daleko od původní otázky
Upravil Vlasta1 dne 15.09.2017 20:01, před 7 let
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let
Je dobrým zvykem, pokud cituji nějaký cizí názor, uvést zdroj, tedy :
Vse co jsem napsal je opravdu jen muj nazor, ktery bych si asi obhajoval - nicmene pravni stav fakt neznam :-(
I kdyz je to OT prijde me to zajimave a uzitecne tema vcetne jinych nazoru, nebot tam jezdime tu a tam vice mene vsichni.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
jardojardoČlen
Přidáno před 7 let
Zákon č. 13/1997 Sb.
§ 2
Pozemní komunikace a jejich rozdělení
(1) Pozemní komunikace je dopravní cesta určená k užití silničními a jinými vozidly1a) a chodci, včetně pevných zařízení nutných pro zajištění tohoto užití a jeho bezpečnosti.
(2) Pozemní komunikace se dělí na tyto kategorie:
a) dálnice,
b) silnice,
c) místní komunikace,
d) účelová komunikace.
§ 7
(2) Účelovou komunikací je i pozemní komunikace v uzavřeném prostoru nebo objektu, která slouží potřebě vlastníka nebo provozovatele uzavřeného prostoru nebo objektu. Tato účelová komunikace není přístupná veřejně, ale v rozsahu a způsobem, který stanoví vlastník nebo provozovatel uzavřeného prostoru nebo objektu. 

Zákon č. 361/2000 Sb.
§ 1
Předmět úpravy
Tento zákon upravuje …..
a) práva a povinnosti účastníků provozu na pozemních komunikacích,
b) pravidla provozu na pozemních komunikacích,
….....

Parkovište je dopravní stavba a je zpravidla kolaudováno jak účelová komunikace
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let
V příspěvku je opomenuta definice účelové komunikace v zákone, tj. komunikace, která slouží ke spojení jednotlivých nemovitostí.

Parkoviště nic nespojuje.

Rozpor mezi zákony, nesoulad s nadřazeným právem atd. je obecně známý, ani právník vám nedá jednoznačnou odpověď a rozhodnout to může případně až soud. Ale to je imho zbytečné, stačí se snad chovat normálně, tj. neparkovat na místech, která někdo, ať už obec a nebo soukromý majitel, vyhradil pro invalidy, pokud je to možné, zaparkovat do vyznačeného místa (uznávám, s obytkou jsou někdy potřeba 4) a podobně.
K
karmenČlen
Přidáno před 7 let
to mstr:
to nepochybně platí...jen s tím automechanikem to není správný příklad - on měl uložený zákaz činnosti (řízení mot.vozidla), takže je jedno, kde by to provozoval
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

karmen napsal:

to mstr:
to nepochybně platí...jen s tím automechanikem to není správný příklad - on měl uložený zákaz činnosti (řízení mot.vozidla), takže je jedno, kde by to provozoval


Nejsem si až tak jist, zda je to či není správný příklad. Co je řízení MV je definovano jen .... v zakoně o provozu na pozemních komunikacích....a je zažitá představa, že co mám za branou (rozuměj co není veřejné), není komunikace a zákon se na to tedy nevztahuje. Na to doplatil i ten automechanik a tady v debatě tato představa také zazněla. Je to jeden z mála rozsudků, který poměrně jasně uvádí rozsah pojmu pozemní komunikace.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Sapuki, Bart, Ro-Mi, Franta REZAC, Vajglon Hnuson, mstr, Vlasta1, jardo, karmen

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,670,221 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24943 sekund | Průměrně za: 0.24943 (0) sekund | Dotazy: 122 | Použitá paměť: 2.16MB/2MB