Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Karavan/obytňák pro rodinu se 3 malými dětmi: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Karavan/obytňák pro rodinu se 3 malými dětmi

Poslední aktualizace před 7 let
JanaJancaJanaJancaNováček
Přidáno před 7 let
Dobrý den,

příští léto plánujeme s dětmi vyrazit na zhruba dvouměsíční cestu po ČR a Evropě, při které bude manžel pracovat. Našim dětem v té době bude 7 měsíců, 2 roky a 4 roky.

Nejsme rozhodnuti, jestli pořídíme karavan, obytné auto, nebo obytnou dodávku plus přívěs na věci.

Máme tyto požadavky:
- místo na sezení a spaní pro 5 lidí. Z toho 3 místa k sezení vhodná pro autosedačku. Počítáme i s možností, že třeba nějaké obytné auto nebo dodávka bude mít 4 místa k sezení a za nějaký poplatek nám přidají 1 další sedačku.
- možnost klidu na práci pro manžela. Při vhodném počasí si může vedle auta postavit stan. Ale někdy asi bude potřeba, aby byl s námi v autě/karavanu, takže by to chtělo aspoň trošku oddělený prostor.

Taky bychom nechtěli být pořád v kempech, ale zkusit i stellplatzy či kempování na divoko.

Nemáte prosím někdo zkušenosti s cestováním se 3 malým dětmi spojeným s prací? Dokážete nám poradit vhodné vozidlo?

Moc děkuju,
Jana
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let
Jsem srdcem " dodávkář " a přesto bych asi dodávku pro takovou cestu v 5ti lidech nevybral.

Důvody: oddělený prostor se v dodávce v 5ti lidech dost těžko hledá, napadá mě jedině toaleta :-( , 5ti místných dodávek moc není, někteří výrobci mají 5té sedadlo za příplatek,buď se dává prostoru posuvných dveří - čímž se už tak zmenší dost malá kuchyně a omezí nástupní prostor. další možnost je otočná přední dvousedačka, což je na delší cesty docela utrpení. Ve chvíli kdy se dá za dodávku vlek, jsou hlavní výhody dodávky pryč ( tj. cestovní rychlost, velikost, nenápadnost... ). A tak by se dalo pokračovat...

Je mě líto, ale jsem vestavbář ( dodávkář ) tělem i duší, ale mít možnost takto vyrazit, vzal bych si na to alkovnu. Doufám, že mě vestavbáři neukamenujou !k
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
L
Lukas a PetraČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, nevím, jak často se budete přesouvat, ale pokud nebudete měnit stanoviště příliš často (např. obden), asi bych uvažoval i o variantě malá "osobní" dodávka + karavan s pěti lůžky.

Např. WV Multivan (nebo obdobné auto jiné značky) pohodlně uveze 5 lidí + hromadu "nezbytných" věcí a zároveň může sloužit jako oddělená pracovna pro manžela. Navíc při stání budete mít k dispozici místní přibližovadlo na nákupy atp.

Za Multivana pak můžete v klidu připřáhnout středně velký karavan s pěti pevnými lůžky např. něco takového: http://www.hykro.cz/cs/pujcovna/p1126...3-palanda?.
(Pro parkování na STPL nebo na divoké stání by pak bylo nutné mít karavan vybavený odpadní nádrží a nezávislou elektroinstalací).

Případné nevýhody:
Nižší cestovní rychlost (u nás v pohodě 100km/h ale třeba v Rakousku asi jen 70 km/h :-()
Horší manévrovatelnost (záleží, jaká místa budete vyhledávat)
Omezení vjezdu na některé STPL.
Většinou menší nádrž čisté vody v karavanu oproti obytnému autu a obvyklá absence plynového bojleru (vadí spíše při stání nadivoko a lze řešit dodatečným dovybavením karavanu).

L.
Upravil Lukas a Petra dne 12.09.2017 10:14, před 7 let
krakenkrakenČlen
Přidáno před 7 let
Myslím že tyto požadavky jsou jak pro vestavbu tak i obytku celkem oříšek.
Možná o této stránce víte, ale kdyby ne, tak zde lze čerpat nějaké informace. V podstatě se to shoduje s Vaší představou o cestě.
http://vitavalka....aravan.php
VasuVasuČlen
Přidáno před 7 let
Podle mně by na tyto požadavky vyhovovala vestavba a jako přívěs polák 126. V obytném autě není šance na soukromí ! Jakékoliv dveře, nebo závěs soukromí v obytce nevytvoří. Děti se ženou by se hrály v obytce a ty by jsi makal na počítači, nebo čemkoli v klidu v přívěsu.
Fiat Knaus 2,8 + dva senioři
K
KoralovciČlen
Přidáno před 7 let
Doporučuji dlouhý polointegral s velkou garáži a se spouštěcí posteli. Řešil jsem něco podobného přes rok, všechno má své pro i proti,ale dlouhý polointegral má těch pro nejvic
Ro-MiRo-MiČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, já bych v tolika lidech volil karavan + nějaký combi osobák. Nebudu tady psát všechny pro a proti, ale napíšu jeden velký poznatek z cestovaní s dětmi. Ten poznatek jsou autosedačky. Neni nic otravnějšího, než při každodenním přejíždění sedačky vyndavat a dávat stranou a zase po jídle vše zpět. Možná si říkáte, tak hrozné to nebude, ale je. Na sedadlo ke stolu horko těžko dáte dvě sedačky vedle sebe. Docela dobré řešení bývá sundat podsedák, pak už se tam nějak vměstnají. Třetí sedačku budete muset dát asi na přední sedadlo. Určitě než něco koupíte, tak vemte toto v úvahu. Ne všechny obytne auta jsou stejné a třeba v některém to bude bez problému. Ale neni nic pohodlnějšího, než mít sedačky v osobáku a bydlík mít připravený ihned k sezení. A přeci jen, i karavan je větší než obytka. A taky poznáte, že při trávení několik dní při nepříznivém počasí je každý centimetr navíc znát. Pakliže chcete jet na delší dobu, není pro vás rozhodující rychlost přesunu, která je u karavanu nižší. Jinak pokud by jste se rozhodli pro obytné auto, určitě bych volil co největší alkovnu.
Romča + Míra + Kubík pes Márty a Raf, Rimor Europeo 98
haskyhaskyČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj.Pokud chceš na výjezdu i pracovat,běž do dodávky a karavanu.Vím o čem mluvím.Letos v srpnu jsem vyrazil z vnučkama(7 a 12 let)na pět dnů do Maďar.Bohužel jsem si musel vzít práci sebou.Karavan mám sedm metrů a ten klid na práci nebyl.Druhý den jsem si vzal práci do dodávky(Renault trafic Generation)a už ten klídek byl.Děti jsou děti,a i když jsou sebe více vychované,tak ti klid na pracovní záležitosti nedopřejou.Toť můj názor a čerstvá zkušenost.
Hasky
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
Nám ve čtyřech dobře fungovala souprava Trafic Gen a palanďák s pevným dvoulůžkem.

Automatické sloučení 12.09.2017 16:24:

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Nám ve čtyřech dobře fungovala souprava Trafic Gen a palanďák s pevným dvoulůžkem.


Automatické sloučení 12.09.2017 16:35:
..
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
Upravil JiPe Highlanders dne 12.09.2017 16:35, před 7 let
K
KoralovciČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Ro-Mi napsal:

Ahoj, já bych v tolika lidech volil karavan + nějaký combi osobák. Nebudu tady psát všechny pro a proti, ale napíšu jeden velký poznatek z cestovaní s dětmi. Ten poznatek jsou autosedačky. Neni nic otravnějšího, než při každodenním přejíždění sedačky vyndavat a dávat stranou a zase po jídle vše zpět. Možná si říkáte, tak hrozné to nebude, ale je. Na sedadlo ke stolu horko těžko dáte dvě sedačky vedle sebe. Docela dobré řešení bývá sundat podsedák, pak už se tam nějak vměstnají. Třetí sedačku budete muset dát asi na přední sedadlo. Určitě než něco koupíte, tak vemte toto v úvahu. Ne všechny obytne auta jsou stejné a třeba v některém to bude bez problému. Ale neni nic pohodlnějšího, než mít sedačky v osobáku a bydlík mít připravený ihned k sezení. A přeci jen, i karavan je větší než obytka. A taky poznáte, že při trávení několik dní při nepříznivém počasí je každý centimetr navíc znát. Pakliže chcete jet na delší dobu, není pro vás rozhodující rychlost přesunu, která je u karavanu nižší. Jinak pokud by jste se rozhodli pro obytné auto, určitě bych volil co největší alkovnu.


Téměř do všech obytných aut pro 4-5 lidí dáš k sezení ke stolu v pohodě dvě sedačky, v tom problém nevidím, naopak,když máš auto a karavan, tak téměř vždy když jedeš v autě,máš potřebné věci v karavanu a opačně, tohle prostě platí ☺️

Než si koupíš alkovnu, a,tak se s ní pořádně projed, hlavně po dálnici ...

Hlavně ať jste spokojeni ☺️
JanaJancaJanaJancaNováček
Přidáno před 7 let
Moc dekuju za vsechny odpovedi. Jste skveli! :)

Stranku Viti Valky zname, uz ji mame prectenou. Je dost inspirativni. Ano, hodne se shoduje s nasi predstavou, az na pocet deti :)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: JanaJanca, Vajglon Hnuson, Lukas a Petra, kraken, Vasu, Koralovci, Ro-Mi, hasky, JiPe Highlanders

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,706,247 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21100 sekund | Průměrně za: 0.211 (0) sekund | Dotazy: 101 | Použitá paměť: 2.02MB/2MB