Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Pozor při cestě přes Srbsko !: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Pozor při cestě přes Srbsko !

Poslední aktualizace před 3 roky
M
mokropsaciNováček
Přidáno před 7 let
Kdo jezdí přes Srbsko na jih, nezastavujte na noc na odpočívadle s benzínkou u výjezdu 31, obec Kolari.
Člověk s vestou se vás bude snažit přesvědčit zaparkovat mezi kamiony. V noci vám nafingují závadu na motoru, ráno vás na ní pro jistotu upozorní člověk se smetákem a vzápětí doporučí blízký (400 m) autoservis FICA (VW,
Mercedes,Audi, Fiat). Je schovaný za stromy vedle odpočívadla, 50 m vzdušnou čarou. Tam se vás ochotně ujmou
a rádi vymění turbodmychadlo,vstřikovače nebo palivové čerpadlo. Cena 1 700,- až 2 300,- eur. Nabídnou také odvoz
do 7 km vzdáleného bankomatu ve Smederevu, kde si peníze můžete vybrat kartou. Nakonec k vám posadí svého
automechanika na první desítky kilometrů po opravě, aby měli jistotu, že se "oprava" zdařila (nebo zda jste nejeli
na policii?). Nám se to stalo v červnu 2016, tušili jsme podraz, ale nebyli jsme si jistí. V červnu 2017 jsme v Řecku potkali českého karavanistu, kterému se přihodila na tom samém místě, se stejnými lidmi, obdobná příhoda.
A to vše v noci na policií hlídaném parkovišti.
Od té doby projíždíme Srbskem pouze ve dne a téměř nezastavujeme.
Mokropsáci - Jitka a Pavel
W
walibukČlen
Přidáno před 7 let
Ako mi môžu nafingovať závadu na motore?
1
1111111111Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

walibuk napsal:

Ako mi môžu nafingovať závadu na motore?


to taky nechápu, rád bych se to také dozvěděl..........
M
matorskČlen
Přidáno před 7 let
Odpoja cerpadlo v noci napriklad ak vedia ako sa k nemu dostat.
H
hymer662Člen
Přidáno před 7 let
Zvláštní , ale může být.
Asi neměli asistenční službu, jinak by se na to nemohli ani chytit.
Třeba neuděli i to, že mám li problém, prvně volám do ČR svého automechanika nebo servis...
copycopyČlen
Přidáno před 7 let
veľmi jednoducho - prerežú alebo narežú naftovú hadicu medzi nádržou a čerpadlom. Štartér bude točiť, ale motor po chvíli zhasne - keď minie naftu z hadice.
L
LakyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

copy napsal:

veľmi jednoducho - prerežú alebo narežú naftovú hadicu medzi nádržou a čerpadlom. Štartér bude točiť, ale motor po chvíli zhasne - keď minie naftu z hadice.


No je to jedna z možností až na tu vytečenou naftu na cestě, které si nevšimne většina z vás tady natož aby se sehnula pod auto a pátrala po závadě . Oni jsou chytřejší stačí rozpojit elektrický obvod to ti udělá i ten s tím smetákem co se motá okolo vozu že uklízí . Proto uvažuji o zakrytování toho prostoru , už se tady o tom psalo , tak jen poslouchejte a vyhledejte si to . Při parkování doporučuji sledovat prostor okolo vozu , bude hůř .
Žijeme jen jednou.
M
mokropsaciNováček
Přidáno před 7 let
Ráno nás upozornil člověk se smetákem, že máme pod motorem kaluž oleje.Vzal jsem si montérky a vlezl jsem
pod auto a celý motor byl důkladně postříkaný olejem. Otevřel jsem i kapotu a bylo vše také od oleje.
Člověk se smetákem se zeptal, jestli to auto má turbo a že by to mohlo být tím. Chtěl jsem se jít zeptat k benzínce,kde bych sehnal pomoc, ale okamžitě mi nabídl autoservis FICA. Také jsem volal svým kamarádům domů,ale těžko radit, když to nevidí na vlastní oči. Takže nám v servisu repasovali dle nich moje vlastní turbo za 4 hod. a za 1700,- Euro Tušil jsem pozdraz, ale nebyl jsem si jistý, protože před odjezdem doma se mi rozsvítila žlutá kontrolka motor s hláškou na olej.
Letos jsme potkali karavanistu, který ráno nenastartoval, byli u něj co by dup, odtáhli ho do servisu a řekli mu, že má dva vstřikovače vadné a palivové čerpadlo, oprava ho stála 2 300,- euro.
Jak mu závadu nafingovali nevíme, ale jedna z možností je ucpaný výfuk. Také se velmi divil, měl nedávno prý
vstřikovače vyměněné.
Pavka01Pavka01Člen
Přidáno před 7 let
Doplním Hermanův popis rozpojení elektrického obvodu.I největší lempl,když mu to někdo ukáže,odpojí snímač otáček a je hotovo.Copyho způsob je už snad pomsta,než se to povede odvzdušnit a dát znovu do chodu.
Jarda BorekJarda BorekČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

mokropsaci napsal:

Ráno nás upozornil člověk se smetákem, že máme pod motorem kaluž oleje.Vzal jsem si montérky a vlezl jsem
pod auto a celý motor byl důkladně postříkaný olejem. Otevřel jsem i kapotu a bylo vše také od oleje.
Člověk se smetákem se zeptal, jestli to auto má turbo a že by to mohlo být tím. Chtěl jsem se jít zeptat k benzínce,kde bych sehnal pomoc, ale okamžitě mi nabídl autoservis FICA. Také jsem volal svým kamarádům domů,ale těžko radit, když to nevidí na vlastní oči. Takže nám v servisu repasovali dle nich moje vlastní turbo za 4 hod. a za 1700,- Euro Tušil jsem pozdraz, ale nebyl jsem si jistý, protože před odjezdem doma se mi rozsvítila žlutá kontrolka motor s hláškou na olej.
Letos jsme potkali karavanistu, který ráno nenastartoval, byli u něj co by dup, odtáhli ho do servisu a řekli mu, že má dva vstřikovače vadné a palivové čerpadlo, oprava ho stála 2 300,- euro.
Jak mu závadu nafingovali nevíme, ale jedna z možností je ucpaný výfuk. Také se velmi divil, měl nedávno prý
vstřikovače vyměněné.


Ucpaný výfuk udělají jednoduše-fouknou do něj v noci pěnu ráno vás odtáhnou pak tam vstříknou čistič na pěny, nebo aceton . Pěna se rozpustí a nastartujete. Mezitím vám udělají rozborku turba a podobně zas dají dohromady . Beránek se otřepe a jede dál. Hodně se to zde opakuje nespat na dálnici. Sjet někam dále. Jinak to praktikuji přespím v Madarsku a ráno v 5 vyjíždím Srbsko, Makedonie do Řecka . Zpět podobně. Je pravda, že jsem spal také párkrat v Srbsku. Ale vždy jsem se prošel se psem kolem auta tak to možná zafungovalo.Ted jen po cestě přes den stavíme na kafe a venčení a ok. Dávejte pozor bylo to zde psáno již ve více diskuzích.
!z!)Smile
Jarda BorekJarda BorekČlen
Přidáno před 7 let
!z!)Smile
L
LakyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

mokropsaci napsal:

Ráno nás upozornil člověk se smetákem, že máme pod motorem kaluž oleje.Vzal jsem si montérky a vlezl jsem
pod auto a celý motor byl důkladně postříkaný olejem. Otevřel jsem i kapotu a bylo vše také od oleje.
Člověk se smetákem se zeptal, jestli to auto má turbo a že by to mohlo být tím. Chtěl jsem se jít zeptat k benzínce,kde bych sehnal pomoc, ale okamžitě mi nabídl autoservis FICA. Také jsem volal svým kamarádům domů,ale těžko radit, když to nevidí na vlastní oči. Takže nám v servisu repasovali dle nich moje vlastní turbo za 4 hod. a za 1700,- Euro Tušil jsem pozdraz, ale nebyl jsem si jistý, protože před odjezdem doma se mi rozsvítila žlutá kontrolka motor s hláškou na olej.
Letos jsme potkali karavanistu, který ráno nenastartoval, byli u něj co by dup, odtáhli ho do servisu a řekli mu, že má dva vstřikovače vadné a palivové čerpadlo, oprava ho stála 2 300,- euro.
Jak mu závadu nafingovali nevíme, ale jedna z možností je ucpaný výfuk. Také se velmi divil, měl nedávno prý
vstřikovače vyměněné.



Tak repas turba za 46000kč tak to je lepší koupit nové .
Ten druhý případ: 62000kč
že tam vůbec dojel a nepoznal že má dva střiky vadné + čerpadlo u nvětšiny je už elektrické a dá se prověřit . Proto doporučuji jet ke značkovému servisu kde vám vrátí vadné díly a máte záruku na reklamaci v zahraničí . Pokud to není už osvědčený známý mechanik.
Žijeme jen jednou.
R
renoltČlen
Přidáno před 6 let
Tak poslouchejte co se mi stalo letos při cestě Srbskem: vyjel jsem 24.8.17 směr Pelopones s tím, že přespím na benzince těsně pod Bělehradem, vím, že jsou tam zloději snad všichni už když se narodí. Nebudu to prodlužovat, v noci ve dvě celá benzina zhasnula a všechen personál vč. pinklů hlídal. To však nevěděli, že je čekám, naschvál jsem nezapnul vnitřní pírko a nechal odemčeno, a ejhle za chvíli dva chlápci, tiše otevřeli dveře do obytného prostoru, ale již v tom mžiku měli ksichty plné kvalitního pepřáku, jště jsem jim stačil popřáti dobro došli.(vitajte), během pěti minut benzina svítila, jako by se nic neudálo.
Ale teď vážně, všude, ale opravdu všude na benzinkách jsou pumpaři spřažení s mafií, u Bělehradu s místní, u Niše s bulharskou, dolů níže s makedonskou a všude s policajtama. I když jste zabezpečeni, zamčeni závorou z venčí, nic je neodradí. Jediné prověřené místo v Srbsku na spaní je Motel Predajene, kde sedí děda na stoličce celou noc u vás, stojí to 12Eur, jinak se opravdu nikde nepokoušejte spát mimo kemp. Velmi nebezpečná jsou TIR parkoviště jak píše kolega. Tož vitaj, nebo také dobro došli..... BALKÁNE DO EVROPY.
M
mariaČlen
Přidáno před 6 let
to renolt: to je ale síla, myslíš to vážně, že každý Srb je zloděj? Skoro bych řek, že to hraničí s hanobením národa. Nicméně takto nějak si nás představují na západ od našich hranic. Přijímáš to také s takovým klidem, že se snad každý Čech narodí jako zloděj?

Tím rozhodně nechci hájit jednotlivce a skupiny, které kradou. Ale ta kolektivní vina ....., to už jsme tu také měli.
R
renoltČlen
Přidáno před 6 let
Mno.....tak si tam zajeď ať zkusíš, já tam byl asi 10x po vl. ose, vždy s nějakým kamarádem, vždy, ale opravdu vždy byli vykradeni, když jsme spolu nocovali na parkingu u benzinek nebo P+R, kolektivní vina, nekolektivní vina....nejsi náhodou tak trochu politicky.....
Češi ale nikdy nebyli vnímáni jako zloději, spíše kolaboranti.
Myslím si, ale, že by to nemělo přecházet do nějakých invektiv....končím s diskuzí, chtěl jsem jenom mnohým pomoci
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

maria napsal:

to renolt: to je ale síla, myslíš to vážně, že každý Srb je zloděj? Skoro bych řek, že to hraničí s hanobením národa. Nicméně takto nějak si nás představují na západ od našich hranic. Přijímáš to také s takovým klidem, že se snad každý Čech narodí jako zloděj?

Tím rozhodně nechci hájit jednotlivce a skupiny, které kradou. Ale ta kolektivní vina ....., to už jsme tu také měli.


Ono tohle vlakno asi nevzniklo jen tak ze se nekdo nudil ze?? Asi to ma padny duvody, nemyslis? A ja si zase myslim ze to muze stejne tak platit jako kdyz nekdo rekne ze vsichni muslimove jsou terroristi. Mimochodem v Srbsku jsem si take zazil sve, a to zrovna pod Belehradem a uz bych se tam leda vratil jedine s ozbrojenym doprodvodem.... Vlastne ne, nevratil bych se tam ani za zlaty prase a radeji to objedu stejne tak jako Bosnu a Hercegovinu. Protoze jestli je jedinej duvod napadeni jen to ze mam moc armadne zelene auto a oni to nemaj radi tak at jde celej narod doprdele... Asi tak. A jestli ti to prijde jako hanobeni naroda tak ty mas zase moc slunickove reci a to je asi tak priblizne stejne nebezpecne pro tuhle malou zemi v centru Evropy... Protoze jedine uplatnovani kolektivni viny muze jeste Evropu zachranit.... a to jenom mozna.... Co je horsi to uz necham na ostatnich, at ma kazdej nazor jakej chce.
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
Martin MrakMartin MrakČlen
Přidáno před 6 let
Nikdy jsem tam nebyl a jsem rád za tohle vlákno, které si vezmu k srdci.
Kolektivní vina funguje vždy a všude a při osamoceném cestování jsou tyhle informace hodně důležité, ba i neocenitelné. :x
Martin
Facebook- Martin Havelka
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
1./ Před pár roky jsme s obytkou cestovali přes celé Polsko. Na dálnici nás dojelo v levém pruhu auto plné chlapů a staženými okénky gestikulovali ať zastavíme
a ukazovali pod náš vůz. No samozřejmě jsem jim na tento laciný špek neskočil a pokračoval dál.
Až při dálší zastávce jsem zjistil, že mi kabel od nosiče skutru v půlce auta vyskočil z úchytu a plandal. Naštěstí se neprošoupal. Ti chlapi mě zkrátka
chtěli jen upozornit na závadu.

2./ Nedávno jsem jel u nás osobním vozem po dálnici, a všimnul si, že Němec s obytným přívěsem přede mnou má spadlé kolečko na oji a ničí se mu o vozovku.
Houknutím a gesty jsem ukazoval, že má problém. Koukal na mne vyplašeně a přesto, že mohl po chvilce sjet na pumpu, nezastavil a pokračoval dál.

3./ Zcela jistě si nemyslím, že co Srb, to loupežník . Nemyslím si to ani o Korsičanech ani o Maďarech, ani o všech národech kde jsem zažil nějaký problém.
V cizině jsem vždy potkal drtivou většinu dobrých lidí , těm špatným se snažím vyhnout i když ne vždy a všude to jde.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
O
onkeLČlen
Přidáno před 6 let
v Srbsku na dálnici jsem dostal šusdefekt - guma se uplně rozsekala než jsem zastavil, auto bylo půjčené a byla tam jen sada na opravu pneu. vysadil jsem ženu s dítětem vedle dálnice a hned jak jsem dal trojúhelník zastavilo auto, chlápek jestli potřebuji nějak pomoct, nasedli jsme všichni do jeho obstarožního oplu, nebo co to bylo. Odvezl nás do nejbližšího servisu kde mi DALI pneu vzhledem k tomu že byla sjetá a krapte jiného rozměru NECHTĚLI žádné peníze pouze 10€ za přezutí a na kafe, které jsem s nimi vypil - pak mě chlápek ještě zavezl zpět k autu kde už čekali policajti a jali se osazovat dopravní značení. Tak mi pomohli nahodit kolo a dokonce mi podepsali, že škody na autě byly způsobené prasklou pneu, sice po mírném martýriu vysvětlování že potřebuji toto pro půjčovnu, ale nakonec podepsali..... je třeba dávat bacha a přizpůsobit se okolí, zatím jsem toho názoru, že cestovat nepřestanu, protože instatní Evropa s šelkama a všemožnými zákazy mě neláká... tož tak... snad budu mít nadále štěstí
procestoval jsem na motorce pul asie a východní Evropy a vždycky mi všichni po cestě vykládali jaký jsem blázen že ti separatisté ve vedlejším okrsku, obci nebo vedlejším státě mě určitě okradou a zabijí, nikdy se tak nestalo a ve vedlejší obci, okrsku nebo sousedním státě jsem opět narazil na pohodové vstřícné lidi, doufám i proto, že já jsem se nesnažil vypadat nijak nadřazeně a snažil se komunikovat, byť už jen dotazem "nebude Vám vadit když si tady na louce vedle Vašeho baráku zakempuji a přespím?" většinou jsem pak spal pak u nich doma a velmi zle se mi odjíždělo (!^) - na benzině, nebo P+R bych nespal nikdy... už jen kvůli nepořádku, který tam většina z nás udělá a hluku z okolní dopravy
D
DDTČlen
Přidáno před 6 let
Jsem proti kolektivní vině. Mám mnoho přátel i v menšině, kterou u nás každý podezírá z kdejaké nehezká věc. Nemyslím si, že co čech to muzikant, i když sám hraji a mám manželku multi-instrumentalistku, ale kdo si myslí, že mu nic nehrozí na jeho cestách, je snílek. Před týdnem jsme se vrátili z Řecka a musím říci, že problémy jsme v Srbsku měli.

Na cestě tam mě předjelo v levém pruhu auto a řidič na mne mával, že mám něco s předním kolem. Připadalo mi to podezřelé a rozhodl jsem se nereagovat. Na nejbližší benzině jsem si to samozřejmě překontroloval a nic zjevného jsem nenašel. Od toho okamžiku jsem najel dalších 2000 km a to i rychlostí 110 km/h. Nic. Žádný problém. Co mi tedy ten pán asi tak chtěl? Poblahopřát mi k dovolené?

Při cestě zpět vládl na hranicích mezi Makedonií a Srbskem takový zmatek, že jsem po dokončené kontrole dokladů odbočil namísto doprava doleva. Celníka opodál to tak rozzuřilo, že mi vzal OP. Byl ochoten mi jej vrátit za 14.000 srbských dinů. Když jsem mu sdělil, že dříve než něco zaplatím, chci mluvit s jeho nadřízeným a naší ambasádou, vrátil mi OP a nechal nás pokračovat. Lidumil nebo Přeněcochtílek?

Tím neříkám, že se mi kolo opravdu neporouchá a nějaký dobrák mi pak nepomůže. Ani neříkám, že nemohu zaplatit pokutu za nějaký přestupek. Jen chci říct, že zkušenosti výše uvedené se zakládají na reálných situacích. Každý je samozřejmě jiný, někdo je xenofobní více, jiný méně. Jsou lidé slušní a lidé méně slušní. A jsou i darebáci.
Knaus Van i650MEG, 2017
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,033,584 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25475 sekund | Průměrně za: 0.25475 (0) sekund | Dotazy: 144 | Použitá paměť: 2.37MB/2MB