Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Koupím obytné auto do 500tis.: BURZA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Koupím obytné auto do 500tis.

Poslední aktualizace před 7 let
RadimboRadimboČlen
Přidáno před 7 let
Dobrý den, ahoj,

rád bych koupil autokaravan v ceně cca 500tis. Kč dle stavu a výbavy. Moje představa je: alkovna, garáž, rok výroby min. 2005, najeto do 100tis. Na koupi nepospíchám. Případně je možná domluva, že si ho bývalý majitel, v případě absťáku, může občas půjčit !)

Děkuji za nabídky.
Radimbo
RadimboRadimboČlen
Přidáno před 7 let
Opravdu nikdo nebude obnovovat svůj vozový park? !)
H
Honza-PHČlen
Přidáno před 7 let
Cena bohužel neodpovídá tvým požadavkům :)
K tomu půl milionu přidej ještě minimálně 150 000,- a pak máš šanci něco sehnat, nebo slev na požadavcích.
Honza, Romča, Honzík (13)
M
Miroslav6Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

Radimbo napsal:

Dobrý den, ahoj,

rád bych koupil autokaravan v ceně cca 500tis. Kč dle stavu a výbavy. Moje představa je: alkovna, garáž, rok výroby min. 2005, najeto do 100tis. Na koupi nepospíchám. Případně je možná domluva, že si ho bývalý majitel, v případě absťáku, může občas půjčit !

Děkuji za nabídky.
Radimbo
Ahoj, držím palce, ale asi nepochodíš.
Míra a Zuzka
MB W251 Adria Adora 482 LU
RadimboRadimboČlen
Přidáno před 7 let
Máte pravdu, v Čechách možná nepochodím, ale zkusit jsem to musel :) .... samozřejmě neočekávám podobné auto za podobnou cenu od šmelinářů a překupníků s auty. Ale věřím, že někdo, kdo výhodně loni nebo předloni nakoupil v zahraničí a z nějakého důvodu chce auto prodat, může cenu dostat na podobnou úroveň o které píšu. Každopádně za cenu do 500tis. se dá auto obdobných i lepších parametrů koupit v Belgii nebo Holandsku. Budu si muset vyšetřit čas a pro auto si dojet.

jako čerstvý příklad např. toto: [url]https://www.2dehands.be/caravans-kamperen/campers/fiat/fiatducato-2-3-jtd-ci-6pers-368164315.html
[/url]
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Radimbo napsal:

Máte pravdu, v Čechách možná nepochodím, ale zkusit jsem to musel :) .... samozřejmě neočekávám podobné auto za podobnou cenu od šmelinářů a překupníků s auty. Ale věřím, že někdo, kdo výhodně loni nebo předloni nakoupil v zahraničí a z nějakého důvodu chce auto prodat, může cenu dostat na podobnou úroveň o které píšu. Každopádně za cenu do 500tis. se dá auto obdobných i lepších parametrů koupit v Belgii nebo Holandsku. Budu si muset vyšetřit čas a pro auto si dojet.

jako čerstvý příklad např. toto: [url]https://www.2dehands.be/caravans-kamperen/campers/fiat/fiatducato-2-3-jtd-ci-6pers-368164315.html
[/url]


Kdo nakoupil předloni, to asi moc výhodně neprodá..... trošku se nám změnil kurz ( také jsem přeloni kupoval ), vždy to bude nabídka a poptávka ( neznám nikoho kdo by chtěl dostavát cenu na úroveň o které píšeš, pokud jej k tomu nenutí nabídka ).

JInak čerstvý příklad je super, 13 let staré auto má najeto 20.000km, to je průměrný roční nájezd cca 1.500km, tj cca 120km měsíčně..... Já najel 20.000 za rok, kdybych měl najet 1.500km, cestuju po hotelech :D

Nic ve zlém, ale většina lidí zde už obytné auto má, zpravidla také né první a tak o tom něco víme :_
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
RadimboRadimboČlen
Přidáno před 7 let
Děkuji za názor Vajgloni ... naštěstí ne všichni to mají jako Ty a nepřepočítávají čas strávený v karavanu na noclehy v hotelu :) a naštěstí v Belgii není stáčení kilometrů národním sportem. Prostě to ber jako příklad .... pokud chceš něco s větším nájezdem tak třeba toto:

https://www.2dehands.be/caravans-kamp...32336.html
ivan613ivan613Člen
Přidáno před 7 let
Nájazd 20 000 km u 13 rokov starého auta mi pripadá ako vtip alebo tam niekdo zabudol dopísať jednu nulu.Nechce sa mi veriť že si niekto kúpi auto a potom s ním nejazdí.
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Radimbo napsal:

Děkuji za názor Vajgloni ... naštěstí ne všichni to mají jako Ty a nepřepočítávají čas strávený v karavanu na noclehy v hotelu :) a naštěstí v Belgii není stáčení kilometrů národním sportem. Prostě to ber jako příklad .... pokud chceš něco s větším nájezdem tak třeba toto:

https://www.2dehands.be/caravans-kamp...32336.html


Pokud chceš koupit zde od nás, budeš muset přitlačit, pokud víš, že je jinde výhodně, proč už sis to tam dávno nekoupil ?

Pokud chceš pokecat o trhu s obytkami, o cenách, nájezdech a podobně asi by bylo vhodné dát to do rubriky pokec, inzerze je zde za jiným účelem.

PS. Peníze přepočítávají téměř všichni ( i těch 100 nej z Forbesu, ti možná nejvíc ) , hotel byla pouze nadsázka, pokud někdo najede za 13 let 20.000km, vyplatí se mu obytku půjčit, popřípadě koupit něco po půjčovně ( to tam ale bude mít po jedné sezóně tak 20-30tis km) . Fakt o tom tady většina něco ví, školit nás je trochu mimo mísu.....
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
RadimboRadimboČlen
Přidáno před 7 let
Vajgloni, jediný kdo tady začal školit, jsi Ty. Já tyto ambice rozhodně nemám. Promiň, že jsem tady dal poptávku, o které si zrovna myslíš, že není reálná. Jsem tak blbej, že jsem se to potřeboval dozvědět tady a teď.

Do Belgie si zajedu během podzimu, až se najdou dva tři zajímavé inzeráty a budu tam moct pár dnů strávit prohlídkami a vyřizováním formalit. Rád tady potom napíšu podrobné informace a třeba někomu dalšímu pomůžu si uskutečnit sen za nižší finance, nežli u nás.

Jinak obytku se vyplatí půjčit tomu, kdo přepočítává nebo tomu, kdo chce tento typ trávení volného času vyzkoušet. To máš pravdu.
Taky je spousta lidí, co toto neřeší a chtějí být svobodnější už tím, že si můžou vyrazit, kdykoliv a kamkoliv se jím zachce. To je třeba zase můj plán.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
A tak na to si asi musí přijít každý sám. U nás ani v Německu se s největší pravděpodobností nechytneš.
Procestuj Belgii, buď připraven na to že tam v těchto penězích budeš vybírat ze dna nabídky a to je vždy spojené
s vysokým rizikem.
No a pak třeba až nějakou tu zkušenost získáš, doufej, že nebude moc drahá, uvidíš.
Hodně štěstí. Jo a dobře míněné názory zkušených kolegů stojí určitě k zamyšlení.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Radimbo napsal:

Vajgloni, jediný kdo tady začal školit, jsi Ty. Já tyto ambice rozhodně nemám. Promiň, že jsem tady dal poptávku, o které si zrovna myslíš, že není reálná. Jsem tak blbej, že jsem se to potřeboval dozvědět tady a teď.

Do Belgie si zajedu během podzimu, až se najdou dva tři zajímavé inzeráty a budu tam moct pár dnů strávit prohlídkami a vyřizováním formalit. Rád tady potom napíšu podrobné informace a třeba někomu dalšímu pomůžu si uskutečnit sen za nižší finance, nežli u nás.

Jinak obytku se vyplatí půjčit tomu, kdo přepočítává nebo tomu, kdo chce tento typ trávení volného času vyzkoušet. To máš pravdu.
Taky je spousta lidí, co toto neřeší a chtějí být svobodnější už tím, že si můžou vyrazit, kdykoliv a kamkoliv se jím zachce. To je třeba zase můj plán.


Zbytečně se čertíš, rekapitulace : poptávka bez reakce, topuješ poptávku a přijdou dvě reakce, že poptávka není reálná, což vysvětluješ informací z internetu, že je to v zemích Beneluxu reálné... až v tuto chvíli přišel můj příspěvek. Toliko fakta kdo koho školí....

Popravdě, chtěl jsem ti předat zkušenost, že to není tak jednoduché, jak si to představuješ, i na západ od našich hranic je po kvalitních ojetých obytkách poptávka ( takže tam na tebe týdny nic čekat nebude, pokud tam nemáš místní kontakt) , také není problém i tam koupit zatečené auto se stočenými kilometry ( představa, že na západě je to samý Mirek Dušín, je iluze ) , je k tomu zapotřebí čas a peníze a úspěch není vždy zaručen... ale je potřeba si to sám vyzkoušet. Koupil jsem obytky v ČR i jsem si dovezl z DE, ale že by to bylo finačně tak výhodné, jsem si nevšiml, zkušenost je nepřenositelná.

Mám obytku právě proto, že mě poskytuje svobodu cestování ... tak moc dobře vím, kolik ta svoboda stojí.

Tak hodně štěstí při výběru ( budeš ho potřebovat ) a přijď se na podzim pochlubit. :_
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Upravil Vajglon Hnuson dne 06.09.2017 12:11, před 7 let
H
hymer662Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

A tak na to si asi musí přijít každý sám. U nás ani v Německu se s největší pravděpodobností nechytneš.
Procestuj Belgii, buď připraven na to že tam v těchto penězích budeš vybírat ze dna nabídky a to je vždy spojené
s vysokým rizikem.
No a pak třeba až nějakou tu zkušenost získáš, doufej, že nebude moc drahá, uvidíš.
Hodně štěstí. Jo a dobře míněné názory zkušených kolegů stojí určitě k zamyšlení.


To, že se zakladatel vlákna v DE nechytne, tomu nevěřím. Máme rodinu v DE u Holandských hranic a tak za roky návštěv se zaměřuji na prodejce, opravy, apod ( i v Holandsku a Belgii - v blízkosti hranic) vše co se týká obytek. Určitě i v tomto regionu Westfalen má dobrou šanci koupit auto levně a v dobrém stavu. Jedině co to chce, podle mě tak 2-3 týdny volna a odjede s autem s vyřízenými papíry. Jen pro srovnání Holandsko je dražší a Belgie je zase levnější než ve Westfalenu.
Místních prodejců (něco jak naše malé bazary) je dost nebo nabídka ojetin u dealerů, které neprošly mobile.de a pod je taky dost.
Co je nutností, je jazyková vybavenost a výhodou je znalost, jak to chodí na úřadech v dané zemi.
Rada navíc: platba v hotovosti otevírá jedinou možnost slevy z ceny. Jinak v DE se o ceně moc nesmlouvá neboli je to společensky neakceptovatelné. (platí pro Westfalen, jiné regiony to mohou mít jinak).
A to nejdůležitější nakonec. Malé bazary ví o autech, které stojí v zahradách majitelů a čekají na prodej. Jedině dotaz v bazarech, servisech ti otevře cestu k "domácímu" prodeji.
Upravil hymer662 dne 06.09.2017 12:48, před 7 let
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let
@Nemilany

2- 3 týdny volna ? já tipuju na výhodný kauf to může být i měsíc, pokud nemáš v dané lokalitě kontakt musíš tam bydlet a to není zadarmo, také tím pádem ti ujde příjem doma. Otázka je, kolik si ve finále opravdu ušetřil. A to nemluvím o situaci, že těžko třeba budeš v Belgii reklamovat vařič či Trumu ...

Dle mého má nákup v DE jednoznačnou výhodu ve dvou případech:

- to co chci se u nás neprodává ( nebo u ojetin není výběr )

- prodejce nabízí zánovní či nové ( např. Tageszulassung ) s výraznou slevou ( někteří prodejci to dokážou, ale jsou to vyjímky, které spočítáš na prstech jedné ruky )


Pokud se nejedná o jednu z výše uvedených situací, je dovoz vždy sázka do loterie.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Upravil Vajglon Hnuson dne 06.09.2017 13:02, před 7 let
H
hymer662Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

@Nemilany

2- 3 týdny volna ? já tipuju na výhodný kauf to může být i měsíc, pokud nemáš v dané lokalitě kontakt musíš tam bydlet a to není zadarmo, také tím pádem ti ujde příjem doma. Otázka je, kolik si ve finále opravdu ušetřil. A to nemluvím o situaci, že těžko třeba budeš v Belgii reklamovat vařič či Trumu ...

Dle mého má nákup v DE jednoznačnou výhodu ve dvou případech:

- to co chci se u nás neprodává ( nebo u ojetin není výběr )

- prodejce nabízí zánovní či nové ( např. Tageszulassung ) s výraznou slevou ( někteří prodejci to dokážou, ale jsou to vyjímky, které spočítáš na prstech jedné ruky )


Pokud se nejedná o jednu z výše uvedených situací, je dovoz vždy sázka do loterie.


Trochu se pohybujeme v jiném prostředí. Dcera se provdala za němce, jeho otec pracuje v pojišťovnictví (m.j. auta, obytná auta apod.) a tak znám a diskutujeme, jak to funguje a jaké jsou možnosti a zvyklosti. Dokonce jsem uvažoval vozit obytky do ČR. To že se dá naprosto bez problémů vydělat 100-150 tis. a více Kč je holá realita.
Nepustil jsem se do toho proto, že za nějaký rok se budeme do DE stěhovat za rodinou.

Záruky ? a záruky plnění v ČR? kapitola sama o sobě, zkušeností a článků jen na C24 a negativních je dost.
V DE před prodejem je vše odzkoušené a má vše revizi.

Jinak souhlasím s tím, že obecně každý nákup z druhé ruky je sázka do loterie. S tím se bohužel nedá nic dělat. Kdo je pedant nebo všechno mu může vadit a rád do všeho vrtá, tak nákupy z druhé ruky nejsou dobrá volba.

K meritu věci. Ukázky nabídek co zde autor nabídl, včetně ceny jsou reálné. Kdo chce ušetřit a půjde na to s rozvahou, tak se mu to podaří. Prostředkování je jen způsob, jak si zajistit vozidlo, protože se mi nechce to vše podstoupit, nebo chci mít nějakou záruku kdo mi to doveze ( bohužel většinou virtuálně) apod. Další podstata je, že nevybírám já sám, nevidím, nediskutují s majitelem a mám zcela jiný žebříček hodnot než ten co jede pro auto na kšeft a vše ho tlačí ... jen ten zájem zákazníka nebývá na prvním místě...
Kde jinde než ( v DE, Westfalen) je naprosto obvykle, že lze auto používat i 2,3 dny v reálném provozu než dojde k podpisu smlouvy o prodeji.
Dalo by se psát více, ale není zde na to prostor.
RadimboRadimboČlen
Přidáno před 7 let
Neměl jsem v úmyslu a ani se nechci s nikým dohadovat. Naopak rád nasávám informace zkušenějších zde ve fóru. Jen nemám rád reakce typu nejde, nepůjde, nereálné apod. Pokud je to podložené kvalitními argumenty, je to jiná. Sklopím uší a přehodnotím původní záměr. Ale mám raději informace typu, jde to, ale musíš pro to něco udělat, vložit do toho úsilí a výsledek přijde. Nemilany takových informací poskytl několik v jednom příspěvku. Mě třeba vůbec nenapadlo, že v dnešní době internetu budou na prodej vozy, které na internetu nejsou :) Říkal jsem si, že nějaký čas budu po Belgii jezdit a koukat okolo, ale priorita jsou domluvené prohlídky předem. Udělám si tedy více času a zkusím objet i nějaké bazary, autosalóny apod. Na Belgii se mi líbí jejich Car-Passy, kterým bych si dovolil věřit více než zaručeným informacím naších bazarníků, kteří prodávají pouze málo jeté auta po neaktivních důchodcích :) Stejně tak povinná technická kontrola při prodeji auta je dobré pravidlo. Mám tam u rodiny možnost strávit tolik času, kolik budu potřebovat, tak se ho budu snažit využít na maximum. Klidně bych vzal s sebou někoho kdo je v podobné fázi hledání a chtěl by v Belgii něco koupit ....benzín a ubytování hradím !)
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let
@Nemilany

Pokud máš v Německu kontakt, je to trochu jiný level, to jsem taky zmínil. V DE je vše odzkoušené a má revizi ? To je dost odvážné tvrzení, které jsem schopen vyvrátit - a zdokladovat osobní zkušeností. Taky jsem schopen doložit, jak jsem reklamoval přímo u výrobce, když dealer odmítl vyřídit reklamaci a taky mohu doložit, jak vraceli v DE peníze, neboť nedodrželi co bylo napsáno ve smlouvě ( slibili, co nemohli splnit ).
Takže nákup nového v DE také nese svá rizika, já jsem s nákupem DE celkově spokojený, ale zase nemám nasazeny růžové brýle.

@Radimbo
Pokud tam máš možnost trávit čas u rodiny, nechápu proč si tam auto nekoupíš . Já už roční obytku v Německu sháněl a objížděl prodejce ( a to žádnou rodinu v DE nemám a tak vím, o čem to je na rozdíl od tebe ) , naběhl si s přihlášením .... a před dvěma lety si dovezl z Německa funglovku na objednávku, reklamoval přímo u výrobce a dostal peníze z nedodržené kupní smlouvy. Dle mého dostatečné argumenty, abych věděl o čem mluvím.

Jen nechápu, proč by zde měl někdo dávat vůz za cenu tebou deklarovaného inzerátu. Auto v inzerátu jsi ani neviděl, nevíš v jakém je stavu tak jaký to má smysl ??
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Upravil Vajglon Hnuson dne 06.09.2017 14:34, před 7 let
RadimboRadimboČlen
Přidáno před 7 let
Vajgloni, prostě se smiř s tím, že ne úplně všechno na světě musíš chápat. Ale klidně Ti to znovu vysvětlím. Je to jen má poptávka, soubor čísel a podmínek za kterých mi přijde koupě výhodná a jsem ochotný své peníze do tohoto koníčku investovat. A sám víš, že se peníze dají utratit mnoha jinými způsoby :) ... já je nechci strkat do chřtánu "podvodníkům" z bazarů. Ze své zkušenosti vím, že ne všichni chtějí na prodeji pouze vydělat, jsou i lidé, kteří mají rádi férové a rychlé jednání nebo lidé, kteří chtějí udělat jiným radost ( to je co? ) nebo mají prostě své důvody, které chápat nechci ani nemusím. Dovozem karavanů se živit nehodlám a jestli někoho irituje, že nekupuju předražené supervozy v ČR, je to jeho věc.

Nemilany: děkuji za Tvé připomínky a argumenty, víš o čem mluvíš ... zrovna ten žebříček hodnot má např. moje manželka úplně někde jinde nežli vekslák s čímkoliv .... klidně ať se to zespoda rozpadá, hlavně že je uvnitř čisto !)
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Radimbo napsal:

Vajgloni, prostě se smiř s tím, že ne úplně všechno na světě musíš chápat. Ale klidně Ti to znovu vysvětlím. Je to jen má poptávka, soubor čísel a podmínek za kterých mi přijde koupě výhodná a jsem ochotný své peníze do tohoto koníčku investovat. A sám víš, že se peníze dají utratit mnoha jinými způsoby :) ... já je nechci strkat do chřtánu "podvodníkům" z bazarů. Ze své zkušenosti vím, že ne všichni chtějí na prodeji pouze vydělat, jsou i lidé, kteří mají rádi férové a rychlé jednání nebo lidé, kteří chtějí udělat jiným radost ( to je co? ) nebo mají prostě své důvody, které chápat nechci ani nemusím.



Neboj, chápu to od samého počátku, stačí pořádně číst.... pro tebe musí být koupě výhodná a prodejce ti musí chtít udělat radosti za cenu že by prodělal.... jj, tak zpravidla dobré obchody fungují.

Fakt nic co by se nedalo pochopit, takových poptávek je všude plno, ta tvoje se ničím neliší. Kdyby jsi z nás nedělal pitomce inzeráty z Belgie, auty které si ani neviděl, tak bych to ignoroval. No, jasněji už být nemůže a proto končím.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Upravil Vajglon Hnuson dne 06.09.2017 17:11, před 7 let
K
KoralovciČlen
Přidáno před 7 let
Naprostý souhlas s Vajglonem, taky jsem řešil koupi auta ze zahraničí a jen jen problémy, teda hlavně Německo... Smysl to má,ale jak bylo řečeno, nejde koupit na náhodu, bez predem zajištěných kontaktu. A k tomu autu z inzerátu s těmi supr kilometry nic psát nebudu, všichni víme že je to akorát tak pro pobavení
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Radimbo, Honza-PH, Miroslav6, Vajglon Hnuson, ivan613, JiPe Highlanders, hymer662, Koralovci, Rado

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,448,112 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.42331 sekund | Průměrně za: 0.42331 (0) sekund | Dotazy: 147 | Použitá paměť: 2.37MB/4MB