Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Střešní ventilátor na dodávku - šlo by to bez vrtání?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Střešní ventilátor na dodávku - šlo by to bez vrtání?

Poslední aktualizace před 7 let
K
kaayamanNováček
Přidáno před 7 let
Zdravím ve spolek!
Řeším výběr a následnou montáž střešního ventilátoru na dodávku. Bylo k tomu již napsáno leccos, nicméně co mne zajímá jsem neobjevil.

Rád bych se vyhnul vrtáni spousty děr do karosérie (samotný výřez na okno bych řekl stačí). Nicméně střešní ventilátory, které jsem našel na našem trhu:

Fiamma Turbo-Vent premium či [/b]Fan-Tastic Vent 2250[/b] (oba s termostatem, manuál, několik úrovní výkonu a obousměrný chod)

se právě montují z vrchu a mají v obvodu snad 20 vrutů.

Doporučil by někdo postup jak zmíněné ventilátory instalovat bez vrtání tolika děr do kastle nebo doporučil jiný střešní ventilátor (obousměrný chod, regulace výkonu a termostat), jehož instalace nevyžaduje tolik vrtání?

Děkuji!!!
O
onkeLČlen
Přidáno před 7 let
GardaGardaČlen
Přidáno před 7 let


Jo ten je dobry.
Miloš
K
kaayamanNováček
Přidáno před 7 let
Diky za tip Onkel a Garda! Ja se na něj taky díval, ale nenašel jsem ho ve verzi s termostatem :-(

Máte zkušenost s montáží? jení třeba tolik vrtání?

díky a přeji hezký den!
P
PichalNováček
Přidáno před 7 let
Ahoj, tento presne mam a vyrizne se jen dira pro okno. Zadne srouby skrz strechu se neinstaluji.Termostat nema.
K
kaayamanNováček
Přidáno před 7 let

Citovat

Pichal napsal:

Ahoj, tento presne mam a vyrizne se jen dira pro okno. Zadne srouby skrz strechu se neinstaluji.Termostat nema.



Ahoj a diky za odezvu. Jo ten omnivent vypada v pohode, navíc Thule jako výrobce bude asi spolehlivější než italové. Jen škoda toho termostatu, ale viděl jsem tu někoho psát o možnosti dodatečného připojení termosttatu, to by mohlo být zajímavé řešení. Jen nevím jak propojit dohromady ten samostatný termostat s ovládací jednotkou ventilátoru.... může někdo poradit plis?

Instaloval jsi okno sám? Nějaký tip k tomu? Zkoušel jsem googlit návody či videa z instalace, ale nic moc jsem nenašel (k tomu omniventu přímo). Budu instalovat do dodávky, tak hádám budu muset vyrobit nějaký distanční rámeček na vnitřní stranu (na venkovní mám štěstí na dostatečný prostor bez prolisu).

díky a hezký den!!
P
PichalNováček
Přidáno před 7 let
Ahoj, delal jsem to sam. Taky jsem mel bobky do toho riznout☺. Kazdopadne jak pises, je potreba udelat ramecek. Nalepil jsem dreveny latky zevnitr mamutem. Lepil jsem na sikaflex tmel a jeste to radne zevnitr a z venku zapatlal. Mam strechu s prolisama, tak jsem se bal, ale zatim ani kapicka. Tuk,tuk. K tomu termostatu nevim, ve vedru to moc ne ychladi, spis dela.prijemnej pruvanek. K ty kvalite bych mel jen jednu pripominku, a to, ze ma.jen jeden zvedaci pojezd. Takze.jsem ho nechal klasicky otevreny a vyrazil, tim padem se trosku okno skrivilo... Na.funkci nema vliv. Takze.jezdit jen se zavrenym... ☺
K
kaayamanNováček
Přidáno před 7 let

Citovat

Pichal napsal:

Ahoj, delal jsem to sam. Taky jsem mel bobky do toho riznout☺. Kazdopadne jak pises, je potreba udelat ramecek. Nalepil jsem dreveny latky zevnitr mamutem. Lepil jsem na sikaflex tmel a jeste to radne zevnitr a z venku zapatlal. Mam strechu s prolisama, tak jsem se bal, ale zatim ani kapicka. Tuk,tuk. K tomu termostatu nevim, ve vedru to moc ne ychladi, spis dela.prijemnej pruvanek. K ty kvalite bych mel jen jednu pripominku, a to, ze ma.jen jeden zvedaci pojezd. Takze.jsem ho nechal klasicky otevreny a vyrazil, tim padem se trosku okno skrivilo... Na.funkci nema vliv. Takze.jezdit jen se zavrenym... ☺




Ahoj a diky za info..... tak to bych měl bejt připravenej, mám Mamuta a Sikaflex 221. Mamutem chci lepit ten dřevěnej rámeček zevnitř přímo na plech. Horní díl okna posadím na terostatové pásky a pak ještě zapravím tím Sika 221. Snad jsem to načet zprávně. Ten termostat jsem tam chtěl hlavně kvůli tomu, aby spínal občas v noci a nebo když nechám auto zaparkované s lehce pootevřeným oknem. snad to tam nějak nabastlím časem.

na tu vnějěí kastli jen pořádně odmastit, či aji nějakou penetraci si používal? Budu právě i lepit soláry, mám na to toho mamuta, ale nevím jakou penetraci. Prodávají se sice sady, kde to vše je, ale přijdou na vic než litr :-(.

díkes!
P
PichalNováček
Přidáno před 7 let
Ahoj, ja to nepenetroval. Ale jenom dukladne odmasti, to je zaklad. Solar jsem lepil 25neco sikaflexem. A vse drzi. Jeste podotknu, ze mam plastovou strechu, ale mit ji plechovou, taky to nepenetruju. Jo a vic jak kilo nejezdim☺
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: kaayaman, onkeL, Garda, Pichal

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,888,178 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20215 sekund | Průměrně za: 0.20215 (0) sekund | Dotazy: 88 | Použitá paměť: 1.92MB/2MB