Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 zatracenej stanař aneb elektrika ve stanu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

zatracenej stanař aneb elektrika ve stanu

Poslední aktualizace před 15 let
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 15 let
!nTakže prosím vás velmi o rychlou radu, nejsou prachy a potřebuju topit v carstanu, napadlo mě dlouhej prodlužovák (25m nebo 50m?) a halogenový infrazářič 1500W (3x500W) ? A stačí klasický prodlužovák 3x1,5mm buben se 4 zásuvkami? Nebo musí být 3x2,5mm? Má někdo zkušenost s podobnými topidly? Díky Me2di
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
kocisjirkakocisjirkaČlen
Přidáno před 15 let
Jedna a půlka Ti bude stačit. Kup raději 25m pokud nutně nepotřebuješ 50m.
Hlavně celý buben vymotej.
Ne, že natáhneš 5m a zbytek necháš na bubnu.
Jak zní ten Al_Faradayůf zákon?
Je to v arabštině tak si to už nepamatuju ale bylo tam cosi o palci.
JK
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 15 let
No ani tak nejde o to co potřebuji, ale asi tak průměrná vzdálenost od připojovacího místa, nikdy jsem nebyl připojen v kempu, tak se ptám, zda těch 25 m bude stačit na zatracenou většinu campůch:r
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
P
AnonymČlen
Přidáno před 15 let
kup 25 čtyř buben, dvacet pět volně a k tomu plastovou krytku za kilo přes spoj prodlužováků. pokud nevymotáš vše, prodlužku vyhodíš. já na jaře nevymotal, v Pápě jsem vyhodil tři jističe, než jsem zjistil, že mi přes noc shořel drát :he
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 15 let
Jasně, jestli to chápu, protože to čtu jako "Pátek" když to bude daleko dám volně 25m a pak zbytek na bubnu, ale stejně ho musím u karavanu celej rozmotat a poházet okolo?:x
A ještě stupído dotaz je jedno jestli je kabel černej, červenej, oranžovej nebo bílej?
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
Upravil Me2d dne 03.10.2009 14:04, před 15 let
P
AnonymČlen
Přidáno před 15 let
barva je úplně jedno, pokud nechceš, aby Ti to ladilo k autu, stanu, trenýrkám nebo čemukoliv jinému :he . Pokud se vlezeš do 25, vymotáš buben a bude. Jinak holt protáhneš na padesát, hlavně nesmí být na bubnu. S drátem nemusíš běhat kolem stanu, stačí chaoticky vymotat na zem. I když origo buben by vyhořet neměl, měla by tam být tepelná pojistka...
P
pantherČlen
Přidáno před 15 let
Nejsem expert přes elektro, ale myslím jak to tu čtu, tak jsou obavy při velkém příkonu z přehřátí vodiče. Bylo by asi třeba zdůraznit pokud by měl silnější vodič např. těch 2,5 mm, tak nic nemusí házet po zemi nebo se mýlím?
TajfunTajfunČlen
Přidáno před 15 let
Nemýlíš čím tlustčí tím menší ztráty a menší teplo.Když sženeš gumovej prodlužovák tak si vem ten je lepčí než plasťály a v zimě se líp balí snese výtší zatížení
M
merkurČlen
Přidáno před 15 let
Jestli ti mohu poradit,kup si hlavně kabel gumový ten lépe snáší přejíždění autem čemuž se v kempech nevyhneš.Sice výjde o něco dráž ale vydrží dele.A nejlépe to asi výjde koupit v metráži k tomu zásuvku a zástrčku kus cca.85,-Kč odolná proti stříkající vodě.Pak už jen zapojit a to už asi zvládneš sám.A ještě jeden můj poznatek,není to tak elegantní jako cívka ,ale smotaný kabel je skladnější.
tronictronicČlen
Přidáno před 15 let
Halogenový infrazářič asi už máš někde doma,tak jen pro informaci podotýkám že já osobně mám velmi dobrou zkušenost s Quartzovým infračerveným topidlem.Podrobný popis najdeš tady.
www.elektro-megas...
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 15 let
Děkuji děkuji, je to jasné, gumový bez bubnu samo domo a halogenový zářič ještě nemám ale asi to bude Hyundai hal 120.!r má dálkové ovládání a časový spínač:^
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
Vlada JanaVlada JanaČlen
Přidáno před 15 let
Ahoj všem, zajímalo by mne zda QVARTZOVÝ infrazářič má zabudovanou regulaci teploty, přepínání výkonu, protipožární bezpečnost, časovač a hlavně životnost. Bylo by zajímavé spočítat kolik by stálo tímto způsobem vytápět celý dům a regulovat jednoduše každou místnost zvlášť. neplatit nájem za plynoměr a mít 20h. levnou elektriku. V
P
AnonymČlen
Přidáno před 15 let
Jinak jeden a půlka ten kilowatt a půl zvládne, nepřehřeje se. Jde o to, že nesmí zůstat na na bubnu. Ale to by nesměla ani pětka.... A nejde ani tak o ten buben, ale návin zatíženého kabelu ve tvaru kruhu...
jana a frantajana a frantaČlen
Přidáno před 15 let
Souhlasím s Petrem a Lucií,ono 25 m se zdá dost,ale v našich kempech,alespoň v těch levnějších,je málo přípojek a jsou daleko od sebe.Je pak blbý vybírat místo v kempu podle délky prodlužováku místo toho,kde se by se ti líbilo.
Kup raději silnější kabel.My - pokud jedeme třeba do Chorvatska,kde mají 15A.pojistky - vůbec nebereme PB, ale vaříme na 2 plotýnkovém vařiči, to jsou 3kw+2lednice+rychlovarná konvice, a pak je 1,5 málo.Toť můj názor.
A ještě jsem si vzpomněl, existují kabely s pamětí (to jsou ty, co se věčně zamotávají a dělají smyčky, které nejdou smotat,natož rozmotat) a kabely bez paměti.

Jo,a s tím připojením karavanu na mlhovky jsi měl pravdu.Je to pakárna,ale asi to tak Holanďanům na rozdíl ode mě vyhovuje.
Vlada JanaVlada JanaČlen
Přidáno před 15 let
pardon
Upravil Vlada Jana dne 03.10.2009 20:28, před 15 let
tronictronicČlen
Přidáno před 15 let
QVARTZOVÝ infrazářič nemá zabudovanou regulaci teploty.Lze řešit dodatečnou montáží prostorového termostatu.
Nelze u něho přepínat výkon, protipožární bezpečnost jako u ostatních zářičů.
Časovač lze nahradit spínacími hodinami integrovanými v zásuvce.
Životnost závisí jako vždy na četnosti jeho používání.
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 15 let
Já myslím, že Vlada Jana se ptá na infrazářiče do baráku jako topení...vypadá to jako obraz i s rámem teplote se reguluje a vysušuje to zdi ale ne vzduch, je to velmi zajímavé
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
tronictronicČlen
Přidáno před 15 let
V tom případě doporučuji navštívit některou z výstav např.Pragotherm nebo Infotherma.Tam lze dopodrobna prodiskutovat z více dodavateli těchto obrazových a panelových infrazářičů.
milan59milan59Člen
Přidáno před 15 let
Ahojte všichni, s trochou matematiky se vrátím ke kabelu na bubnu.
Při zátěži 1500W bude na kabelu 50m/1,5mm2 ztráta 12,5V, tj. 0,25V/m, tj. ztráta 1,63W/m. Pokud zůstane na bubnu např. 20m návinu, tak cca 5m bude na povrchu a bude se chladit, cca 15m bude uvnitř návinu. Ztráta na vnitřních závitech bude 15m x 1,63W= 24,45W/15m. Pro představu: zkuste si někdo zabalit žárovku 25W třeba do látkového kapesníku a vrazit tam zavařovací teploměr. Přibližně stejně se bude zahřívat vnitřek bubnu.
U kabelu 50m/2,5mm2 bude ztráta 0,15V/m, tj. necelý 1W/m.
S ohledem na ztráty na vedení bych doporučoval dva prodlužováky 25m, které bych v případě potřeby spojil.
Přeji všem hezký den. V
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 15 let
Ano, výpočet mi sice nic neříká, ale je jasný, že jsou lepší 2 25m nebo 30m ez bubnu gumový nejlépe 3x2.5mm ale ty ceny, krom toho, že nic na netu není tak jsem někde viděl cenu 50kč/m fuj to je 2500,- jen kabel bez zásuvek a zástrček a chráničky:v bojím, že paní tu cenu neakceptuje, vidí obyč kabel!k sháním, uvidím
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Me2d, kocisjirka, Petr a Lucie, panther, Tajfun, merkur, tronic, Vlada Jana, jana a franta, milan59

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,878,295 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17958 sekund | Průměrně za: 0.17958 (0) sekund | Dotazy: 135 | Použitá paměť: 2.24MB/2MB