Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Kulmofen a měnič: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Kulmofen a měnič

Poslední aktualizace před 7 let
J
josek77Člen
Přidáno před 7 let
Potřebuji poradit, v autě je měnič 300w žena chce občas vyfoukat vlasy foukací kulmou která má příkon 400w. Myslíte, že to půjde?
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

josek77 napsal:

Potřebuji poradit, v autě je měnič 300w žena chce občas vyfoukat vlasy foukací kulmou která má příkon 400w. Myslíte, že to půjde?


Podle mně to nepůjde, ale můžeš to zkusit.
Doporučuji koupit alespoň tenhle:
https://www.exaso...54114.html
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Upravil Zdenek a Alena dne 21.08.2017 21:53, před 7 let
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 7 let
Trošku to vypadá jako otázka:
Mám v autě nádrž na 60l. Vejde se mi do ní 80l nafty?!)

U elektriky platí, že to, co připojuješ do měniče nebo do zásuvky musí mít menší nebo maximálně stejný příkon, jako ta zásuvka nebo měnič, jinak to buď nepůjde vůbec (měnič se vypne a bude hlásit přetížení, jistič u zásuvky vypadne)) nebo to chvíli pojede a pak se to spálí.
Do zásuvky s jističem 6A také nepřipojuješ rychlovarnou konvici 2300W, protože odebírá 10A a jistič ti vypadne...

Takže na fén 400W měnič minimálně 400W, ale raději ještě o něco silnější jak doporučuje Zdenek (často je ta hodnota velkým písmem pouze špičkové zatížení při zapnutí a výkon pro normální provoz je nižší) :_
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 7 let
Zkus to a uvidíš.Mám měnič 600W a toustovač 700W.provoz bez problémů.V tvém případě je to ale přecejenom skoro o čtvrtinu přetížený.
J
josek77Člen
Přidáno před 7 let
Právě jsem myslel jestli má měnič nějakou rezervu a zapínat se mě to nechtělo abych něco nezmařil.
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 7 let
Levnější měniče většinou mívají špičkový (krátkodobý) výkon uvedený velkým písmem (něco jako 200W P.M.P.O. u rádia na baterie z vietnamské tržnice) a trvalý výkon je malým písmem na štítku nebo v návodu. Dražší měniče mívají rezervu a výkon udávaný velkým písmem na měniči nebo v označení bývá trvalý a krátkodobě je možné je přetížit.

Ale to jsou všechno všeobecné informace a najdou se výjímky jak u těch levnějších, tak u těch dražších výrobků. Když má měnič na výstupu sinus (ne modifikovaný sinus), tak bývá už většinou lépe dimenzovaný a snese krátkodobě i nějaké přetížení. Ale liší se to samozřejmě mezi značkami i konkrétní výrobky u jednoho výrobce.

Některé měniče také u svého maxima začínají snižovat napětí, takže povolený výkon moc nepřekročí, jenom má ten spotřebič menší výkon, což u odporové zátěže (fén, topení, toastovač) nevadí, jenom to hol pojede o trochu déle. U motorů (například klima nebo kompresorová lednice) už to problém může být.

Jo a bleriot má ten měnič přetížený o 16%, zatímco ty tam chceš připojit o třetinu větší příkon a to už je dost velký rozdíl.
Z
ZmudovciČlen
Přidáno před 7 let
Další možností je nový kulmofén pro manželku se slabším výkonem :-)
J
josek77Člen
Přidáno před 7 let
Ano už jsem koukal po nějakém s menší spotřebou. Našel jsem 200w nebo 250w. Záleží jestli to bude mamině vyhovovat.:))
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: josek77, Zdenek a Alena, PetrDubi, bleriot11, Zmudovci

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,635,776 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.10460 sekund | Průměrně za: 0.1046 (0) sekund | Dotazy: 79 | Použitá paměť: 1.84MB/2MB