Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Značka B 4 zákaz vjezdu nákladních automobilů: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Značka B 4 zákaz vjezdu nákladních automobilů

Poslední aktualizace před 7 let
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj, mohu vjet tam, kde je značka B 4 s obytkou (osobní automobil 6,6 m), která táhne přívěs (cca 5 m)?

Dočetl jsem se:

Značka zakazuje vjezd nákladním automobilům, tahačům přívěsu nebo návěsu a speciálním automobilům. Značka neplatí pro obytné automobily. ...

Sice mám obytný automobil, ale je to tahač přívěsu.
JimbooJimbooČlen
Přidáno před 7 let
Jednou máš v TP typ vozidla "osobní",tak bych to dál neřešil. Otázka je,jestli ,když tam vjedeš, ještě vyjedeš. Tyto značky se dávají tam,kde se náklaďák z nějakého důvodu nevejde(váha,rozměry apod).
CattaniCattaniČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

kutil1 napsal:

Ahoj, mohu vjet tam, kde je značka B 4 s obytkou (osobní automobil 6,6 m), která táhne přívěs (cca 5 m)?

Dočetl jsem se:

Značka zakazuje vjezd nákladním automobilům, tahačům přívěsu nebo návěsu a speciálním automobilům. Značka neplatí pro obytné automobily. ...

Sice mám obytný automobil, ale je to tahač přívěsu.



Ahoj, abys měl tahač přívěsů, musel bys mít v TP zapsáno u druhu vozidla - nákladní automobil a pak myslím u druhu karoserie - tahač návěsů, nebo tahač přívěsů. U osobního vozidla kategorie M1 takový zápis není. Použití této značky může mít více důvodů, nejen kvůli rozměrům a hmotnosti vozidla, ale např. i kvůli omezení hluku, kvůli trase autobusu apod.
Zkus hledat ve vyhlášce 341/2002 Sb. technické podmínky provozu vozidel. Takže tato značka Tě nijak neomezuje.
Míra, Dana, Shelia II a Hobby Van Exclusive :_
Standa2Standa2Člen
Přidáno před 7 let
To se mi nezdá. Vyhláška byla v r. 2014 novelizována 341/2014 Sb. Od roku 2015 jsou naše předpisy harmonizovány s předpisy EU. Tak že technické předpisy máme Evropské, jak se nakonec píše v § 1 vyhl.341/2014 Sb. To jen pro upřesnění se zacházení s paragrafy a vyhláškou.
Co se týká kategorie vozidla tak 2007/46/ES. Ale ani to bych nehledal. Máš dle TP. osobní auto, tak asi zákaz vjezdu nákladních aut se tě netýká.
B4 je popsána zde:
Porovnání staré a nové vyhlášky platné od 1.1.2016
DŘÍVE vyhláška č. 30/2001: Značka Zákaz vjezdu nákladních automobilů (č. B4) platí pro nákladní automobily i pro tahače přívěsu nebo návěsu a speciální automobily o celkové hmotnosti převyšující 3500 kg. Neplatí však pro obytné automobily.

NYNÍ vyhláška č. 294/2015: Značka zakazuje vjezd nákladním automobilům, tahačům přívěsu nebo návěsu a speciálním automobilům. Značka neplatí pro obytné automobily (to, že mají tažné zařízení je nepovyšuje na tahače).. Je-li na dodatkové tabulce nebo na značce pod symbolem nákladního automobilu uvedena hodnota nejvyšší povolené hmotnosti (uvádí se v tunách), platí značka pro vozidla o nejvyšší povolené hmotnosti převyšující tuto hodnotu. U jízdní soupravy je rozhodný součet nejvyšších povolených hmotností všech vozidel soupravy.
Standa2
CattaniCattaniČlen
Přidáno před 7 let
Je to jak píše Stanada2, vyhláška je novelizována a kategorie vozidel jsou trochu jiné, ale shodneme se na tom, že tato značka se tě netýká, protože dle TP máš druh vozidla osobní automobil.
Míra, Dana, Shelia II a Hobby Van Exclusive :_
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

kutil1 napsal:

Ahoj, mohu vjet tam, kde je značka B 4 s obytkou (osobní automobil 6,6 m), která táhne přívěs (cca 5 m)?

Dočetl jsem se:

Značka zakazuje vjezd nákladním automobilům, tahačům přívěsu nebo návěsu a speciálním automobilům. Značka neplatí pro obytné automobily. ...

Sice mám obytný automobil, ale je to tahač přívěsu.


Nevím, jaké je přesné znění zákona, ale tvoje dedukce není úplně logická.... Dle takové logiky by tam nemohl ani osobák táhnoucí přívěs z cihlama z Bauhausu. Dle mého je tahač návěsu či přívěsu něco trochu jiného než osobní automobil použitý momentálně jako tažné vozidlo ( opět jen moje selská dedukce, tahač asi nebude splňovat definici nákladního auta - těžko můžete na tahač cokoli naložit - nicméně zakázat vjezd nákladǎkum a nechat tam jezdit solo tahače by asi nebylo úplně smysluplné a tak to bylo třeba nějak ošetřit, myslím, že to bude stejně i u speciálních automobilů ) .
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj. Když jsem učil v autoškole předmět PSP, tak jsem to vysvětloval podle popisu ke značce a sice takto: Dopravní značka Zákaz vjezdu nákladních automobilů platila s výjimkou pro jakékoliv obytné automobily, protože tato značka se osazovalo např. při vjezdu do historických částí měst atd., kde obytný automobil s kvalitnějším odpružením tuto část města nemohl poškodit, kdežto značka Zákaz vjezdu vozidel, které mají celkovou hmotnost vyšší, než 3,5 t by se měla použít tam, kde tato hmotnost by třeba mohla poškodit most a platí tedy pro všechny vozidla, překračující tuto hmotnost. Sranda je ale ta, že i když obě tyto značky jsou stále v seznamu značek a tedy stále platné, tak se již značka Zákaz vjezdu nákladních automobilů nepoužívá a nahrazuje se značkou Zákaz vjezdu vozidel nad 3,5 t, protože značku Zákaz vjezdu nákl. automobilů jsem už neviděl několik desítiletí. Čáo, Pepa
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj, díky za odpovědi. V pátek jsem byl v Kolíně a od hlavního nádraží směrem na ten bývalý hlavní tah přes Kolín (Čáslav - Praha) je kruhový objezd. Tam je značka B4 směrem na Prahu. Tak mne to zviklalo.

A co jízda ve městě v levém jízdním pruhu? Obytka osobní s přívěsem může?
CattaniCattaniČlen
Přidáno před 7 let
Pokud jedeš se soupravou delší než 7 m, můžeš jen v pravém pruhu. Do levého pouze když předjíždíš, odbočuješ nebo objíždíš překážku, popřípadě kdyby ses chtěl otočit. To platí pokud jsou dva jízdní pruhy. Pokud jsou pruhy tři a více, smíš užít pouze první dva pruhy vpravo ve směru jízdy. Další nesmíš užívat pro předjíždění, pouze pro odbočování, objíždění překážky nebo otáčení.
Míra, Dana, Shelia II a Hobby Van Exclusive :_
Standa2Standa2Člen
Přidáno před 7 let
Tak to zase nějak nechápu. Otázka zněla ve městě.
V obci na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačených na vozovce v jednom směru jízdy smí řidič motorového vozidla užívat k jízdě kteréhokoliv jízdního pruhu; přitom se nepovažuje za předjíždění, jedou-li vozidla v jednom z jízdních pruhů rychleji než vozidla v jiném jízdním pruhu. Pokud by vozidla jedoucí současně ve všech jízdních pruzích bránila v jízdě rychleji jedoucímu vozidlu, musí řidič jedoucí v levém krajním jízdním pruhu tento pruh co nejdříve uvolnit; to neplatí, užívá-li řidič levého krajního jízdního pruhu k odbočování, otáčení nebo při souběžné jízdě podle odstavce 3. Řidič nákladního automobilu o celkové hmotnosti převyšující 3 500 kg, jízdní soupravy, jejíž celková délka přesahuje 7 m, zvláštního motorového vozidla a motocyklu s nejvyšší povolenou rychlostí do 45 km.h-1 smí levý krajní jízdní pruh užít k jízdě, jen jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění, otáčení nebo odbočování.. To , co popisuje Cattani platí samozřejmě na dálnici:
- na dálnici o třech a více jízdních pruzích v jednom směru jízdy smí řidič nákladního automobilu nad 3500 kg (3,5 t), jízdní soupravy delší než 7 m a zvláštního motorového vozidla užít k jízdě výhradně dvou jízdních pruhů nejbližších k pravému okraji vozovky (patří k nim i přídatný jízdní pruh pro pomalá vozidla). V ostatních jízdních pruzích smí jet, pouze je-li to nutné k objíždění - nesmí je tedy využít ani pro předjíždění!
Standa2
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: kutil1, Jimboo, Cattani, Standa2, Vajglon Hnuson, Doskocil

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,854,367 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17227 sekund | Průměrně za: 0.17227 (0) sekund | Dotazy: 93 | Použitá paměť: 1.96MB/2MB