Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Dotaz na koupě karavanu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Dotaz na koupě karavanu

Poslední aktualizace před 7 let
D
David1974Nováček
Přidáno před 7 let
Dobrý den. Letos jsme si půjčili s rodinou karavan a moc se nám to zalíbilo a chce si koupit rodinný karavan a to sice Hobby 545 KMF. A rád bych se chtěl zde zeptat zda nikdo nemá zkušenosti s tímto karavanem? Děkuji David
krakenkrakenČlen
Přidáno před 7 let
545ku jsme měly v hledáčku také. Manželka viděla problém s topením umístěným vzadu ve skříni u paland, že tam bude horko a dusno pokud se bude vytápět. Mluvil jsem se dvěma vlastníky a ti nám to potvrdili. Jeden to vyřešil částečně přídavným ventilátorem, který žene teplo více do přední části.
Mě osobně odrazovala nízká doložnost.
Jinak krásný karavan.
D
David1974Nováček
Přidáno před 7 let
Děkuji za zprávu :) na to topení jsem také koukal. Jinak Burstner 560 je taky moc hezky a koukal jsem na něj. Tak tedy se spíš zaměřím na ten Burstner.
krakenkrakenČlen
Přidáno před 7 let
Ono je to těžké rozhodování. Záleží na prioritách. U nás to byla samostatná sprcha, palandy, velká lednice, slušná doložnost.
Hobby má pěkný centrální panel ovládání+signalizace hladin. Kamarád ho tam má, ale není to tam zapojeno, je to příplatková výbava. Mají krásný design, v tom má Hobby na vrch.
2015/16 na horu je nádherný.
D
David1974Nováček
Přidáno před 7 let
Přesně co říkáte :) chceme oddělenou sprchu a palandy a šířku 250 Cm. Proto jsem se sem přihlásil a doufám že dostanu pár rad který karavan koupit ....
krakenkrakenČlen
Přidáno před 7 let
Ta šířka to je dilema.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
Tu šířku 2,5 ještě důkladně zvaž.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
D
David1974Nováček
Přidáno před 7 let
A z jakého důvodu zvážit tu šíři 250 Cm? Méně Vw Multivan kterým to budu tahat a už 20 let jsem profesionální řidič kamionu tak s řízením problém nemám :)
krakenkrakenČlen
Přidáno před 7 let
Mám to tak 90 kdy jsem za ní rád ku 10 ti kdy bych raději menší.
Jenže palandy, sezení, postel, oddělená sprcha ve 2.30 je téměř nedostupné.
A multivan opravdu nemá problém.
D
David1974Nováček
Přidáno před 7 let
A vy tedy máte tu 560?
krakenkrakenČlen
Přidáno před 7 let
ano
D
David1974Nováček
Přidáno před 7 let
A jste spokojen? A má nějaký nedostatky?
krakenkrakenČlen
Přidáno před 7 let
V podstatě ano.
D
David1974Nováček
Přidáno před 7 let
Děkuji. Tak já se po nějakém podívám :)
tomasvtomasvČlen
Přidáno před 7 let
Mal som Hobby 490KMF a neviem, už by som išiel iba do menšieho tento je mega veľký, aj mover sa zapotí. Auto 5m plus príves 7,4m niekedy do dĺžky nepočíta pripájace zariadenie, kludne môže byť + 20 cm. 2,5 šírka je dosť, vnutri sa iba spí. Ale keď sa ti páči nieje čo riešiť, Hobby robí krásny interiér, veľa nevydržia, ale sú pekné, opraviť zalepiť sa dá všetko, potom to už bude držať. Nie je lepšie pri takých dlhých už dvojnápravový? Pozerám si stránku, že takých veľkých ponúkajú veľa.
Upravil tomasv dne 16.08.2017 13:52, před 7 let
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

David1974 napsal:

A z jakého důvodu zvážit tu šíři 250 Cm? Méně Vw Multivan kterým to budu tahat a už 20 let jsem profesionální řidič kamionu tak s řízením problém nemám :)



O to řízení snad ani tak nejde. Na to se dá zvyknout. Na mysli jsem měl praktickou stránku věci.
Samozřejmě ale hlavně záleží na tom jakou máš představu o jeho využívání.
Dá se říci, že velký karavan je tím praktičtější a pohodlnější, čím méně mění svoji pozici. A naopak ......



.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
JardaK2JardaK2Člen
Přidáno před 7 let
nějak mi stále uniká smysl samostatné koupelny. Jakou to má výhodu oproti klasice WC+umyvadlo+sprcha v jedné místnosti? Pokud jsem na divoko tak stejně nemám zdroj vody na sprchu.
Když jsem v kempu tak si zajdu do sprchy tam a na příležitostné použití stačí i ten kompakt 3v1. Co mi uniklo? Díky.
Jarda,Hanka,Anetka,Tomášek a Kačenka, VW CADDY CROSS 4motion - Burstner Belcanto 490TK
krakenkrakenČlen
Přidáno před 7 let
Tak ono to je tak jako tak v jedné místnosti. Vyzkoušeli jsme již více karavanů a u té společné nám vadilo že sprchou pocákáme vše okolo, musí se to hned vytřít, sušení závěsu atd.
Co se týká spotřeby, vydržely jsme s cca 100l tři noci. Pochopitelně bez zbytečného plýtvání.
Pokud jsou v kempu udržované sociálky, využíváme je také. Velmi často jsou udržované tak (samozřejmě je to obvykle způsobeno chováním návštěvníků) že dostane přednost sprcha v karavanu.
Máme dvě malé děti, žena je před spaním sprchuje v karavanu a nemusí s nimi nikde courat.
Jednoduše je to další možnost volby, komfortnější a příjemnější i přes ty starosti s čistou a odpadní vodou.
A navíc bonus, o který by mě sociálky ochudily, když žena vyjde ze sprchy.
Je to pohled, který i po těch letech stále potěší !j
H
hymer662Člen
Přidáno před 7 let
Z doby, kdy jsme měli karavan (nyní obytko) bych při koupi měl priority
-takový karavan, kde tažné vozidlo bude mít dostatečnou rezervu výkonu, ( tím vyřešíš váhu karavanu)
-stabilita karavanu za jízdy
-pevné postele
---- to ostatní jsou již jen priority co bych chtěl a co ne
Skutečnost je taková, že použité karavany koupíš takové jaké jsou v nabídce, výběr není až tak velký a budeš se muset smířit s dispozicemi, které jsou v době tvého zájmu koupit, k dispozici.
Je otázkou, na které značky se orientovat. Za mě kvalitní z pohledu materiálu a vlastností jsou např. karavany LMC a tzv. angličáky, bohužel obvykle jsou těžší...
Upravil hymer662 dne 17.08.2017 09:16, před 7 let
JardaK2JardaK2Člen
Přidáno před 7 let
Aha, díky tak oddělená sprcha je vlastně sprchový kout v koupelně s WC - jestli jsem to správně pochopil.
Zatím jsem se s tím nesetkal, ale to bude asi dáno velikostí celého karavanu. Koukám na karavany okolo 7m a šíře 2,3m. My sprchujeme akorát ty děti tam se tolik nenacáká - jsou malé. A vodu ohříváš jak?(nadivoko) Standartně je el. boiler a plynový je v karavanu vyjímka.
Jarda,Hanka,Anetka,Tomášek a Kačenka, VW CADDY CROSS 4motion - Burstner Belcanto 490TK
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: David1974, kraken, JiPe Highlanders, tomasv, JardaK2, hymer662, Tomik Kralu

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,681,192 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.27474 sekund | Průměrně za: 0.27474 (0) sekund | Dotazy: 128 | Použitá paměť: 2.16MB/2MB