Přihlášení

Jméno

Heslo

Nejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
www.karavanypro.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 16

· Členové on-line: 3
HonzaO, Pavel77, PetrN

· Registrovaní členové: 10,613
· Nejnovější člen: PavelBer

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

pupus78
15.10.2017 22:46
Ahoj, nachystá se prosím teď někdo na Krétu? Potřebovali bychom přivézt něco, co se nám porouchalo...

Jarda a Maru
15.10.2017 13:05
Pepob , přejeme ti všechno nejlepší, zdravíčko a štěstíčko k dnešním narozeninám Narozky stesti Pivo mavam mavam

Pepi
09.10.2017 08:55
Jirko-majki vše nej,hodně zdraví a mnoho km-OA

bob_bobek
07.10.2017 12:32
Díky všem za přání obzvlášť Maxíkovi,ty vado jak máš velké křídla,že se vznášíš? Shock

Zdeneksed
06.10.2017 14:37
Bobkovi přejeme zdravíčko, štěstíčko šťastné cesty a dobré lidičky kolem. A+Z

dcpaja
06.10.2017 06:56
Bobkovi k narozkám vše nejlepší!!!

www.karavanypro.cz

Číst diskuzi

Karavan » TECHNIKA » Technika-ostatní
 Vytisknout diskuzi
Účinnost ruční brzdy
Jak hodně vám brzdí ruční brzda? Když mám karavan na nájezdovém klínu, tak mi to z toho sjede. Na STK bez problémů, symetrie OK.
CHATEAU LA CAR 380
r.v. 1988 Ok

Upravit
Do předu brzdi okamžitě do zadu horší ale tak zabrzdi

Upravit
No jo, to mě nenapadlo, musím na něj nacouvat. Dík, vyzkouším.
CHATEAU LA CAR 380
r.v. 1988 Ok

Upravit
Ahoj. Ruční brzda spolehlivě zabrzdí směrem dopředu, ale dozadu zabrzdí tak, že se předepne pružinový expander, to je ten váleček na táhle, ve kterém je pružina, a ten má za úkol (jen, je-li předepnut) vykompenzovat couvací automatiku tak, aby přívěs dostatečně brzdil i dozadu. A to nastane, když se kola pootočí s tou napnutou pružinou 10 - 12° (úhlových) dozadu. Najděte si můj odborný článek Nájezdová brzda s couvací automatikou. Už bych jej ale rád přepracoval, bohužel, nemám možnost, nedostanu se na něj, protože k vykompenzování efektu odbrzdění se používá jiné uspořádání páky ruční brzdy a to v mém článku asi ještě není připomenuto. Čáo, Pepa

Automatické sloučení 13.08.2017 07:47:
...protože k vykompenzování couvacího efektu se používá i jiné uspořádání páky ruční brzdy, kde již není pružinový expander, a to v mém článku ještě není připomenuto.
Opravil Doskočil
Čáo, Pepa
Upravil/a Doskocil dne 13.08.2017 07:47

Upravit
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.26 sekund
148,707,983 návštěv