Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Chemické WC: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Chemické WC

Poslední aktualizace před 7 let
I
IvanGSČlen
Přidáno před 7 let
Pokud se o tom píše jinde, omlouvám se. Máme v dodávce chemické WC, Porta Potti 365. Vozíme ho rok, teď jsme ho použili poprvé, ve sprchovém stanu vedle auta a nadchlo nás to tak, že ho budeme používat dál. Mám pár dotazů:
- lze použít standardní štětku na WC, jakou používáme doma? Nejsou např. na chemická WC štětky s měkčími chlupy, aby se nepoškrábal plast?
- jak dlouho lze nechat odpad ve fekální nádrži? V návodu píšou, že ve splachovací stále, až na dlouhé období bez používání, třeba v zimě. O fekální nádrži nepíšou nic, ale slyšel jsem, že max 3 dny...
- používáte i jinou chemii než tu, co se lije do splachovací a fekální nádrže? Třeba na desinfekci, čištění...?

A mám ještě dotaz k pitné vodě - používáte chemikálie pro její čištění, proti bakteriím atd., které vznikají, pokud je voda v nádrži delší dobu? Když přijedete domů, vypouštíte nádrž nebo vodu ošetříte?

Děkuji!
T
TompetrČlen
Přidáno před 7 let
ahoj

měli jsme toto wc v předchozí dodávce a nedávali jsme mu žádnou zvláštní péči, a ani po třech letech používání jsem nezaznamenal nějaký problém. Štětka standard, chemie normální, Campingas, Thetford a kolikrát jsme nechali fekál v nádrži i 14 dní a nic se nestalo, teda kromě zápachu. Ono se to při dalším výjezdu nějak prošplouchlo !)
Byli jsme s tím spokojeni. Měla dokonce větší zásobník než je v současné obytce a tak vydržela déle. No a subjektivně se mi zdálo, že pokud se do splachovací nádržky nalila ta růžová voňka, tak to i lépe splachovalo i čistilo. To už teď taky nemůžeme a někdy mi to chybí. No, a vodu jsme nikdy nevypouštěli, jen v zimě.
Všude dobře, tak co doma?

www.mahari.cz - Indické nástěnné dekorace
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 7 let
Čerstvá voda v nádrži se mi nikdy nezkazila. Většinou jsem ji po příjezdu vypouštěl, někdy ne. Nedoporučuji savo. Zasmrádne tím celý systém, což se mi v karavanu stalo. V současné době nikdy vodu nevypouštím kromě zimy a vodní systém plánuji vyčistit prostředky k tomu určenými na podzim. Vodu běžně piju, nemusím se tahat s petlahvemi. I když pár jich sebou také máme.!^
Fun
Smile
Martin MrakMartin MrakČlen
Přidáno před 7 let
Upřimně řečeno nevím co bych si počal s použitou štětkou na záchod. A tím spíš pokud ten záchod používám venku ve stanu. Já když potřebuji tak použiji na čištění větší množství toaletního papíru. ten se po použití nemusí skladovat.
Co se týče čisté vody, tak po zimě propláchnu celý systém vodou se savem, nějakou dobu s tím jezdím a pak to několikrát propláchnu stejným způsobem čistou vodou. Nic mě nikdy nezasmrádlo. Savem taky občas propláchnu i odpadní nádrž.
Celý rok pak jezdím s vodou a snažím se mít vždy plnou nádrž. Čím víc vody v nádrži je, tak tím pomaleji se kazí. Nejpozději jednou za měsíc vodu vyměním.
Nádrž mám na 100l a nikdy se mi nezkazila. Ovšem po třech týdnech už raději tu vodu nepiju.
Martin
Facebook- Martin Havelka
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 7 let
Ja mam v ob.voze taky tu portu-potti 365, do fekalni nadrze davam biologicky prostredek-Ammovit Neu, ktery se prodava v byvalem DDR
5kg kybl stoji 450czk,ale protoze staci dat do fek.nadrze jen polevkova lzice, vydrzi tento prostredek par let, coz se vyplati, za 3 dni rozpusti
fekalie na tmavomodrou kapalinu, a kazeta se dobre bez vytrasani vylejva coz je u te velke potti dulezite,protoze plna kazeta je celkem tezka,
Ten prostredek se prodava ve velkem taky sedlakum pro rozklad mocuvky a zahradkarum na Kompost, proto tam neni zadna Chemie,
zachod neni citit, ja mam porad jeste 1.kybl uz 3,5roku,ten Ammovit se nezkazi,vydrzi vecne.(prodava se tam v Baumarktech).
Honza/Discoverfun
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 7 let
Ammovit neni určený pro wc. Neučte se z vlastních chyb. Asi nikomu, kromě Discoverfuna nevyhovuje. Je mi lito.

http://www.carava...d_id=17131
Fun
Smile
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
Po kazdem vyjezdu vypoustim cely system ciste vody a odpadni nadrz. Wc kazetu i misu dezinfikuji.
Wc stetku v obytce nepouzivame. Pred pouzitim staci misu poradne vystlat utrzky toaletaku pripadne jeste toaletakem docistit.
Cistou vodu pouzivame jen na myti nebo prevarenou.
Chemii na cisteni vodovodniho systemu nepouzivame, pouze stribro do nadrze.
Do wc modre sacky Thetford. Vylevam kazdy druhy den.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
PepiPepiČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

fun napsal:

Ammovit neni určený pro wc. Neučte se z vlastních chyb. Asi nikomu, kromě Discoverfuna nevyhovuje. Je mi lito.

http://www.carava...d_id=17131
Přesně, to už tady bylo před x lety,všichni to sháněli,po čase zjístili,že to nefunguje,sám jsem to vyzkoušel. Nedoporučuji..
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 7 let
Jako wc štětku používám zubní kartáček.Zapalovačem jsem ho ohnul hned za těma chlupama o 90st.Kartáček je zasunutý do takové krabičky.Základ je ten záchod nezašpinit,jak se tu píše toaletní papír,no když už je nejhůř vezmu ten kartáček.Ovšem používat pouze k tomuto účelu,na zuby už to potom není. :)
viera a vladoviera a vladoČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

fun napsal:

Čerstvá voda v nádrži se mi nikdy nezkazila. Většinou jsem ji po příjezdu vypouštěl, někdy ne. Nedoporučuji savo. Zasmrádne tím celý systém, což se mi v karavanu stalo. V současné době nikdy vodu nevypouštím kromě zimy a vodní systém plánuji vyčistit prostředky k tomu určenými na podzim. Vodu běžně piju, nemusím se tahat s petlahvemi. I když pár jich sebou také máme.!^


Keď tú vodu piješ tak si nie dobrodruh, ale prepáč blázon.Ležal som 8 týždňov na infekčnom a Ty sa k tomuto limitne blížiš,ale proti gustu žiadny dišputát.....
viera!l a vlado!y
koľko vzletov toľko pristátí!
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj. I když původně to bylo vlákno prokazatelně o WC v karavanu, nyní je to propleteně ještě o pitné vodě ve vodovodním systému. Denně do čtyřicetilitrové nádrže dolévám při ubytování (ne, když ten karavan stojí doma na dvoře pod střechou), nejméně třicet litrů čerstvé pitné vody, která se spotřebovává na běžné mytí rukou, na oplach páky s filtrem pákového espressa, do sprchy, do dřezu na umývání nádobí (riadu). Do všech míst, samozřejmě, vede teplá i studená voda, takže jen tím průtokem je vodovodní systém tak pročistěn, že z karavanového vodovodu mého karavanu teče opravdu pitná voda. Přesto v karavanu mám tři dvoulitrové pet láhve, v kterých je tatáž pitná voda, která je dostupná v kempu, na tři věci: pro vaření, doplnění do kávovaru a pro pití. Pro jistotu.
Domů přijíždím s karavanem s 10 l vody v nádrži (protože nádrž je v přední čelní skříňce), do nádrže dám jednu polévkovou lžíci Sava k dezinfekci studní, počkám 48 hod., až se Savo difuzí promíchá s ostatní vodou a odpuštěním vody z jednotlivých kohoutků se přesvědčím, že chrorovaná voda je v celém systému, je to nepatrně cítit, kromě ohřívače 13 l, ten je na cestu odpojen od 230V a voda vypuštěna. Poté vypnu čerpadlo a zruším tlak v systému, mám na to určený kulák, který otevřu a pak hned zavřu, (abych nezapomněl). Je to proto, aby neubýval vzduch v tlakovém zásobníku tím, že se pod tlakem vzduch rozpouští do vody a tím jej v zásobníku ubývá a nemusel jsem zásobník zavzdušňovat, i když se vlastně zavzdušní sám, jen mu to musím umožnit. Tlak ve vodovodu se obnoví až s výjezdem a jen napuštěním bojleru (až v kempu) se chlor tak rozředí, že hned zpočátku ani nevadí. Tento systém vodovodu jsem si vymyslel sám, abych mohl používat bytové pákové směšovací baterie, protože s těmi, určenými do karavanu, mne už po letech mrzení se s nimi opravdu přešla trpělivost. Pozn:. Používám čerpadlo 1 bar 20l/min za 500 Kč. Takže takto provozuji nestandartní, unikátní vodovod v karavanu já. Čáo, Pepa
tomasboktomasbokČlen
Přidáno před 7 let
- jak dlouho lze nechat odpad ve fekální nádrži? - tak dlouho jak to vydržíš (zápach) - dle mého max 3 dny

- dotaz k pitné vodě - po výjezdu vodu vypouštím a před výjezdem napouštím. Cena vody 100l = 3,70 Kč (platím jen vodné). Mám ještě nějaký prášek (stříbro) to dávám když jedeme na delší dobu. Na pití používáme jen balenou vodu. Čištění nádrže Savem 2x ročně.

Automatické sloučení 07.08.2017 15:33:
- jak dlouho lze nechat odpad ve fekální nádrži? - tak dlouho jak to vydržíš (zápach) - dle mého max 3 dny

- dotaz k pitné vodě - po výjezdu vodu vypouštím a před výjezdem napouštím. Cena vody 100l = 3,70 Kč (platím jen vodné). Mám ještě nějaký prášek (stříbro) to dávám když jedeme na delší dobu. Na pití používáme jen balenou vodu. Čištění nádrže Savem 2x ročně.
LAIKA X710R
Upravil tomasbok dne 07.08.2017 14:33, před 7 let
PepiPepiČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

viera a vlado napsal:

Citovat

fun napsal:

Čerstvá voda v nádrži se mi nikdy nezkazila. Většinou jsem ji po příjezdu vypouštěl, někdy ne. Nedoporučuji savo. Zasmrádne tím celý systém, což se mi v karavanu stalo. V současné době nikdy vodu nevypouštím kromě zimy a vodní systém plánuji vyčistit prostředky k tomu určenými na podzim. Vodu běžně piju, nemusím se tahat s petlahvemi. I když pár jich sebou také máme.!^


Keď tú vodu piješ tak si nie dobrodruh, ale prepáč blázon.Ležal som 8 týždňov na infekčnom a Ty sa k tomuto limitne blížiš,ale proti gustu žiadny dišputát.....
Ahoj Vlado,podle tebe jsem měl asi štěstí,OA mám 20let,v každém autě jsem vodu pil,stále žiju,pochopitelně to chce se o to starat,jak to už tady bylo napsáno mockrát.Jsou ovšem destinace např. Maroko,Turecko,někdy i Řecko,kde je potřeba přejít na vodu balenou,ale to asi každý ví..:_tož tak ogárci
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
[quote]tomasbok napsal:

- jak dlouho lze nechat odpad ve fekální nádrži? -

nevím zda máš na mysli přímo nádrž nebo kazetu.
Pokud kazetu, tak to je zřejmě dáno rychlostí jejího naplnění. U nás průměr 1,5 dne ve dvou lidech. A to je při vylévání stále ještě silnější pach chemie.
V extrémních vedrech dávám dvojnásobné množství chemie.

.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 7 let
Léta používáme Thetford Aqua Kem sáčky. Jednou jsem si dáreček v podobě plné kazety odvezl domů z výjezdu s tím, že doma ji vyprázdním. Jenže jsem kvůli práci na zahradě parkoval mimo, sice poblíž, ale karavan nebyl na očích...a vzpomněl si po měsíci tropických veder. Se značnou nervozitou jsem šel tuto časovanou bombu v podobě kazety vyprázdnit. Světe div se, žádnej extrém, chemie byla cítit méně, ale naprostá pohoda. Od této doby se mnou může výrobce klidně natočit reklamu, protože už jim fakt věřím :D

Do splachovače přidáváme Thetford Aqua Rinse. Je ale fakt, že při delší době nepoužívání to udělá v nádrži takový šlemy.
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 7 let
Za prvé,při dnešních cenách piva u nás a vìna za hranicemi je "nelogické" pít vodu.
Za druhé,i horolezci ve vysokých horách tekoucí vodu z opatrnosti(né všichni) převařují.Zkazit si dovolenou nebo výstup pro pár doušků vody?
Ano,až to člověk zažije(u prde.e niť a dole plachta)tak zmnění zvyky.Komu voda chutná ať si dá a určitě ho nebude ráno bolet hlava.........
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

TomTP napsal:

Léta používáme Thetford Aqua Kem sáčky. Jednou jsem si dáreček v podobě plné kazety odvezl domů z výjezdu s tím, že doma ji vyprázdním. Jenže jsem kvůli práci na zahradě parkoval mimo, sice poblíž, ale karavan nebyl na očích...a vzpomněl si po měsíci tropických veder. Se značnou nervozitou jsem šel tuto časovanou bombu v podobě kazety vyprázdnit. Světe div se, žádnej extrém, chemie byla cítit méně, ale naprostá pohoda. Od této doby se mnou může výrobce klidně natočit reklamu, protože už jim fakt věřím :D

Do splachovače přidáváme Thetford Aqua Rinse. Je ale fakt, že při delší době nepoužívání to udělá v nádrži takový šlemy.


No konečně něco pozitivního,už jsem se bál,že se v dnešní moderní době může zkazit i hovno.Jinak mě ten hajzlík smrdí více či méně furt.Na zimu ho vždy dokonale vymeju,vysavuju,nechám venku s otevřenou klapkou...prostě je cítit i na jaře.Chemii používám tu zde obvyklou.Půjdu do těch sáčku...
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 7 let
Na čištění kazety zkus Aqua Tank Cleaner
Fun
Smile
Fun Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
ZdeneksedZdeneksedČlen
Přidáno před 7 let
Nevím proč drahé přípravky? Jestli můžu z vlastní zkušenosti, chceš-li mít wc kazetu stejnou, tak jako když byla nová, kup si za pár korun balíček kyseliny citronové, nechej ji rozpustit v teplé vodě, nalej do kazety a doplň až po okraj vodou. Nechej stát 2 hodiny. Bude čistá a bez jakýchkoliv usazenin. To samé s nádrží na vodu vodním systémem a odpadní nádrží.
P
PichalNováček
Přidáno před 7 let
Ahoj, mas nejaky pomer, na tu kys.cit.?
Jsou pak vsechna tesneni ok?
Kdyz to davaj I do zavarenin, tak by to snad nemelo nic poskodit...???
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,017,225 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23357 sekund | Průměrně za: 0.23357 (0) sekund | Dotazy: 141 | Použitá paměť: 2.31MB/2MB