Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Řecko internet: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Řecko internet

Poslední aktualizace před 7 let
Jarda BorekJarda BorekČlen
Přidáno před 7 let
Pro toho komu nestačí připojení k internetu z domova je možné v Gr koupit připojení k netu od Vodafonu.
1. Za 5 eur koupit kartu s gr číslem a k tomu zaplatit 10 eur za 8 giga platí 30 dní a pak už pokud nestačí 8giga jen za 10 eček dokoupit 8 giga na dalších 30dn 2. Kdo má od Vodafonu flešku na net do nooutbooku tak koupit kartu na 8 giga.
V obou případech vyžadují v Řecku u Vodafonu pas, nebo občanku. Poprvé pouze v prodejnách Vodafonu- musíte najít
!z!)Smile
S
SeamanČlen
Přidáno před 7 let
No a není to teď již trochu zbytečný řešit net v EU? Mám doma data k tarifu a cestou v EU zemích poslouchám i česká - nebo jiná oblíbená rádia - přes net v telefonu a přes bluetooth do autoradia, notebook připojen pomocí "hotspot" samo s heslem, aby se nepřipojil kde kdo. Byl jsem tři týdny v Řecku a pohoda.
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 7 let
Tak ono jde o to, jestli se ti vyplatí používat vlastní tarif z domova nebo si koupit místní tarif.

Když bych vycházel z výše uvedených informací, tak za 400 Kč máš u řeckého Vodafonu 8 GB dat a za 267 Kč si můžeš dokupovat dalších 8 GB.

U českého Vodafonu tě stojí tarif s 4GB dat 399 Kč měsíčně se smlouvou na 2 roky a možnost dokupování dat po 256 MB za 49 Kč. 10 GB vyjde na 549 Kč. Bez úvazku jsou ceny 999 a 1249 Kč měsíčně.

Takže pokud někdo chce používat v Řecku data ve větším a ušetřit, tak se mu určitě nákup místní karty vyplatí. Další věc je, že doma člověk pro data používá často domácí internet přes wifi, který v zahraničí nemá, takže data která bez problémů stačí na celý měsíc doma nemusí vydržet ani na celou dovolenou.

O tom, kolik stojí data v rodinných tarifech raději ani nebudu mluvit. A ostatní operátoři (pokud nemá člověk zaměstnanecký tarif za speciální cenu) na tom nejsou nijak diametrálně líp..
F
ferdasanČlen
Přidáno před 7 let
Nejsem žádný znalec PC a podobných vychytávek,ale my měli většinou ten problém,že nebylo kde se připojit(cestování po GR nadivoko) ani tel.ani Wi-Fi.
radek argosradek argosČlen
Přidáno před 7 let
Jenže nějak asi zapomínáte, že operátoři mají nastaven internet v zahraničí trochu jinak.
Alespoň od O2 mi to bylo vysvětleno takto.
Pokud mám připojení k internetu cca 5G za měsíc a já vycestuji do zahraničí mohu užívat internet do 2,5G to je polovina !!!!
Pokud vyčerpám více jak polovinu dat v zahraničí, (možná dvě třetiny) operátor mi může dopočítat směrnicí od EU daný poplatek za KB co projedu nad polovinu tarifu. Tak že pozor na to není to tak jak si někdo myslí že projede komplet data jako doma !!!!!!
Má s tím už někdo zkušenosti ????
T
TompetrČlen
Přidáno před 7 let
přesně tak, mám od O2 tarif s 10 GB, ale v zahraničí je zdarma jen 1 GB, a každý další GB za 200 Kč je třeba si to pohlídat, jak to kdo máte
Všude dobře, tak co doma?

www.mahari.cz - Indické nástěnné dekorace
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 7 let
Jo, ten limit na data v cizině tam je, to jsem si v té chvíli neuvědomil. Každopádně to je další argument pro místní SIMku na data místo vlastní..

Další věc je, že třeba Vodafone u čistě datových SIM zrušil roaming úplně a dají se používat jen v ČR..

Více o datech v roamingu například zde:
http://mobil.idnes.cz/konec-roamingu-...eratori_jm

A tady je, jak se vypočítává limit na data bez příplatku:
https://www.mobilmania.cz/clanky/roam...spx#part=4
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

radek argos napsal:

Jenže nějak asi zapomínáte, že operátoři mají nastaven internet v zahraničí trochu jinak.
Alespoň od O2 mi to bylo vysvětleno takto.
Pokud mám připojení k internetu cca 5G za měsíc a já vycestuji do zahraničí mohu užívat internet do 2,5G to je polovina !!!!
Pokud vyčerpám více jak polovinu dat v zahraničí, (možná dvě třetiny) operátor mi může dopočítat směrnicí od EU daný poplatek za KB co projedu nad polovinu tarifu. Tak že pozor na to není to tak jak si někdo myslí že projede komplet data jako doma !!!!!!
Má s tím už někdo zkušenosti ????


Těrazky jsou z toho volajaký změtěný.......

Mám O2 a můj tarif obsahuje data 1.5GB což mě bohatě stačí. Když jsem v EU přijde mě sms, že mám veškeré služby v EU v rámci rozsahu svého tarifu, tudíž předpokládám, že se mohu chovat jako doma - jinými slovy, pokud jsem v EU tak se pro mě v rámci mého tarifu nic nemění. Jak mají nastavená data zahraniční operátoři nevím a v podstatě mě to nezajímá.

Volal jsem i na O2 a operátorka mě potvrdila, že jsem to pochopil správně, tj. v rámci svého tarifu jedu do 1.5GB. Samozřejmě pokud projedu data nad tarif, asi mě je logicky dopočítají, ale to je pořád ve stejné relaci, asi by mě je dopočitali i doma.

Jsem zvědav na zkušenosti ostatních, tak dejte vědět.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 7 let
Vajglon:
V tom druhém odkazu co jsem dával je způsob, jak vypočítat ten limit, o kterém píše Radek.
Ten limit závisí na množství dat v tarifu a ceně tarifu. U 1,5 GB dat by se ten limit neměl uplatnik, u 5 GB už by to asi být mohlo, u 10 GB to bude téměř na 100%. Záleží na množství dat, a kolik ten tarif celkem stojí (a ještě teda na kursu eura, protože hranice která je ve výpočtu je v eurech za jednotku).
Čím nižší cena tarifu, tím níž je ta hranice. U tarifu kolem 150 Kč bez DPH už se ta hranice pohybuje kolem 1,5 GB, u tarifu za 1000 Kč bez DPH je hranice kolem 10 GB. Momentálně to vychází tak, že každá stovka bez DPH v ceně tarifu je +/- 1 GB dat za stejné ceny jako doma.
Normálních tarifů se to moc nedotkne, ale u tarifů od zaměstnavatele nebo třeba individuálních tarifů s větší slevou (například retenční nabídky) už se to dotknout bez problémů může.

A taky data navíc jako dárek nebo zdarma případně bonus se většinou nedají použít v zahraničí (má například Vodafone).
Jarda BorekJarda BorekČlen
Přidáno před 7 let
Každopádně tarif na data od Gr Vodafonu je dobrý a levný. Bez problemu jsem dobíjel karty z loňského roku. Já mam tmobil a navýšení 1 Gb je za 200kč.
!z!)Smile
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

PetrDubi napsal:

Vajglon:
V tom druhém odkazu co jsem dával je způsob, jak vypočítat ten limit, o kterém píše Radek.
Ten limit závisí na množství dat v tarifu a ceně tarifu. U 1,5 GB dat by se ten limit neměl uplatnik, u 5 GB už by to asi být mohlo, u 10 GB to bude téměř na 100%. Záleží na množství dat, a kolik ten tarif celkem stojí (a ještě teda na kursu eura, protože hranice která je ve výpočtu je v eurech za jednotku).
Čím nižší cena tarifu, tím níž je ta hranice. U tarifu kolem 150 Kč bez DPH už se ta hranice pohybuje kolem 1,5 GB, u tarifu za 1000 Kč bez DPH je hranice kolem 10 GB. Momentálně to vychází tak, že každá stovka bez DPH v ceně tarifu je +/- 1 GB dat za stejné ceny jako doma.
Normálních tarifů se to moc nedotkne, ale u tarifů od zaměstnavatele nebo třeba individuálních tarifů s větší slevou (například retenční nabídky) už se to dotknout bez problémů může.

A taky data navíc jako dárek nebo zdarma případně bonus se většinou nedají použít v zahraničí (má například Vodafone).


Díky za vysvětlení, už mám jasno ( nenapadlo mě, že se bavíme o individuálních tarifech) .
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let
Ten FUP limit se má během následujících pěti let zvyšovat, teď to vychází zhruba tak, že 100 korun dá 1GB v zahraničí, od ledna 2018 to už bude 1.25GB, v roce 2019 1.5 GB, v roce 2020 2.2 GB a v roce 2022 by FUP měl být 2.9 GB za každou utracenou stokorunu (tedy cca 29MB za každou korunu, co se platí za tarif) - záleží na kurzu eura a samozřejmě na domácím limitu pro data.

Ale u některých tarifů se to stejně neuplatňuje už nyní, T-mobile dává 10 GB za 499/649 (závazek/bez), Vodofone má tarif pro mladé, ke kterému dává i druhou SIMKu, kde je za 499 bez závazku 10GB a obě SIMky lze používat pro čerpání dat v EU bez omezení - takže pokud máte doma dítě či studenta od 6 do 26 let, tak je to cesta, jak mít mobilní data třeba díky DUAL sim telefonu i v zahraničí :-). Osobně vyzkoušeno v několika EU zemích - jak zmíněný tarif od T-mobile, tak i ten Vodafone.

Na druhou stranu, manželka má "firemní" tarif od +4U a s roamingovými daty má smůlu - podobné tarify totiž téhle regulaci nepodléhají.

Takže místní SIMka dává smysl, pokud je to tam levnější než u nás, pokud potřebuji kopec dat a pokud tam budu déle.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Jarda Borek, Seaman, PetrDubi, ferdasan, radek argos, Tompetr, Vajglon Hnuson, mstr

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,040,755 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18984 sekund | Průměrně za: 0.18984 (0) sekund | Dotazy: 98 | Použitá paměť: 1.99MB/2MB