Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Výška koule na tažném zařízení: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Výška koule na tažném zařízení

Poslední aktualizace před 7 let
David StieberDavid StieberČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj bydlíkáři,

když zapřáhnu bydlík za Dustera, což je relativně vysoké auto, tak jedu s bydlíkem stejně nakloněným k oji a prdel mám vysoko. Navíc při přejezdu retardérů chytám (takovou tou pasovinou na kterou se dá oj "položit" na zem). Přendat "chňapku" na spodní část šasi mám strach. Netušíte nedá se koupit "vyšší hák", který by měl prostě delší tu svislou část?

Děkuju David
David+Jarka+Michalka
Dethleffs+Duster
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 7 let
Nevím, jaké máš tažné zařízení. Já jsem měl na Š-Octavia tažné zařízení s odnímatelnou koulí - bajonetové zamykání. Měl jsem opačný problém s příliš vysokou koulí. Sehnal jsem tehdy náhodně někde v bazaru kouli nižší. Zkus se poptat u někoho, kdo tažná zařízení montuje, nebo se obrať přímo na výrobce, pokud je český.
Zdraví
Luboš a Dáša
DyndasDyndasČlen
Přidáno před 7 let
Napadlo mě jestli nejde předělat závěs na bydlíku. Vyfoť jak to vypadá zapřažený.
Bürstner AMARA 4722 R.v. 1998

http://www.kite-r...ytne-vozy/
David StieberDavid StieberČlen
Přidáno před 7 let
Tak přendat chňapku z horní pásnice na spodní jsem zavrhnul. Sice bych nedrhnul šasim, ale mechanizmem ruční brzdy, který je na chňapce. Momentálně je jediná cesta - výměna háku. Autosalon kde tažné montovali neumí. Takže změřím výšku a rozteč šroubů u stávajícího a začnu schánět jinej hák.
David+Jarka+Michalka
Dethleffs+Duster
V
VlasWČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, já jsem dal na Scouta přídavné měchy. Měchy dofouknu podle potřeby a zátěže v kufru.
Soupravu mám v rovině. A o poznání se zlepšily jízdní vlastnosti soupravy.

http://pruziny.in...rana-.html

Vlasta
David StieberDavid StieberČlen
Přidáno před 7 let
Tak se mi podařilo sehnat jinej hák. Stejná rozteč šroubů, "vyšší" o požadovaných cca 7 cm. Byla pouze šírší v místě šroubování do nosníku - upraveno na fréze (7mm).
Nainstalováno a zítra výjezd do krásných Jižních čech.
Tak doufám, že to bude OK.

David
David+Jarka+Michalka
Dethleffs+Duster
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

David Stieber napsal:

Tak se mi podařilo sehnat jinej hák. Stejná rozteč šroubů, "vyšší" o požadovaných cca 7 cm. Byla pouze šírší v místě šroubování do nosníku - upraveno na fréze (7mm).
Nainstalováno a zítra výjezd do krásných Jižních čech.
Tak doufám, že to bude OK.

David


Ahoj, nevím, jestli jsem dobře pochopil, jestli jsi frézoval homologovaný hák.
kvetak44kvetak44Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj. Většina aut má tažný vysoko 43 cm. Vršek koule.Teď jsem koupil Dustera 4x4. Díky 4x4 je auto ještě o 5 cm výše. Soupravu mam pěkně rovně. Táta má taky stejné auto akorát 4x2 a nemá taky problém.Ba naopak je na tom lépe. Zadní náprava je jiná. Vůbec mu zadek nehoupe. Čtyřkola se mi zdá že je měkčí. I tak jsem v pohodě.
Co váha karavanu na oji? Co pružiny? Nejsou utahaný?
kvetak44 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
David StieberDavid StieberČlen
Přidáno před 7 let
AHoj,

1) Ano, frézoval jsem homologovaný hák (já ne, frézař ;-) ). Tu část, co jdou skrz šrouby na přichycení k "nosníku". Vícero výrobců, vícero roztečí šroubů a vícero tlouštěk háků....

2) Auto má najeto cca 40.000 km. Většinu s prázdným kufrem, takže pružiny snad OK. O té průměrné výšce jsem už taky četl. Nicméně Peugeot 206 SW (druhé auto) má kouly víš než Duster.

3) Mám za sebou výjezd. Vše naprosto OK, nikde žádné drhnutí, souprava nezlomená, žádné potíže. Takže problém odstraněn.

Pěkné počasí všem :-)
David+Jarka+Michalka
Dethleffs+Duster
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: David Stieber, Lubos a Dasa, Dyndas, VlasW, kutil1, kvetak44

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,048,247 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18603 sekund | Průměrně za: 0.18603 (0) sekund | Dotazy: 91 | Použitá paměť: 1.94MB/4MB