Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Výběr karavanu 100 - 170tis.: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Výběr karavanu 100 - 170tis.

Poslední aktualizace před 7 let
JardaK2JardaK2Člen
Přidáno před 7 let
Jsem tu nový a procházím forum a nedá mi to a podělím se o osobní zkušenost. Mám karavan Knaus Sudwind (bedna 5,5m) max 1100kg a mám obavu, že při odjezdu na dovolenou se do toho ani nevejdu. Tahal jsem jej 3roky za O2 1,2TSI 77kW a jedinej problém za celou dobu je hrabání auta na mokré trávě. Spotřeba se motala okolo 15l/100km, ale to vzhledem k nájezdu (cca 2000km/rok) není problém. Při normální jízdě je největší překážkou v jízdě stav silnic a ne motor auta. A zátěžový faktor motoru - pokud jedu sportovnější styl jízdy bez karavanu nebo v klidu s karavanem tak to bude i vzhledem ke spotřebě hodně podobné. Obecně se setkávám s tím, že kdo s těmi novými TSI nejezdil tak tomu nevěří - samozřejmě nelze čekat vysokou životnost těchto motorů obecně. Vyměnit auto mě donutili až 3děti kde do O2 dát rozumně 3sedačky nejde. Momentálně tahám karavan CADDY 2,0 TDI 81kW 4motion a dynamika jízdy není výrazně lepší. Jarda
HONZAV1HONZAV1Člen
Přidáno před 7 let
V tomto tématu, i jinde jsem již psal první poznatky z tažení karavanu 1100kg za O3 2,0TDI 110kW. Teď jsme se konečně projeli přes Maďarsko do Chorvatska a zpět a mohu své krátké zkušenosti doplnit. Jakou jsem měl skutečnou váhu karavanu nevím, povolenou jsem určitě nepřelezl, neb jsme nedělali výpravu na severní pól, ale na jih, kam nám obrazně kažsému dvoje plavky stačily a obecně nejsme náročná rodina, tedy netaháme zbytečnosti a několik nákupních košů jídla :) . Vlastní jízda s touto soupravou absolutně na pohodu, zůstávala dostatečná rezerva výkonu pro předjíždění, když jsem nasadil tempomat na Chorvatsko-Maďarská hranici, dojel jsem stejně přes hory až k moři (zvolili jsme správnou trasu, den i čas a nikde se nezdrželi déle než 30s). Karavan s autem v podstatě téměř necuká ani na okreskách 3třídy ( z čehož jsem měl fakt strach, protože toto je nejhorší auto, které jsem kdy měl z hlediska rozložení nákladu na nákladním vozíku, které jsem dosud nikdy dříve neřešil, až teď), i D1 se dá zvládnout na pohodu, byť podvozek celé soupravy neskutečně trpí. Většinu cesty po dálnicích jsem jel s tempomatem nastaveným na 90. Rychleji jezdit se soupravou nepotřebuji, v Německu sólo jezdím často 200, kde to provoz a dálnice umožňuje. Dobrý pocit jsem měl z toho, že v táhlých kopcích na dálnici některé sólo osobáky naložené po střechu nebyly schopny předjet. Důležitým poznatkem je, že za 2.500 najetých km jsem na šestý stupeň jel jen ca 10 km. Ne že by motor nebyl ochoten jet ( otáčky jsou ca 1450), ale je slyšitelné, že podstatně více duní (přeci jen to auto za našich společných 150tis. km trochu znám) a proč ho tedy trápit. Pětka to bere na ca 1750-1800 otáček, což jde. Samozřejmě jsem ze začátku experimentoval s rychlostí. Několikrát jsem jel rychleji - až 120 (předjíždění), souprava se chovala pohodově, neměl jsem ale dobrý pocit. Rozdíl dlouhodobější jízdy tempomat 90 a 100 je 8 a 9,5L nafty, což je docela dost, i proto jsem nakonec jel pomaleji, časový rozdíl zanedbatelný. Největší náchylnost na "boční" vítr je paradoxně od velkých aut a autobusů, které předjíždějí ve smyslu popotlačení zezadu. Samozřejmě i boční vítr je prevít. Když jsem se v Maďarsku dostal do střetu dvou bouřek a asi orkánu, málem mi to hodilo karavan na bok. To jsem už pak jel jen 30, ale jen kousek, pak mi spadl před auto strom a dál jsem nejel (naštěstí jsem včas zastavil, podařilo se mi večer na silnici první třídy otočit a dostat se z té šlamastiky téměř bez újmy(jeden důlek na karavanu a jeden na dveřích autu), což vzhledem k létajícím větvím, taškám ze střech a padajícím stromům považuji za nadpřirozenou kliku). Nevím, myslím si, těžší karavan bych tahat nechtěl. Takhle je to tak akorát. Až budu mít čas a odvahu, musím zkusit zapřáhnout karavan za naše benzínové Berlingo 81kW. Otázkou je, až budu příští rok měnit auto, chtěl jsem automat, že to asi nebude to nejlepší, spíše bych vzal 4x4, protože při rozjezdu gumy dost trpí, rozjezd do kopce či na nezpevněné ploše bez prokluzu v podstatě nelze.
Na co ale chci apelovat pro všechny, kteří si pořídí nový starý karavan je, důkladně zkontrolovat, nebo lépe alespoň poprvé si u odborníků nechat zkontrolovat podvozek. Já jsem toto činil až dva dny před odjezdem na dovolenou z důvodu velkého vytížení servisního střediska, kam jsem chtěl karavan svěřit (nepoučen jako nováček jsem objednával příliš pozdě vzhledem k čekací době). Před tímto jsem najel celkem asi 350km, zdálo se mi vše v pořádku, leč jsem tušil, že tlumič na nájezdovce nebude nejlepší. A nebyl. A k tomu ložisko v kole a k tomu utržené pakny a tlumiče na nápravě na konci životnosti ... . Nevím, co bych s tím dělal někde v Maďarsku, či Chorvatsku. Alespoň že veškeré rozvody jsou OK a byť bylo při přistavení karavanu po celonočním dešti, je díky Bohu suchý. Lehkou náplastí za generálku podvozku a nemalou částku před dovolenou je, že jsem při zkušební stavbě předstanu zjistil, že mám dva - nový a nezníčený původní. Nakonec musím poděkovat panu Prokopovi a jeho partě chlapů, že nám zachránili dovolenou i za cenu, že sami na dovolenou odjeli později! Honza
Honza+Jitka+Iwik+Luky+HOBBYK
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: HonzaK, AldaGS, hugo 007, Dyndas, dukecz, mstr, kyklop, Vesly, HONZAV1, rodinny_typ, Schedy, Vasu, JardaK2

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,031,292 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.15315 sekund | Průměrně za: 0.15315 (0) sekund | Dotazy: 57 | Použitá paměť: 1.7MB/2MB