Přihlášení

Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
www.karavanypro.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 16

· Členové on-line: 2
Marlo, krovak

· Registrovaní členové: 10,538
· Nejnovější člen: dp62

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

Feromont
21.09.2017 18:56
Děkuji za gratulace, až se potkáme přiletí Jelen. Luboš

Maxici
21.09.2017 10:21
Taky se připojujeme a přejeme Feromontovi vše nej... k narozkám. Kytara Táborák Narozky

Zdenek a Irena Lbc
21.09.2017 04:21
Feromontovi přejeme vše jen to nejlepší k dnešním narozeninám! Narozky kiki stesti mavam mavam

Vlastik12345
11.09.2017 15:02
Dobrý den, chtěl bych si koupit starší n 126 a opravit - upravit si ho. Chtěl bych někoho z okolí Ostravy poprosit, zda bych se nemohl s manželkou podívat, jak vypadá n 126 zevnitř. Já si to dovedu p

jested
07.09.2017 14:37
Syn ai koupil dalniční známku do Švýcarska 2017, nemohl odcestovat a nabízím ji zájemci za 500 Kč jested

petr a jarka
04.09.2017 19:52
Radime-Rarášku. Přejeme vše nej nej k Narozkynarozeninám, stestištěstí, kiki zdraví a stále jen v pohodě mavam Grin

hvcaravans.cz

Číst diskuzi

Karavan » OSTATNÍ » O nás
 Vytisknout diskuzi
Jak jsme přišli ke karavanu
To, že bude u nás doma stát karavan, by mně rok zpět vůbec nenapadlo a ejhle, je to tady! Začalo to úplně nevinně, že jsem na jaře 2016 řešil přepravu 3 kol autem. Obvyklé dilema zda kola umístit na tažné nebo střechu. Podotýkám, že tažné jsem na autě neměl, a v rozpočtu to byla zásadní položka navíc. No, řekl jsem si, že když už, a dám tažné. Jako bonus pak vyzkouším půjčení karavanu na víkend. Odjeli jsme 3 prodloužené víkendy a padla myšlenka projet s půjčeným karavanem Toskánsko další rok.

No, a pak jsem začal trošku počítat a vyšlo mi, že „teoreticky“ by cena pronájmu mohla pokrýt ztrátu při prodeji karavanu po ročním užívání. (to jsem ještě nevěděl, kolik bezva věcí se dá na karavan koupit a co všechno se dá vylepšovat – v rozpočtu jsem s tím vůbec NEPOČÍTAL!!Wink Začal jsem na podzim koukat po inzerátech (prohlíželi jsme s manželkou, ale ještě nevěděla co chystám :-) ) a vybírat. Podmínka byla samostatná koupelna, čemuž vyhovoval Hobby 540 WLU a minimum jiných modelů. Taky jsem chtěl mover (ten hlavněWink, možná klimu, markízu a další hezké věci. Vše jsem absolvoval sám a informace čerpal jednak tady z fóra, za což tímto přispěvatelům děkuji – nasbíral jsem tu mnoho důležitých zkušeností. Dále pak musím zmínit pana Mikeše z půjčovny karavanů v Brně, který mne zachránil před koupí karavanu se „zajímavou historií“ a vůbec mi byl velmi nápomocen při koupi a následném servisu.

A tak se stalo, že před vánoci 2016 stál karavan Hobby 540 WLU z roku 2008 s moverem a televizí (ta však čekala pod stromečkem) na parkovišti a na štědrý den jsem se o tento přírůstek konečně podělil i s manželkou a synem. Překvapení veliké, na jaře s prvním sluníčkem komplet úklid a teď už máme za sebou pět výjezdů. (sraz v Mohelnici, Piešťanech, víkend na Dalešické přehradě, Jedovnice, Alpy) Teď pojedeme Toskánsko. Jezdit s karavanem je zajímavá zkušenost, kempování s karavanem je další level za stanováním a mám trošku strach, že z původního záměru, prodat jej po roce, možná sejde. I když je to náročný koníček na finance (je tolik bezva věcí se dá na karavan koupit a tolik se toho dá vylepšovat), na čas (víkend je málo), ale zážitky jsou úžasné a to jsem si ještě netroufl jet „na divoko“.

Takže všem přispěvatelům tohoto fóra ještě jednou děkuji za možnost sdílet zkušenosti a třeba i já přijdu časem s „troškou do mlýna“. (foto přiložím posléze...)

Cestování ZDAR! :-)
Citroen C5 + Hobby 540 WLU
 
Upravit 3
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.23 sekund
147,593,855 návštěv