Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Lepeni plechu na plech: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Lepeni plechu na plech

Poslední aktualizace před 7 let
H
hasomNováček
Přidáno před 7 let
Pozdravujem priatelia. Som tu nový. Pred mesiacom som kúpil mierne "dokrčenú" obytku. Že po havárii pôvodného majiteľa. Chcel by som na tento plech nalepiť nový Al plech hr.0,7mm. Ale neviem či to nie je hlúposť. Prebrouzdal som toto fórum od hora dole, ale s takýmto riešením som sa ešte nestretol. Navyše plech na obytke je profilovaný a nie som si istý či existuje nejaké lepidlo ktoré by preklenulo tento reliéf. Čo tak PU napeňovacie lepidlo DenBraven Rooffiix?

Máte niekto s týmto skúsenosť?
DyndasDyndasČlen
Přidáno před 7 let
Doporučuji SIKA Flex.Co tim přilepíš, už neodlepíš. Lepíme takhle soláry a satelity.
Bürstner AMARA 4722 R.v. 1998

http://www.kite-r...ytne-vozy/
M
Miroslav6Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

Dyndas napsal:

Doporučuji SIKA Flex.Co tim přilepíš, už neodlepíš. Lepíme takhle soláry a satelity.
Souhlas, je to vyzkoušené. Nemá cenu experimentovat.
Míra a Zuzka
MB W251 Adria Adora 482 LU
B
BoboNováček
Přidáno před 7 let
Ano i já mohu potvrdit,přilepil jsem obvodové lišty na karavan a když jsem je chtěl po několika letech sundat musel jsem použít list pilky na železo.
H
hasomNováček
Přidáno před 7 let

Citovat

Dyndas napsal:

Doporučuji SIKA Flex.Co tim přilepíš, už neodlepíš. Lepíme takhle soláry a satelity.


Vďaka za odpoveď, ale Sika Flex je skôr na lepenie a tmelenie menších plôch, ale celých plátov plechu? Ako som spomínal, pôvodný plech je reliéfny-bombírovaný s pozdĺžnymi rebrami to by som koľko kartuší musel nakúpiť aby som to preklenul a prilepil cca 20 m2? Ja som skôr myslel napeňovacie lepidlo, ktoré vypenením dokázalo preklenúť reliéfne rozdiely. Nemáte s tým niekto skúsenosť?
copycopyČlen
Přidáno před 7 let
Ako je to búrané? Je výhodné nechávať tam ten pôvodný, pokrčený plech? Ja by som ten starý plech dal dole, aspoň by si videl, čo je popraskané pod ním. 20m2, to je asi dosť rozsiahle poškodenie. To ti už pôjde aj do váhy.
K
Kratas68Člen
Přidáno před 7 let
Zdravim,
resil jsem podobny problem a taky to byly velke plochy, prakticky dva tretiny celeho auta. Pozor na napenovaci polyuretany - napenuji podle vlhkosti a muzou ti nadelat osklive boule na velkych plochach.
Nakonec jsem nasel dvouslozkovy polyuretan Macroplast 8160 od Loctite- Henkel. Pouziva se na vyrobu mrazirenskych nastaveb, lepeni lodi a sendvicu obecne. Mame to vyzkousene na dvou autech, pokazde plochy pres 20 metru ctverecnich.
Hodne dobra je taky cena - baleni, ze ktereho se namicha celkem 9 kilo lepidla, stoji cca 2 tisice kacek. Lepidlo zustava otevrene cca 40 minut, je nutna pocatecni fixace. Ale vysledky jsou uzasny. Delali jsme i pevnostni testy, drzi to neuveritelne. Koupit se to da treba tady:
http://www.elotechnik.cz/macroplast-u...-9-kg.html
Na druhou stranu ma asi pravdu kolega, ze lepsi by bylo puvodni plechy odstrojit. Sice jsem to nevidel, ale musi ti to nadelat hromadu problemu pri tesneni oken, navazovani na listy, popravde si to asi vubec nedokazu predstavit, jak by to fungovalo....

Kazdopadne drzim palce:)
Martin
H
hasomNováček
Přidáno před 7 let
Martin, vďaka za tip.
Toto lepidlo nenapeňuje? Citujem z technickej špecifikácie:"Kontakt s vlhkostí (s vodní párou) způsobí napěnění produktu a tím i menší pevnost lepeného spoje". Ja som si myslel že práve je dobre ak napeňje, lebo preklenie reliéf starého plechu.
Auto má na jednej strane záplaty okolo okna a na druhej strane "šrámy" po ploche, ale plech nie je je prederavený. Ak sa mi podarí prelúskať ako vkladať foto, niečo priložím. Z vnútra som vymieňal výdrevu v jednom rohu, bola totálne vyhnitá a tak som nechcel strhnúť aj plech, lebo by sa mi to celé rozpadlo. Plech mi držal tvar. Výdreva je hotová, ešte prelepiť preglejkou a nové čalúnenie.
hasom Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
K
Kratas68Člen
Přidáno před 7 let
Prave ze ty napenovaci lepidla peni vsude.... a tam, kde je material pruznejsi, tam udelaji (mohou udelat boule). Vim, ze treba Radim s tim delal komplet svoji Frankii, ale ten lepil panely na stole a mohl zatezovat. Na lepeni plechu "na stojka" to neni idelani. Ja jsem tim napenovacim treba delal cele zadni celo, lepil jsem na stole a tak to slo. Jenze jak jsem s tim lepil vydrevu a polystyreny, zacalo mi to delatboule. Ten Macroplast ma uzasnou pevnost a boule nedela....
Podle fotky myslim ze budes delat jen ten stredni pas plechu, ne?
Zdravim M.
H
hasomNováček
Přidáno před 7 let
Vdaka Martin za vysvetlenie.
Povodne som chcel polepit obidva boky. Druha strana je este v horsom stave, tam su aj krizom trhliny v plechu. Ale ako pozeram na youtube https://www.youtu...83-NeRjcck da sa to celkom solidne opavit. Mozno sa o nieco take pokusim. Este stale som v procese rozhodovania.
Niektore menej pokrcene veci som "povystieral" tak, ze kuskom tvrdeho dreva s polgulatum koncom som plech trochu povytlacal z vnutornej strany. (Ako som spominal, mal som to z vnutra vykuchane.) Tym som ho aj trochu vydul. Ked som vlepil polystyren napenovacim PU lepidlom Den Braven Roof fix plech "stvrdol"a dal sa dobre tvarovat. Opacnym koncom tohoto dreva, ale zarezanym do britu, som plech v ryhach zatlacal tak, ze sa postupne vyrovnaval az dokial bol uplne OK. Pokial z vnutra este nie je nalepena preglejka treba si polystyren niecim podlozit a zasprajcovat. Mozno to niekomu pomoze.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: hasom, Dyndas, Miroslav6, Bobo, copy, Kratas68

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,809,824 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.12814 sekund | Průměrně za: 0.12814 (0) sekund | Dotazy: 95 | Použitá paměť: 1.97MB/2MB