Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 měnič napětí a domácí pekárna: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

měnič napětí a domácí pekárna

Poslední aktualizace před 7 let
G
georgecotaggeČlen
Přidáno před 7 let
Zdravím, je mi někdo schopný prosím poradit zda na domácí pekárnu stačí měnič s trapézovým průběhem nebo je vevnitř asynchronní motor a je potřeba sinusový měnič? máme pekarnu z lidlu a chceme jet na delší dobu do hor kde bude daleko pro pečivo atd a chtěl bych to takto řešit. Na autě bude solar (je objednany 140W, druhá baterka už je), takže by snad neměl byt problem to uživit, pekarna ma max příkon 850w, ale ne celou dobu provozu
H
hymer662Člen
Přidáno před 7 let
Řešení s pekárnou přes měnič jsme opustili, ikdyž jsme měli měnič 1000W sinus. Když pekárna (800W) zapínala tak měnič trpěl...
Nahradili jsme to Coleman Camp Oven a děláme v tom vše.
https://www.amazon.de/Camping-Backofe...leman+oven

Podívej se na videa co se s tím vše dá dělat. V jednoduchosti je genialita...
Funguje to na jakémkoliv zdroji tepla...., je to skladné (skládací) lehké.

Kromě toho v Lidlu se dá koupit hotové těsto (konzerva) housky apod. Samozřejmě zadělat těsto na místě je maličkost.

140W solár nestihne ani dobít baterii než upečeš...
Upravil hymer662 dne 11.07.2017 12:12, před 7 let
G
georgecotaggeČlen
Přidáno před 7 let
no, my chcem prostě pekárnu, nemáme přes den čas si něco kuchtit nebo pect a cekat u toho, ale chceme mit čerstvé pečivo.

Myslis teda ze menic s trapezovym prubehem je uplne pase, ze neutahne? a přece tech 850w nejede pořád, tak jsem si rikal ze by to solar měl stihnout dobít

nebo je nějaký způsob jak to uzivit? chapu ze kdyby to bralo 850W po 3 hodiny (pečící program), tak je to 85A kazdou hodinu a solar dobije pri idealnim slunci jen 14A kadou hodinu. ale prece jen tech 850 je jen chvilkově ně?
Upravil georgecotagge dne 11.07.2017 20:43, před 7 let
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
Páč bytostně nesnáším hnusný gumový housky z igelitu, tak jsem ožil; tohle je zajímavý téma a zaslouží si trochu počtů:

Měnič: pekárna má štítkový výkon 850W s těžkým rozběhem (hnětač plnej těsta + topení na ohřev vaničky) = 1000W sínusák má co dělat (jak přesně popisuje Nemilany).
- domnívám se, že na místě bude 1200-1500W sínus
Diskuze o modifikovaným sínusu je zcela bezpředmětná (motorek hnětače má těžkej rozběh). A je tudíž ouplně jedno, jestli je tam motor asynchronní např. s kotvou nakrátko, nebo sériovej uhlíkáč (na ten bych si tipnul spíš, kvůli těžkýmu rozběhu), páč ten koktavej modifikovanej sínus bude točivý magnetický pole přerušovat pořád stejně debilně. A protože tohle výrobci dobře vědí, tak si čistej sínus nechají znamenitě zaplatit.
------------------------------
Baterky: Pokud budu počítat průměrný výkon pekárny 300-400W (spotřeba) tak mi vychází průměrný měničový odběr 25-33A. Špičkově poleze přes 70A. Pokud vezmu v úvahu, že natápí a zároveň hněte, tak ten odběr klidně může trvat v řádu jednotek až desítek minut. To je pro olověnou baterku (i velikou 180-230Ah) sakra záhul, a jsem si jistej, že ji to velmi rychle vycykluje.
------------------------------
Solár: pro takovejdle odběr je 140W solárů výsměch (špičkovej proud je okolo 7,5A, reálně okolo 5A). Takže je zcela jasný, že solár nedá z tohoto výkonu nic. A dobíjet baterku bude další 3 dny. Pro 40W kompresorovou lednici osazuju 200W a víc. Takže je zjevný, že na takovýdle vysokovýkonný aplikace nic menšího než 250-300Wp nemá smysl.
------------------------------

Závěr: pokud bych si instaloval pekárnu nebo jiný vysokovýkonný zařízení tohoto typu = osadil bych na střechu např 2x140W s MPPT regulátorem a baterku bych dal LFP min 150Ah (nechci tady řešit spekulace typu - dám 100Ah = lze vybíjet 50A, ale bude chodit až do dna což je krajně nežádoucí). Měnič sínus 1200W.

Co to bude stát ?
soláry 20000
měnič 20000
LFP (150Ah) 40000
montáž ?

pravda je, že takováto sestava už utáhne i klimošku za jízdy (to jen pro doplnění)
Klima typu Saphir, Aventa nebo Dometic umí jet na 200Ah LFP skoro 2,5hodiny na plný výkon. Bez nastartování. Čili chlazení (klimatizace) na 12V s LFP baterií lze. S olovem? Vyloučeno.
Vlastnoručně odzkoušeno, oměřeno a fachčí to.

Závěr:
pokud se někdo rozhodne pro kvalitní zásobu energie a výkonnej zdroj (silnej solár a kvalitní LFP baterky) může pak vyrábět teplo (pekárna,remoska,fén,mikrowelle) nebo zimu (kompresorová lednice (i přídavná), klimatizace za jízdy).

Bohužel tento elektrickej "komfort" za malý peníze podle mě nejde uspokojivě řešit.

Naopak, pokud se někdo rozhodne do takovýto sestavy zainvestovat, je posuv v uživatelským komfortu maximální. Co dřív s olovem nebylo realizovatelný, je dneska možný - a to včetně slušný úspory na hmotnosti baterie (u těch co bojujou s "nadváhou")

Tož tak.
Všem hezkej den.
K.
Upravil Karel Prokop dne 12.07.2017 02:53, před 7 let
H
hymer662Člen
Přidáno před 7 let
K technické stránce řešení už není co dodat Karel Prokop přesně a detailně popsal dění...
Jen dodávám, že Colemanu Camp Over při pečení housek to trvá cca 15-20 minut. Příprava může být časově nulová pokud se použije těsto, o kterém jsem psal výše. V případě zadělání těsta den předem, tak ruční míchání cca 20 minut.
Péct se dá přímo v obytce. Kromě využitelného tepla se obytkou táhne i vůně čerstvého pečiva.

Praktické čísla:
-čas vytopení Camp Oven pro dosažení pečící teploty (např. housky 220-240°C cca 5-8 minut (postaveno na plynovém hořáku v obytce, používám celoročně propan)
-doba pečení cca 15-20 minut
X
xgojnyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Karel Prokop napsal:

Páč bytostně nesnáším hnusný gumový housky z igelitu, tak jsem ožil; tohle je zajímavý téma a zaslouží si trochu počtů:

Měnič: pekárna má štítkový výkon 850W s těžkým rozběhem (hnětač plnej těsta + topení na ohřev vaničky) = 1000W sínusák má co dělat (jak přesně popisuje Nemilany).
- domnívám se, že na místě bude 1200-1500W sínus
Diskuze o modifikovaným sínusu je zcela bezpředmětná (motorek hnětače má těžkej rozběh). A je tudíž ouplně jedno, jestli je tam motor asynchronní např. s kotvou nakrátko, nebo sériovej uhlíkáč (na ten bych si tipnul spíš, kvůli těžkýmu rozběhu), páč ten koktavej modifikovanej sínus bude točivý magnetický pole přerušovat pořád stejně debilně. A protože tohle výrobci dobře vědí, tak si čistej sínus nechají znamenitě zaplatit.
------------------------------
Baterky: Pokud budu počítat průměrný výkon pekárny 300-400W (spotřeba) tak mi vychází průměrný měničový odběr 25-33A. Špičkově poleze přes 70A. Pokud vezmu v úvahu, že natápí a zároveň hněte, tak ten odběr klidně může trvat v řádu jednotek až desítek minut. To je pro olověnou baterku (i velikou 180-230Ah) sakra záhul, a jsem si jistej, že ji to velmi rychle vycykluje.
------------------------------
Solár: pro takovejdle odběr je 140W solárů výsměch (špičkovej proud je okolo 7,5A, reálně okolo 5A). Takže je zcela jasný, že solár nedá z tohoto výkonu nic. A dobíjet baterku bude další 3 dny. Pro 40W kompresorovou lednici osazuju 200W a víc. Takže je zjevný, že na takovýdle vysokovýkonný aplikace nic menšího než 250-300Wp nemá smysl.
------------------------------

Závěr: pokud bych si instaloval pekárnu nebo jiný vysokovýkonný zařízení tohoto typu = osadil bych na střechu např 2x140W s MPPT regulátorem a baterku bych dal LFP min 150Ah (nechci tady řešit spekulace typu - dám 100Ah = lze vybíjet 50A, ale bude chodit až do dna což je krajně nežádoucí). Měnič sínus 1200W.

Co to bude stát ?
soláry 20000
měnič 20000
LFP (150Ah) 40000
montáž ?

pravda je, že takováto sestava už utáhne i klimošku za jízdy (to jen pro doplnění)
Klima typu Saphir, Aventa nebo Dometic umí jet na 200Ah LFP skoro 2,5hodiny na plný výkon. Bez nastartování. Čili chlazení (klimatizace) na 12V s LFP baterií lze. S olovem? Vyloučeno.
Vlastnoručně odzkoušeno, oměřeno a fachčí to.

Závěr:
pokud se někdo rozhodne pro kvalitní zásobu energie a výkonnej zdroj (silnej solár a kvalitní LFP baterky) může pak vyrábět teplo (pekárna,remoska,fén,mikrowelle) nebo zimu (kompresorová lednice (i přídavná), klimatizace za jízdy).

Bohužel tento elektrickej "komfort" za malý peníze podle mě nejde uspokojivě řešit.

Naopak, pokud se někdo rozhodne do takovýto sestavy zainvestovat, je posuv v uživatelským komfortu maximální. Co dřív s olovem nebylo realizovatelný, je dneska možný - a to včetně slušný úspory na hmotnosti baterie (u těch co bojujou s "nadváhou")

Tož tak.
Všem hezkej den.
K.


Dobrý den, vlastní zkušenost z loňského léta. Měnič bez čisté sinusoidy 1000W. Pekárna na chleba 850W. Nástavbová baterie 2x100 Ah olovo trakce. Na střeše panel 235 Wp a ppt měnič. Na dovolené v Řecku jsme pekli chleba asi 6x. Měnič to zvládal, motorek je hodně zpřevodovaný, neměl problém jede stále i nyní doma, chleba se upekl, nastavovali jsme delší programy aby to baterii příliš krátkodobě nepřetěžovalo. Pekli jsme přes den, ze soláru teklo cca 15 A špičkově při odběru. Špičkový výkon při pečení jede vždy cca 30 s a pak je pauza cca 20 s (již se nehněte). Po vypnutí odběru to bylo na 10 A. Baterkám se to asi kdo ví jak nelíbí, neb to jsou klasické trakční, ale také byly odpoledne již na díky soláru zase na 13,5 V. Vím že se tak jen "tváří" právě díky tomu soláru, ale díky slunci vše jelo dále bez problémů. Neměřil jsem celkový odběr za celou dobu pečení, rovněž tak jsem nedělal zátěžové testy baterek.

Taková moje zkušenost.

Honza
Fiat Ducato Alkovna Dethlefs 2,8JTD chip 118kW, r.v. 2005 Shock
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
:g Honzo, výborný info.
Není nad empirický měření.
Trochu bych se bál o motorek, ale jestli ta pekárna nejni úplná křapka, tak je šance že to i vydrží.
Olovo se samozřejmě "zapotí" ale 5-10 pečení je zjevně stravitelná frekvence. Horší pokud by se pekárna požívala třeba obden ve Španělsku (Maroku, Itálii) po 3 měsíce. A to je frekvence posádek co tam jezdí na zimu.

Pokud to bude pro občasnej provoz, tak to asi i 200Ah olovo vydrží. Sice nebude jásat, ale dá to. A to je dobrá informace. Díky Honzo.
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj. Prosímpěkně, v příspěvku #2 je zmínka o videu, kde se dá pozorovat, co "to" všechno dovede. Jak se k tomu videu dostanu? Spustit bych jej už asi zvládnul. Děkuji. Čáo, Pepa
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Doskocil napsal:

Ahoj. Prosímpěkně, v příspěvku #2 je zmínka o videu, kde se dá pozorovat, co "to" všechno dovede. Jak se k tomu videu dostanu? Spustit bych jej už asi zvládnul. Děkuji. Čáo, Pepa


Ahoj něco je tady: https://www.youtu...EN+Coleman
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj. Je to paráda, hlavně, že bych to byl i schopen vyrobit ve své dílně. Ale k předvádění mohli vybrat někoho jiného, zručnějšího, né takového nešiku, zbytečně kazí dojem dobrého výrobku.
Čáo, Pepa
H
hymer662Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

Doskocil napsal:

Ahoj. Je to paráda, hlavně, že bych to byl i schopen vyrobit ve své dílně. Ale k předvádění mohli vybrat někoho jiného, zručnějšího, né takového nešiku, zbytečně kazí dojem dobrého výrobku.
Čáo, Pepa

Vyrabet za 28 USD... Kdyz jsem to poprve objevil, neveril jsem ze by to melo fungovat. Opak je pravdou, navic skladacka , lehke a za par minut pripravene k peceni...
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Nemilany napsal:

Citovat

Doskocil napsal:

Ahoj. Je to paráda, hlavně, že bych to byl i schopen vyrobit ve své dílně. Ale k předvádění mohli vybrat někoho jiného, zručnějšího, né takového nešiku, zbytečně kazí dojem dobrého výrobku.
Čáo, Pepa

Vyrabet za 28 USD... Kdyz jsem to poprve objevil, neveril jsem ze by to melo fungovat. Opak je pravdou, navic skladacka , lehke a za par minut pripravene k peceni...

Ahoj. Pro mne je snažší to vyrobit, než někde v zahraničí objednat a zaplatit, i kdyby to mělo stát jen dvě stovky v českých. Absolutně nevím, jak bych si měl počínat, zvláště když anglicky znám už jen "lessen one" a německy pár slov. Naše generace to už nikdy nedožene, bohužel. Čáo, Pepa
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 7 let
ja se divim. ze nikoho nenapadne pouzit na tu pekarnu Generator, ja mam zabudovanou Hondu 10I v odhlucnenem boxu a abych nemusel
porad zvenci startovat, predelal jsem jednoduse moji Hondu na el.startovani - sundal jsen snurove startovani, na vyvod klikove hridele
jsem nasadil (na futro) nejmensi talir ze slapaciho nahonu od horskeho kola a na blok motoru jsem prisrouboval aluplech(jako sasi a
a na ten Plech jsem posadil starter od motorky -Honda a na hridel starteru jsem napasoval zadni ritzl s nejmensim prevodem taky z
horskeho kola. U toho starteru jsem musel ale zablokovat vyjizdeci ritzl starteru. Potom jsem udelal Panel s tlacitkem, kontrolkou a
hlavnim vypinacem do vozu a zakabeloval. Zbyva jeste cok, na ten jsem pouzil servo s modelu letadla, nasrouboval na vnejsi kryt a k rizeni
serva jsem pouzil zkusebni elektroniku k testovani serv, ktera se prodava (i servo) na pr. u Conrad-Elektronik, to zapojeni ma potentiometer
s knoflikem, kterym se da servo pohybovat Sem a tam a utahne dokonale cokovou packu. V zime v horach jsou moje solary(200W) ne moc
platne (slunce sviti jen nekolik hodin a jeste v udoli je brzy stin), takze muj Generator je nepostradatelny, predelal jsem ho na plyn,
protoze mam zabudovanou LPG nadrz-140L, takze ani nemusim kazday treti den honit pumpu kvuli benzinu.
A jeste jeden tip: moje zabudovane domaci pristroje maji vetsinou vetsi vykon nez Generator (expreso kaffe 1350W,el.konvice 1100W,
mikrovlna 1000W,tak jsem vzal Thyristorovou regulaci s vrtacky, misto regulacniho kohoutku jsem dal Potentiometr a s timto zapojenim
muzu omezit vysi proudu(vykon), takze mam nastelovane 900W, tim nejde vic a vsechny domaci pristroje funguji, jen trva na pr expresso
kaffe tak 50 vterin dele, , a je to dobre taky pri odberu proudu na campinkach a stelplatzich, protoze uz hodne techto plazu ma snizene
jisteni proudu na 6 A a to je jen 1380W (evropska norma), protoze v minulosti se naslo mnoho kemparu, kteri aby usetrili plyn,
tak si sebou privezli el. kamna s vykonem 2500 W a fedrovali ve dne v noci, a ted po stalem zvysovani ceny proudu se timto chrani
majitele campu a stelplatzu.
Jestli tento muj prispevek nepatri docela do teto rubriky,tak se omlovam, s pozdravem Honza/Discoverfun
J
Jirka WČlen
Přidáno před 7 let
Dovolím si popsat, jak jsem vyřešil "pekárnu" já.
Koupil jsem nádobu(má to být vnitřek fritézy od ety), výška 13cm, průměr 22cm,
na dno dám pařák na knedliky, na něj menší nádobu a mezi nádoby grilovací teploměr. Na to celé skleněnou pokličku. Do menší nádoby dám chlebové těsto
a když je velká nádoba nahřátá, tak vložím nádobu s těstem. Za hoďku je úžasnej chleba. Mám to vyzkoušené jak na plynu, tak na elektrice, už mnohokrát. Je jasné, že místo chleba tam múžu dát cokoli. Velmi jednoduché a zároveň všechny tyto komponenty využíváme na běžné vaření v obyt. autě. V létě, když nemám zájem si vařičem přitápět uvnitř auta, peču venku. Jirka
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: georgecotagge, hymer662, Karel Prokop, xgojny, Doskocil, Zdenek a Alena, Discoverfun, Jirka W

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,048,431 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23651 sekund | Průměrně za: 0.23651 (0) sekund | Dotazy: 108 | Použitá paměť: 2.08MB/4MB