Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Zivotnost tesneni: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Zivotnost tesneni

Poslední aktualizace před 7 let
David StieberDavid StieberČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj bydlikari,

Jiz rok jsem hrdym majitelem 30-ti leteho mladika. Dnes jsem koukal ze bude treba vymenit takove ty "buzirky" kryjici sroubky v listach spoju (asi kedr). Nemate nekdo zkusenost, jak dlouho muze byt vodotesny spoj pod takovou listou? Jestli nemam rovnou vse ocistit a pretesnit....?
Dekuji David
GardaGardaČlen
Přidáno před 7 let
To je dotaz do pranice. Muze to byt tak i tak. Zateceni kolem sroubku muze potrapit. Kamaradovi zatekalo kolem sroubku na boku. Hledal to dva roky.
Pokud je tam dost tmelu tak by to melo byt dobre. Pokud si myslis ze tam nezateka nechej byt. Rika se nestourej do veci co funguji. Vyrobce tam dava obvykle dobry tmel a hlavne v dostatecnem mnozstvi. No vyjimky existuji.
Miloš
Jarda BorekJarda BorekČlen
Přidáno před 7 let
A JINAK KDYBY JSI TU BUŽÍRKU V LIŠTĚ MĚNIL TAK TU NEDAVNO BYLO NĚKDE VIDEO PROTÁHNEŠ BUŽ. KONCOVKOU Z NĚJKÉHO TMELU-SILIKONU A TOU TO TLAČÍŠ DO LIŠTY. JEDNODUCHÉ BEZ TRÁPENÍ.
!z!)Smile
GardaGardaČlen
Přidáno před 7 let
Pozor nesmi se ale moc natahovat. Po case by pak utekly konce a obnazila by se drazka se sroubky.
Miloš
David StieberDavid StieberČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,

děkuji za rady a názory.
No bydlík mi přijde suchý. Je od kamaráda a vím že nic nemusel opravovat a mimosezóní stání měl pod střechou. Medvědí h....o je na omak stále pružné, ve spojích je ho dost a i pod vruty je vidět...

Video s špičkou od silikonu jsem viděl, dík za připomenutí.

No zkusím nepřetěsňovat, pouze nové kedry.

Teď už jen někde sehnat prodejce...
David+Jarka+Michalka
Dethleffs+Duster
Upravil David Stieber dne 08.06.2017 07:48, před 7 let
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

David Stieber napsal:

Ahoj,

děkuji za rady a názory.
No bydlík mi přijde suchý. Je od kamaráda a vím že nic nemusel opravovat a mimosezóní stání měl pod střechou. Medvědí h....o je na omak stále pružné, ve spojích je ho dost a i pod vruty je vidět...

Video s špičkou od silikonu jsem viděl, dík za připomenutí.

No zkusím nepřetěsňovat, pouze nové kedry.

Teď už jen někde sehnat prodejce...


https://www.karav...1-metr.htm / Mají tam i 15mm/
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
David StieberDavid StieberČlen
Přidáno před 7 let
Díky,

už jsem našel i jinde.
Třeba se někomu bude taky hodit ;-)

http://www.kobras...pro-listy/

Automatické sloučení 08.06.2017 08:46:
Ještě:

nějaká bližší specifikace jak dlouhé přesahy pro následné "smrsknutí"?

Díky
David+Jarka+Michalka
Dethleffs+Duster
Upravil David Stieber dne 08.06.2017 08:46, před 7 let
wenceslavwenceslavNováček
Přidáno před 7 let
Já jsem na svym o 5 let mladšim Camperu měnil před dvěma lety také, koupil jsem tady https://www.dopln...vou-listu/ ...na celý karavan mi stačili 3 desetimetrové klubka a cena skoro poloviční jak u konkurence a naprostá spokojenost... jen lituju toho, že jsem neviděl video s tim zlepšováčkem dřív... ale taky se to dalo - grif člověk taky chytí.
Lenka + Anetka + Vašek

Bürstner Ventana 435TN (870/1100 kg) + Dacia Logan MCV II 1,5 dCi 66kW
dříve Dethleffs Camper 350 (574/900 kg)
David StieberDavid StieberČlen
Přidáno před 7 let
Tak škoda té ceny...
No za dvacet let při příští výměně si dám pozor :-D
David+Jarka+Michalka
Dethleffs+Duster
G
gutČlen
Přidáno před 7 let
Kamoš má alkovnu a v ohybu na střeše jak alkovna přechází do roviny se mu smrskl ten kedr tak že to vylezlo z lišty. Nacpal jsem tam kousek měděného drátku aby to nedělalo.
Takže bych doporučil kedr rozmotat a nechat ležet ať se ustálí .potom udělat po metru tečky na kedr a na lištu. Při montáži kontrolovat aby byl kedr vždy tečka na kedru k tečce na liště. Dal bych k diskusi jestli vyměnit před montáží všechny šroubky pod kedrem za nerezové. Viděl jsem zatečení po vyhnití šroubku v liště. Na konec kedru nerezový šroubek durch.

Mnoho zdaru Gut

Denke daran: Amateure bauten die Arche, Profis die Titanic!!
David StieberDavid StieberČlen
Přidáno před 7 let
Jako prošroubovat kedr+lištu na každém začátku a konci?
David+Jarka+Michalka
Dethleffs+Duster
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 7 let
Nejspíš měl na mysli prošroubovat ho skrz kedr+lištu, takže ten šroubek drží konec kedru a nemůže se při smršťování vytáhnout..
David StieberDavid StieberČlen
Přidáno před 7 let
Tak kedr doručen,

už asi vím, co budu o víkendu dělat ;-)

Automatické sloučení 09.06.2017 19:20:
Hotovo. Nu, musim se pochvalit. :-)
Cca hodina prace. Spicka silikonu je milion procent!
Vytrhat stare, dotahnout nerez vruty od vyrobce! Projet listu kartacem a instalovat nove.
Jinak puvodni - oba konce prehnute pod listu, ty nejdelsi (mezi stenou a strechou) na obou koncich vrut skrz kedr!
Na novych jsem nechal presah cca 2-10 cm dle delky kedru. Po namacknuti 10-20cm do listy, jsem spickou zatlacil zpet cca 5 cm. Kedr se krasne "smrsknul" na snad puvodni delku pred natazenim a doufam, ze nebude kratky....
A dokonce jsem si vsimnul, ze okolo dveri uz ani kedr nebyl.
Tak jsem zvedav, jak se "smrskne" ;-)
Uz se tesim na vyjezd. Za tri tydny! :-)
David+Jarka+Michalka
Dethleffs+Duster
Upravil David Stieber dne 09.06.2017 19:20, před 7 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: David Stieber, Garda, Jarda Borek, Zdenek a Alena, wenceslav, gut, PetrDubi

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,833,058 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18169 sekund | Průměrně za: 0.18169 (0) sekund | Dotazy: 105 | Použitá paměť: 2.03MB/2MB