Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Dálkové ovládání klimatizace DOMETIC HB 2500: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Dálkové ovládání klimatizace DOMETIC HB 2500

Poslední aktualizace před 7 let
Jarda_1Jarda_1Člen
Přidáno před 7 let
Neřešil někdo dálkové ovládání klimatizace Dometic HB 2500, nejde mi o ovládání přes dodávaný infra ovladač ale o možnost zapnutí třeba přes GSM.

Jde mi o to, že pokud odejdeme s karavanu a necháme tam psa, aby bylo možnost zapnout klimu až v okamžiku kdy se ta teplota opravdu zvedne třeba nad 25st.
Klima funguje tak, že pokud budu předpokládat, že bude vedro, musím jí zapnout a nastavit již při odchodu a klima běží a hučí celkem zbytečně, samozřejmě běží „pouze“ ventilátory a kompresor se rozeběhne až při překročení nastavené teploty. Bohužel nejde ani zapínat napájením, i pokud je nastavená a vypnu napájení, po připojení opět čeká na povel z infra ovladače.

Moje představa je vyčíst infra kód pro zapnutí a ten odvysílat až když budu potřebovat, vím že existují různé výrobky pro ovládání klimatizací přes LAN, WiFi apod. ale vždy se jedná o běžné domácí klimatizace Samsung, Toshiba apod., zatím jsem nenašel nic, co by dokázalo ovládat mojí klimu.
GardaGardaČlen
Přidáno před 7 let
A co to naucit psa?

Promin nemohl jsem odolat.
Miloš
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 7 let
Tak udělat to jde nějakým způsobem určitě.

Já jsem například řešil pomocí Arduina zapínání malého multimediálního přehrávače u TV (nechtěl jsem, aby byl zapnutý 24 hodin denně), takže tam je malé Arduino Pro mini za cca 50 Kč z číny, k tomu přijímač infra ovládání asi za dvacku a v Arduinu je malý program, který když přijme z dálkového ovladače signál pro zapnutí a přehrávač není zapnutý, tak mu zapne napájení (ještě je tam i signál pro vypínání z přehrávače, ale to není důležitý). Jenom jsem musel na začátku načíst signál z dálkového ovladače, abych věděl čím se má zapínat.
U tebe by musel být i vysílač a snímač teploty a když to dosáhne nastavenou teplotu, tak to vyšle ten signál přes vysílač.

Nákladově to není nic drahého (součástky v číně kolem stovky + krabička), akorát je potřeba to správně propojit a naprogramovat, takže když ti to někdo bude dělat a započítá i svůj čas, tak to nebude zrovna levné..


Ještě mě teď napadlo jedno "jednoduché" řešení. Sehnat druhý ovladač, rozebrat ho a připájet na kontakty tlačítka pro zapínání dva drátky a ty připojit na kontakty relátka od nějakého termostatu, GSM ovládání nebo cokoliv jiného. Akorát pokud by jsi použil například termostat, tak by tam musel být nějaký obvod, který ty dva dráty zkratuje jenom na chvilku, jinak by se ti brzy vybila baterie v ovládání a taky nevím co by udělal klima, kdyby jí pořád přicházel signál pro zapnutí (mohla by se pak zase vypnout).
Upravil PetrDubi dne 08.06.2017 08:23, před 7 let
Jarda_1Jarda_1Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

PetrDubi napsal:

Tak udělat to jde nějakým způsobem určitě.

Já jsem například řešil pomocí Arduina zapínání malého multimediálního přehrávače u TV (nechtěl jsem, aby byl zapnutý 24 hodin denně), takže tam je malé Arduino Pro mini za cca 50 Kč z číny, k tomu přijímač infra ovládání asi za dvacku a v Arduinu je malý program, který když přijme z dálkového ovladače signál pro zapnutí a přehrávač není zapnutý, tak mu zapne napájení (ještě je tam i signál pro vypínání z přehrávače, ale to není důležitý). Jenom jsem musel na začátku načíst signál z dálkového ovladače, abych věděl čím se má zapínat.
U tebe by musel být i vysílač a snímač teploty a když to dosáhne nastavenou teplotu, tak to vyšle ten signál přes vysílač.

Nákladově to není nic drahého (součástky v číně kolem stovky + krabička), akorát je potřeba to správně propojit a naprogramovat, takže když ti to někdo bude dělat a započítá i svůj čas, tak to nebude zrovna levné..


Ještě mě teď napadlo jedno "jednoduché" řešení. Sehnat druhý ovladač, rozebrat ho a připájet na kontakty tlačítka pro zapínání dva drátky a ty připojit na kontakty relátka od nějakého termostatu, GSM ovládání nebo cokoliv jiného.


Díky za snahu, ale chtěl jsem vědět jestli to už někdo řešil.
Tvoje návrhy jsou v teoretické rovině správné, ale bohužel tak jednoduché to zase není, klimatizace všeobecně mají o dost složitější infra signál a u některých je problém ho vyčíst, zrovna u této klimatizace se mi to nedaří, nedá se to srovnat s audio technikou a TV, tam to jde úplně bez problémů.
Druhý návrh by možná šel, s tím že klimu nastavím a potom pouze zapnu, což by asi stačilo, jen mi to připadá takové "neprofesionální" řešení.
Asi to zatím nikdo nepotřeboval :), tak tomu budu muset věnovat trochu víc času:_

Automatické sloučení 08.06.2017 08:37:

Citovat

Garda napsal:

A co to naucit psa?

Promin nemohl jsem odolat.


Pes to už umí, ale je to potvora, jakmile odejdeme tak si to nastaví na 20° a zaleze do postele. :D
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 7 let
Jo, to druhé řešení není profesionální, ale jednoduché a univerzální (ohledne toho, čím to budeš ovládat). Neznám tě a nevím jak jsi technicky znalý nebo nadaný, takže jsem přidal i tuhle variantu !)
Pokud chceš něco profesionálnějšího, tak tomu budeš muset věnovat víc času..

Jinak netuším jak moc je složité ovládání klimatizací, protože to jsem nikdy neřešil a ani doma nemám žádnou s dálkovým ovladačem. Pro ovládání AV techniky ten princip co jsem popsal funguje a funguje dobře.
Pokud chceš, tak si vezmi inspiraci třeba tady (je to zapínání klimatizace arduinem):
http://www.zive.c...fault.aspx

Nebo tady to někdo řešil i s ovládáním přes web:
http://www.instru...y-Arduino/

Je možné, že už jsi tyhle věci zkoušel a zrovna s touhle klimatizací to nefunguje, tak to pak ignoruj. Ale co mám odzkoušené, tak pokud dálkové ovládání nepoužívá nějaký plovoucí kód nebo inteligentní komunikaci, tak se dá načíst a použít prakticky jakékoliv ovládání. Jenom s tím někdy musí chvilku člověk laborovat (někdy třeba ovládání posílá několik kódů jedním tlačítkem na střídačku).
Jarda_1Jarda_1Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

PetrDubi napsal:

Jo, to druhé řešení není profesionální, ale jednoduché a univerzální (ohledne toho, čím to budeš ovládat). Neznám tě a nevím jak jsi technicky znalý nebo nadaný, takže jsem přidal i tuhle variantu !)
Pokud chceš něco profesionálnějšího, tak tomu budeš muset věnovat víc času..

Jinak netuším jak moc je složité ovládání klimatizací, protože to jsem nikdy neřešil a ani doma nemám žádnou s dálkovým ovladačem. Pro ovládání AV techniky ten princip co jsem popsal funguje a funguje dobře.
Pokud chceš, tak si vezmi inspiraci třeba tady (je to zapínání klimatizace arduinem):
http://www.zive.c...fault.aspx

Nebo tady to někdo řešil i s ovládáním přes web:
http://www.instru...y-Arduino/

Je možné, že už jsi tyhle věci zkoušel a zrovna s touhle klimatizací to nefunguje, tak to pak ignoruj. Ale co mám odzkoušené, tak pokud dálkové ovládání nepoužívá nějaký plovoucí kód nebo inteligentní komunikaci, tak se dá načíst a použít prakticky jakékoliv ovládání. Jenom s tím někdy musí chvilku člověk laborovat (někdy třeba ovládání posílá několik kódů jedním tlačítkem na střídačku).


Zkoušel jsem uvedené zapojení a jak jsem psal u AV techniky není žádný problém, i doma klimatizaci lze takto ovládat, nebo v práci Samsung také, ale bohužel s klimou Dometic se mi to nedaří.
Náhradní dálkové jsem našel pouze na ebay za cca 2000,- což se mi zdá dost.
díky za snahu
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 7 let
Ještě napadlo, jestli není problém v tom, že Dometic místo klasických 38 kHz používá jinou frekvenci a potom ten přijímač špatně přečte signál. To by se dalo zkontrolovat ale jedině asi osciloskopem. Pokud by to tak bylo, tak použít na příjem jenom přijímací infradiodu s nějakým zesilovačem nebo příslušný přijímač.
Jarda_1Jarda_1Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

PetrDubi napsal:

Ještě napadlo, jestli není problém v tom, že Dometic místo klasických 38 kHz používá jinou frekvenci a potom ten přijímač špatně přečte signál. To by se dalo zkontrolovat ale jedině asi osciloskopem. Pokud by to tak bylo, tak použít na příjem jenom přijímací infradiodu s nějakým zesilovačem nebo příslušný přijímač.


to je právě to čemu jsem se chtěl vyhnout, ale asi mi nezbyde nic jiného než se tomu věnovat trochu víc, pokud tedy na tom ovládání budu trvat.
Vybavení mám, hardware (digitální oscoloskop ), software (např. AnalysIR full), ale času je málo :c :_
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 7 let
Tak dej pak když tak vědět, jak jsi dopadl (klidně jenom přes SZ). Je to zajímavý problém, tak se třeba i něčemu přiučím a neumřu úplně blbej :_
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Jarda_1, Garda, PetrDubi

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,676,568 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.13701 sekund | Průměrně za: 0.13701 (0) sekund | Dotazy: 84 | Použitá paměť: 1.9MB/4MB