Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Klima do přívěsu - ne střešní: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Klima do přívěsu - ne střešní

Poslední aktualizace před 5 let
klappeklappeČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,

přestože jsem se po návratu od obytky rozhodl, že s přívěsem už k moři nepojedu, naskytla se možnost trávit dovolenou s partou u moře v HR. Jenže v našem přivěsu není klima a já si bez ní k moři netroufnu (špatné zkušenost z IT z roku 2015).

Jelikož máme uprostřed stropu velké okno Heki II a mezi ním a dalším střešním oknem už není moc místa, zvažuju jiné varianty, než je jinak jistě ideální střešní klima (mám super zkušenost s Dometic FJ2200).

Buď mobilní, rozdělená na 2 části (1 venku, 1 uvnitř) = nejdostupnější cenově, není třeba žádné instalace, ale bojím se hlučnosti a celkové funkčnosti. Máte někdo zkušenosti?
Jedná se např. o tuto:
http://www.hellor...80040.html , video tady: https://www.youtu...n8mKDBpFi0

Nebo integrovanou, schovanou pod postelí či v lavici, např. Truma Saphir ( https://eshop.hyk...--72-860-/ ) či Dometic FW ( http://www.hellor...07911.html ).
U té se však bojím komplikované instalace rozvodu studeného vzduchu tak, aby výdechy byly nahoře, u stropu. Alespoň 2 výdechy - někde u plandy + u "manželské postele".
Při instalaci klimy pod postelí by byl jednoduchý rozvod u manželské postele, ale jak to natáhnout k palandám? Viz. půdorys.

Karavan je Dethleffs Camper 500 SK, rozložení (palandy - koupelna - sezení - 2-postel).

Co byste doporučili? Ideálně prosím z vlastní zkušenosti.
Díky.

Ahoj klappe
Martin (39), Renča (38), Barča (9), Kája (7)
Upravil Fun dne 05.06.2017 19:16, před 7 let
klappe Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
tabbitabbiČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,

v karavanu mám Trumu Saphir comfort, karavan je Tabbert Rossini 500 DM, takže stejná velikost s podobným rozložením jako máš ty. Klima je namontována pod manželskou postelí -jeden výdech je přímo pod postelí, druhý je nahoře ve velké šatní skříni směrem dozadu k palandám a třetí je nad sezením proti vstupním dveřím. Karavan jsem s ní už koupil a nevím kdo to montoval, tak ani netuším jestli je takové rozmístění v pořádku nebo ne. Co se týče rozvodu, tak do té velké skříně jde trubka z postele venkem pod podlahou (jde souběžně s trubkou od topení, která jde taky venkem), ta další jde pod sezením, nahoru pak jde tou malou skříní vedle paland a odtud je propíchnuta do poličky nad sezením.
Co se týče provozu tak s ní žádný problém zatím nebyl, ale zároveň se přiznám že ji používáme úplně minimálně. Trošku mi vadí, že při chodu jsou malinko cítit vibrace od kompresoru, to ale vadí jenom mne, manželka ani děti proti tomu neprotestovali.
Laika X650R
tabbi Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
klappeklappeČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj tabbi,

díky moc za tvou reakci. Dnes jsem projížděl různá videa a četl názory uživatelů na Trumu Saphir hlavně v Německu.
Často ji montují pod manželskou postel a pak různě rozvádějí po karavanu. Já bych chtěl mít výdechy co nejvýš, u země moc neřeší, jelikož studený vzduch padá dolů. Ale vím, že třeba Hobby z výroby Saphir namontuje pod manželskou postel a všechny 3 výdechy natvrdo umístí jen u té postele vedle sebe, kousek nad zem.
Mám jiné rozložení, než ty. Vlevo od dveří palandy, naproti dveřím WC, vedle sezení a vpravo manželská 2 postel po celé šířce. Takže z postele do šatní skříně by to šlo (výdech směrem k manželksé posteli), další výdech by asi musel jít pod podlahou karavanu do části k palandám (asi k do malé skříně, která je hned vlevo za dveřmi a díky ní jsou kratší palandové postele). Poslední výdech by byl asi ideální někde u kuchyně, ale díky velké lednici a nad ní umístěné televizní skříni ho tam nejspíš nebude kudy dostat.

No ještě to promyslím. Zatím vede ta Eurom AC2400, kterou chválí i uživatelé v DE. Je levná a není potřeba ji instalovat. Uvidíme...
Martin (39), Renča (38), Barča (9), Kája (7)
H
HobbykNováček
Přidáno před 7 let
Taky jedu a řeším podobné dilema. Vychází mi nejlépe dělená. (když není potřeba, nemám kila navíc a taky se teoreticky dá použít kdekoliv jinde, byť manipulace nebude tak komfortní jako u stropní, ale ta je pro mě cenově mimo) S Euromem nemám zkušenost a ani jsem nenašel moc diskuzí, snad je to novinka (?), ale zajímal bych se spíš o model 7000 – výkonová rezerva. I když Hobby WLU 540 mám rozdělený na 3 díly, tak se dá chladit třeba jen část. Bojím se ale hlučnosti jaká bude v reálu…
klappeklappeČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,

jeden uživatel mi psal SZ a tvrdil, že ta hlučnost není nic horznýho a že i ta základní AC 2400 chladí velmi slušně.

Výhoda té AC 7000 bude kromě výkonu a snad i nižšího hluku možnost postavení na zem (teoreticky i pod karavan), jelikož má ten spojovací kabel 3 metry dlouhý (AC 2400 má jen 1 metr, ale zase má háčky na zavěšení na okno).

Kamarád si chce koupit AC2400, tak to u něj asi okouknu a podle toho se rozhodnu :)

Výhodou je pak možnost vézt jí kvůli váze v kufru auta a případně ji použít i jinde (chata, domek, atd.).

Pokud pořídíš, pochlub se prosím zkušenostmi. Díky.
Martin (39), Renča (38), Barča (9), Kája (7)
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 7 let
Taky me to moc zajima, rad bych to u nekoho nejdriv videl v akci nez koupim. skoda ze neexistuje neco jako predvedem v horku a rozhodnete se.
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
klappeklappeČlen
Přidáno před 7 let
Rozhodnutí nejspíš padne pro tu mobilní klimu s oddělenými jednotkami.
Jen se rozhoduji mezi AC2400 a novější AC7000.

Zatím jsem našel následující rozdíly:

AC7000:
+ tišší
+ výkonnější
+ 3-metrové spojení (venkovní jednotku lze postavit i na zem)
+ dálkové ovládání
http://www.hellor...80071.html

AC2400:
+ lze zavěsit na okno
+ levnější (cca. -5.800 Kč, tj. 40%), o trochu menší a lehčí (- 7 kg)
+ vyzkoušená/ověřená
http://www.hellor...80040.html

Je tam rozdíl i v té chladící kapalině, ale v tom se nevyznám.
Co byste vzali vy pro karavan s boudou cca. 5 m (tj. cca. 20 m3 prostoru)?
Martin (39), Renča (38), Barča (9), Kája (7)
vaclav horkyvaclav horkyČlen
Přidáno před 7 let
NO NEVÍM ZDA NEBUDU MIMO MÍSU ALE JÁ ZABUDOVAL KLIMA Z Baumaxu do skříně a stálo to komplet 5500kč.Funguje skvěle!!! Jestli bude zájem o víkendu udělám fotky . Záleží na vás :-)
O
opavaciČlen
Přidáno před 7 let
Určitě udělejte nějaké inspirační fotky, asi hlavně bude zajímavé vyřešení vyústění vývodu horkého vzduchu.
Elnagh Nobelart A900g
klappeklappeČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

vaclav horky napsal:

NO NEVÍM ZDA NEBUDU MIMO MÍSU ALE JÁ ZABUDOVAL KLIMA Z Baumaxu do skříně a stálo to komplet 5500kč.Funguje skvěle!!! Jestli bude zájem o víkendu udělám fotky . Záleží na vás :-)


Díky za nápad. Už jsem to u někoho viděl, ale přijde mi to takové "bastlení". Přičemž se musí řezat do boku karavanu kvůli výdechu teplého vzduchu.
Ale chápu, že pro někoho to může být zajímavá alternativa.
Martin (39), Renča (38), Barča (9), Kája (7)
L
lesiČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

vaclav horky napsal:

NO NEVÍM ZDA NEBUDU MIMO MÍSU ALE JÁ ZABUDOVAL KLIMA Z Baumaxu do skříně a stálo to komplet 5500kč.Funguje skvěle!!! Jestli bude zájem o víkendu udělám fotky . Záleží na vás :-)

Chceme fotky, chceme fotky. Tiež ma to zaujíma. Ďakujeme.
Opel Zafira Tourer + Knaus Südwind 400
vaclav horkyvaclav horkyČlen
Přidáno před 7 let
NAHRÁT MI TO SEM NEJDE.ZKUSTE TOHLE ? : http://wendy70.ra..._KARAVANU/
SadySadyČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, už se tady to téma Gdysi dávno řešilo. Existuje mobilní klima, která umí přehodit vstup za výstup. Tzn. z té hadice fouká ledový vzduch a z přední části horký. Takže pak může být jednotka venku, třeba v předstanu a do karavanu Vám tlačí studený vzduch. Na mobilu to teď nemůžu najít.....
Nissan Pathfinder + Abbey Aventura 318
Gdysi Bohouš (Wartburg 353W) + Wenzel
mirdavmirdavČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Sady napsal:

Ahoj, už se tady to téma Gdysi dávno řešilo. Existuje mobilní klima, která umí přehodit vstup za výstup. Tzn. z té hadice fouká ledový vzduch a z přední části horký. Takže pak může být jednotka venku, třeba v předstanu a do karavanu Vám tlačí studený vzduch. Na mobilu to teď nemůžu najít.....


Ahoj.
Zrovna teď jsem to řešil...... doma :D
Když jsme koupili karavan, součástí byla klima. Na postavení ven, z boku udělaná profi příruba pro napojení hadice na studený vzduch z venku dovnitř, vyvedeno cca vprostřed a nastavitelná mřížka plus čidlo na dálkové ovládání. Krabice o váze cca kg je super, prochu hlučnější, ale to venku nevadí. Protože jsem ale i tak dost přetížený, krabice je doma na balkoně, skrz panel jsem TEĎ VE ČTVRTEK páchal díru 150 mm a klima je zprovozněna - pro domácí použití.

Jám mám toto: http://www.eldomc...uct/994919

A varianta v Čechách je toto: http://www.klimat...n-set-014/

Hledal jsem kolem toho hodně, chtěl jsem domů čidlo k dálkáči, ale bohužel je tam jiný konektor.
A hlavně, u tohodle je právě přehoditelný vstup a výstup, případně já mám přírubu navíc a můžu na oba konce použít hadici. Tenhle krám jinak fouká na obě strany a saje bokem skříně, to na vysvětlenou.
mazamazaNováček
Přidáno před 5 let
Ahoj,
take me zaujala Eurom AC 7000. Chtel bych se zeptat tech co uz ji maji. Ty dve jednotky asi neni mozne oddelit, ze? Chtel bych alternativne pouzit i v rodinnem dome, do loznice. A nerozumim tomu jak efektivne zavru okno tak, aby mi neslo dovnitr vedro z venku. Mam v loznici navic velke francouzske dvere, ktere muzu max.privřít, ale pořád tam bude po celém obvodu dveří škvíra 1-1,5cm. Nekdo psal, ze ji pouziva i doma. Tak by me zajimalo jak dotycny vyresil tento problem. Pouziti v karavanu je mi vcelku jasne. Okno se zavre na ten volnejsi zpusob. Prip.skviru zalepim izolepu asi, ze?
Diky predem za Vase postrehy!
lubodanolubodanoČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj. Ja mám túto klímu a s nov sú dodávané lišty do okna a do jednej s nich osadíš hadicu ktorá je ukončená nadstavcom a užším koncom ako to je aj vyobrazené v ponuke.
Osobne som to popisoval ako sa mi chovala v HR a ako som ju ešte využil po príchode z dovči v mojej spálni.
https://www.biet....iet-ac7003

Ešte dodatok:
tie lišty musíš osadiť zvisle do pootvoreného okna v spálni a samozrejme upevniť páskov.Klímu položíš na stoličku aby tá hadica bola čo najkratšia predsa aj ona odovzdáva teplo do priestoru.No a pod klímu postavíš vedro na kondenzát.
S pozdravom Lubo
Upravil lubodano dne 15.02.2019 19:15, před 5 let
mazamazaNováček
Přidáno před 5 let
Diky za odpoved. Nahodou ohl.Eurom AC 7000 ma nekdo zkusenost? Chci radeji splitovou.
aldakawaldakawČlen
Přidáno před 5 let
do vedlejsiho fora jsem napsal zkusenost od jednoho uzivatele "Dobrý den, klimatizace 2400 není moc účinná na sluníčku, když ji zapnete při teplotě 23stupnů ve stínu tak z ní vychází teplota 16 stupnů toj. super, když ji zapnete v pravém létě , když karavan stojí na slunci 30 - 40stupnú tak z ní vychází 25stupnů. Jinak tichá."
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: klappe, tabbi, Hobbyk, floridan79, vaclav horky, opavaci, lesi, Sady, mirdav, maza, lubodano, aldakaw

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,254,681 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26800 sekund | Průměrně za: 0.268 (0) sekund | Dotazy: 137 | Použitá paměť: 2.27MB/4MB