Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Ako do Chorvátska s preťaženým obytným autom...: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Ako do Chorvátska s preťaženým obytným autom...

Poslední aktualizace před 7 let
RadoRadoČlen
Přidáno před 7 let
Mám otázku: Ako do Chorvátska s preťaženým obytným autom? Nech by som robil čokoľvek vždy ho budem mať preťažené a to minimálne o 300-400kg.:o Niekde som čítal, že v Maďarsku spúšťajú automatické váhy, tak mám z toho strach, nezaoberal sa niekto týmto problémom?

Vopred ďakujem za radu...
K O C Ú R K O V O
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 7 let
Jako tady není čím se zaobírat. Zastaví, zváží a jseš v .......... Přetížení, jiný dálniční poplatek a pokud nemáš C-čko. Tak mohou i na tomto laborovat. :c
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
RadoRadoČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

SignBoss napsal:

Jako tady není čím se zaobírat. Zastaví, zváží a jseš v .......... Přetížení, jiný dálniční poplatek a pokud nemáš C-čko. Tak mohou i na tomto laborovat. :c



toto chápem, to je klasika a riziko ktoré podstupujem už roky, ale neviem či som to zachytil správne, alebo som to len zle pochopil, mali by to byť automatické váhy niečo ako radary a pokuta len príde domov....je to nezmysel???
K O C Ú R K O V O
PalmosPalmosČlen
Přidáno před 7 let
@SignBoss

Myslim si, ze s inym dialnicnym poplatkom ani s C-ckom to nema nic spolocne. Raz soferujes auto s max. povolenou hmotnostou 3500kg, tak Ti musi stacit B-cko a dialnicna znamka do 3,5t. Proste si len prekrocil maximalnu povolenu hmotnost vozidla.

@Kocurkovo

O tom kde su vsade vahy a ako sa im vyhnut je tu vela popisane, skus pozriet vlakna, ktore sa tomuto venuju. Ak Ta to ukludni, tak moja vlastna skusenost: pretazena Laika, namerana hmotnost 3800kg, rakusko-talianska hranica (Reschenpass) - chvilu sa vyhrazali, ze ma nepustia dalej, potom som im povedal, ze vypustim vodu a dali mi 70,-€ pokutu plus 10,-€ za ukon vazenia (neplatis, ak neprekrocis najvyssiu povolenu hmotnost). Sadzobnik pokut mali odstupnovany podla percent prekrocenej hmotnosti - 2% bola tolerancia. Takze to nebolo az take strasne..
Palmos
RadoRadoČlen
Přidáno před 7 let
mám na mysli toto:

http://www.campin...vazeni.pdf

to nie je jedna dve váhy, ale celý systém, ale našiel som k tomuto problému vlákno, tak len ak vie niekto niečo nové,budem rád.
K O C Ú R K O V O
Upravil Rado dne 31.05.2017 00:36, před 7 let
PalmosPalmosČlen
Přidáno před 7 let
Ano, aj o tom je tu uz niekde vlakno.. Tak potom asi paradoxne budu musiet obchadzat stredo- a vychodoslovaci madarske vahy cez Rakusko. Kto by to bol povedal..
Palmos
R
RudyČlen
Přidáno před 7 let
V těch automatických vahách bych až takový problém neviděl. Jejich technická tolerance, daná dynamickým měřením, se pohybuje někde mezi 5 - 10%. Minimálně stejnou (v praxi zřejmě vyšší) toleranci budou muset provozovatelé zahrnout do svého měření. 10% tolerance představuje u obytky 350 kg a do tohoto limitu by se nás měla většina vejít. Uvidíme ....
Petr ZPetr ZČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Rudy napsal:

V těch automatických vahách bych až takový problém neviděl. Jejich technická tolerance, daná dynamickým měřením, se pohybuje někde mezi 5 - 10%. Minimálně stejnou (v praxi zřejmě vyšší) toleranci budou muset provozovatelé zahrnout do svého měření. 10% tolerance představuje u obytky 350 kg a do tohoto limitu by se nás měla většina vejít. Uvidíme ....


Nechci děsit, ale na váze tolerance 3 % - , když se chováte slušně tak i napomenutí a nechají vystoupit osoby. je to jako všude o lidech.
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 7 let
Podle mne asi bude těžko zjistit zkutečnost dle TP ?? nevím snad jen nějaký celosvětový registr. Obytky mají různou maximální hmotnost,ne vždy 3500 kg.Tak snad musí být váhy na něco nastaveny.Co se týká té Maďarské mapy,tak nevím jestli je to zase nějaká blamáž jako "NOVA" informace o cestě na Jadran apd. O něčem a strašení se musí vždy psát a vysílat.Až tak dramaticky bych to neviděl.Zatím nevím o nikom koho tímto systémem Maďaři zvážili a pokutovali.
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
R
RudyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Petr Z napsal:

Citovat

Rudy napsal:

V těch automatických vahách bych až takový problém neviděl. Jejich technická tolerance, daná dynamickým měřením, se pohybuje někde mezi 5 - 10%. Minimálně stejnou (v praxi zřejmě vyšší) toleranci budou muset provozovatelé zahrnout do svého měření. 10% tolerance představuje u obytky 350 kg a do tohoto limitu by se nás měla většina vejít. Uvidíme ....


Nechci děsit, ale na váze tolerance 3 % - , když se chováte slušně tak i napomenutí a nechají vystoupit osoby. je to jako všude o lidech.


Máš pravdu, na stacionárních vahách to tak je. Ale tady se psalo o váhách automatických, které jsou instalovány ve vozovce a váží vozidla za jízdy - tzv. vysokorychlostní vážení. Přesnost tohoto vážení je v porovnání se stacionární váhou respektive nízko rychlostním vážením z fyzikální podstaty nižší. Proto se nedomnívám, že by byla tolerance nastavena tak přísně, aby tyto váhy zachytily mírně přeloženou obytku, tedy řekněme do nějakých 3800kg. Dle mého to budou mít nakalibrováno na přeložené kamióny. Mimochodem, tyto automatické váhy jsou už instalovány i na několika místech v Rakousku. Osobně jsem jednu potkal kousek za Ilz směrem na Graz.
R
ramtlah1Člen
Přidáno před 7 let
Můj názor je dnes jednoznačný i když před dvěma lety byl o něco optimističtější, ale je to právě o tom, že se stále a stále přitvrzuje.
Chytrý člověk dnes auto do kterého se nevleze v rozumné toleranci prostě prodá, zbaví se ho a bude hledat jiná řešení, nebo tahat vozík. Pokud si všimnete z nabídky vozů, kde je zcela jasné , že je doložnost nulová bez nebo po domontování základní výbavy,kterou předpokládám většina chce a nemluvím o hovadinách bez kterých se obejdeme se stávají neprodejní ležáci !!!!!!!!! Auto nad 7m je nereálné koupit pokud v něm nebudete jezdit jen ve dvou. Pokud budete jezdit ve dvou je zbytečné auto nad 7m :) Tak za mne pokud je tento tvůj stav přeložení setrvačný a každý výjezd buď začni tahat vozík, nebo se auta rychle zbav, garantuji vám, že rok se s rokem sejde a kdo nebude mít při prodeji auto rozumnou a odpovídající doložnost, bude si ho moci postavit na zahradu jako domek pro děti na hraní. Doložení běžné rodiny s dětmi v pubertálním věku s průměrnými zálibami jako je kolo a voda je 400-500 kg a opět nezapomínejme patří mezi toto i hrníčky,talířky,židličky,pc,telefony 4x rybářskej prut,šampony,opalovací krém,kalhotky,trenýrky,peřiny,deky,hajzlpapír,knížka a napsal bych vám toho na stránku miliardu.Měl jsem v plánu běžnou výbavu zvážit,neb ji mám po prodeji svého auta v krabicích,ale pro mne je to uzavřená kapitola a mám jen pár vytypovaných vozů a pár velikostí,které by doložnost i když o fous jakš takš splňovaly.A věřte je jich zatraceně málo.Délka max 6,5m
PepiPepiČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Kocurkovo napsal:

Mám otázku: Ako do Chorvátska s preťaženým obytným autom? Nech by som robil čokoľvek vždy ho budem mať preťažené a to minimálne o 300-400kg.:o Niekde som čítal, že v Maďarsku spúšťajú automatické váhy, tak mám z toho strach, nezaoberal sa niekto týmto problémom?

Vopred ďakujem za radu...
Minulý týden jsem to projel po 86 a v pohodě,je jenom potřeba dát pozor na barvy.Modrá-dálnice,zelená silnice 1 třídy.:_
starletstarletČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Pepi napsal:

Citovat

Kocurkovo napsal:

Mám otázku: Ako do Chorvátska s preťaženým obytným autom? Nech by som robil čokoľvek vždy ho budem mať preťažené a to minimálne o 300-400kg.:o Niekde som čítal, že v Maďarsku spúšťajú automatické váhy, tak mám z toho strach, nezaoberal sa niekto týmto problémom?

Vopred ďakujem za radu...
Minulý týden jsem to projel po 86 a v pohodě,je jenom potřeba dát pozor na barvy.Modrá-dálnice,zelená silnice 1 třídy.:_

Ahoj Pepi, známku musím mít pouze na dálnici??
PepiPepiČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

starlet napsal:

Citovat

Pepi napsal:

Citovat

Kocurkovo napsal:

Mám otázku: Ako do Chorvátska s preťaženým obytným autom? Nech by som robil čokoľvek vždy ho budem mať preťažené a to minimálne o 300-400kg.:o Niekde som čítal, že v Maďarsku spúšťajú automatické váhy, tak mám z toho strach, nezaoberal sa niekto týmto problémom?

Vopred ďakujem za radu...
Minulý týden jsem to projel po 86 a v pohodě,je jenom potřeba dát pozor na barvy.Modrá-dálnice,zelená silnice 1 třídy.:_

Ahoj Pepi, známku musím mít pouze na dálnici??
Osobně si myslím,že známka je zbytečná,já sjedu na posledním sjezdu za Bratislavou na Rusovce,do Mošonu v pohodě,potom až do Čorné po staré ,jedou i kamiony,za Cˇornou až po Sambateli,jedu postaré(bez kamionu,ty jedou po dálnici,ze Sambateli až po Lendavu je silnice nová a neplacená.Takže na ten kousek z Čorné do Sambateli je známka zbytečná.:_
RadoRadoČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Pepi napsal:

Citovat

Kocurkovo napsal:

Mám otázku: Ako do Chorvátska s preťaženým obytným autom? Nech by som robil čokoľvek vždy ho budem mať preťažené a to minimálne o 300-400kg.:o Niekde som čítal, že v Maďarsku spúšťajú automatické váhy, tak mám z toho strach, nezaoberal sa niekto týmto problémom?

Vopred ďakujem za radu...
Minulý týden jsem to projel po 86 a v pohodě,je jenom potřeba dát pozor na barvy.Modrá-dálnice,zelená silnice 1 třídy.:_

:^Dík za info.
K O C Ú R K O V O
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 7 let
Dnes jsme se vrátili po 15 dnech z Chorvatska. Vše v pohodě, vyjeli jsme 1 června starou cestou přes Slovensko, Madarsko /mimo dálnice/, opravdu pozor na barvy, jak popisuje Pepi. Kolem váhy jsme projeli někde za Czornou u Repcelak ale zajímali je zřejmě jen kamiony. Celníci pouze na Madarsko -Chorvatském přechodu kontrolovali doklady podle OP a ze schůdků nahlédli do obytky. Co vezeme a kolik toho vezeme je nezajímalo. V Goričanu jsme najeli na Chorvatskou dálnici a až dolu k moři k Senj. Dálniční poplatky za ty 2 velké úseky 165 kun -1 cesta, jsme v 2 kateg. Oproti minulému roku žádné dramatické zvýšení. Počasí !eslunečné, na červen super, !fmoře teplé. Dovolená bez deště pouze 3x parádní vítr-bora. Zpáteční cesta podobná a zastavili jsme se na skok v Mošoni. Obytka 7m, 2 osoby a naloženo vše co nutně potřebujeme, tak věřte, že to přetížení je dost velké. Příští dovolenou jedeme už jen s vlekem, pro ten klid. Tak at se vám !ycestuje dobře, bez nervování, bez problémů a štastné návraty :_Jarka
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Rado, Franta REZAC, Palmos, Rudy, Petr Z, Mirek a Jirinka, ramtlah1, Pepi, starlet, petr a jarka

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,717,070 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.27473 sekund | Průměrně za: 0.27473 (0) sekund | Dotazy: 134 | Použitá paměť: 2.27MB/4MB