Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Instalace pevné nádrže na vodu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Instalace pevné nádrže na vodu

Poslední aktualizace před 7 let
KotaKotaČlen
Přidáno před 7 let
V karavanu hobby 460 mám malou 22l nádrž, takovou na kolečkách.
Plnění probíhá tak, že se otevřou dvířka, vyšroubuje se uzávěr s hadicí, přívodem pro čerpadlo a měřící sondou a nádrž se napustí. Čištění a vyprázdnění se dá provést po její demontáži. Nádrž je v zadní části, pod sezením. Chci tedy provést výměnu za novou, pevnou.
Přemýšlel jsem nad touhle - https://www.svetkaravanu.cz/vnitrni-n...iamma-70-l
70l je dostatečnej objem. Na delší vzdálenost bych vodu netahal, pokud pojedu na divoko pár kilometrů od baráku, tak asi ano.
Druhá varianta je zvolit nádrž "pouze 45l" - https://www.svetkaravanu.cz/vodni-nad...oebel-45-l
Pokud bych časem zjistil, že je to pro nás na víkend málo, tak můžu v kufru vozit ještě dvacítku kanystr a holt to tam nalejt dodatečně. Uspořím trochu místa a váhu při případném naplnění.
Napadlo mě, jestli není lepší nádrž instalovat pod franc.postel směrem ke kuchyni. To bude úplně nejblíž nápravě. Jen by se pak složitějš čistila, protože by byla popd pevnou částí roštu.
Obecně se nádrže prošroubujou podlahou, dají se velké podložky a otvory před dotažením zamáznou nějakým tmelem?
Dává se do pevných nádrží výpušťák jako je u bojleru? Je součástí balení? Nebo je to jedno, voda se vytáhne čerpadlem ven? Do stěny by se tedy udělal otvor a na tmel by se osadilo zamykací hrdlo - https://www.svetkaravanu.cz/hrdlo-nad...amykatelne
Propojilo by se s nádrží pomocí hadice.
Je tedy lepší umístit nádrž pod postel nebo raději nechat vzadu kde je teď? Nebude to moc váhy na zadek karavanu (na druhou stranu sezení uvažuji baterii). Každá z obou nádrží má uzávěr, do kterého můžu vyvrtat otvory na kabel od čerpadla, hadici a sondu? Nádrže mají stejnou výšku, abych mohl použít originální sondu na výšku hladiny? Je v montáži ještě případný jiný problém?

Díky.

Odkaz na fotky:
http://revimont.rajce.idnes.cz/karava...van_nadrz/
mich@lmich@lČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, mám 70 litrů nádrž ve předu pod fr.posteli, tak aby byla co nejblíže ose a středu caravanu. Podle mě je to lepší umístěni než vzadu na boku. 70 litrů už je dost zátěže na rozhozeni váhy. Náplň nám vystačí od patku do neděle bez sprchování, menší bych nedával. Musím i říct, že lepší jižní vlastnosti mam s plnou nádrží, než když se vracím s prázdnou. Takove mam postřehy ja
Michal a Martina + dva kluci 17 a 12
KotaKotaČlen
Přidáno před 7 let
Díky, bylo by možné udělat pár fotek? Jak si to uchytil, jak tam máš dané čerpadlo atd? Dost to pomůže!!)
OldJuhyOldJuhyČlen
Přidáno před 7 let
.... ahoj, v breznu jsme si do Hobbyka 495 ufe nechali instalovat tu samou nádrž co máš vybranou. A asi v tom samem miste pod rostem. Čerpadlo neni ve viku, ale primo v horní stene nádrže. Vodu dolevame pres stenové hrdlo, je tam i přepad pro možné preliti nalevane vody. Nefungovala původní sonda měření, přetáhl jsem placatý vodič z te 22 litrove pod sezenim k nove 70 l pod postelí k novym sondam z cajny a měření funguje s původním diodovym ukazatelem.
http://www.ebay.c...281c7d3c83
Za 4 kusy kolem 100 kc.
Jestli bys daval původní, jsou tam vylisky pro vstupy.
Až budu v karavanu udělám ti par fotek.
Citroen C5 Tourer 2,2 HDi + Hobby Excellent 495 UFE
☆☆☆ CB - 10 ☆ PMR 1/7 ☆☆☆ volačka « oldjuhy boršov »
KotaKotaČlen
Přidáno před 7 let
To bude super, fotky hodně napoví. Až teda budeš u karavanu, vzpomeň si na mě.... !)
Jezdíš s plnou nádrží? Je to znát?
OldJuhyOldJuhyČlen
Přidáno před 7 let
Foto nadrze
Citroen C5 Tourer 2,2 HDi + Hobby Excellent 495 UFE
☆☆☆ CB - 10 ☆ PMR 1/7 ☆☆☆ volačka « oldjuhy boršov »
Upravil OldJuhy dne 17.05.2017 19:12, před 7 let
OldJuhy Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
KotaKotaČlen
Přidáno před 7 let
Děkuju za fotky.
Tak se do toho taky pustím.

Nádrž mám jen 45litrovou, ale vše mi bude pasovat z té staré (jen přešroubuju horní víčko s hladinovým snímačem a čerpadlem).
Nádrž mám kotvit skrz podlahu nebo nemusím?

Mám to vymyšlený tak, že jí podložím laťkama, aby se případnej kondenzát nedostával na podlahu. Prý je cirkulace vzduchu lepší. Má otvory na 4 šrouby, tak bych jí upevnil nějakými většími šrouby pouze do horní desky podlahy a kolem nádrže dal větší hranoly... Může to tak být?

Pro instalaci mám stejné hrdlo jako OldJuhy, vyvrtat otvor 80mm. To můžu použít klasický vykružovák? Nebo je plech ve stěně nějak bytelný?
Hrdlo má na sobě nějakou pěnovou izolaci. Ta stačí nebo ho taky mám podmáznout sikaflexem a izolaci vyhodit?

Hrdlo má klasický nátrubek na hadici do nádrže a pak ještě jeden menší. OldJuhy to má taky na obrázkách, to je přepad nebo odvzdušnění pro snadnější napouštění? Přepad asi ne, voda se pak vrátí ven tou hadicí? Je tam to odvzdušnění nutné nebo je to pro komfortnější napouštění?

Pak bych si asi časem dodělal i nějakej výpušťák, abych nemusel vodu vypouštět přes čerpadlo (a stejně by tam nějaká vždy zůstala...


Díky za rady :_
OldJuhyOldJuhyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Kota napsal:

Děkuju za fotky.
Tak se do toho taky pustím.

Nádrž mám jen 45litrovou, ale vše mi bude pasovat z té staré (jen přešroubuju horní víčko s hladinovým snímačem a čerpadlem).
Nádrž mám kotvit skrz podlahu nebo nemusím?

Mám to vymyšlený tak, že jí podložím laťkama, aby se případnej kondenzát nedostával na podlahu. Prý je cirkulace vzduchu lepší. Má otvory na 4 šrouby, tak bych jí upevnil nějakými většími šrouby pouze do horní desky podlahy a kolem nádrže dal větší hranoly... Může to tak být?

Pro instalaci mám stejné hrdlo jako OldJuhy, vyvrtat otvor 80mm. To můžu použít klasický vykružovák? Nebo je plech ve stěně nějak bytelný?
Hrdlo má na sobě nějakou pěnovou izolaci. Ta stačí nebo ho taky mám podmáznout sikaflexem a izolaci vyhodit?

Hrdlo má klasický nátrubek na hadici do nádrže a pak ještě jeden menší. OldJuhy to má taky na obrázkách, to je přepad nebo odvzdušnění pro snadnější napouštění? Přepad asi ne, voda se pak vrátí ven tou hadicí? Je tam to odvzdušnění nutné nebo je to pro komfortnější napouštění?

Pak bych si asi časem dodělal i nějakej výpušťák, abych nemusel vodu vypouštět přes čerpadlo (a stejně by tam nějaká vždy zůstala...


Díky za rady :_



... ta druhá hadicka je odvzdusneni, když se voda napousti z 10 l konvice tak náhubek přesně pasuje do hrdla, pak je krásně slyšet jak si nádrž odfukuje a voda z konve pohodlně vytece na jeden zátah. Když jsem prelival, tak odvzdusnenim šla prepadova voda ven. Tak odvzdusneni jo.
Vypustak urcite zabuduj, original mi tam dali jakoby špunt vyndavací zevnitř, špatně - pri úplném vypouštění se musely nadzvedavat matrace postele a špunt vyndat. Tak zvenku na hrdlo stávajícího vypustaku nasazen kulovy ventil a jasná pohoda.
Citroen C5 Tourer 2,2 HDi + Hobby Excellent 495 UFE
☆☆☆ CB - 10 ☆ PMR 1/7 ☆☆☆ volačka « oldjuhy boršov »
lubodanolubodanoČlen
Přidáno před 7 let
Dobrý deň všetkým.Využíjem toto vlákno na môj zlepšovák nádrže na vodu.Tak isto mám Hobby 460 a nová večšia nadrž nie je zrovna lacná tak som kupil dva 25 litr. kanistre PVC a prepojil som ich medzi sebou.Celá investicia ma vyšla asi tak 15 ečiek.Keby mal niekto zaujem popišem podrobnejšie.Skusim ešte raz pridať fotky.

Automatické sloučení 08.08.2017 13:59:
Tak sa mi to nejako podarilo!)
Upravil lubodano dne 08.08.2017 12:59, před 7 let
lubodano Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
P
PeterLČlen
Přidáno před 7 let
Dobrý nápad - máš riešené aj vypúšťanie?
Peter, Zuzka a deti
Z
ZmudovciČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

lubodano napsal:

Dobrý deň všetkým.Využíjem toto vlákno na môj zlepšovák nádrže na vodu.Tak isto mám Hobby 460 a nová večšia nadrž nie je zrovna lacná tak som kupil dva 25 litr. kanistre PVC a prepojil som ich medzi sebou.Celá investicia ma vyšla asi tak 15 ečiek.Keby mal niekto zaujem popišem podrobnejšie.Skusim ešte raz pridať fotky.

Automatické sloučení 08.08.2017 13:59:
Tak sa mi to nejako podarilo!)

Ahoj,a jka jsi je propojoval? Lepil nebo nějak jinak? Pošli prosím více detailnějších fotek.
lubodanolubodanoČlen
Přidáno před 7 let
Zatial nie ale riešim to teraz tak že klasicky to ide cez čerpadlo do drezu.Pri dlhšej odstávke karavanu tie kanistre vyberiem a vylejem ale cez zimu sa chystám urobiť uchytenie o podlahu, vyrobím obyčajné obruče s plechu podlepené gumovými pasmi a výpustný ventil bude tiež riešený cez podlahu.Vlastne túto takzvanú nádrž som urobil len nedávno na skúšku a zatial nemá chybu pri jazde či s plnou alebo s poloprázdnovu.

Automatické sloučení 10.08.2017 11:45:
Ahojte áno pošlem jednoduchý plánek a postup výroby tej nádrže.Podľa mňa to nie je nič zložité len chce trocha zručnosti.Ešte mala poznámka:celkom dobre sa doplňa voda cez tú sifonovu harmoniku a je aj vidieť koľko je vlastne vody lebo tie kanistre sú priesvitné takže nehrozí preliatie.

Automatické sloučení 11.08.2017 12:26:
Tak ako so sľúbil posielam návod a nákres na výrobu nádrže na vodu.
Teraz k postupu práce:najprv vyrež do kanistra otvor pre PVC hrdlo ktoré si odrezal s rúry (výška toho hrdla je 4cm)ja som tie otvory vyrezával špičkou olamovacieho noža pomaly a postupne dookola.Potom vyrež otvor na doplnovanie vody kde môžeš rovno zašrobovať jednu stenovú prechodku s tesnením (tam som lepidlo nedával)Ďalej si polož obe kanistre na rovnú plochu a vyznač si otvory pre obe stenov.prechodky .Tie otvory musia byť dostatočne vysoko lebo tie kanistre sú na hranách oblé.Pokial máš vyrezané ,zdrsnené a odmastené otvory môžeš kanistre spájať k sebe.Teraz som si všimol že na nákrese mám zakreslené tie prechodky opačne.Matice musia isť do kanistra toho kde je vyrezaný otvor pre hrdlo a čerpadlo.Teraz musiš dostať prechodky s pevnov maticov do toho kanistra kde je len vyvrtaná 8 mm diera.Dostaneš ich tam cez pôvodne plniace hrdlo ten otvor je len 7cm takže som si vyrobil takú svorku s tvrdého drôtu a prestrčil som cez tie vyrezané otvory prechodky smerom von.Potom nanesieš lepidlo oklolo závitu na stenu kanistra.
Prisunieš druhý kanister cez vyrezané otvory chytíš maticu prestrčiš ruku cez vyrezaný otvor na čerpadlo a maticu dotiahneš jednu aj druhú(ja som to ešte dotiahol blickami pre istotu)Lepidlo môžeš dať bodovo medzi steny kanistrrov budú lepšie držať pri sebe.Nakoniec prilepíš to hrdlo s PVC rúry prevrtáš záslepku na hadicu čerpadla a kábel.
Tak to je asi všetko pokial by bolo niečo nejasné rád odpoviem.

Automatické sloučení 11.08.2017 12:34:
Potrebné sú 2ks PVC kanistre,PVC rúra priemer 150mm 1ks,zaslepka na rúru 1ks,stenová prechodka vnútorný priemer 30 mm 3ks,tesnenie k prechodke 6ks,montažné lepidlo T-REX EXTRA FIX.

Automatické sloučení 11.08.2017 12:38:
Nákres
Upravil lubodano dne 11.08.2017 11:38, před 7 let
lubodano Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
Z
ZmudovciČlen
Přidáno před 7 let
Krásná práce
Upravil Zmudovci dne 11.08.2017 12:16, před 7 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Kota, mich@l, OldJuhy, lubodano, PeterL, Zmudovci

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,044,778 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17154 sekund | Průměrně za: 0.17154 (0) sekund | Dotazy: 102 | Použitá paměť: 2.01MB/4MB