Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Hlásič úniku PB plynu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Hlásič úniku PB plynu

Poslední aktualizace před 5 let
M
mspacilNováček
Přidáno před 7 let
Ahoj,
Nevíte, existuje nějaký hlásič úniku propan butanu?
Na baterie nebo na 12V.

Děkuji
MickMickČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, PB je tezsi jak vzduch tudiz by ti byl v karavanu k nicemu. Nechej si od nejakyho plynare zkontrolovat merakem jednou za rok vsechny spoje (sroubeni) na unik a mas klid.
AldaGSAldaGSČlen
Přidáno před 7 let
https://eshop.karavany-lovosice.cz/ka...igas-alarm

Tohle jsem vcera zahledl na FB, dostaly se i ohlasy od lidi kteri to v karavanu pouzivaji a jsou spokojeni.
Jeste teda psal, ze radsi bude nechavat boty venku :D
Aleš, Mirka, Anetka
Fendt Bianco Activ 390 FHE
M
mspacilNováček
Přidáno před 7 let
Já jsem našel tohle:
www.zabezpecovaci...

To už je přijatelnější cena.
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 7 let
Cena je sice přijatelnější, ale je to proto,že hrozně žere elektriku. 100 mA v klidu znamená 2,4 Ah za den. Tolik ti za den nesežere ani ledkové osvětlení. A když to zalomeneš vypnout, tak za měsíc máš prázdný akumulátorů (a pokud to tak necháš déle, tak ho i můžeš zničit).
Z vlastních zkušeností nevěřím, že ho nikdy nezapomenete vypnout.
GardaGardaČlen
Přidáno před 7 let
Dej tam tohle https://www.karav...s--pro.htm
Lze pripojit az tri cidla. Jedno das k zemi pobliz spotrebicu. Jedno nekam ke hlavam v posteli. Lze pripojit i silnejsi sirenku nez je vestavena. Mam to jiz v druhem aute a spokojenost. Jenom bonzuje kdyz si pobliz das panaka slivovice !j
Miloš
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Mick napsal:

Ahoj, PB je tezsi jak vzduch tudiz by ti byl v karavanu k nicemu. Nechej si od nejakyho plynare zkontrolovat merakem jednou za rok vsechny spoje (sroubeni) na unik a mas klid.


Soulas zde dávám úryvek z popisu alarmu na karavan.cz:

"Majitel obytných přívěsů bez přidaných nepředepsaných spotřebičů a provádějící plynovou kontrolu každé dva roky plynový alarm nepotřebuje. "
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
GardaGardaČlen
Přidáno před 7 let
Nevím proč tak věříte těm servisům co dělají kontroly. Tři případy:
1. dovezl jsem obytku z Německa. Čerstvá revize TUV. Vše vpořádku do té doby než jsem zjistil, že tam mám reguláror 50mB a všechny spotřebiče 30mB
2. jeden známý servis mi zadělával PB nádrž. Vše dle nich OK s revizí. Vůbec jim nevadilo, že dali nízkotlakou rychlospojku přímo na přívod plynu. Utíkalo to tak, že jsem si to radši předělal celé.
3. kamarádovi se ztrácel plyn z lahve. Opět oficiální servis, kontrola a revize. Spokojeně odjel na výlet. Ráno lahev prázdná. Poté objevil, že pod autem je přerezlá trubka v bužírce.
Jen to tam dej. Pár ušetřených stokorun ti život nevrátí. Vím o čem mluvím sám jsem to na sobě zažil.
Miloš
J
jirka jnČlen
Přidáno před 7 let
radši bych dal hlásič CO než na PB.

Automatické sloučení 14.05.2017 19:57:
A když jsme u toho tak já přemýšlím nad tímto http://www.hlasic...lcd-detail
Upravil jirka jn dne 14.05.2017 19:57, před 7 let
M
mspacilNováček
Přidáno před 7 let
Kouřový hlásič mám.
Ale chtěl jsem i na únik PB, protože tomu prostě nevěřím a myslím si že to za to stojí.
Chci být v klidu a nespoléhat že se nemůže nic stát.
Díky
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, ano, viz obrázek. Je to jenom na 12 V DC - bez možnosti na baterky, protože to má docela spotřebu. Mám ho v blízkosti kuchyně. V případě úniku spolehlivě vzbudí - je to pravdu velký řev. Jmenuje se to CAMP SIGNAL P. Kupoval jsem to za 1 417 Kč. Za ten pocit klidu to určitě stojí.

Jinak už to tu bylo v mnoha diskusích - trigas nefunguje - propan butan je těžší než vzduch, takže je třeba měřit u země. Naopak oxid uhelnatý u stropu. Ty Jablotroňácký zas nejsou autonomní.
Upravil dukecz dne 15.05.2017 07:46, před 7 let
dukecz Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
M
mspacilNováček
Přidáno před 7 let
Díky za rady.
Zatím se mi nejlepší jeví ten Jablotron, má nejmenší spotřebu a cena je hodně dobrá.
Zapínat to chci jen na noc kdy bude potřeba dětem přitápět, jinak budu na noc vždy raději bombu zavírat.
Ale protože děti mají studený odchov :-) , ještě zvážím jestli to bude mít vůbec cenu.

Ale díky všem.
T
TompetrČlen
Přidáno před 7 let
Já mám v autě AMS kombialarm https://www.svetkaravanu.cz/plynovy-a...rm-compact. Je to sice drahé, ale ne zase tak moc, libí se mi, že je i na narkotické plyny. Přece jen na pumpách a jiných veřejných místech nocujeme poměrně často. Spotřeba mi přijde normální, zapínáme ho jen na noc a je napojen tak, že když vypnu nástavbový okruh elektřiny, tak se taky vypne. Umístěný jej mám u skříňky s Trumou což je současně cca 40 cm od mé hlavy. Na CO mám samostatný alarm v Alkovně.

Názory, že alarm není třeba respektuji, ale já jsem s alarmem klidnější, a to jde, ne?
Všude dobře, tak co doma?

www.mahari.cz - Indické nástěnné dekorace
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

dukecz napsal:

Ahoj, ano, viz obrázek. Je to jenom na 12 V DC - bez možnosti na baterky, protože to má docela spotřebu. Mám ho v blízkosti kuchyně. V případě úniku spolehlivě vzbudí - je to pravdu velký řev. Jmenuje se to CAMP SIGNAL P. Kupoval jsem to za 1 417 Kč. Za ten pocit klidu to určitě stojí.

Jinak už to tu bylo v mnoha diskusích - trigas nefunguje - propan butan je těžší než vzduch, takže je třeba měřit u země. Naopak oxid uhelnatý u stropu. Ty Jablotroňácký zas nejsou autonomní.


Oprava - podíval jsem se na ten Jablotroňácký až teď a tenhle model je autonomní, tedy asi není co řešit, za tu cenu je super.
M
mara1113Člen
Přidáno před 7 let
dukecz : mám objednaný stejný a ted jsem dával na CO (taky od AMS,žlutý) a při zapojení se okamžitě spustil alarm - český návod k tomu nebyl a v PDF jsem to nikde nenašel - překladač z němčiny hlásil,že čidlo při aktivaci vydává varovný signál 7-8 minut ,je to tak? .. a není to doufám při každém zapojení ?? ..:-)
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

mara1113 napsal:

dukecz : mám objednaný stejný a ted jsem dával na CO (taky od AMS,žlutý) a při zapojení se okamžitě spustil alarm - český návod k tomu nebyl a v PDF jsem to nikde nenašel - překladač z němčiny hlásil,že čidlo při aktivaci vydává varovný signál 7-8 minut ,je to tak? .. a není to doufám při každém zapojení ?? ..:-)


Ahoj, ten červený spustí alarm při každém zapnutí - velmi vysoké pískání, ale trvá to cca. 5 - 10 vteřin, určitě ne minut.
Je v něm kondenzátor, takže při krátkodobém odpojení ho nepustí. Nemám vypozorováno, za jak dlouho se vybije.

Ten žlutý nemám - na CO mám normálně autonomní na baterky, tuším 3 tužkové, vydrží hrozně dlouho - řádově roky - na první výjezd je tam dám, na poslední vyndám. Stál cca. 350 Kč.
dukecz Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
BronislavBronislavČlen
Přidáno před 7 let
Já mám stejný na CO, autonomní a na PB Jablotron připojený za vypínač nástavbové baterie. Z plynu mám respekt.
M
mara1113Člen
Přidáno před 7 let
Díky za odpovědi..
R
rothsteinČlen
Přidáno před 5 let
ahoj, koupil jsem kombinovaný hlásič od AMS a chtěl bych se zeptat, zda se to zapojujete na hlavní spínač 12V v boudě nebo to máte nějak natrvalo připojené. Mám na boudě 200Wp, takže by trvalé zapojení nemuselo vadit. Odběr to má 90mA. Jde mi o to, pokud na to budu muset myslet a někdo to jednou nezapne, bude to špatně..... díky
Fiat alkovna Bürstner A530 2.3JTD, 2006
Upravil rothstein dne 16.04.2019 12:33, před 5 let
L
ludvaČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj. Já jsem koupil na TIPA/CZ detektor plynu G1 s alarmem. Cena více než příznivá - 405,-Kč. Než jsem přišel k rozebírce a úpravě, tak jsem odzkoušel u plynového grilu - funguje to. Detektor je sice na 230V, ale po rozebrání zjistíš, že je tam kontakt (pájecí) i na 12V. Odběr to má skutečně 100mA/12V. Dal jsem tam kolébkový vypínač, zástrčku na 230 uřízl a přilepil (tedy budu v příštích dnech lepit přes oboustrannou lepící pásku) do skříňky pod dřezem - blízko lednice, vařiče, kousek od topení, u rozvodů na všechny spotřebiče. Snad to bude držet. Za pocit jistoty to stojí. Hlásič na oxid uhelnatý tam mám také - nahoře (ten je na baterii 9V). S plynem určitě není radno si zahrávat a navíc mám rád sebe, manželku i vnoučata.

Automatické sloučení 28.05.2019 19:22:
PS: tedy teď jsem si uvědomil ještě jeden důležitý fakt - JE TAM POTŘEBA ZAŘADIT POJISTKU
Upravil ludva dne 28.05.2019 19:22, před 5 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: mspacil, Mick, AldaGS, PetrDubi, Garda, Zdenek a Alena, jirka jn, dukecz, Tompetr, mara1113, Bronislav, rothstein, ludva

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,056,606 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.29276 sekund | Průměrně za: 0.29276 (0) sekund | Dotazy: 145 | Použitá paměť: 2.31MB/4MB