Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Vypinače: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Vypinače

Poslední aktualizace před 7 let
T
thomash1Člen
Přidáno před 7 let
Potřeboval bych namontovat vypinače na světlo ale potřeboval bych ho ovladat ze dvou mist ale nemůžu najít schodistak pro karavan existuje vůbec takový
Dík Tomas
Hymer BMC I 600
MickMickČlen
Přidáno před 7 let
Jen razeni 1 a 5, 6 jsem nikdy nevidel. Jedine tam dat nejakou klasiku.
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
Schodišťák neexistuje. Ani typy na ovládání z více míst.
MajliMajliČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

thomash1 napsal:

Potřeboval bych namontovat vypinače na světlo ale potřeboval bych ho ovladat ze dvou mist ale nemůžu najít schodistak pro karavan existuje vůbec takový
Dík Tomas


Předělal jsem to na klasický vypínače na 230V. Máš v tom široký výběr (1,2,5,6,7) a design si taky můžeš vybrat aby se ti hodil k nábytku. Ceny od 59,- Kč (za zásuvku). Za originál Berkera chtějí 700,- Kč :he
Upravil Majli dne 11.05.2017 19:01, před 7 let
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let
Dej tam nějakou klasiku: https://www.googl...4518824750

A možná by se našel jen strojek který by ti pasoval do toho co tam máš:
https://www.googl...mp;bih=658

ještě je možný že to bude tenhle: https://www.karav...polovy.htm
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Upravil Zdenek a Alena dne 11.05.2017 18:52, před 7 let
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, já mam u dveří a nad postelí schodišťák - určitě je to z vnějšku Berker S 1000 (hnědá klasika). Pokud nepospícháš napiš, dojdu se příští víkend podívat, jak je to vyřešené, tenhle to nestihnu.
T
thomash1Člen
Přidáno před 7 let
Taky jsem to právě někde v karavanu už videl proto to řeším
Dík vydržím
Hymer BMC I 600
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 7 let
Pro rozvod 12V lze použít bistabilní relé a místo přepínačů jen jakékoliv tlačítka (teoreticky neomezené množství). Relé nemá žádnou spotřebu.
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
T
thomash1Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

TomTP napsal:

Pro rozvod 12V lze použít bistabilní relé a místo přepínačů jen jakékoliv tlačítka (teoreticky neomezené množství). Relé nemá žádnou spotřebu.

Jak funguje takove rele? jak by to bylo zapojene ?
Hymer BMC I 600
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 7 let
Přívod ke světlu - spotřebiči (může být i 230V)) vede přes kontakt relé a ovládání relé je prováděno impulsem 12V přes tlačítko. Při každém impulsu z jakéhokoliv tlačítka by se vždy obrátil stav kontaktů relé (zap/vyp). Vnitřní přepínání kontaktů je mechanická záležitost a kromě impulsu z tlačítka nemá relé potřebu trvalého napájení (zbytečného odběru).

Např. https://www.gme.c...8-012-0000
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
Upravil TomTP dne 12.05.2017 08:29, před 7 let
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, zjednodušeně:
Vyhodíš stávající vypínač a hnědý drátek vedoucí do světla zapojíš na stálo do relé (relé 1). Relé je prostě trvale napájené. Modrý necháš ve světle. Mezi relé (2) a světlem (L, +) natáhneš nový hnědý drátek. Pak zapojíš ovládací spínač – ne přepínač, ale spínač – jen tlačítko. K modrému drátku ve světle přidáš další a ten zapojíš k vstupu na přepínači. K výstupu na přepínači připojíš další a ten připojíš k relé (A2). Stiskem tlačítka se relé přepne – rozsvítí, nebo zhasne. Tlačítek můžeš mít více, prostě jenom k jedné svorce (A2) na relé dáš více tlačítek a současně více modrých drátků ke světlu. Jen si myslím, že to relé se správně nazývá krokové, ne bistabilní. Pokud máš rozvod světel DC, pak nebudeš muset řešit nic dalšího, pokud AC, pak bude muset do těch přepínačů posílat DC – dát tam ještě adaptér.
Pro jistotu to po mě ale někdo zkontrolujte, už je to hrozně dlouho, co jsem to naposled řešil…
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 7 let
Žádný drátky ze světla - spotřebiče se nikam netahají. Ze stávajícího vypínače v karavanu se vodiče přepojí na kontakty relé a na cívku relé se natahají do požadovaných míst tlačítka připojené na 12V. Raději přiložím jednoduchý nákres.
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
TomTP Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, takže: u vstupu mám Berker S 1000, sundal jsem i krytku a je tam Berker. Nad postelí mám schodišťový vypínač Legrand, normální domovní vypínač, typ jsem na něm nikde nenašel. Díval jsem se i na fotky mých karavanů na prodej a vypínač tam mají všechny - tedy je to rovnou z výroby, rovnou se tedy počítá s vedením kabeláže pro schodišťový vypínač. Pokud by to k něčemu bylo, dojdu Ti ho vyfotit, ale je to prostě velikostně normální domovní vypínač bílé barvy.

TomTP: mám pocit, že jsem napsal to samé, jen ve vypínači je pouze +, někde musí vzít - a to vezme ve světle. Drátek není ve vypínači přerušen, vede rovnou na - žárovky. Takže by ho musel přerušit, což je taky možnost.

Mimochodem - nevím, jestli je to v běžném prodeji na 12V, ale i kdyby ne, udělat to půjde snadno - co vypínač na dálkové ovládání? U vstupu si necháš vypínač, jen bude dotykový + k němu bude dálkové ovládání - ušetříš vedení kabeláže, pokud by jsi mi měl tahat nějak těžko. Na 220V koupíš okolo 500 Kč v běžném elektru, na 12 V jsem nehledal, ale asi budou kvůli ledkovému osvětlení taky v prodeji...
Upravil dukecz dne 22.05.2017 18:14, před 7 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: thomash1, Mick, Karel Prokop, Majli, Zdenek a Alena, dukecz, TomTP

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,689,858 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17784 sekund | Průměrně za: 0.17784 (0) sekund | Dotazy: 103 | Použitá paměť: 2.01MB/4MB