Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Truma C3402 a přehřívání: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Truma C3402 a přehřívání

Poslední aktualizace před 7 let
S
sarsonjČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,

jako majitel obytňáku z druhé ruky postupně vychytávám mouchy. Jedním z ních je i topení. Tento víkend si manželka všimla zápachu jako kdyby se pálil nějaký plast. Ohřívala se zrovna voda a zápach šel evidentně odsud, skříňka s Trumou byla dost horká. Příčinou je praveděpodobně porušená izolace "komínu" - viz foto. Ten zápach bude pravděpodobně od kabelů, které jsou hned vedle něj.

Docela by mě zajímalo, jak k tomu mohlo dojít. Jsou tam nějaké tepelné pojistky, nebo by opravdu porušený komín mohl zapříčinit požár? Počítám, že to bude celkem triviální oprava - výměna komínu. Nicméně pak mi ještě přišlo divné, že přesto, že teplota byla nastavena na 40, tak voda byla dost horká. Ruku jsem v ni neudržel, spíš bych si typl 60 a ne 40. Může být problém i v termostatu?

Samozřejmě, v plynu se vrtat sám nechci. Doporučili byste mi nějaký servis? Jsem z Hořich v Podkrkonoší. Děkuji!

Jindra
sarsonj Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
GardaGardaČlen
Přidáno před 7 let
Pokud je poskozeny privod vzduchu nebo vydech ktery vede tim privodem vzduchu tak to vymen. Obvykle horsi pristup ale neni to slozite.
S tim smradem to bude patrne pretrvavat. Je to tim ze topeni je ve skrince a pri ohrevu vody tam necirkuluje vzduch jako pri topeni. Okolo toho bojleru neni izolace. Je to patrne proto aby pri topeni nedoslo k prehrati vody v bojleru. Ta se pak ochlazuje prave z venku. V te skrini s topenim panuji docela brutalni tepelne podminky ze se divim ze ta elektronika to preziva. No maji to asi vymyslene kdyz si myslim ze ty topeni jsou docela spolehlive.
Miloš
P
pavel2Člen
Přidáno před 7 let
Zdravím, termostaty tam jsou 2, na boku tělesa mají i prostřihy v obalu (izolaci)
Doma v autě mám vytištěný rozkres i soupisku dílů celé Trumy. Zadej do Googlu a vyleze to.
Prasklá černá hadice je přisávání venkovního vzduchu pro hoření, tak Ti to spotřebovává vnitřní vzduch.
Teplotu vody ohřívám jen na 40°C na 60 už zavánějí ty plasty čím je bojler obalený.
Ať se daří.
badbadČlen
Přidáno před 7 let
Zdravím, taky mě zlobila truma občas se vypla či byla cítít. Tak jsem sundal horní kryt a vytáhnul ventilátor. Lopatky byli z poloviny zaneseny prachem a nějakými chuchvalci. tím se tam dostávalo míň vzduchu pro hoření i ventilaci. Čistění bylo zdlouhavé ale podařilo se a teď truma funguje bez problému jak ohřev vody tak i topení. Komínek má dvě funkce jak nasávaní vzduchu tak i výfuk zplodin. Za mě musí být bezchybný a v tvém případě bych dal jen nový. Valda
Valda+Naďa Touareg+126n+Bad
Fiat Ducato 2,8 JTD Knaus
Peugeot ION full elektric
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: sarsonj, Garda, pavel2, bad

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,105,917 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.14129 sekund | Průměrně za: 0.14129 (0) sekund | Dotazy: 68 | Použitá paměť: 1.77MB/4MB