Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Vozíte vodu v přívěsu?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Vozíte vodu v přívěsu?

Poslední aktualizace před 7 let
PabloGSPabloGSČlen
Přidáno před 7 let
Omlouvám se jestli to je dotaz z kategorie stupidních, ale jako začátečník se raději zeptám zkušenějších.
Nádrž na vodu 45l mám v přívěsu vzadu za nápravou. Narazil jsem na názory, že je lepší na jízdu vypouštět.
Ale pokud vím, že budu spát na divoko a vodu potřebovat, asi nic jiného nezbude.
Tedy otázka zní, je jízda s vodou nějak výrazně horší, co se týká stability (rozkývání) přívěsu? A pokud s vodou, raději plnou nádrž než poloprázdnou, kvůli šplouchání?
O přetížení přívěsu mi nejde, tam je ještě rezerva. Spíš by mě ta voda v nádrži i pomohla co se týká odlehčení koule, tam jsem skoro na hraně, takže trochu rozumné zátěže dozadu, by neškodilo.
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 7 let
Mám nádrž " na oji" a jedu s cca třetinou kvůli zátěži na kouli.Plný kanystr 40l mám v kufru auta.Kdybych byl se zatížením na kouli v limitu s plnou nádrží,tak bych s ní jezdil plnou.V tvém případě bych měl v karavanu plnou.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 7 let
Klidně ji naplň celou a uvidíš jak se karavan bude chovat. 45 l neni moc a pravděpodobně to ani nepoznáš.
Karavan se nejlépe tahá s maximální zátěží na kouli.
Fun
Smile
M
Miroslav6Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

fun napsal:

Klidně ji naplň celou a uvidíš jak se karavan bude chovat. 45 l neni moc a pravděpodobně to ani nepoznáš.
Karavan se nejlépe tahá s maximální zátěží na kouli.
Naprostý souhlas s funem.
Míra a Zuzka
MB W251 Adria Adora 482 LU
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 7 let
Máme nádrž na 70 L před nápravou. je rozdíl když je plná poloprázdná a prázdná.
Dá se říci, že jako začátečník jsem jezdil s prázdnou nádrží, postupně ji plním na polovinu a někdy i kratší jízdy zůstane na plněná na 3/4. Je to podle toho kam jedu.
Vozím však v autě v kufru dalších cca 20l ve dvou flaškách. které po umytí večer přeleu do karavan a hned zase někde vodu doberu.
Za mě jak psal fun dej jí plnou a uvidíš.

Důležité je si hlídat zátěž na kouli, viz jiné téma.
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
rodinny_typrodinny_typČlen
Přidáno před 7 let
Naopak tuto otázku považuji za projev technické pečlivosti, a hodil jsem to do výpočtů :) :
100kg navíc ve třiapůltunové soupravě způsobí nárůst spotřeby nafty 0,06 l/100km (po rovině) až 0,2 l/100km (ve větších kopcích). Stoupavost na pětku mi klesne z 4,5% na 4,3% svah. Menší přítěž úměrně méně.
Pokud se dodrží svislé zatížení koule 7% z váhy přívěsu, pojede dost stabilně na to, aby přelévání 20l vody v úrovni podlahy nedaleko za nápravou nemělo žádný citelný efekt - na kouli to udělá stranové impulzy odhadem jen kolem 10N a na nápravě přívěsu 2-3% z boční síly v zatáčce navíc.

Já mám nádrž stejně a vozím jen třeba 15l, co budeme potřebovat na přespání před příjezdem do kempu. Mám rád planetu a svoji peněženku, dělám to z principu. Je mi jasné, že ušetřím celkem prd.
Na přejezd mám prázdný i 5l bojler, po puštění studené vody je pak chvíli prodleva než teče, jak v něm vzduch pruží. Aspoň je chvíli zábava, když děti nechám soutěžit v hádání, jak to.
L + Z + (D+A+H 2004-2009);
TEC 510TR Siena, Citroen C4GP 1,6HDi
-----------------------------------
Ze země nic nespadne.
PabloGSPabloGSČlen
Přidáno před 7 let
Moc díky všem za rady, zařídím se podle nich :g

Možná to tady už někde je, ale při brouzdání po netu jsem narazil na tuto hezkou aplikaci kde se dá nasimulovat vyvážení konkrétního přívěsu. Na tomto webu, kde se porovnává vhodnost auta a přívěsu jsem byl několikrát, ale příslušnou stránku o vyvážení jsem nějak přehlédl. Pro hračičky moc hezká věc :^
http://www.towcar.info/stability.php
.
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 7 let
Zajímavá kalkuilačka, hned jsem se do ní podíval a nestačím se divit :)
něco sedí něco ne jako vždy....
Díky
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
dracekvodracekvoČlen
Přidáno před 7 let
Podle mého selského rozumu je lepší vozit buď plnou nebo prázdnou. Pokud se veze jen 1/2 musí tam ta voda dělat střašnej brajgl tím jak se přelévá z jedné strany na druhou.
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 7 let
Před nápravou to ani nepoznám....:)
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
patapataČlen
Přidáno před 7 let
Vozim podle potreby, prazdnou i plnou a rozdil jsem nijak nepoznal. Mam 45l.
P
PeterLČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

dracekvo napsal:

Podle mého selského rozumu je lepší vozit buď plnou nebo prázdnou. Pokud se veze jen 1/2 musí tam ta voda dělat střašnej brajgl tím jak se přelévá z jedné strany na druhou.

Absolutny suhlas aj ked 45 litrov/kg nieje nic strasne, je mozne ze to bude jedno, naviac ked je hned za napravou.... Keby to bola 200l nadrz a mal by si v nej 120, to by uz mohol byt slusny cirkus....!)
Peter, Zuzka a deti
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: PabloGS, bleriot11, Fun, Miroslav6, Valteracci, rodinny_typ, dracekvo, pata, PeterL

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,027,778 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17896 sekund | Průměrně za: 0.17896 (0) sekund | Dotazy: 98 | Použitá paměť: 1.98MB/2MB