Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Data v EU: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Data v EU

Poslední aktualizace před 7 let
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let
Několik roků mám simku Mobil.cz a právě mi přišla SMS, že od 11. 6. 2017 budou v EU hovory, SMS a datové služby zpoplatněny stejně jako v ČR Data používám též ze simky od O2.
Nemáte někdo info, zda totéž bude i u O2 ?
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 7 let
Od 15.6.2017 bude zrušen roaming v EU u všech operátorů. Pozor si už budeme dávat pouze v zemích mimo EU, např Švýcarsko.

T-mobil ruší roaming dokonce dřív 11.6.2017 a s ním i jeho virtuální operátor mobil.cz
I Vodafon uvedl, že ruší roaming 11.6.
Fun
Smile
Upravil Fun dne 26.04.2017 15:31, před 7 let
HarviciHarviciČlen
Přidáno před 7 let
V těchto dnech jednáme o nové podobě korporátní smlouvy s O2. Dle info bude od 12.6. platit stejný tarif jako v Česku včetně dat po celé unii. Jediné co bude navíc zpoplatněno je volání na telefonní čísla zahraničních uživatelů, tzn. že když budu volat domu české číslo, budu platit stejně jako v Česku, pokud budu volat kemp např. ve Francii , budu platit nějaký poplatek.
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let
T-mobile už to má, datový tarif s 10GB za 499 ze smlouvou a nebo 649 beze smlouvy. Už jsem to i vyzkoušel, funguje to perfektně. Mají i voice tarif.
Zavedli to dříve a nemají zatím žádné kličky ala FUP v zahraničí apod. Zatím vyzkoušeno v Nizozemí a Německu.
V červnu uvidím, s čím přijde Vodafone, tam mám neomezený tarif taky s 10GB a pokud by to bylo jako u Tmobile bez kliček, tak TMobile vypovím.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 7 let

Citovat

mstr napsal:Zatím vyzkoušeno v Nizozemí a Německu.

Raději si to zkontroluj na faktuře, protože 11.6. ještě není.
Fun
Smile
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

fun napsal:

Citovat

mstr napsal:Zatím vyzkoušeno v Nizozemí a Německu.

Raději si to zkontroluj na faktuře, protože 11.6. ještě není.


Když jsem psal, že to funguje, TMobile to má i v reklamě :) - zavedl to u nových tarifů dříve než mu nařizuje EU. Při prvním připojení v zahraničí to zobrazí nabídku, jak chceš data čerpat, vybereš že ze svého domácího tarifu a je to, internet se rozjede - musel jsem to provést v Německu, pak v Holandsku a při návratu opět v Německu :-).
Ve vyučtování je to také tak, vše v pořádku. 10GB za 649 se mi vyplatí více, než shánět lokální karty.
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

mstr napsal:

T-mobile už to má, datový tarif s 10GB za 499 ze smlouvou a nebo 649 beze smlouvy. Už jsem to i vyzkoušel, funguje to perfektně. Mají i voice tarif.
Zavedli to dříve a nemají zatím žádné kličky ala FUP v zahraničí apod. Zatím vyzkoušeno v Nizozemí a Německu.
V červnu uvidím, s čím přijde Vodafone, tam mám neomezený tarif taky s 10GB a pokud by to bylo jako u Tmobile bez kliček, tak TMobile vypovím.


Já mám od O2 optimal air za 499,- Kč s 30 GB na měsíc. Tak jsem rád, že jsem si zde přečetl, že to snad budu mít i od O2 v EU. Odpoledne jsem byl v kamenné prodejně O2 a ptal jsem se a Guru nic v této věci nevěděl.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 7 let

Citovat

mstr napsal:

Když jsem psal, že to funguje, TMobile to má i v reklamě :) - zavedl to u nových tarifů dříve než mu nařizuje EU. Při prvním připojení v zahraničí to zobrazí nabídku, jak chceš data čerpat, vybereš že ze svého domácího tarifu a je to, internet se rozjede - musel jsem to provést v Německu, pak v Holandsku a při návratu opět v Německu :-).
Ve vyučtování je to také tak, vše v pořádku. 10GB za 649 se mi vyplatí více, než shánět lokální karty.


Myslím, že si nerozumíme. Zrušeny budou poplatky za roaming. Roaming samozřejmě funguje už nyní, ale za příplatky. To má být zrušeno 15.6.

Automatické sloučení 27.04.2017 09:38:

Citovat

kutil1 napsal:


Já mám od O2 optimal air za 499,- Kč s 30 GB na měsíc. Tak jsem rád, že jsem si zde přečetl, že to snad budu mít i od O2 v EU. Odpoledne jsem byl v kamenné prodejně O2 a ptal jsem se a Guru nic v této věci nevěděl.


Mechci se mýlit ale to je tarif který funguje pouze v domovské síti O2

ps. velice rád bych se mýlil:x
Fun
Smile
Upravil Fun dne 27.04.2017 08:42, před 7 let
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

fun napsal:

Citovat

mstr napsal:

Když jsem psal, že to funguje, TMobile to má i v reklamě :) - zavedl to u nových tarifů dříve než mu nařizuje EU. Při prvním připojení v zahraničí to zobrazí nabídku, jak chceš data čerpat, vybereš že ze svého domácího tarifu a je to, internet se rozjede - musel jsem to provést v Německu, pak v Holandsku a při návratu opět v Německu :-).
Ve vyučtování je to také tak, vše v pořádku. 10GB za 649 se mi vyplatí více, než shánět lokální karty.


Myslím, že si nerozumíme. Zrušeny budou poplatky za roaming. Roaming samozřejmě funguje už nyní, ale za příplatky. To má být zrušeno 15.6.


Já už nevím, jak to napsat jasněji :o - T-mobile má datový tarif s 10GB, který můžeš čerpat již nyní v celé EU a to bez jakéhokoliv příplatku a omezení. Zavedli to dříve, než jim předepisuje EU. Vyzkoušeno, funguje, fakturuje se ti skutečně jen ta inzerovaná cena 499/649. V nabídce jsou i jiné kapacity a možnost to kombinovat s neomezeným voláním, opět bez jakéhokoliv příplatku v rámci EU. Polopaticky - TMobile u nových tarifů zrušil příplatky už dnes, není nutné čekat na polovinu června. Za těch 649 to jde vypovědět do měsíce, pro mne dobrá nabídka, nemusel jsem se obtěžovat sháněním lokálních karet (které vyjdou v daných zemích dráž) a v červnu uvidím, s čím přijde můj operátor (roamingové poplatky sice budou zrušeny, ale pořád jsou tam nějaké možnosti, jak čerpání roamingu v zahraničí zákazníkům znepříjemnit - u toho tarifu TMobilu nic takového ale není).

https://www.t-mobile.cz/data
Upravil mstr dne 27.04.2017 09:09, před 7 let
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 7 let
Ok máš pravdu. U nových tarifů to tak mají.:^
Fun
Smile
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let
Volal jsem do O2 a říkali, že je to neoficiální. Ta pravá informace se prý objeví v květnovém vyúčtování, zda se to týká konkrétního tarifu.
J
JAREK112Člen
Přidáno před 7 let
Nedá mi to, ale musím se zeptat co s takovým množstvím dat děláte ? Pokud jedeme ven tak nevyčerpám ani 400 Mb.
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let
Nevím, jestli myslíš 400MB a nebo 400Mb=50MB. Mám na tom pověšených přes sdílení cca pět daších zařízení, takže to je cca 800MB na jeden přístroj a týden. Já soobně kontroluji poštu, stav práce, přes Google Maps vyhledávám místa na parkování, aktuální dopravní situace, hledám informace o zařízeních v okolích, občas pošlu fotky, stáhnu-zkouknu video, ráno-večer používám na čtení webu. U mladších generací převládá sdílení fotek a krátkých videí.
milosdurismilosdurisČlen
Přidáno před 7 let
Potom POZOR pri ceste na juh!
Srbsko, Macedonia, Albania, Cerna Hora, Bosna Hercegovina a Kosovo nie su v EU!
Tam su obrovske poplatky za hovor aj data. Takze pri ceste mat radsej datovy roaming zakazany...
Miloš
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 7 let
400 MB mi vystačí na cca den. Nejvíc používám Google mapy a streetview.
Fun
Smile
jarous350jarous350Člen
Přidáno před 7 let
To, že bude volání/SMS/data zpoplatněno jako v ČR doufám znamená, že budu nejprve čerpat standardní balíčky volání/SMS/dat. Aby to pak nebylo nakonec tak, že mi to budou sice účtovat za standardní ceny, ale nad rámec volných balíčků.
CHATEAU LA CAR 380
r.v. 1988 :^
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 7 let
Ne. Bude to za stejných podmínek jako doma.:^
Fun
Smile
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

JAREK112 napsal:

Nedá mi to, ale musím se zeptat co s takovým množstvím dat děláte ? Pokud jedeme ven tak nevyčerpám ani 400 Mb.

Já mám 30 GB a v modemu to používám v zimě v bytě, v létě na chatě na 220 a při výjezdech to vozím v obytce na 12 V.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: kutil1, Fun, Harvici, mstr, JAREK112, milosduris, jarous350

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,042,914 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23410 sekund | Průměrně za: 0.2341 (0) sekund | Dotazy: 127 | Použitá paměť: 2.17MB/2MB