Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Detekce karavanu závěsným zařízením: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Detekce karavanu závěsným zařízením

Poslední aktualizace před 7 let
JirkaCeJirkaCeNováček
Přidáno před 7 let
Prosím, víte, jak auto pozná, že je připojený karavan? Využívá se k tomu nevyužitý PIN 12 13-tipólové zásuvky. Jak je však tento pin zapojený v karavanu?¨
Předem děkuji za vaše vědomosti :-)
Jirka, Markéta, Alice (9), Tonda (7), králík Elsa a WILK 540
PabloGSPabloGSČlen
Přidáno před 7 let
Který pin nevím, ale záleží co od toho vidění zapojeného karavanu všechno očekáváš. Pokud něco víc, tak základ asi bude, aby byla řídící jednotka tažného zařízení kompatabilní s řídící jednotkou auta. Auto by mělo řídící jednotku vidět a spárovat, měla by se dát nakódovat na diagnostice auta. Pokud to auto umožňuje, měly by se mimo jiné dát nastavit funkce jako automatické odpojení parkovacích senzorů, mlhovky, zobrazení zapojení přívěsu na displeji vozidla, rozpoznání LED osvětlení, prasklé žárovky a nebo stabilizace přívěsu což funguje tak, že auto pozná, že má přívěs a automaticky přenastaví stabilizační systém a brzdy, pro jízdu s přívěsem. Hlavně kvůli této funkci jsem si připlatil za lepší elektroinstalaci. Samozřejmě to primárně musí umět auto.
Toto je potřeba zvážit při nákupu elektroinstalace, jistotou jsou origo instalace, nebo Westfalia nebo Erich Jaeger, které se používají v prvovýrobě.
Upravil PabloGS dne 23.04.2017 19:50, před 7 let
G
gutČlen
Přidáno před 7 let
Nemáš na mysli zásuvku 13 pin s mikrospinačem. Nevím proč ji potřebuješ ale možná by ti to pomohlo. http://www.conrad...e=zbozi.cz
Jarda BorekJarda BorekČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

gut napsal:

Nemáš na mysli zásuvku 13 pin s mikrospinačem. Nevím proč ji potřebuješ ale možná by ti to pomohlo. http://www.conrad...e=zbozi.cz


U Conrada zbytečně drahá
https://www.vapp....ozka-tesat
!z!)Smile
JirkaCeJirkaCeNováček
Přidáno před 7 let
Zajímá mě, jak je ten pin12 zapojený v karavanu abych:
a) špatným zapojením v karavanu neodpálil řídící jednotku auta
b) špatným ne/zapojením v karavanu neznemožnil autu karavan rozpoznat

Jinak ano, slibuji si od toho vypnutí mlhovky a parkovacích senzorů. Tažné na autě je, takže jestli to elektronika neumí, tak mám zřejmě smůlu...
Jirka, Markéta, Alice (9), Tonda (7), králík Elsa a WILK 540
tabbitabbiČlen
Přidáno před 7 let
Pin č. 12 jsem ještě nikdy neviděl obsazen.

Jednotka tažného zařízení pozná připojení přívěsu tak, že hlídá výstupy jednotlivých světelných okruhů pro přívěs. Připojením přívěsu se přes jednotlivé žárovky uzavřou elektrické okruhy a právě to pozná jednotka.
Laika X650R
JirkaCeJirkaCeNováček
Přidáno před 7 let
V připojeném karavanu mi nejde lednice na 12V a nebliká levý blinkr. Podezření mám na zásuvku na autě. Dnes jsem se ji snažil proměřit a napětí na jednotlivých pinech se liší v závislosti na zapnutém zapalování, každopádně jsem se doměřil ke zcela neočekávaným stavům. Tzn., že při zapnutém zapalování je napětí skoro na všech pinech, při vypnutém jen na některých. Každopádně karavan nesvítí "jak vánoční stromeček". Tedy jsem pojal podezření, že auto nerozpoznalo karavan a tedy na prázdné zástrčce aktivuje piny nesmyslně.
Žárovku levého (neblikajícího) blinkru na karavanu jsem vyměnil a ověřil, ale nebliká dál. A nebliká ani na nezapojené zásuvce na autě mezi piny 1-3. Pravý blinkr mezi piny 4-3 bliká dle očekávání.
Problémy spolu možná nesouvisejí. Důležité je zjistit, proč nefunguje ten blinkr, pak to ostatní, abych instalaci závěsného zařízení mohl reklamovat a vyloučit chybu na karavanu.
Jirka, Markéta, Alice (9), Tonda (7), králík Elsa a WILK 540
tabbitabbiČlen
Přidáno před 7 let
Jaké auto a jaký typ elektroinstalace pro tažné?
Na drtivé většině zásuvek u moderních aut nejsi schopen nic naměřili pokud ten okruh není zatížen odpovídající žárovkou, maximálně tam naměříš to detekční napětí.
Lednice předtím na jiném autě šla?
Laika X650R
JirkaCeJirkaCeNováček
Přidáno před 7 let
BMW520d. Typ elektroinstalace nevím. U předchozího auta jsem měl jen 7pólovou zásuvku, takže lednice běžet nemohla.
Tak proto mi asi zkoušečka svítila jak diskotéka :-) Zřejmě svítila jen na to detekční napětí.
Jirka, Markéta, Alice (9), Tonda (7), králík Elsa a WILK 540
tabbitabbiČlen
Přidáno před 7 let
Jestli máš ohmetr a máš tušení jak se s ním pracuje, tak zkus proměřit na zástrčce karavanu pin 1 a 3 - pokud naměříš cokoliv jiného než jednotky ohmů je chyba blinkru v karavanu.
To samé s lednicí musíš ji mít v zapnutém stavu a budeš měřit pin 9 nebo 10 proti pinu 11 nebo 13. To že jsi na správné dvojici poznáš, když lednici vypneš musí se ti změnit měřená hodnota
na nekonečno.
Laika X650R
JirkaCeJirkaCeNováček
Přidáno před 7 let
S multimetrem umím, když už mi na to dali i papír... :^
Proměřit karavan jsem ještě nezkoušel, protože jej neparkuji doma. Nicméně dobrý tip, děkuji za něj a proměřím, až se k němu dostanu.
Jirka, Markéta, Alice (9), Tonda (7), králík Elsa a WILK 540
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj, v úvodu zněl dotaz, jak auto pozná, že je připojen...

U auta P 407, r.v. 2005, které jsem měl, tak to elektronika rozpoznala a měl jsem 7 pólovou. Tedy v počtu pólů to není. Je to v mikrospínači zásuvky a řídící jednotce auta, respektive závěsu, které dodal značkový servis. Palubka ukázala, že například nesvítí levé brzdové přívěsu.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: JirkaCe, PabloGS, gut, Jarda Borek, tabbi, kutil1

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,033,672 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.55720 sekund | Průměrně za: 0.5572 (0) sekund | Dotazy: 102 | Použitá paměť: 2.01MB/2MB