Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Západní Francie na divoko: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Západní Francie na divoko

Poslední aktualizace před 7 let
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj všem. Říkali jsme si, že letos vyrazíme do západní části Francie. Rádi bychom to vzali přes Rakousko a Švýcarsko. Francii ale znám bohužel většinou jen po kempech. Letos bych to rád vzal na divoko. Nějaké typy na stání? Zajímá mě hlavně část u Atlantiku, především severně od La Rochelle a Normandie, ale samozřejmě budu rád za místa kdekoli na trase.

nd05.jxs.cz/239/949/fd2e28c294_104141512_o2.jpg
HarviciHarviciČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, taky to budu řešit neboť máme v plánu podobnou trasu. Začínáme velkým přejezdem od nás do St.Malo, poblíž St. Michel, kde vyzvednu manželku ze služební cesty. Plánujeme prohlédnout Bretaň a směřovat to ke Carcasone a dál na Az.pobřeží. Stplatzy byly večer už plné, takže jedině kempy byly variantou. Všude byly zákazy stát nadivoko.
medved Tommedved TomČlen
Přidáno před 7 let
Zdravím všechny přátele Francie.
Loni jsem absolvoval podobnou trasu na přelomu červenec/srpen .Najížděli jsme přes Belgii a předtím jsme se zastavili v Trieru ( Německo ) na dva dny - super STPL.Vyplatí se jet přes Lucembursko z důvodu doplnění PHM ( loni tam stála nafta 0,88 EUR / litr ).
Přejezd Francie jsem naplánoval pomocí autoroutes.fr , kde se dá najít, které úseky dálnic jsou bezplatné. Kombinacích těchto dálnic a cest souběžných jsem za přejezd Francie do Belgie zaplatil asi 25 EUR.
V Normandii 2 dny na STPL , obecní ,za pár Eur nebo zadarmo.
Potom St.Michel - STPL 12 EUR - včetně sprchy, asi 6 km daleko,jeli jsme ráno na kole,otevírají v 9 hod.,žádný lidi - prostě super prohlídka, zpátky jsme jeli asi ve 13 hod a všude narváno - sezona.Jeli jsme ráno,protože jsem měl trochu strach z těch terorů - je to druhá nejnavštěvovanější památka Francie. Po jedenácté hodině tam bylo tolik policajtů,že to jsem ještě za svůj život neviděl.
St. Malo - obrovký STPL za 10 Eur.Jezdí odtud do města autobus zadarmo ( od 8 do 02 hod.),každou půlhodinu.
Potom jsme probrouzdali velkou část Bretaně.Zde mi při přípravách velice pomohla publikace,průvodce pro obytky : Die schösnten Routen durch die Bretagne , vydavatelství Reise Know-how ( IBSN 978-3-8317-2559-5 ),kterou jsem koupil u Bergera v Německu za 20 EUR.
Jsou tam snad všechny STPL v Bretani, včetně průvodce po městech a zajímavostech ,typy na výlety, včetně parkovišť pro obytky. Pochopitelně jsou tam taky místa pro servis - odpady,voda.
Opravdu stojí za to si ji obstarat .
Západní pobřeží Francie je tak obytkám zaslíbené, že nemá cenu hledat místa pro stání na divoko , STPL jsou také na krásných místech i přímo na plážích a opravdu nestojí moc. Jen pro představu jsem za 16 nocí na STPL loni dal 43,50 EUR za celou cestu
Příroda,památky lidi a vůbec celá Bretaň na mne tak zapůsobila , že se tam brzo vrátím.
Bretaň je nádherná a tak tam určitě jeďte - přeji hezkou cestu.
Medvěd Tom
Martin MrakMartin MrakČlen
Přidáno před 7 let
Přidávám zajímavost, která stojí za zastávku, jedete kolem.


http://www.carava...um_id=8859

Automatické sloučení 23.04.2017 12:43:
A ještě jednu zajímavost, která taky stojí za zastávku.


http://www.carava...um_id=8850
Martin
Facebook- Martin Havelka
Upravil Martin Mrak dne 23.04.2017 12:43, před 7 let
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Mikey napsal:

Ahoj všem. Říkali jsme si, že letos vyrazíme do západní části Francie. Rádi bychom to vzali přes Rakousko a Švýcarsko. Francii ale znám bohužel většinou jen po kempech. Letos bych to rád vzal na divoko. Nějaké typy na stání?



V níže uvedeném vláknu si můžeš stáhnout celou Francii v pdf, je to vyzkoušené a funguje to.

http://www.caravan24.cz/forum/viewthr...ad_id=9985

V turisticky atraktivních místech to na divoko moc nejde, popravdě si ani nedokážu představit uvádění míst na divoko na trasu takového rozsahu - totéž platí i pro zajímavá místa, na trasu takové délky pokud na to nemáš alespoň 1 - 2 měsíce, bude to maratón ( my loni měli přes 2 týdny pouze na Bretaň a bylo to málo, s Normandií před 5ti lety jsme dopadli stejně ).
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
VasuVasuČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, před dvěma léty jsme na měsíc dělali západní pobřeží Francie od Belgie, až málem do Španělska a Verdon. Měli jsme od známých Francouzů podrobnou mapu památek s vyznačenými kempy a STPL. No vůbec jsme ji nepotřebovali, neboť navigace Garmin Camper nám nabídla tolik parkovišť a STPL, že jsme si vybírali ! 90% těch STPL bylo v městečkách a vesnicích zdarma. Jen v místech větších atrakcí a památek od 3 do 22E / San Michael / Byli jsme s těmi STPL neskutečně spokojeni, jeli jsme odpoledne, navolil jsem STPL a navigace mi nabídla do okruhu 25 km pět i více STPL.
Takže závěr, natáhni si do navigace aktualizované STPL a budeš spokojen a problémy budeš řešit jen s počasím. Hezkou cestu.
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

medved Tom napsal:

V Normandii 2 dny na STPL , obecní ,za pár Eur nebo zadarmo.
Potom St.Michel - STPL 12 EUR - včetně sprchy, asi 6 km daleko,jeli jsme ráno na kole,otevírají v 9 hod.,žádný lidi - prostě super prohlídka, zpátky jsme jeli asi ve 13 hod a všude narváno - sezona.Jeli jsme ráno,protože jsem měl trochu strach z těch terorů - je to druhá nejnavštěvovanější památka Francie. Po jedenácté hodině tam bylo tolik policajtů,že to jsem ještě za svůj život neviděl.
St. Malo - obrovký STPL za 10 Eur.Jezdí odtud do města autobus zadarmo ( od 8 do 02 hod.),každou půlhodinu.
Potom jsme probrouzdali velkou část Bretaně.Zde mi při přípravách velice pomohla publikace,průvodce pro obytky : Die schösnten Routen durch die Bretagne , vydavatelství Reise Know-how ( IBSN 978-3-8317-2559-5 ),kterou jsem koupil u Bergera v Německu za 20 EUR.
Jsou tam snad všechny STPL v Bretani, včetně průvodce po městech a zajímavostech ,typy na výlety, včetně parkovišť pro obytky. Pochopitelně jsou tam taky místa pro servis - odpady,voda.


Díky. Můžu tě poprosit - myslíš, že někde najdeš GPS těch uvedených stellplatzů? Jinak němečtí womo průvodci jsou skvělí, pár jich mám, i když o Francii ještě ne. Díky za tip! :)

Automatické sloučení 25.04.2017 09:35:
Martin Mrak: Děkuju za odkazy :)

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

V níže uvedeném vláknu si můžeš stáhnout celou Francii v pdf, je to vyzkoušené a funguje to.

http://www.caravan24.cz/forum/viewthr...ad_id=9985

V turisticky atraktivních místech to na divoko moc nejde, popravdě si ani nedokážu představit uvádění míst na divoko na trasu takového rozsahu - totéž platí i pro zajímavá místa, na trasu takové délky pokud na to nemáš alespoň 1 - 2 měsíce, bude to maratón ( my loni měli přes 2 týdny pouze na Bretaň a bylo to málo, s Normandií před 5ti lety jsme dopadli stejně ).


Ještě se vláknem prokousávám a zatím nemůžu to pdfko najít. My na cestách většinou tolik nechvátáme. Na tuhle máme cca 5 týdnů, s tím, že z toho samotné pobřeží vidím alespoň na tři týdny. :)

Automatické sloučení 25.04.2017 09:40:

Citovat

Vasu napsal:
navigace Garmin Camper nám nabídla tolik parkovišť a STPL, že jsme si vybírali ! 90% těch STPL bylo v městečkách a vesnicích zdarma. Jen v místech větších atrakcí a památek od 3 do 22E / San Michael / Byli jsme s těmi STPL neskutečně spokojeni, jeli jsme odpoledne, navolil jsem STPL a navigace mi nabídla do okruhu 25 km pět i více STPL.
Takže závěr, natáhni si do navigace aktualizované STPL a budeš spokojen a problémy budeš řešit jen s počasím. Hezkou cestu.


Díky za tip. Já holt používám iGo, kde stpl nejsou. :c Takovou funkci a seznam míst bych uvítal, ale to ta moje žel bohu neumí a žel bohu ani nejsem takový hacker, abych to zařídil :D (Nebo má iGo v POI stellplatzy, jen o tom nevím? - ví to tu někdo?)
Upravil Mikey dne 25.04.2017 09:40, před 7 let
H
hymer662Člen
Přidáno před 7 let
Použil jsem ze zdejšího fora již avízovaný odkaz
http://www.i-campingcar.fr/accueil.htm
kde máš možnost si stáhnout PDF nebo možnost si nechat zaslat brožuru.
Volil jsem brožuru (oblast Bretaně), tuším 9E, přišla do 1 týdne. Výborné zpracování, mapy, popisy a velice podrobné.
Mj. ze stránek lze získat všechny GPS do různých zařízení.
Upravil hymer662 dne 25.04.2017 10:22, před 7 let
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 7 let
Jde mi především o oblasti v okolí Les Sables d'Olonne / Brem sur mer, Le Mont St. Michel a Vierville sur mer. Tak kdybyste měli někdo osobní zkušenost s konkrétním stellplatzem, budu rád, když se podělíte. :)

Znám bohužel jen kempy, i když dobré. Kdyby náhodu někdo chtěl pohodlí, tak zrovna v Brem sur mer můžu doporučit camping L'Ocean, v Le Mont St. Michel kemp, který je nejblíž u příjezdové cesty ke komplexu a ve Vierville krásný kemp Omaha, ze kterého je vidět na Omaha Beach.

PS: Nemilany, díky :^
Upravil Mikey dne 25.04.2017 11:48, před 7 let
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let
@Mikey Normálně dáš Fiches à télécharger ( znám lidi kteří to stáhli aniž by uměli francouzsky, tak by to mělo být intuitivní ) a stáhneš pdf - pokud nemáš Linux a máš něco na oknech, tak to pdf jede interaktivně, přece jenom je to 600 stran a tak ruční vyhledávaní je opruz. Nevím jaký formát má iGO, já si to stáhnu do Sygic a jede to bez problémů. STPL je tam tolik, že už nic jiného opravdu nepotřebuješ, fakt je to dostačující.

Pokud se týče St. Michel - hlavní STPL je fakt opruz, fabrika na obytňáky - popojed na STPL asi 6km a dojeď to na kole nebo pěšky. Pokud pojedeš na kole, nezapomeň že se v určité době s kolama na cestu nesmí ( myslím že až od 18h, přesně si to nepamatuju ). Já dělal blbýho, že to nevím a ničemu nerozumím a stejně mě Gendemarie vyfakovali s kolama i s celou rodinou na parkoviště kol a museli jsme jet autobusem...

My dělali Bretaň narychlo, bez přípravy ( byla super předpověď počasí ) a není to problém. Pokud umíš alespoň trochu francouzsky, na STPL se Francouzi dost druží ( ale musíš ukázat zájem ) tak nepotřebuješ žádné průvodce, nám došly dokonce po návratu 2 lahve vína od někoho ze STPL ( vzal si adresu, že pošle lahve - neveřil jsem že neco přijde) . V podstatě jsme večery popíjeli s frantíkama, fakt jsou družní - ale nepočítej že uspěješ s angličtinou ( a když tak dekódovat co říkaji anglicky je nadlidský výkon ). Vyraž, vše stejně nestihneš, my určitě pojedeme znova, byla to moje nekrásnější cesta obytkou.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 7 let
Vajglon Hnuson: Díky za odpověď. Na i-campingcar.fr už jsem koukal. Užitečná stánka. :)

Fancouzi jsou moc fajn lidé. My tam holt jezdili fakt jen do kempů nebo do hotelů, takže s přespáním mimo kempy mám zkušenosti jen z přesouvání se vnitrozemím. Naposledy jsem tam byl dokonce osobákem, takže jsem na stellplatzy ani nekoukal.

Ti, co ještě umí německy mluvit německy nechtějí, a jejich angličtina je fakt bídná. Vzpomínám si (to mi bylo asi 12), když jsme se na vrátnici u parkoviště u letiště de Gaula ptali na to, kudy se jede do Meaux, které je prakticky součástí Paříže. Pán sice uměl anglicky slušně, ale my neuměli francouzsky nic, bohužel ani vyslovovat. Po mnoha planých pokusech to vyslovit to už i mně začalo připadat víc jako mňoukání než francouzština (zkus Meaux vyslovit česky nebo anglicky :D ). A proto jsme mu to raději napsali na papírek, kdy se usmál a odpověděl: "Ah, [Mo]..." Na gymplu jsem si proto po téhle zkušenosti vzal francouzštinu a pokračoval s ní i na vysoký. Žádná konverzační hitparáda to není, ale na domluvení to stačí. Musí. V Turecku jsme se zkamarádili s jednou rodinkou a "bavili se" dva dny. Přitom umím turecky maximálně napočítat do pěti, říct, že je něco drahý nebo hezký. Oni z angličtiny uměli jen hello a iPhone. A šlo to. :D Nicméně když projevíš snahu o francouzštinu, přímoúměrně oplatí snahu i oni v angličtině (zatím to tak vždy bylo). Občas je to ale k ničemu, když jediné, co umí je "yes" nebo "ok". Dekódování občas pobaví ([a litol] = a little, [ifon] = i'll phone him). :)

My jsme na St. Michel šli dvakrát. Jednou jsme parkovali na parkovišti přímo u něj a podruhé jsme tam šli navečer a parkovali jsme podel silnice. Je to ale už asi 8 let. Tam už se teď stát nesmí? Respektive parkovat, když jdeš na prohlídku?...
Upravil Mikey dne 25.04.2017 16:03, před 7 let
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Mikey napsal:

My jsme na St. Michel šli dvakrát. Jednou jsme parkovali na parkovišti přímo u něj a podruhé jsme tam šli navečer a parkovali jsme podel silnice. Je to ale už asi 8 let. Tam už se teď stát nesmí? Respektive parkovat, když jdeš na prohlídku?...


Stav loni v létě.. po příjezdové komunikaci jezdí jen autobusy ( pendly ), po příjezdové cestě byl v určitém časovém rozmezí i zákaz cyklistů ( bez záruky asi 10 - 18 ). Že by jsi se dostal na příjezdovou cestu autem a zaparkoval tam si nedokážu představit, co si vzpomínám, všude byly závory.

My stáli zde https://www.labidonniere.fr/ akorát WiFi funguje jen u záchodů :-)
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 7 let
Takhle se tam stálo. A kolona vedla hodně daleko. Trvalo nám, než jsme v noci našli auto. :)
Mikey Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
pilinispilinisČlen
Přidáno před 7 let
V roce 2008 jsme parkovali skoro u St. Michel a stálo to asi 6 euro. Dříve to šlo a v roce 2015 jsme už
parkovali dál na STPL.
Já Honza a Gábina a obytné auto Fiat Dukáto 2,3 96Kw
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Mikey napsal:

Takhle se tam stálo. A kolona vedla hodně daleko. Trvalo nám, než jsme v noci našli auto. :)


Bejvávalo, tekhle to vypadalo loni ... Na mě až příliš velkej masakr na turisty, ale Bretaň to vyhnahradila.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Upravil Vajglon Hnuson dne 25.04.2017 23:16, před 7 let
Vajglon Hnuson Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
nugiseknugisekČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

Citovat

Mikey napsal:

Takhle se tam stálo. A kolona vedla hodně daleko. Trvalo nám, než jsme v noci našli auto. :)


Bejvávalo, tekhle to vypadalo loni ... Na mě až příliš velkej masakr na turisty, ale Bretaň to vyhnahradila.


Souhlas. Byl jsem tam 2014 a vidím to jako jasný Disneyland. Autem se tam nedostaneš. STPL stál nějakých 28 EUR/noc (už si to nepamatuju). Ráno cca v 10 hod začaly autobusy na točně pod Mont St. Michel chrlit davy převážně šikmookých turistů a to byl čas na rychlý ústup. Tohle já k životu fakt nepotřebuji. Bohužel frantíci z toho udělali prachsprostou fabriku na EUR. Pokud tam chceš jet tak brzo ráno a pak rychle pryč.Tedy pokud Ti nevadí uličky přecpané autobus-turisty.Mně to stačilo a never ever.
Poutník nikdy nedorazí domů, aniž by měl o předsudek méně a o nápad více.
Sir THOMAS MORUS (1478-1535)
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let
@nugisek

To mě právě fascinovalo na Bretani, když už máš turistů plný zuby ujedeš do vnitrozemí a tam se zastavil čas, pár pokuřujících místních, dokonce i telefoní budku tam najdeš když není signál...

Jinak já už bych na St. Michael podruhé taky nejel, cestou z Bretaně jsme jeli kolem a naskočila mě husí kůže... ale vidět by to asi člověk měl ( a tak to logicky chtějí vidět všichni ).
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Upravil Vajglon Hnuson dne 25.04.2017 23:34, před 7 let
mekiemekieČlen
Přidáno před 7 let
Bretaň byla jedním z mých nejhezčích zážitků - tady http://www.carava...cle_id=369 je cestopis z naší cesty, třeba tam nějaké info najdeš. Dodnes se dohadujeme, jestli nás víc uchvátilo Skotsko nebo Bretaň a přiznám se, že nevím. Ale čeká nás doufám ještě plno krásných cest. Letos Albánie a někdy až se budu moci uvolnit na delší dobu tak Skandinávie. Každopádně věřím, že se ti bude líbit včetně těch cestovatelsky zprofanovaných:_
mirek a hana, VW t5, samodomo vestavba druhá v pořadí
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Mikey, Harvici, medved Tom, Martin Mrak, Vajglon Hnuson, Vasu, hymer662, pilinis, nugisek, mekie

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,827,719 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24398 sekund | Průměrně za: 0.24398 (0) sekund | Dotazy: 140 | Použitá paměť: 2.32MB/2MB