Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Udržíte děti za jízdy připoutané?: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Udržíte děti za jízdy připoutané?

Poslední aktualizace před 7 let
W
wenaČlen
Přidáno před 7 let
Tak po dlouhém váhání také přispěji. Naše miminka také jezdí neustále připoutaná. Je jim 20 a 25 let,takže se poutá každý ve svém voze. Jinak koukám,že je to tady samý Mirek Dušín a děti poslouchají na povel. Naše děti přežili lajdáctví a nedbalost svých rodičů i kdyż nemusely být přikurtovaný a v pozoru. A teď do mě. Pěkný den.
patapataČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
píšu jen pár zážitků ze života:
- Jeden kamarád měl velmi vážnou dopravní nehodu, on byl připoutám a přežil, jeho dítě nebylo a bohužel nepřežilo. Pokud by bylo tak vám nikdo neřekne jestli by přežilo, ale mělo větší šanci .... Zkuste s tím žít.

- Na parkovišti u dálnice mi naboural autobus plný lidí firemní auto a ani nezastavil. Dohnala ho dálniční policie a ten autobus neměl ani povinné ručení. ... Vždy chci vědět s kým a čím jedou moje děti na školní výlet.

Moje děti se v autě automaticky poutají od narození a ani je nenapadne se nepoutat či odpoutat.

Opusťme prosím toto téma, všichni rozumní asi vědí a kdo se nechce poutat a řeší, že v autobusu se nemusí tak pokud vím všechny nové autobusy mají bez. pasy povinné a jejich použití je též povinné.

Pata
M
mikamahoČlen
Přidáno před 7 let
Děkuji všem za odpovědi. Je to samozřejmě každého věc, nikoho nepotřebuju soudit, chtěla jsem jen znát praxi... trochu se tu smíchaly jablka a hrušky dohromady, nebo jsem špatně položila otázku, ale vůbec jsem se neptala na poutání v autě - tam to považuji za samozřejmost, děti se poutají zcela automaticky - také nemají kam jít. Ptala jsem se na obytné auto - tam je možnost případně jít do lednice nebo na WC. Máme obytku úplně nově, začínáme, takže nám praxe teprve ukáže, jak si to s dětma nastavíme. Obytka už sama o sobě nic bezpečného není, co si budeme povídat...
Přeju vám všem spoustu km bez nehod a žádné zbytečné bubáky už před nasednutím :-)
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

mikamaho napsal:

Děkuji všem za odpovědi. Je to samozřejmě každého věc, nikoho nepotřebuju soudit, chtěla jsem jen znát praxi... trochu se tu smíchaly jablka a hrušky dohromady, nebo jsem špatně položila otázku, ale vůbec jsem se neptala na poutání v autě - tam to považuji za samozřejmost, děti se poutají zcela automaticky - také nemají kam jít. Ptala jsem se na obytné auto - tam je možnost případně jít do lednice nebo na WC. Máme obytku úplně nově, začínáme, takže nám praxe teprve ukáže, jak si to s dětma nastavíme. Obytka už sama o sobě nic bezpečného není, co si budeme povídat...
Přeju vám všem spoustu km bez nehod a žádné zbytečné bubáky už před nasednutím :-)



Máš pravdu, řada kolegů nepochopila, že řeč je o krátkodobém odepnutnutí bezpečnostních pásů za účelem nějaké potřeby během jízdy v OBYTNÉM AUTĚ .
Pokud to situace dovoluje, jak jsem už psal, nemám s tím problém. Ale aby někdo za jízdy ležel na posteli nebo si děti hrály v uličce to rozhodně ne.
Jiná situace je v osobním autě, kde jsme celá rodina Mirek Dušín a nemáme žádný důvod se během jízdy odpoutávat.
Tak to jen za mne na závěr.


.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

mikamaho napsal:
Necháte je někdo třeba v noci na posteli, v alkovně?


Citovat

mikamaho napsal:

... trochu se tu smíchaly jablka a hrušky dohromady, nebo jsem špatně položila otázku, ale vůbec jsem se neptala na poutání v autě - tam to považuji za samozřejmost, děti se poutají zcela automaticky - také nemají kam jít. Ptala jsem se na obytné auto - tam je možnost případně jít do lednice nebo na WC


:o:o:o:o

.... tak koukám, že už ani nevíš, na co si se ptala .....

Jako fakt promiň, ale slušně vychované děti dělají to, co jim jejich "rozumní" rodiče řeknou .... tím zase končím já k tomuto tématu.
Běhá mi za toho mráz po zádech, jelikož bohužel nejsem 100 % řidič.
4.114683,118.628756
M
mikamahoČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

sipadan napsal:

Citovat

mikamaho napsal:
Necháte je někdo třeba v noci na posteli, v alkovně?


Citovat

mikamaho napsal:

... trochu se tu smíchaly jablka a hrušky dohromady, nebo jsem špatně položila otázku, ale vůbec jsem se neptala na poutání v autě - tam to považuji za samozřejmost, děti se poutají zcela automaticky - také nemají kam jít. Ptala jsem se na obytné auto - tam je možnost případně jít do lednice nebo na WC


:o:o:o:o

.... tak koukám, že už ani nevíš, na co si se ptala .....

Jako fakt promiň, ale slušně vychované děti dělají to, co jim jejich "rozumní" rodiče řeknou .... tím zase končím já k tomuto tématu.
Běhá mi za toho mráz po zádech, jelikož bohužel nejsem 100 % řidič.


Překroutit k obrazu svému jde opravdu jakákoli odpověď. Však není třeba se čílit...
Otázka byla jasná, odpovědi odbočovaly úplně jinam.
Děkuji, že končíš.

Automatické sloučení 02.05.2017 18:45:

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Citovat

mikamaho napsal:

Děkuji všem za odpovědi. Je to samozřejmě každého věc, nikoho nepotřebuju soudit, chtěla jsem jen znát praxi... trochu se tu smíchaly jablka a hrušky dohromady, nebo jsem špatně položila otázku, ale vůbec jsem se neptala na poutání v autě - tam to považuji za samozřejmost, děti se poutají zcela automaticky - také nemají kam jít. Ptala jsem se na obytné auto - tam je možnost případně jít do lednice nebo na WC. Máme obytku úplně nově, začínáme, takže nám praxe teprve ukáže, jak si to s dětma nastavíme. Obytka už sama o sobě nic bezpečného není, co si budeme povídat...
Přeju vám všem spoustu km bez nehod a žádné zbytečné bubáky už před nasednutím :-)



Máš pravdu, řada kolegů nepochopila, že řeč je o krátkodobém odepnutnutí bezpečnostních pásů za účelem nějaké potřeby během jízdy v OBYTNÉM AUTĚ .
Pokud to situace dovoluje, jak jsem už psal, nemám s tím problém. Ale aby někdo za jízdy ležel na posteli nebo si děti hrály v uličce to rozhodně ne.
Jiná situace je v osobním autě, kde jsme celá rodina Mirek Dušín a nemáme žádný důvod se během jízdy odpoutávat.
Tak to jen za mne na závěr.


.


Ano, přesně tak jsem to myslela. Spánek za jízdy na postelích je hloupost, na hraní v uličkách už jsou mé děti velké. Dojít na WC nebo do lednice zřejmě dle aktuální situace umožníme nejen jim, ale i nám. Uvidíme. Opravdu jsem nepotřebovala poučovat nebo soudit. Chtěla jsem jen vědět, jak to děláte vy ostatní, kteří máte víc zkušeností a situace, které nás čekají, už jste si prožili... Toť vše. Děkuju.
Upravil mikamaho dne 02.05.2017 18:49, před 7 let
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

mikamaho napsal:

Citovat

sipadan napsal:

[quote]mikamaho napsal:
Necháte je někdo třeba v noci na posteli, v alkovně?


Citovat

mikamaho napsal:

... trochu se tu smíchaly jablka a hrušky dohromady, nebo jsem špatně položila otázku, ale vůbec jsem se neptala na poutání v autě - tam to považuji za samozřejmost, děti se poutají zcela automaticky - také nemají kam jít. Ptala jsem se na obytné auto - tam je možnost případně jít do lednice nebo na WC


:o:o:o:o

.... tak koukám, že už ani nevíš, na co si se ptala .....

Jako fakt promiň, ale slušně vychované děti dělají to, co jim jejich "rozumní" rodiče řeknou .... tím zase končím já k tomuto tématu.
Běhá mi za toho mráz po zádech, jelikož bohužel nejsem 100 % řidič.


Citovat

mikamaho napsal:
Překroutit k obrazu svému jde opravdu jakákoli odpověď. Však není třeba se čílit...
Otázka byla jasná, odpovědi odbočovaly úplně jinam.
Děkuji, že končíš.


Otázka byla opravdu jasná :D ....

Já se nečílím a rozhodně nic nepřekrucuji, pouze cituji Tvá slova a dokonce rozumím i té otázce (i když nad ní kroutím hlavou).

Zda se mnou kdokoliv zde souhlasí, nebo nesouhlasí respektuji, ale tvrdit, že jsem se původně ptala, zda si může dítě jít pro pití nebo na WC za jízdy, když se jasně ptám na to zda vydrží děti v sedačekách při dlouhých přesunech a jejich případné odložení do postelí, nebo alkovny tak tomu už fakt ale nerozumím.

Nic víc, nic míň ....
4.114683,118.628756
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 7 let
No ,když můžou courat ostatní členové posádky,tak proč né řidič.Tempomat se o to postará a volantem může točit spolujezdec ze svého místa.Teda až po vyhodnocení situace,že se nestane nehoda.Nebo můžou řídit i děti,aby nebyly spruzelý,že musí sedět s pásama ve svých sedačkách...V případě blížící se nehody-povel: všichni na svá místa,bude náraz!

:)

Automatické sloučení 02.05.2017 21:55:
Zkopírováno s netu:
Merv Grazinski si koupil nový obytný vůz Winnebago. Při cestě na dálnici nastavil automat na 130 km/h a šel si dozadu uvařit kávu. Vůz sjel z dálnice, havaroval a převrátil se. Merv se soudil s výrobci, že v návodu nebylo napsáno, že se to nesmí. Soud vyhrál, získal náhradu 41 milionů Kč a nový vůz Winnebago.

Vlastně záleží na tom co je v návodu...
Upravil bleriot11 dne 02.05.2017 21:55, před 7 let
YettiYettiČlen
Přidáno před 7 let
.... ano, udržím děti za jízdy připoutané. Když už je to vopruz a nezabíraj ani pohádky, je čas na přestávku.
Yetti
VFVFČlen
Přidáno před 7 let
Merv Grazinski si koupil nový obytný vůz Winnebago. Při cestě na dálnici nastavil automat na 130 km/h a šel si dozadu uvařit kávu. Vůz sjel z dálnice, havaroval a převrátil se. Merv se soudil s výrobci, že v návodu nebylo napsáno, že se to nesmí. Soud vyhrál, získal náhradu 41 milionů Kč a nový vůz Winnebago.

Ten Merv, to byl, jak říkával jeden můj učitel na střední škole "Veliký člověk"! Nevíš bleriote, jestli tu kávu stihl uvařit, nebo dokonce i vypít? Jako, že by se mohl někdo i inspirovat. Já teda kafe nepiju, ale teď je vidět, že o hodně přicházím :-))))))))))))
Minulý týden jsem četl malé pohádku a tam používali živou a mrtvou vodu.. Pokrok.. Ten svět jde pořád dál a dál.. Pásy.. Opruz.. Pohoda, klid, dovolená. Stačí si uvařit pořádný kafe :-)))
Upravil VF dne 03.05.2017 08:17, před 7 let
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Yetti napsal:

.... ano, udržím děti za jízdy připoutané. Když už je to vopruz a nezabíraj ani pohádky, je čas na přestávku.


To sedi souhlas.
A moje prispevky ohledne cestovani s karavanem byli nadsazka a zlehceni tematu obcas jsem dal i smajlika pro pochopeni :r
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

VF napsal:

Merv Grazinski si koupil nový obytný vůz Winnebago. Při cestě na dálnici nastavil automat na 130 km/h a šel si dozadu uvařit kávu. Vůz sjel z dálnice, havaroval a převrátil se. Merv se soudil s výrobci, že v návodu nebylo napsáno, že se to nesmí. Soud vyhrál, získal náhradu 41 milionů Kč a nový vůz Winnebago.

Ten Merv, to byl, jak říkával jeden můj učitel na střední škole "Veliký člověk"! Nevíš bleriote, jestli tu kávu stihl uvařit, nebo dokonce i vypít? Jako, že by se mohl někdo i inspirovat. Já teda kafe nepiju, ale teď je vidět, že o hodně přicházím :-))))))))))))
Minulý týden jsem četl malé pohádku a tam používali živou a mrtvou vodu.. Pokrok.. Ten svět jde pořád dál a dál.. Pásy.. Opruz.. Pohoda, klid, dovolená. Stačí si uvařit pořádný kafe :-)))


A takové pohádky čteš malé? O Grazinském? A nějaké další bys neměl? A pohádku uprav, v Americe se nejezdí na kilometry, ale na míle. Že se máš věnovat plně řízení, platí i tam, včetně třeba zákazu pouštění filmů tak, aby obrazovka byla v zorném poli řidiče - u nás je to o dost horší, stačí kouknout na řidiče náklaďáků.

Co se týče tématu, mne se v autě všichni poutají automaticky, bohužel v obytce to nejde vždy uhlídat. Ne na těch dost nepohodlných sedačkách.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
Dovolím si téma rozšířit o naše čtyřnohé mazlíky.
Vozíte vašeho psa v kleci, přepravce nebo zkrátka odděleného od posádky obytného auta ?
Všichni víme, že existuje možnost, že pes na volno, který je po nehodě v šoku, může napadnout vlastní
posádku, ostatní účastníky nehody nebo záchranné složky. A tady nemusí pomoci sebelepší výcvik.
Pochopitelně nemám na mysli pejsky typu Yorki, Čivava ap. i když i oni můžou vymyslet třeba to, že právě teď je
nejlepší místečko u páníčkových nohou pod pedály .......


.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 7 let
Ještě jsem si vzpomněl na jednu epizodu z Bakalářů.Rodinka jela s karavanem,unavená maminka cestovala v karavanu.Na dorozumívání používali baterku.Maninka blikala,že chce zastavit na záchod(evidentně v karavanu nebyl).Zastavili u lesa,maminka si odskočila s baterkou a hajzlpapírem v noční košili.Fouknul vítr zabouchnul dveře od kavavanu-áá,maminka už je hotová...Že jim chybí zjistili až druhý den v cíli.
Nemůžu najít jak se ten díl jmenoval,ví to někdo?
VFVFČlen
Přidáno před 7 let
Pro Mstr :

Pohádka byla o Zlatovlásce a četli jsme si to doma. Je teda fakt, že jsem to neuvedl. Takže jsem neřídil, bo nebylo co.. O kilometrech v Americe tam nic nebylo, možná nemám poslední vydání :-)
Já jenom, abychom se já nebo Zlatovláska nedostali do řečí :-)

Co se týká tématu - samozřejmě jezdíme připoutaní, což je v osobním autě asi běžné. S malou o tom nediskutuju a že si žena odepne na minutu pás, aby se pro něco natáhla na zadní sedadlo nepovažuju za těžkej hřích. I když je to samozřejmě riziko, to nepopírám...
Upravil VF dne 03.05.2017 10:34, před 7 let
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

VF napsal:

Pro Mstr :

Pohádka byla o Zlatovlásce a četli jsme si to doma. Je teda fakt, že jsem to neuvedl. Takže jsem neřídil, bo nebylo co.. O kilometrech v Americe tam nic nebylo, možná nemám poslední vydání :-)
Já jenom, abychom se já nebo Zlatovláska nedostali do řečí :-)

Co se týká tématu - samozřejmě jezdíme připoutaní, což je v osobním autě asi běžné.


Pohádkou jsem myslel ten příběh o vaření kávy za jízdy řidičem a následném soudu. Je to výmysl ;-) A promiň, ono je to vlastně na bleriort11, nevšiml jsem si, že tvůj příspěvek je reakcí na jeho.
VFVFČlen
Přidáno před 7 let
Moje chyba, zatím jsem nepřišel na to, jak se to kopíruje...
Jasně, že je to výmysl :-))
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 7 let
Je to nesmysl...on nemohl na dálnici nastavit tempomat na 130kmh(v Americe se tak nejezdí),ale 70 mph,taky nenastavil tempomat ale "setnul" cruise control.A nebylo to na dálnici,ale na Highway.Nebyl to Grazinský,ale Chuck Norris a nešel vařit kafe,ale šel přijmot zmeškaný hovor....
Jo, ty Bakaláři jsou pochopitelně taky blbost.Tam to sice taky není v návodu,ale zakazuje to vyhláška.


:D
radek argosradek argosČlen
Přidáno před 7 let
https://www.novin...detmi.html


Jak je dlouho co jsem to tady psal těm co ZÁSADNĚ připoutají všechny i při parkování​.
A potom pošlou dítě na výlet s 62 let starým řidičem autobusu na školní výlet.

Už jen jízda v obytném autě je risk. Ale to že si někdo dojde na WC za jízdy nebo něco podobného, nepovažuji za tak nebezpečné jako poslat dítě busem na výlet s 62 let
starym řidičem a ještě linkovým bez pásu. i když ten jeden pás kolem pasu je spíše někdy vražedné, každý si snad dokáže uvědomit jak dopadnete, když vás budu držet v pase provázkem při nárazu.

A ten kdo sleduje data a sledujte dění, ví že před časem bylo zjištěno,
jak jezdí lidi ve spacích autobusech na hory.
Samo sebou proti všemu smyslu nepripoutani za jízdy hezký ležet a spinkat s řidičem
Co celý den pracoval někde ve firmě a na noc si jede přivydělat autobusem do Itálie.

Ještě chcete něco řešit nebo snad někoho nesmyslně napomínat ?
Nikdo tu nemá čistý štít a nikdo není tak zásadně bez chyby.
Jen každý doufáme, že nám se neštěstí vyhne, že nás to nepotká.
DOUFEJME
VFVFČlen
Přidáno před 7 let
Bleriote, takže ty jsi vlastně stvořil takového karavanistického nadpřirozeného akčního hrdinu - Marva Grazinskiho. Něco jako byl Rambo nebo Superman. Ta maminka byl sice jiná kategorie, ale taky to nebylo špatný.. A takhle se přiznáš, že to není pravda... Škoda, no..
:-)

Abychom nezamluvili ty pejsky.. Bohužel tady nemám žádnou zkušenost.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,402,682 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18053 sekund | Průměrně za: 0.18053 (0) sekund | Dotazy: 154 | Použitá paměť: 2.44MB/2MB