Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Udržíte děti za jízdy připoutané?: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Udržíte děti za jízdy připoutané?

Poslední aktualizace před 7 let
B
belcantoČlen
Přidáno před 7 let
to radek argos :

"Tady se zeptal člověk na nějakou zkušenost a jako vždy se to tady rozdělí na lidi co přiznají pravdu a ty se
ihned začnou kritizovat a na ty, co se těší jak budou někoho kritizovat a kázat mu co a jak."

Ano, tady se zeptal zakladatel vlákna na zkušenosti ostatních a oni mu většinou odpověděli, jakou mají zkušenost vlastní, jak to dělají nebo nedělají oni a i naznačili důvod, proč to dělají nebo nedělají. Nemyslím, že by tu někdo někoho kritizoval nebo odsuzoval, koneckonců vždy to nakonec bude na tazateli, jak to bude řešit on. V návodu k používání dětského kočárku jeden renomovaný výrobce píše : ... nelze zahrnout všechny podmínky a nepředvídané situace, které mohou nastat. Rozum, opatrnost a prozíravost jsou faktory, které tento produkt nemůže obsahovat, jsou předpokládány u osoby, která kočárek používá... A to se jedná o dopravní prostředek s obvyklou provozní rychlostí do pěti kilometrů v hodině.
Podobně jako já dělám chyby, dělají je i ostatní okolo mě a je pak na mě, jak se s tím dokážu vyrovnat a eliminovat rizika. A protože nedokážu rizika vyloučit, mohu alespoň dát převáženým dětem mých dětí větší šanci riziko snížit, i když se jim to mnohdy nelíbí. V jedné staré známé motlitbě se říká : dopřej mi Pane rozum, abych mohl změnit to, co změnit můžu a dopřej mi i cit, abych neměnil to, co změnit nemůžu...
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 7 let
Radku, sorry, ale trochu mi to zní, jako kdyby existovaly pouze dvě skupiny. V obou jezdí (minimálně čas od času) posádka nepřipoutaná a dle potřeb se přemisťuje v jedoucím autě. Rozdíl v těch skupinách je pouze v tom, zda to člověk přizná nebo ne. Já totiž nepatřím ani do jedné z nich. Už když jsem byl malé dítě, u nás platilo pravidlo, že se bezpečnostní pás zapne před tím, než se vyjede, a rozepne, až když auto zastaví. Tento postup se u mě natolik zautomatizoval, že i teď mám kolikrát potřebu se připoutat, i když jen přeparkovávám auto.

Čili pravidlo se poutat, nechodit v jedoucím autě, nedávat nohy na palubku atd. ctím dodnes.

Ano, je to o zvyku a především o úhlu pohledu. S absencí bezpečnostních pásů v autobusu máš samozřejmě pravdu. Jenže s tím holt nic nenaděláš. Být v MHD pásy, tak se připoutám. Nejde o to, že by se měl člověk vyhnout všemu, co představuje pranepatrné riziko. To by člověk musel zůstat doma ve sterilní místnosti. Ale pokud existuje nenáročné a pohodlné řešení, jak rikizo snížit, proč ho nevyužít? Šance, že na dovolené dostaneš malárii, taky není velká. Ale když pojedeš do tropů, tak se necháš očkovat.

Rozhodnutí je pochopitelně na každém z nás. Za ty nejmenší ale rozhodujeme my. A zodpovědnost je o to větší, pokud sedíš za volantem právě ty.

Tazatel se ptal na to, jak to praktikují ostatní. Na té otázce nevidím nic špatného, jen postrádá význam. Pokud jde jen o "průzkum", tak fajn. Myslím ale, že každý by měl dokázat zodpovědně zhodnotit situaci a učinit rozhodnutí, jestli to pranepatrné riziko (s ohledem na "zisk") podstoupí nebo ne. Bez ohledu na to, co říkají předpisy, protože (jak už tu někdo napsal) v globálu je samozřejmě lze považovat za nedokonalé nebo pokrytecké a v otázce bezpečnosti i mnohdy irelevantní. Jen si neumím představit, že třeba v téhle věci rozhodnu, že se rodina nemusí poutat, protože kolegové na C24 to také tak dělají. Tím lze získat akorát tak alibistiký pocit, že mě omlouvá skutečnost, že to nedělám sám.
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Mikey napsal:

Šance, že na dovolené dostaneš malárii, taky není velká. Ale když pojedeš do tropů, tak se necháš očkovat.



Nezlob se, ale to je mimo, malárie je největší zabiják na světě, mluvit o malé šanci, je opravdu trochu neznalost. Šance, že dostaneš malárii je v malarických oblastech dost velká - já to " štěstí " zatím neměl, ale znám dost lidí osobně,kteří si tím prošli. Proti malarii se očkovat nedá a antimalarika ti ochranu nezaručí. Skutečnost, že daní za nějakou pofidérní ochranu, ti mohou být zničená játra ani nezmiňuji, stejně jako skutečnost, že antimalarika můžeš brát jen měsíc - pak musíš vysadit a to na další dobu.
Zkrátka pokud máš fóbii z malárie, jediná možnost je se malarickým oblastem vyhnout - jiná možnost neexistuje - nebo zkrátka musíš to riziko přijmout.

Když už chceš použít nějakou analogii, zkus něco jiného, toto bylo opravu úplně mimo.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 7 let
Malárie ročně zabije 1 milion lidí. Autonehody 1,25 milionu. Ale máš pravdu, antimalarika už jen z principu nelze považovat za vakcínu, moje chyba. Tak tedy ne malárie, ale žlutá zimnice nebo očkování obecně !)

Podstata spočívá v prevenci. Bezpečnostní pásy nezaručují, že zachrání život. Ve výjimečných případech mohou dokonce i víc uškodit než pomoct. Ale jde o to nemávnout rukou nad tak jednoduchým bezpečnostním opatřením.
Upravil Mikey dne 28.04.2017 16:13, před 7 let
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Mikey napsal:

Malárie ročně zabije 1 milion lidí. Autonehody 1,25 milionu. Ale máš pravdu, antimalarika už jen z principu nelze považovat za vakcínu, moje chyba. Tak tedy ne malárie, ale žlutá zimnice nebo očkování obecně !)

Podstata spočívá v prevenci. Bezpečnostní pásy nezaručují, že zachrání život. Ve výjimečných případech mohou dokonce i víc uškodit než pomoct. Ale jde o to nemávnout rukou nad tak jednoduchým bezpečnostním opatřením.


Že je malárie největší zabiják je všeobecný fakt, když se zamyslíš, co jsi napsal tak při autonehodách zemře 1,25mil na celém světě , na malaríi zemře 1 mil,který se nakazí v malarickém pásmu (koukni na globus ) .... nevím proč máme pořád tendenci zpochybňovat i tak obecná fakta ?

Vzal si opravdu dost špatný příklad. Ukážu ti svůj očkovák, tolik razítek jsi ještě neviděl a přesto je mě jasné, že pokud pojedu do subsaharské oblasti, tak podstupuju riziko - žádná 100% prevence prostě neexistuje ( kontaminová voda, bilharzie, výčet je nekonečný... ). Žlutou zimnici mít musíš, protože tě tam bez ní nepustí, podmíka pro vstup do většiny zemí. Nechci to rozebírat, ale pokud chceš cestovat, podstupuješ riziko ( s obytkou nebo bez ).

Jasně tady padlo, že bez pásů nikdo nejezdí , na druhou stranu pokud jedu v noci po prázdné dálnici 90km/h tak si na ten záchod dojdu a jako rodič bych se asi styděl, kdybych to upíral dětem. Jo, může to být ten okamžik, který mě změní celý život, ale tak to prostě je. Ale také to může být okamžik, kdy dítě s plným močákem vyběhne v rychlosti z auta a ... ( protože už to nějakou dobu zadržuje... ).

Nikdo tady nad tím rukou nemává, to nám trochu podsouváš....
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
MartasikMartasikČlen
Přidáno před 7 let
Koukám, ze zerisite hovadiny kolem očkováni, místo toho se držte tématu a ne takových blbosti.

Pokud jedu v noci po přehledné dálnici, tak prispusobim tomu jízdu a většinou dcera jde dozadu na postel - vím ze to neni ideální, ale na druhou stranu chápu ze je to pro ni pohodlnější. Pokud cítím z silničního provozu riziko, tak i kdyz se jim to nelíbí musí se jít připoutat. Cao Martin
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Martasik napsal:

Koukám, ze zerisite hovadiny kolem očkováni, místo toho se držte tématu a ne takových blbosti.


Zase nedělej z malé odbočky drama, alespoň se ti dostane osvěty :)
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 7 let
Jestliže někdo neudrží děti za jízdy připoutané,tak nemá nikam jezdit.Je to hazard a pozdější výčitky jistě nesnesitelné.
radek argosradek argosČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Mikey napsal:

Radku, sorry, ale trochu mi to zní, jako kdyby existovaly pouze dvě skupiny. V obou jezdí (minimálně čas od času) posádka nepřipoutaná a dle potřeb se přemisťuje v jedoucím autě. Rozdíl v těch skupinách je pouze v tom, zda to člověk přizná nebo ne. Já totiž nepatřím ani do jedné z nich. Už když jsem byl malé dítě, u nás platilo pravidlo, že se bezpečnostní pás zapne před tím, než se vyjede, a rozepne, až když auto zastaví. Tento postup se u mě natolik zautomatizoval, že i teď mám kolikrát potřebu se připoutat, i když jen přeparkovávám auto.

Čili pravidlo se poutat, nechodit v jedoucím autě, nedávat nohy na palubku atd. ctím dodnes.

Ano, je to o zvyku a především o úhlu pohledu. S absencí bezpečnostních pásů v autobusu máš samozřejmě pravdu. Jenže s tím holt nic nenaděláš. Být v MHD pásy, tak se připoutám. Nejde o to, že by se měl člověk vyhnout všemu, co představuje pranepatrné riziko. To by člověk musel zůstat doma ve sterilní místnosti. Ale pokud existuje nenáročné a pohodlné řešení, jak rikizo snížit, proč ho nevyužít? Šance, že na dovolené dostaneš malárii, taky není velká. Ale když pojedeš do tropů, tak se necháš očkovat.

Rozhodnutí je pochopitelně na každém z nás. Za ty nejmenší ale rozhodujeme my. A zodpovědnost je o to větší, pokud sedíš za volantem právě ty.

Tazatel se ptal na to, jak to praktikují ostatní. Na té otázce nevidím nic špatného, jen postrádá význam. Pokud jde jen o "průzkum", tak fajn. Myslím ale, že každý by měl dokázat zodpovědně zhodnotit situaci a učinit rozhodnutí, jestli to pranepatrné riziko (s ohledem na "zisk") podstoupí nebo ne. Bez ohledu na to, co říkají předpisy, protože (jak už tu někdo napsal) v globálu je samozřejmě lze považovat za nedokonalé nebo pokrytecké a v otázce bezpečnosti i mnohdy irelevantní. Jen si neumím představit, že třeba v téhle věci rozhodnu, že se rodina nemusí poutat, protože kolegové na C24 to také tak dělají. Tím lze získat akorát tak alibistiký pocit, že mě omlouvá skutečnost, že to nedělám sám.


Ano někdo jezdí tak strašně, že se musíš připoutat i při parkování naprosto souhlasím.

Automatické sloučení 28.04.2017 21:18:

Citovat

Martasik napsal:

Koukám, ze zerisite hovadiny kolem očkováni, místo toho se držte tématu a ne takových blbosti.

Pokud jedu v noci po přehledné dálnici, tak prispusobim tomu jízdu a většinou dcera jde dozadu na postel - vím ze to neni ideální, ale na druhou stranu chápu ze je to pro ni pohodlnější. Pokud cítím z silničního provozu riziko, tak i kdyz se jim to nelíbí musí se jít připoutat. Cao Martin


Přesně tak zase jeden co přiznal pravdu. Taky to tak děláme. Znám i jednoho, co říká " koupil jsem obytku, aby mohli ostatní za jízdy spát když já jedu " tento názor tedy úplně nesdílím ale taky názor.
Upravil radek argos dne 28.04.2017 21:18, před 7 let
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
Ono i ty pasy jsou do urcity miry alibisticky. K cemu je mi stoprocentne privazana posadka kdyz jezdim nezodpovedne nebo jsem nesikovny lempl nebo jezdim jako agresivni hovado ?
Pasy jsou jednou ze soucasti bezpecnostnich prvku, nikoliv zarukou bezpecnosti.
Histerie kolem prilezitostneho nepripoutani by se dala aplikovat urcite i jinak. Treba co jsi to za cloveka, ktery vozi rodinu v aute bez abs, airbagu, esp, starem a nebezpecnem ? Ale tak asi ne.
Jak uz nekdo zminil, jsou to do znacne miry zkusenosti, ktere nam davaji cit vyhodnotit miru rizika v danem case a situaci. Za mne poutat ano, ale nepropadnout pocitu, ze zivot a zdravi moji posadky visi na pripnutem bezpecnostnim pasu.

.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

radek argos napsal:


Automatické sloučení 28.04.2017 21:18:

Citovat

Martasik napsal:

Koukám, ze zerisite hovadiny kolem očkováni, místo toho se držte tématu a ne takových blbosti.

Pokud jedu v noci po přehledné dálnici, tak prispusobim tomu jízdu a většinou dcera jde dozadu na postel - vím ze to neni ideální, ale na druhou stranu chápu ze je to pro ni pohodlnější. Pokud cítím z silničního provozu riziko, tak i kdyz se jim to nelíbí musí se jít připoutat. Cao Martin


Přesně tak zase jeden co přiznal pravdu. Taky to tak děláme. Znám i jednoho, co říká " koupil jsem obytku, aby mohli ostatní za jízdy spát když já jedu " tento názor tedy úplně nesdílím ale taky názor.


Je na každém aby posoudil míru rizika, také si za ní ponese odpovědnost. Určitě jsem si nekoupil obytku, abych mohl řídit a ostatní za jízdy spát - to už mám za sebou, když jsem cestoval osobákem. Obytku jsem si koupil, abych mohl večer zastavit a jít se vyspat . Pro mě je přijatelná míra rizika, že si osádka dojde na záchod, tam či onde - když totiž děti spí, tělo je absolutně bez kontroly a bezvládné a případná nehoda by měla katastrofické následky. Navíc ono dojít si na záchod zabere 5 minut, pokud děti spí za jízdy 8 hodin, je dle mého riziko několikanásobně vyšší a pro mě již nepřijatelné. Jezdil jsem kdysi lézt po horách, vyjížděli jsme večer, celou noc se jelo a ráno nastupovali na celý den do skal, nasledující noc po takovém výkonu jsem byl úplně mrtvý ( a to mě bylo 30! ) , ale jinak to nešlo. Když mám obytné auto, nevidím k takovým nočním jízdám žádný důvod, když jsem potřeboval jezdít rychle a dálky, tak jsem zaměnil alkovnu za vestavbu.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 7 let
"Pokud jedu v noci po přehledné dálnici, tak prispusobim tomu jízdu a většinou dcera jde dozadu na postel - vím ze to neni ideální, ale na druhou stranu chápu ze je to pro ni pohodlnější. Pokud cítím z silničního provozu riziko, tak i kdyz se jim to nelíbí musí se jít připoutat. "Cao Martin[/quote]


To teda přeju hodně štěstí,správné vycítění rizika a žádnou nepředvídatelnou situaci.
MartasikMartasikČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, na otázku, jak to máte při dlouhých cestách jsem odpověděl jak to mám já. Tak prosím o ty kteří tak rádi hodnotí něčí počin ať si ho laskavě nechají. Je na každém jakým způsobem zajistí bezpečnost posádky ať je to bezp. pás, přizpůsobení stylu jízdy či cokoliv jiného. Beru toto jako diskusi a né o tom ty to děláš takhle nebo tak a co je špatně a co dobře. Nebo tady všichni budete psát jak se všichni připoutají hned jak vlezu do auta atd.(samozřejmě že všichni víme co nařizuje předpis a co ne), pak nemá cenu se ani ptát. Když přijedu někam a dám se do řeči s lidmi co jezdí obytkou, tak mi drtivá většina řekne že si manželka jde na chvíli lehnout při jízdě, děti také. Tak nevím buď jste všichni co tady píšete tak svědomitý, nebo jen nechcete přiznat jak to je v reálu. Samozřejmě na bezpečnosti posádky mě hodně záleží, tak se snažím tomu přizpůsobit i věci ostatní. Jak tady někdo psal bezp. pásy jsou jen dílčím kouskem té bezpečné jízdy, tak tu bezpečnost musím dohnat jinde. Takž ještě jednou Vás prosím nekomentujte ostatní zda to dělají podle Vás špatně nebo dobře a každý ať koná dle svého.
Hezký den Martin
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let
@Martasik

Hele, nic ve zlém do Kostelce, ale včera ti vadilo, že jsme třemi příspěvky odbočili k očkování, dnes, že nekdo hodnotí tvé počiny, co to bude zítra ? Je to jenom diskuze, celkem o ničem ( každý si udělá, jak to cítí ), tak proč to drama.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
MartasikMartasikČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

@Martasik

Hele, nic ve zlém do Kostelce, ale včera ti vadilo, že jsme třemi příspěvky odbočili k očkování, dnes, že nekdo hodnotí tvé počiny, co to bude zítra ? Je to jenom diskuze, celkem o ničem ( každý si udělá, jak to cítí ), tak proč to drama.


Me rozhodne nevadí ze někdo hodnotí me počiny, ale to ze se někdo na neco zeptá a druzí začnou kritizovat odpoved, která neni podle jejich gusta. Vede to pouze k tomu ze buď sem napíší to co chtějí pisatele slyšet nebo nenapíše nic. Pak je samozřejmě zbytečně se ptát.
J
JakubvČlen
Přidáno před 7 let
Za mě muzu říct ze pripoutaný jsme, ale tu jde někdo do lednice, pak záchod, i sprcha za jizdy už byla. Já jednou i vařil. Ale jen tak, abych zkusil jestli to jde. Když se jede dlouho v noci, vždycky někdo spí někde po autě. Není v mých silách je udržet stoprocentně porad v pásech.
Letani, uceni, deti, plavani, horyklarinet,, more, exotika, Sydney, Bali, Alaska, usa, Discus2T,Extra300L,L200,GasBalloon, Japonsko,Anglictina, Brompton,obytnak. Muj svet
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 7 let
Jestli se to někomu chce číst:
http://www.czrso....tnich-pasu
Těch článků je pochopitelně víc,a to se týká osobních aut-to,že obytka je pevnostně jak krabice od bot,je snad jasný.Kdo chce hazardovat s životy svých blízkých,necht tak činí.Je to na každém.To minimum co mohu udělal-upoutat tědi-prostě udělám-VŽDY
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let
@ Belriot11

Je to prosté, buď řídíš naprosto bezchybně jako Martasík a spol., problémy předvídáš šestým smylem jako Whirpool (nemusíš mít ani havarijní pojištění, jelikož jsou to logicky vyhozené peníze) a pak rozložíš děsně unavenou familii kam se dá, nebo neřídíš jako Martasík a spol., no a pak je lepší poutat, po autě zbytečně necourat a do postelí nihoho neposílat .... protože si prostě nejsi jistý.
4.114683,118.628756
prcek61prcek61Člen
Přidáno před 7 let
Dnes jsem byl na setkání Italských vozů v Poděbradech a nikdo v autě nebyl připoutanej fakt nebylo čím.Už jsem doma na gauči, přežil jsem i ostatní ,pravda čurat jsme byly v hospodě za jízdy to nejde:D:D jo a havarijní taky nemám jsou to vyhozený prachy:_
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 7 let
Teda jak to to pročítám, tak napíšu za za nás.
Když se někomu chce čurát, zastavíme a jde ven nebo mu otevřu domek a jde dovnitř, záleží kde jsme. Za jízdy mě po autě ale nikdo necourá :he a všichni jsou připoutaný o problém míň.
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,638,687 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.19314 sekund | Průměrně za: 0.19314 (0) sekund | Dotazy: 142 | Použitá paměť: 2.35MB/2MB