Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Třípatrová palanda: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Třípatrová palanda

Poslední aktualizace před 7 let
Jarda_uguJarda_uguČlen
Přidáno před 7 let
Předělal jsem původní dvoupatrovou palandu v karavanu na tři patra. Původní palandy jsem rozebral, ve stěnách jsem si našel výztuhy, do těch ukotvil hranolky 36mm, které jsou u podlahy opřené do konstrukce, která přenáší váhu do podlahy, protože pod hranolkem u zadní strany karavany je už zkosení zadní strany a tak by se nedal opřít o zem a nechtěl jsem, aby to viselo na stěně.

V těchto svislých hranolcích jsou 15mm díry a v nich vysunovací kolíky, na kterých leží jednotlivé palandy. Palandy mají celkem dvě varianty rozložení. Jednu na přejezdy, kdy pod spodní palandou je 33 cm úložného prostoru pro předstan a druhou (která není na fotkách), kdy spodní palanda je 13 cm nad zemí a ušetřených 20 cm je rozpočítaných a přidaných k roztečím ostatních paland.

V té přejezdové variantě si člověk připadá jako v ponorce, ale i se svými 192cm tam nalezu a v pohodě se tam vejdu a vytočím, takže na přespání na parkovišti více než dostatečné.

Při posunu palandy není potřeba uvolňovat kolíky na obou stranách. Stačí na jedné, palandu zešikma povysunout, následně zešikma zasunout do jiné pozice, vyrovnat do vodorovna a zasunout kolíčky.

Původní 10cm tlusté matrace jsem nahradil 5cm a tím jsem získal dalších 10 cm prostoru.

Vše, včetně roštu je děláno z buku.
Jarda_ugu Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
B
babi a dedaČlen
Přidáno před 7 let
Paráda...můžu se zeptat,kolik cm je na spaní mezi jednotlivými postelemi ve variantě,když tam spí tři?
Myslím mezi matrací a roštem postele nade mnou....
Děkuji za odpověď
Jarda_uguJarda_uguČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

babi a deda napsal:

Paráda...můžu se zeptat,kolik cm je na spaní mezi jednotlivými postelemi ve variantě,když tam spí tři?
Myslím mezi matrací a roštem postele nade mnou....
Děkuji za odpověď


Ve variantě s úložným prostorem pod spodní postelí je to 46cm, ve variantě, kdy je spodní palanda "na zemi", je to 53cm. Bohužel kvůli zakřivení zadní stěny karavanu byla nejnižší možná smysluplná úroveň 13cm nad podlahou karavanu.
B
babi a dedaČlen
Přidáno před 7 let
Děkuji,my to totiž máme udělané podobně,ale "napevno"....pod spodní postelí je nádrž na vodu,na vrchní jsou naskládané polštáře a deky....prostřední je jediná pohyblivá,ve dne slouží jako opěrka na stěně za spodní postelí a na noc se nasadí...ale získali jsme mezi nimi jen 43 cm......na děti to zatím funguje,nicméně po čase buď s námi už nebudou chtít jezdit a nebo bude muset být větší karavan.
Máte to moc šikovně udělané!
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Jarda_ugu, babi a deda

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,676,769 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.11551 sekund | Průměrně za: 0.11551 (0) sekund | Dotazy: 60 | Použitá paměť: 1.68MB/2MB