Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 měnič: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

měnič

Poslední aktualizace před 7 let
L
Ladislav2Nováček
Přidáno před 7 let
Ahoj, chci se zeptat zda mohu připojit kabel z měniče 650w na přívod ke karavanu 220v. Měnič mám na samostatné trakční baterii 60ah, bude dobíjet?
Díky
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj všem. Pardon, co má dobíjet co? (koho), není to z dotazu jednoznačně zřejmé. V Tróbkách jsem dával "dohromady" elektriku jak 230 V, tak 12 V v karavanu, tento karavanista, zde neorganizovaný, dozvěděl se o mně z těchto stránek a bydlí téměř ve vedlejší ulici. Když jsem mu to všechno pozapojoval, tak také hned "pověsil" na trakční akumulátor měnič, do něj zapojil nabíječku CTEK a výstup připojil zpět k tomu samému akumulátoru, co z něj bral energii pro ten měnič, a nabíječka ukazovala stav, že nabíjí. Skákal radostí bez sebe nad tímto úkazem až do stropu a nechal se slyšet, že tedy nabíjení akumulátoru má parádně vyřešeno a nemusí tedy kupovat žádné "soláry". Hned jsem jej přimáčkl z těch výšin k zemi a vysvětlil mu, že v měniči jsou ztráty (20 - 25%), v nabíječce jsou ztráty, ale už menší, asi 5 - 8%, takže to, co z akumulátoru odchází, tak se pak v tomto případě opravdu vrací do akumulátoru, ale jen sotva 70% z původního odběru, a pokud to nechá zapojeno tak dva dny, tak zcela vyčerpá náboj akumulátoru touto hříčkou, energie se promění na teplo na odporech obvodu. Kdyby tohle tak mohlo fungovat, tak bychom mohli okamžitě zrušit všechny dosavadní elektrárny a zdroje elektrické energie, bylo to vlastně Perpetuum mobile, ale ne mechanické, jako točící se stroj, ale jako oběh elektriky stále kolem dokolečka. Samozřejmě oběh ztrátový odporem v obvodu, tak, jako je ztrátový mechanický stroj odporem pohybu třením, ať už v ložiscích, proudu kapaliny a všude jinde, podle konstrukce. Takže Perpetuum mobile se vždy po nějaké době zastaví. Uvěřil mi, ale jestli to pochopil, to nevím. Tak jen toto k tomu dotazu. Čáo, Pepa
Upravil Doskocil dne 18.04.2017 14:48, před 7 let
L
Ladislav2Nováček
Přidáno před 7 let
Ahoj, tak ještě jednou. Mám solo trakční baterii s měničem, baterii nabíjím samostatně nabíječkou. V obytném autě je také trakční baterie, která zásobuje celý 12v systém, když ho napojím na 220v tak se baterie automaticky dobíjí. Dotaz byl, když měnič napojím do zásuvky na 220v u obytňáku zda bude dobíjet (,myslím jen v případě nouze). Díky
B
bob7373Člen
Přidáno před 7 let
Už to tu bylo, nicméně nepíšeš jaký měnič - typ výrobce - a co umí (na Tvé zadání se tudíž nedá odpovědět)- pokud je ze zálohováním bude to fungovat pokud ne shoří, pravděpodobně, snad jen ten měnič. Vzhledem k tomu jak se ptáš, radši bych se obrátil na odbornou dílnu, bude to levnější.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Ladislav2, Doskocil, bob7373

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,313,176 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.14477 sekund | Průměrně za: 0.14477 (0) sekund | Dotazy: 66 | Použitá paměť: 1.76MB/2MB