Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Alpské vrcholky a karavan: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Alpské vrcholky a karavan

Poslední aktualizace před 7 let
KotaKotaČlen
Přidáno před 7 let
Zdravím, snad můj dotaz nezapadne do kategorie hloupých :) Při cestování, resp.plánování cest s karavanem (používám mapy.cz, googlemaps) v mapách nepoznám zakázané úseky pro cesty s karavanem. Existuje něco takového, kde bych si už předem ověřil, že tudy se soupravou nemůžu?

A trochu na to navážu s druhým dotazem, dokážete dát tipy na uajímavé silnice v Alpách, kam je možné vyjet se soupravou a pobýt tam přes noc? Samozřejmě by tomu měla cesta odpovídat, pozvolné stoupání a klesání není problém... Nejsem blázen, i kdyby to šlo, tak pod Grossglockner bych nejel :D
Spíš mi jde o nějakou cestu, kam bych dokázal vyjet a dát jednu noc na divoko na nějakém parkovišti, s pěkným výhledem. Jako zpestření cestování, proti klasickému pobývání v kempech, v údolí. Nosím v hlavě silnici k vysílači nad Salzburgem, tohle místo někdo zmiňoval právě na tomhle fóru. Dle fotomap to vypadá, že i souprava by se tam dokázala dostat a spaní mimo sezonu by tam nemusel být problém (při dodržování pravidel voda, markýza atp.).

Díky za tipy, rady :_
H
hymer662Člen
Přidáno před 7 let
viamichelin.com
V nastavení zvolíš omezení karavanu a plánovač se vyhne místům, kde karavany nemůžou.
KotaKotaČlen
Přidáno před 7 let
Aha, děkuji, předpokládám, že to máš ozkoušené a funguje to... :_
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 7 let
Co myslíš slovem karavan? Přívěs nad 750 kg nebo obytné auto do 3,5 t? Jestli přívěs, tak jediné, na co jsem přišel, je zkusit najít video na youtube a projet si to s nějakým motorkářem...

Já jednou zajel na Katschberg - ViaMichelin mi naplánovala trasu, tak jsem vyrazil... je tam kemp a je to tam fakt krásný, z fotek se to nezdálo až takový... tak jsem si řek, že to bude OK

No byla tam cedule zákaz nad 750 kg, ale na takovým místě, že už se nedalo otočit normálně... U Loibelpassu máš značku na křižovatce, takže to vymyslíš, ale tady byla značka v kopci za vesnicí, takže jsem si říkal, že na prvním místě, kde to půjde to otočím, tak jsem jel ještě tak 2 km a pak už to nešlo otočit ani s odpřažením... u té značky by to ještě šlo, zajet k prostředku, odpřáhnout, otočit přes klín, bylo to tam přehledný... možná kus pod cedulí i vjezd na pole, kam šlo zcouvat...

no ještě že mám relativně prcka... nahoru to byl fakt zážitek, ale vyjeli jsme... spojka ok, olej na 136 stupňů, já ještě víc

projel jsem to i z opačný strany - jako od Slovinka a ještě horší...

ale bylo to tam fakt super a byl jsem tam jedinej karavan... když mám zataženou střechu, tak to vypadá, že do těch 750 možná i můžeme být...

ale velká klika, že nás nechytli policajti...
M
Miroslav6Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
jen poznatek z cest. Ono se to hezky teoreticky plánuje , ale praxe je následující. Vloni jsem byl svědkem, když starší dánský pár se rozhodl v Julských Alpách vyjet s karavanem na vrchol Vršiče ( tuším cca 1700mnm). V půlce uvařil motor, zastavil, otočil soupravu a jel zpátky. Dolů mu hořely brzdy na karavanu. Taky měl naplánováno :-)
Míra a Zuzka
MB W251 Adria Adora 482 LU
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Kota napsal:

Nosím v hlavě silnici k vysílači nad Salzburgem, tohle místo někdo zmiňoval právě na tomhle fóru. Dle fotomap to vypadá, že i souprava by se tam dokázala dostat a spaní mimo sezonu by tam nemusel být problém (při dodržování pravidel voda, markýza atp.).


Ahoj,
na ten Gaisberg vyjedeš myslím, to není žádná aplská cesta a je tam jen jedna větší zatáčka .... silnice ji široká a nahoře je kruháč, parkovací místa je dost.
Přes noc jsem tam ovšem nebyl a už si nevybavuji co je nahoře za infrastrukturu (kromě vysílačů :D).
Takže ten bych zkusil, koukáš z něj přímo na Alpy a večer, až tam nikdo nebude si to umím představit jako příjemné místo.
S.
4.114683,118.628756
O
opavaciČlen
Přidáno před 7 let
V mé nejoblíbenější knize Autoatlas Střední Evropa od nakladatelství Freytag & Berndt jsou takové cesty označené symbolem přeškrtnutého karavanu. Ale je to holt jen kniha.
Elnagh Nobelart A900g
H
hymer662Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

dukecz napsal:

Co myslíš slovem karavan? Přívěs nad 750 kg nebo obytné auto do 3,5 t? Jestli přívěs, tak jediné, na co jsem přišel, je zkusit najít video na youtube a projet si to s nějakým motorkářem...

Já jednou zajel na Katschberg - ViaMichelin mi naplánovala trasu, tak jsem vyrazil... je tam kemp a je to tam fakt krásný, z fotek se to nezdálo až takový... tak jsem si řek, že to bude OK

No byla tam cedule zákaz nad 750 kg, ale na takovým místě, že už se nedalo otočit normálně... U Loibelpassu máš značku na křižovatce, takže to vymyslíš, ale tady byla značka v kopci za vesnicí, takže jsem si říkal, že na prvním místě, kde to půjde to otočím, tak jsem jel ještě tak 2 km a pak už to nešlo otočit ani s odpřažením... u té značky by to ještě šlo, zajet k prostředku, odpřáhnout, otočit přes klín, bylo to tam přehledný... možná kus pod cedulí i vjezd na pole, kam šlo zcouvat...

no ještě že mám relativně prcka... nahoru to byl fakt zážitek, ale vyjeli jsme... spojka ok, olej na 136 stupňů, já ještě víc

projel jsem to i z opačný strany - jako od Slovinka a ještě horší...

ale bylo to tam fakt super a byl jsem tam jedinej karavan... když mám zataženou střechu, tak to vypadá, že do těch 750 možná i můžeme být...

ale velká klika, že nás nechytli policajti...


Myslím si a mám také prověřené, že VIAMICHELIN cestu rozlišuje a: naplánuje podle "značek" a zvolených parametrů.
Např. Graz - Katschberg cesta bez zaškrtnutí Caravan nabídce 3 cesty, ale s volbou CARAVAN jen jednu cestu. Graficky v detailu lze vidět (najít) úseky: 97 km 01h16 Steep hill downwards 0.6 km a je vhodné si místo zjistit, prohlédnout zda pro mě nebude rizikem, podle toho co mám za soupravu.
Jak zde již psáno bylo, video je ještě lepší. Je otázkou, zda tyto místa jsou právě natočena.

Jak píši Opaváci, mapy se značkami jsou asi v dané situaci plánování nebo již jízdy nejvhodnější...

Když jsem ještě jezdíval s karavanem, tak kombinace Viamichelin a GoogleMaps mi nezpůsobila cestovní komplikace.
Na trhu je toho mraky (navigací, map...) a pokud jsem chtěl mít jistotu, tak jsem sháněl místní mapy (detailní) a informace od místních před vjezdem do míst "tušení" budoucích problémů.
Upravil hymer662 dne 12.04.2017 13:36, před 7 let
KotaKotaČlen
Přidáno před 7 let
dukecz: Díky, najít video z motorek, by mě nenapadlo. Podobnou show už mám taky za sebou. Jeli jsme i s přívěsem na schwarzsee v Salzbursku. Cestou se pak taky nebylo kde otočit. Nahoře na nás výběrčí koukal jak na blázny.

Miroslav6: Právě asi naplánováno neměl :-) Rád bych tu sehnal ověřené info !)

sipadan: Ano,Gaisberg... Na radu dukecz sem na YT našel videa od long boardistů. Od shora až dolů... Vyjet tam je asi možné.

Opavaci,Nemilany, díky.
G
gutČlen
Přidáno před 7 let
Jeli jsme od Vídně až do Slovinska mimo dálnici, pěkný zážitek.Zastavovali jsme na lanovém centru bobové dráze a.t.d. Jeli jsme po cestách nevhodných pro karavany okolo samé motorky a slabý provoz. Ale ale měli jsme několikrát štěstí že nejelo nic naproti. Rozjíždět se s 1.9 Tdi do kopce je boj se spojkou.
Ale už jsem to několikrát psal největší problém jsou brzdy na karavanu jedeš třeba 10 km s kopce ty brzdy pořád brzdí a úplně se pálilo obložení. A to jsme jeli a koukali se okolo prostě výlet.
Ale určitě se zase budu někde drápat do kopce.

Ahoj Gut
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Kota napsal:

sipadan: Ano,Gaisberg... Vyjet tam je asi možné.



Nepsal jsem "zcela jistě" jen proto, že jsem v životě přívěs neměl. Vyjedeš tam .... na 99 % ....
4.114683,118.628756
S
slepenejČlen
Přidáno před 7 let
kup si automapu originál v rakousku a tam jsou vyznačený zákazy jízdy s karavanem ahoj
Petr a JitkaPetr a JitkaČlen
Přidáno před 7 let
Já mám knihu Alpy - Nejkrásnější horské průsmyky a tam je u každé silnice napsáno, zda je zakázaná případně vhodná pro karavany.
Viz. https://www.srovn...0prusmyky/
Petr, Jitka a Šimon
tomasjavorskytomasjavorskyČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,

loni jsme byli na Dachsteinu. Výjezd nahoru je sice prudký, náš 2.5 diesel funěl a hekal většinu trasy na dvojku, ale nic tragického to nebylo. Zpátky dolů pak hezky pomaloučku, zase na dvojku, a místy jsem se brzd nemusel ani dotknout (viz. stará tirácká poučka - s jakým kvaltem nahoru, s takovým i dolů ;) ).
Cesta je sice úzká, ale i s přívěsem by se dala projet, nahoru jezdí i autobusy. Jenom ten úsek na vrchol Dachsteinu je zpoplatněný, tuším 8€.
Kemp je ve vesnici pod kopcem; sice malý, takže vyžaduje trochu zručnou ruku při manévrování :D , ale čistý, klidný a s nádherným výhledem do hor.
Jinak návštěvu Dachsteinu vřele doporučuji. Zmíněné parkoviště je ve 2000m n.m. a z něj na vrchol hory (3000m n.m.) vede lanovka, takže se překonává kilometrový výškový rozdíl. Případně z parkoviště vede stezka, mimo jiné, na horskou boudu s občerstvením (cca 5km), což je ideální cíl i pro procházku s dětmi.
KotaKotaČlen
Přidáno před 7 let
Gut:
To muselo být dost adrenalinu :-) Ty kopce by mi ani nevadily, s brzdama se dá cestou odpočinout, ale dostat se do nějakých úzkých míst a zbytečně se tam stresovat, to bych nechtěl... :)

sipadan: Dík.

slepenej: Díky.

tomasjavorsky: Dachstein mám v hledáčku. Vícekrát jsme byli na druhé straně, u Hallstattu. Letos to chceme omrknout z druhé strany. Předpokládám, že tam zůstaneme pár dní, tak pak zvolím raději kemp, ale díky za tip. Spaní nahoře tedy není problém? Zaplatíš jednou vjezd a je jedno kdy odjíždíš? Viděl si tam nějakého "cvoka" s přívěsem?
Z druhé strany se podle mě dá v pohodě dojet až k lanovce nad městečkem Gosau. Parkovišť je tam víc a mimo sezónu se tam určitě dá najít pěkný místo. Jestli tam nemají nějaký zákaz pro karavany jsem v té době nekoukal.

Petr a Jitka: Díky, už sem na ní jednou koukal, ale říkal sem si, že ke karavanu je zbytečná :D Karavany myslí přívěsy nebo obytná auta?
YettiYettiČlen
Přidáno před 7 let
zažil jsem jednou situaci s obytným autem cestou do Slovinska, kdy to bylo za hranou a už nikdy víc! Odbočil jsem po půlnoci špatně a po zjištění už se dalo jen nahoru .... Nepochytil jsem pointu proč se drápat s karavanem po horách, když je řešení nechat ho dole a pokochat se pouze autem. Opravdu se musí někde na kopci spát? Po minulé zkušenosti jsem víc než opatrnej. Pozdě potom bycha honit. Do hor pouze pokud jsem si fakt víc než jistej a i tak je to kolikrát s rizikem. A to hory miluju a nejraději bych tam žil. Tak držím palce a doufám že se v serpentýnách nepotkáme :)
Yetti
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 7 let
Nechci tě strašit, ale při jízdě z kopce si nájezdové brzdy moc neodpočinou leda že by jsi to vzal šusem ze svahu. A až ti začnou hořet tak zastavit a nechat brzdy "odpočinou" je to nejhorší co můžeš udělat. Přestanou se chladit jízdou a je zle. Loni jsem jel sólo na Grossglockner a nedokážu si představit ten sjezd s vlekem.
copycopyČlen
Přidáno před 7 let
Záleží, akým autom ten karavan ťaháš. Ak máš 1500 kg karavan za (napr.) Nissan Patrol V6, tak vyjdeš aj hore aj dole bez problémov, a karavan možno ani nepocítiš. Ak ho budeš ťahať za Oktávkou, alebo podobným autom (teda váha auta podobná váhe karavanu), tak to asi pôjde tiež, lenže za cenu spojkovej a brzdovej sady. Najmä ak je to len predokolka. Treba si premyslieť, či ten zážitok za to stojí.
KotaKotaČlen
Přidáno před 7 let
Možná jste mě zaškatulkovali mezi nějaké cvoky !) Ne, na Grossglockner by mě to fakt nenapadlo. Taky sem byl autem a mám nějakej respekt. Měl jsem na mysli opravdu něco ve stylu toho Gossau. Šlo mi o to si dovolenou zpestřit, jednou zkusit být někde mimo na nějakém zajímavém místě. Budu opatrnej !)
Martin MrakMartin MrakČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Miroslav6 napsal:

Ahoj,
jen poznatek z cest. Ono se to hezky teoreticky plánuje , ale praxe je následující. Vloni jsem byl svědkem, když starší dánský pár se rozhodl v Julských Alpách vyjet s karavanem na vrchol Vršiče ( tuším cca 1700mnm). V půlce uvařil motor, zastavil, otočil soupravu a jel zpátky. Dolů mu hořely brzdy na karavanu. Taky měl naplánováno :-)


A to není tak ještě hroznej kopec.
Martin
Facebook- Martin Havelka
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,686,637 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21578 sekund | Průměrně za: 0.21578 (0) sekund | Dotazy: 139 | Použitá paměť: 2.29MB/2MB