Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Vyber auta: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Vyber auta

Poslední aktualizace před 7 let
I
InnkeeperČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj

Omlouvam se jestli to bude trochu offtopic, nebot bydlikovani se muj dotaz tyka spis okrajove
Vybiram si auto jak na vylety s detmi (nikoliv vsak obytne) a zaroven neco s cim muzu jezdit sam ( defakto obytne) v lete po horach a samozrejme do prace
pozadavky jsou
- 7dm nebo idealne spis 8sm mist
- posuvne dvere za ridicem
- posouvaci sedacky (kolejnicovy system)
- nekrdilove zadni dvere ( to jde tusim volitene u vsech modelu)
- misto za 3ti radou sedacek pro 3 psi (bordekolie) - na delku tak cca pul metru
- potencionalni najezd 150kkm behem 5ti let
- cena kolem 700kkc (vez DPH, auto si muzu dat taktez do nakladu)
- vyhledove instalace solaru a nezavisleho topeni
- z vybavy staci tempomat a klimatizaace, coz maj snad vsechny modely. Automat je velke plus ale neni podminkou
- moznost instalace nejaky slusnejsi postele by nevadila (ale spat na karimatce mi taky necini problem a par let jeste nebude), idealne tak aby hafani byli pod ni.
Zkousel jsem vycist jak je to se spanim na sklopenych sedackach ( ale prakticky vzato mi prislo lepsi je nechat doma)

Interier nemusi byt nic moc, nebot so ho hafani stejne brzo pretvori k obrazu svemu ( cili kupovat neco noveho nema az tak smysl)

To co uplne nevim je jestli solar a naftovy topeni jdou nainstalit vsude? Nebo pouze na nektere z nize vedenych typu?



Muj vyber padl na:
1. Mercedes Vito
Nove mi nacenili pres mega, to uz mi prijde dost, ojetych jsou mraky, maloktery sice s dverma za ridicem ale da se najit
Jak je to s vydrzi techto aut? V mercedesu samozrejme tvrdili ze 500kkm neni problem.

2. Toytota Proace Verso
Mel jsem dlouha leta spolehlivou corollu, a tak tehle znacce trochu stranim
Proace Verso L1 je ted sice v akci, bohuzel jde o novy model a tak nejde sehnat jete. Cenove tak mirne pres maximum co jsem za to ochotny dat

3. Vivaro
V opelu mi rikaly ze neumej posuvny sedacky u novych modelu. No a taky 1.6 motor ... nevim, nepatri do tohohle auta alespon dvoulitr?
Jinak velmi sympaticka vybava

4. Fiat Scudo (resp Talento)
Celkem sympaticka dodavka, 1.6 motor
Fiatum jsem se vzdycky vyhybal, nicmene v segmentu osobnich dodavek pouzitelna volba?

5. Pegeot Expert
Motory ze stejne fabriky jako vyse uvedena toyota, elektronika vlastni - a to je presne to co se mi u peugeota porad rozbijelo ( mel jsem nejaky cas teepee), Cena obdobna - takze radsi asi Toyota z tehle dvou


Pro uplnost dodavam ze Alhambra, C8, Sharan, Paugeot 5008, Zafira - vsechno male (Konretne Alhambru jsem si nekolikrat pujcil)

Diky za pripadne typy a namety
F
ferdasanČlen
Přidáno před 7 let
Když tam máš Vivaro,tak bych přidal i Trafic a Nissan.Trafic splňuje většinu tvých požadavků.
A
allroadČlen
Přidáno před 7 let
A co VW caravelle neni to ani transporter ani multivan nieco medzi bzy som to nazval ocalunena dodavka robi sa aj 4x4 . Pocitaj stym ze vacsina aut tejto kategorie ma posuvne dvere len za spolujazdcom a tie druhe byvaju za priplatok.
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 7 let
Splní ti to i Multivan a traffic generation, jsou už uzpůsobené na spaní a detaily plní naprostou účelovost, ale spíš ještě ve 2,5 a nebo málo najeto biturbo 2,0 chvíli to vydrží a jízda velmi příjemná.

Automatické sloučení 10.04.2017 13:09:
pro inspiraci, tento už asi není, ale i u nás je míváme
http://auta.yauto...65301.html
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
Upravil Me2d dne 10.04.2017 13:09, před 7 let
I
InnkeeperČlen
Přidáno před 7 let
Diky

asi sjem zapomel napsat ze moc neverim VW co se tyce spolehlivosti
(nechci vyvolavat flamewar, proste jen muj neodborny dojem po procitani diskusi/zkusenosti)

Na Nissana kouknu (jako ze osobne) ten jsem ve vyberu nemel
"traffic generation" je prosim co?

Diky moc
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let
Fiat Scudo a Expert jsou skoro tytéž vozy předchozí generace malých dodávek, v nové generaci vypadl Fiat a totožné vozy děla Toyota (Proace verso), Peugeot (traveller) a Citroen (Spacetourer). IMHO liší se maskou a dokončením interiéru, vše ostatní je stejné.

Ve verzi L1 je to krátké a tak prakticky bez kufru. I prostřední verze má poměrně krátký kufr s nic moc obsahem, nejdelší verze (L3, XL) se začne vyrábět tento měsíc - ale má docela brutální převis zadku. Některý z modelů lze sehnat nový ze skladových zásob, ceny kolem 750 s daní - dle vybavy a motoru.

Zapomněl jsi na Fort Tourneo Custom, nemá jen posuvná sedadla, nový lze ze skladovek tak kolem 800-850 s daní.

Ale spíše než na posuvná sedadle bych se zaměřil na celkovou variabilitu - například VW dělá u Multivanu zadní lavici vcelku, trochu pŕoblém, pokud chceš převézt něco delšího a chtěl by jsi vzadu jen dvojsedák. Caravelle mívá občas zadní kombinované - ale třeba životnost biturba 132kW do roku 2013 není nic moc :).
M
myspulinČlen
Přidáno před 7 let
Jak čtu tvé požadavky, tak se hodně blíží mým, mimo ty psy, které vozit nepotřebuji. Po mých osobních zkušenostech a dlouhých debatách s mechaniky různých značek jsem rozhodnutý vyměnit svůj Ford Galaxy v příštím roce za Ford Custom Tourneo. Pro tebe by byla asi vhodnější ta delší verze. Sice nemá posuvné sedačky, ale každá samostatně se dá vydělat ven, což je velké plus. U Transporteru jsme se zadní trojlavicí docela bojovali i ve dvou. A narozdíl od Traficu/a jeho klonů/ je ještě s objemným motorem. Mercedecu bych se nebál, samozřejmě dnes nečekej od nového auta 500 tis. km, ale cenově je to mimo mé možnosti.

Schválně si ten ford vyzkoušej a zajímal by mě potom tvůj názor.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Innkeeper, ferdasan, allroad, Me2d, mstr, myspulin

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,715,002 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17121 sekund | Průměrně za: 0.17121 (0) sekund | Dotazy: 80 | Použitá paměť: 1.88MB/2MB