Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Autocaraven - Netečie voda: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Autocaraven - Netečie voda

Poslední aktualizace před 7 let
merlimerliČlen
Přidáno před 7 let
Ahojte vospolok, tak sme sa po zime vybrali na prvý víkend s autom, napustili doma do nádrže vodu, keď sme prišli na parkovisko nadivoko a zapli na ovládacom paneli vodu, tak čerpadlo načerpalo do trumy tých 12 litrov vody, ale z kohútikov nič. Ani teplá (len občas a málo a hneď prestane) ani studená, tá už vôbec nie. To platí pre všetky 3 batérie (kychynskú, kúpeľňovú, sprchovú) a WC. Som z toho jeleň. Pritom keď prepnem ventil na vypúšťanie vody z trumy, čerpadlo sa spustí a vodu vytláča z auta von resp. potom dotlačí vodu do trumy. Pochopil by som, že je niekde upchatá hadička alebo ventil na studenú vodu, ale prečo netečie ani teplá keď ide cez trumu do ktorej čerpadlo vodu tlačí, nerozumiem. Kebyže mi ľad potrhá hadičky, tak by zase čerpadlo tlačilo vodu niekam pod podlahu. Ale to je v kľude ani nepípne aj keď mám pootvárané všetky batérie. Pred zimou som vypustil vodu z nádrže a z Trumy, nič som neprefukoval.... Poraďte kde može byť problém prosím ...
milan59milan59Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj, neznám rozvody v Tvém autě, tak si jenom tipnu.
Pokud čerpadlo nevypne, jako že je natlakováno, tak bych tipoval nedosažení tlaku čerpadlem. Stačí smýtko ve ventilu membránového čerpadla a tlak se skoro ztratí. Bojler je nejníž a tak se tam voda vytlačí, ale cca 1m výšky vodního sloupce (k bateriím) už je pro něj moc.
Něco podobného se mě stalo na cestách, čerpadlo jsem rozebral ___ závadu nenašel ___ čerpadlo složil ___ a začalo fungovat. Přeji rychlé odhalení závady.
Ahoj Milan :_
merlimerliČlen
Přidáno před 7 let
Dík za tip. Presne to som nakoniec odhadol, že by mohol byť problém, len nemám odvahu to čerpadlo rozoberať... Keď zatrasiem hadicou tesne pri čerpadle, na chvíľu sa to rozbehne a voda tečie, ale hneď prestane (tak do 5-10 sec). Čerpadlo som mal vonku, ale je to tam nejako zasilikonované a bojím sa, že keď ho rozoberiem už to nikdy tesniť nebude :-) ... Je to tlakové čerpadlo firmy Shurflo, presný model neviem, ale 12 rokov už má. Nie je to ponorné čerpadlo.
milan59milan59Člen
Přidáno před 7 let
Jestli jsem to pochopil, tak po zatřepání hadicí čerpadlo chvíli běží, ale po chvíli sice běží, ale nedává vodu. Vypadá to na něco u ventilu. Před rozebráním bych ještě zkusil pustit čerpadlo venku, vodu nasávat z kýble a pořádně ho propláchnout bez odporu na výstupu. Třeba se bordýlek vyplaví.
Z rozebrání bych strach neměl, ale je pravda, že já už od mládí byl zvědavý, jak věci vypadají uvnitř (akorát ne vždy se podařilo dát věci zpět do funkčního stavu :D). Ahoj Milan :_
J
Jirka WČlen
Přidáno před 7 let
Mrkl bych se i na zpětnou klapku, já měl problém v ní, netěsnila. Dal jsem novou a bylo po problému. J.
merlimerliČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

milan59 napsal:

Jestli jsem to pochopil, tak po zatřepání hadicí čerpadlo chvíli běží, ale po chvíli sice běží, ale nedává vodu. Vypadá to na něco u ventilu. Před rozebráním bych ještě zkusil pustit čerpadlo venku, vodu nasávat z kýble a pořádně ho propláchnout bez odporu na výstupu. Třeba se bordýlek vyplaví.
Z rozebrání bych strach neměl, ale je pravda, že já už od mládí byl zvědavý, jak věci vypadají uvnitř (akorát ne vždy se podařilo dát věci zpět do funkčního stavu :D). Ahoj Milan :_


Zatrasiem hadičkou pri čerpadle, chvílu (5-10 sec) čerpadlo beží a voda tečie (čo je úžasné, lebo nie sú nikde upchaté trubky), potom sa čerpadlo z ničoho nič vypne, aj keď je batéria stále otvorená. Skúsim ho rozobrať, vyčistiť. Nové čerpadlo to istí, ale zatiaľ sa mi nechce vyhadzovať cca sto evrikov.
milan59milan59Člen
Přidáno před 7 let
Pokud vypne čerpadlo (původně jsem myslel, že čerpadlo běží a voda neteče), tak bych před rozebráním čerpadla zkontroloval kontakty a jestli není třeba poškozený tlakový spínač (třeba nalomený kontakt). Po vypnutí čerpadla zkontroluj (změř) napětí na čerpadle, kam až doleze. Samostatně plus i mínus. U tlakového spínače zkus cvičně propojit kontakty, jestli funguje jak má.
merlimerliČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

milan59 napsal:

Pokud vypne čerpadlo (původně jsem myslel, že čerpadlo běží a voda neteče), tak bych před rozebráním čerpadla zkontroloval kontakty a jestli není třeba poškozený tlakový spínač (třeba nalomený kontakt). Po vypnutí čerpadla zkontroluj (změř) napětí na čerpadle, kam až doleze. Samostatně plus i mínus. U tlakového spínače zkus cvičně propojit kontakty, jestli funguje jak má.


Len ja to nejako neviem odlíšiť čo je čerpadlo a čo je tlakový spínač, je to valec, kde je motor a dole je kus umelej hmoty do ktorej ide 12v+ (12V+ ide do motora a dole do tlakového spínača, mínus ide len do motora, asi je mínus vnútri celého bazmeku prepojené) a z jednej strany prítoková hadička s filtrom a odtoková hadička do systému. Čiže musím zobrať šrubovák a rozobrať to celé na cimpr-campr. Prinajhoršom to zahodím a kúpim nové...
milan59milan59Člen
Přidáno před 7 let
Tlakový spínač je v té umělé hmotě dole a vypína pouze +. Zkus připojit V-metr na čerpadlo za tlakový spínač. Pokud po vypnutí čerpadla bude napětí na čerpadle, potom je problém v čerpadle. Pokud za tlakovým spínačem není napětí, potom je problém ve spínači. Pro jistotu změř napětí i na vstupu do tlakového spínače, aby to nebylo něco, co vypíná přívod k čerpadlu - elektróni si někdy žijí vlastním životem bez ohledu na nás.
Ahoj Milan :_
karelHkarelHČlen
Přidáno před 7 let
Tlakový spínač je ten hranatej bazmek zepředu na fotce. Povolíš ty 4 šrouby v rozích a upane to. Tím prostředním šroubkem se šteluje vypínací tlak.
https://goo.gl/01...
merlimerliČlen
Přidáno před 7 let
Ďakujem všetkým zúčastneným za rady, po rozobratí tlakového spínača, identifikované pretrhnuté tesnenie medzi spínačom a čerpadlom, taký štvorec 4x4 cm z naťahovacej gumy. Do spínača sa teda akiste dostala voda a robila tam terror. Po vyčistení, vysušeni a aplikovaní nového tesnenia z prezervatívu, čerpadlo nainštalované späť do karavanu a otestované. Vodovodné batérie opäť funkčné, voda tečie, stírače stíraj 100 evri vo vrecku :-). Ešte raz vďaka za nakopnutie správnym smerom a podnetné rady.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: merli, milan59, Jirka W, karelH

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,721,888 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.16844 sekund | Průměrně za: 0.16844 (0) sekund | Dotazy: 95 | Použitá paměť: 1.95MB/4MB