Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Nastaveni mppt regulatoru: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Nastaveni mppt regulatoru

Poslední aktualizace před 7 let
P
PichalNováček
Přidáno před 7 let
Dobry den,
Chtel bych porosit o radu, jaky typ baterie nastavit na solarnim regulatoru. Baterie je AGM a regulator je tracert bn 20A. Obrazek manualu prikladam.
Dekuji
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 7 let
Volba GEL
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

TomTP napsal:

Volba GEL


az na to ze AGM baterie neni Gelova baterie, AGM (Absorbed Glass Mat) baterie je bezudrzbova baterie s elektrolytem, kde misto klasickych polyetylenovy separatoru je sklenene rouno.

tato baterie je v kazdem vozidle, ktere ma start/stop..., tedy vsechny vozidla od roku 2016
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
P
PichalNováček
Přidáno před 7 let
Snad se mi podari vlozit ten manula k tomu reglu.
Prave si taky nejsem jistej s tim gelem...
Pichal Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
jirkajjirkajČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Pichal napsal:

Snad se mi podari vlozit ten manula k tomu reglu.
Prave si taky nejsem jistej s tim gelem...


Sealed je AGM
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 7 let
nastav Sealed
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let
Nastav to, co říká návod k akumulatoru .. podle V a ne podle kolonky ... jinak jirka ma recht
4.114683,118.628756
GardaGardaČlen
Přidáno před 7 let
Jsou to neuveritelne rady pres to co se tu pise v nekolika vlaknech.
Saled je kyselinova zaplavena baterie regler ji nabiji na 14.6V
Flored je AGM nabijena na 14.8V
Gel je nabijena na 14.4V
Jestli nekdo chce slyset neco jineho tak nevim.
Miloš
fusekfusekČlen
Přidáno před 7 let
Poraďte. Omlouvám se co takhle semitrakční baterie.Jak nastavit je to baterie která má kyselinu.Děkuji za odpověď.
!y a někdy i!u
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Dudla napsal:

Citovat

TomTP napsal:

Volba GEL


az na to ze AGM baterie neni Gelova baterie, AGM (Absorbed Glass Mat) baterie je bezudrzbova baterie s elektrolytem, kde misto klasickych polyetylenovy separatoru je sklenene rouno.

tato baterie je v kazdem vozidle, ktere ma start/stop..., tedy vsechny vozidla od roku 2016


Ano, technicky je dělána jinak ale vzhledem k tomu, že nabíjecí režim pro AGM je stejný jako pro GEL a AGM není v návodu uveden, nastavil bych si GEL. Ale ať si každý nastaví co chce.

Automatické sloučení 02.04.2017 11:07:
Vyhrabal jsem tu poslední diagnostiku (konečné vybití 1.78V/článek) mé AGM baterie http://eshop.micr...12-65.html z prosince 2016, řízení dobíjení na MPPT regulátoru nastaveno na GEL, za 2 roky v karavanu dobíjena pouze solárem. Jen před zimou byla vyndána, dobita AGM/GEL nabíječkou a uložena do jara doma. Možná mi to bude někdo vyvracet, ale myslím, že jí je moc dobře.
Fajn slunečnou neděli všem, i bez regulátorů a baterií :-)

Automatické sloučení 02.04.2017 11:08:
.

Automatické sloučení 02.04.2017 11:10:
.

Automatické sloučení 02.04.2017 11:13:
Nevím proč, ale příloha mi nejde vložit. Tak musím dát odkaz:
http://tomtp.syno...es/aku.jpg
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
Upravil TomTP dne 02.04.2017 11:13, před 7 let
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj Tome,
ty snímky máš z displeje k regulátoru po připojení tím kabelem k PC ? A je to snímek z monitoru?
P
PichalNováček
Přidáno před 7 let
Ahoj, koukam tedy do datasheetu k aku a v boost fazi by melo byt napeti na clanku 2,35-2,4 to je 14,1-14,4. Tudis vyhovi nastaveni jak pro ge(14,2) tak pro sealed(14,4) aku. Rozdil u meho reglu je tedy jen ve fazi equalizing, kde se v datasheetu pise 2,4 na clanek, regulator 14,6.Coz je stejne, jako u boost faze. Tomu ovsem nerozumim, proto bych byl rad, jestli by mi to nekdo neobjasnil??? Dekuji
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 7 let
Boost je nabíjení, equalizing je vyrovnávání, nejcitlivější část celého nabíjecího procesu. Je to nejvyšší zvolené napětí. Pokud máš ve svém datasheetu k baterii (nebo na plášti baterie uvedeno) možnost 14.8V můžeš dát tuto volbu, pokud nevíš jakou AGM máš raději dej 14.6V a pokud to nechceš řešit dej prostě mou zmiňovaný GEL (univerzální výše konečného napětí) a vyhneš se jakýmkoliv problémům s možným plynováním, poškozením akumulátorů nebo v krajním případě i výbuchu. Za tím si stojím a klidně do mě.

Automatické sloučení 02.04.2017 21:16:

Citovat

kutil1 napsal:

Ahoj Tome,
ty snímky máš z displeje k regulátoru po připojení tím kabelem k PC ? A je to snímek z monitoru?


Ahoj kutile, kondici baterie jsem měřil na samostatné nabíjecí stanici poté, co jsem jí vyndal k zazimování z karavanu. Odtud je i ten výsek obrázku.
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
Upravil TomTP dne 02.04.2017 21:16, před 7 let
P
PichalNováček
Přidáno před 7 let
Ahoj, s tim se neda nesouhlasit. Pohledam v datasheetu, jinak je jasna volba gel. Dekuji za odpoved
GardaGardaČlen
Přidáno před 7 let
Bavime se tu o desetinach voltu. No kdo batrerii moc netrapi tak gel neuskodi. No je nutne se zamyslet nad nedobijenim. Pokud ji denne necykluji tak je to jedno. Pokud ovsem ji denne cucnu o 30 az 40 procent tak je dobre ji dobit.
Cca pul roku takto baterku 100Ah trapim a nastavuji saled. V prosinci a lednu ve Spanelsku flored. Doma pres leto na dvorku gel at ji netrapim. Zatim 4 zimni sezony cca 4 mesice ve Spanelsku plus dalsi podzimni taky nekde na jihu a baterka je OK. At si to kazdy prebere po svem. Jo a denne cca 2x7minut presovar cca 100A.
Miloš
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let
Ono nejde jen o napětí, ale také o to, jak dlouho nabíjecí fáze trvá .... v tom by se křivka měla také lišit ...
4.114683,118.628756
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Pichal, TomTP, Dudla, jirkaj, sipadan, Garda, fusek, kutil1

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,935,746 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.19907 sekund | Průměrně za: 0.19907 (0) sekund | Dotazy: 125 | Použitá paměť: 2.16MB/4MB