Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Chorvatsko 2017,kdo jede?: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Chorvatsko 2017,kdo jede?

Poslední aktualizace před 7 let
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 7 let
Malinko ozivim.
U nas je uz jasno, mame rezervaci do kempu Imperial http://www.rivijera.hr/Camps.html#holder ve mestecku Vodice http://www.vodice.hr/en/home (Leosi diky).
Nas termin je prvnich 14 dni v cervenci, mame dve holky 12 a 8 roku. Takze pokud ma nekdo podobnej termin, smer a chtel by se pridat, tak budeme radi. Jsme valeci a koupaci tvorove, vecernima prochazkama a dobrou kavou ci sklenkou bileho nepohrdneme.
Pripadne SZ :_

p.s. uz se moc tesim na !y !f
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
Upravil Dudla dne 06.05.2017 16:27, před 7 let
C
codyČlen
Přidáno před 7 let
Co som cital hodnotenie na tento kemp nie je prilis lichotive. Mas osobne skusenosti o ktore sa vies podelit?

Citovat

Dudla napsal:

Malinko ozivim.
U nas je uz jasno, mame rezervaci do kempu Imperial http://www.rivijera.hr/Camps.html#holder ve mestecku Vodice http://www.vodice.hr/en/home (Leosi diky).
Nas termin je prvnich 14 dni v cervenci, mame dve holky 12 a 8 roku. Takze pokud ma nekdo podobnej termin, smer a chtel by se pridat, tak budeme radi. Jsme valeci a koupaci tvorove, vecernima prochazkama a dobrou kavou ci sklenkou bileho nepohrdneme.
Pripadne SZ :_

p.s. uz se moc tesim na !y !f
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

cody napsal:

Co som cital hodnotenie na tento kemp nie je prilis lichotive. Mas osobne skusenosti o ktore sa vies podelit?

Citovat

Dudla napsal:

Malinko ozivim.
U nas je uz jasno, mame rezervaci do kempu Imperial http://www.rivijera.hr/Camps.html#holder ve mestecku Vodice http://www.vodice.hr/en/home (Leosi diky).
Nas termin je prvnich 14 dni v cervenci, mame dve holky 12 a 8 roku. Takze pokud ma nekdo podobnej termin, smer a chtel by se pridat, tak budeme radi. Jsme valeci a koupaci tvorove, vecernima prochazkama a dobrou kavou ci sklenkou bileho nepohrdneme.
Pripadne SZ :_

p.s. uz se moc tesim na !y !f


Leos nahore psal, co jsem zjistil tak kemp je starsi, socialky starsi. Ja nepotrebuju TOP zazemi. Nic vic ani nepotrebuju. Recenze jsem projizdel, ale vsechny jsou postarsiho data
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
leosmalikleosmalikČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
Byly jsme v kempu Imperial v roce 2015,a nemůžu napsat že by to byl pr.ser, Myslím že takhle vypadá většina kempů v Chorvatsku,sociálky jsou průměrné,žádný luxus ale denně je uklízeli.Nějaké vyžití v kempu nebylo,pro děti občas z hotelu dělali nějakou zábavu.Záleží co člověk upřednostňuje, pokud spoustu zábavy,bazény,tobogány,luxusní soc.skoro absol.rovina pro karavan hned po odjezdu hosta uhrabáno a vyčištěno,voda odpad a čerstvá na stanovišti včetně internetu po kabelu,hodně lidí,tak to Solaris ,ale skoro 100e za den,a zamluvit místo víc jak rok dopředu,přijet na blind je velké riziko.Kdyby teda nebylo nutná takhle brzká rezervace ,jel bych zase tam.Ale shodli jsme se doma že nám stačí moře (myslím teda jadran, středozemní ať kdekoliv mě nebaví,je mrtvé a asi ještě dlouho zůstane) teplo,,,, a zábavu si uděláme sami,pokud je teda více podobně smýšlejících lidí ,jenom lepší.
Leoš
Letos dokonce doma padali nápady na dov. jako It,Gr,Es, jenže v době kdy jsme tam byly, stálo moře za prd,a koupat se v bazénu,to můžu doma,tak ještě tak 50 let počkáme.:D A destinace nedosažitelné karavanem, jsme od doby co jsme ho pořídily,zatím vynechali,i když ...s dětma se těžko cestuje po Brazilské Amazonii,nebo Bri. Kolumbii, i když bych se tam rád vrátil a prozkoumal zbytek.
Leoš,Petra,Laura (11),
BMW X5 + Burstner Trecento 540TL
M
mikamahoČlen
Přidáno před 7 let
V Chorvatsku jsme 10 let nebyli, ale teď s obytkou uvažujeme to opět zkusit. Je potřeba rezervovat kemp na týden, nebo je reálné tam dojet a být dva dny tu, dva tady a pak zas jinde? Bez rezervací? Dá se být i nadivoko nebo jen v kempu? Máte někdo zkušenost, jak a jestli vůbec se dá v kempech chytit na kratší dobu bez rezervací?
VasuVasuČlen
Přidáno před 7 let
V Chorvatsku jsme 30 let nebyli, jezdili jsme celou Evropu, hlavně sever.
V loni jsme Chorvatsko znovu navštívili, je pěkné, opravené, ale všude je vidět jen byznys a většina Chorvatů se chová, jak by jím patřil celý jih Balkánu. Mají to dobře vymyšlené, když přejedete hranici, pomoci kamer a vaší SPZ vás vloží do systému a ví o vašem každém pohybu. Nedej bože, že jste více jak dva dny nebyli v kempu, tak vás čeká vysoká pokuta. Jsou i jiné státy, kde je hezky a cítíte se příjemněji.
misusmisusČlen
Přidáno před 7 let
Vasu tohle neni pravda casto tam jezdime a pokazdy sme min 5-7 dni na divoko (mimo i v sezone) a nikdo nas nikdy neprudil,zadna pokuta. Sou to sice magori a jednou na to dojedou,ale tak hrozny jak pises to urcite neni.
Na silvestra nas kontrolovali cetnici a vubec je nezajimalo kde jsme byli ubytovany a navic byli prijemny a zdvorily.
VasuVasuČlen
Přidáno před 7 let
Opravdu tady nechci něco psát, co není pravda, naši karavanoví partneři, před 2. léty stáli u známých v zahradě v Šibeniku. Čtvrtý den přijela Policie a chtěla předložit zaplacenou Bora taxu. Pochopitelně neměli. Vytáhli počítač a dokázali jim, že vjeli určitý den a po 48 hodinách neprovedli na Policii registraci. Nepomohlo nic, ani telefonát na ambasádu, zaplatili 6 400 Kč pokutu, raději se sbalili a přijeli za námi do Terstu. Je to opravdu náhoda, že je kontrolovali, nebo horký bonz místních obyvatel, nebo dobrý počítačový program.
Ty jsi měl Misus jen štěstí, já ho nemám a nepokouším ho.
Vloni, jak jsme vyjížděli z kempu, tak nám recepční vtloukala do hlavy, abychom neztratili účet, kdyby nás kontrolovala Policie.
Všechny zkontrolovat nemohou, ale je to naprosto jednoduché, když jsi do Chorvatska vjel a za 48 hodin jsi se nezaregistroval, nebo nevjel do kempu, tak jsi pro ně bohatá oběť. Asi to provádějí jen v turistickou sezónu.
radek argosradek argosČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Vasu napsal:

V Chorvatsku jsme 30 let nebyli, jezdili jsme celou Evropu, hlavně sever.
V loni jsme Chorvatsko znovu navštívili, je pěkné, opravené, ale všude je vidět jen byznys a většina Chorvatů se chová, jak by jím patřil celý jih Balkánu. Mají to dobře vymyšlené, když přejedete hranici, pomoci kamer a vaší SPZ vás vloží do systému a ví o vašem každém pohybu. Nedej bože, že jste více jak dva dny nebyli v kempu, tak vás čeká vysoká pokuta. Jsou i jiné státy, kde je hezky a cítíte se příjemněji.


Tak se nestačím divit těmto poznatkům. Jezdíme Chorvatsko asi už 20 let v řadě i několikrát za rok a nemám takové zkušenosti co někteří píšou. Je pravda, že tak jako většina Čechů co navštěvují Chorvatsko pravidelně, nebo dlouhodobě, tak i mi jezdíme do max 15.7. a potom se tam vracíme až po 25.8. přelom červenec srpen jsem řekl že nejezdím.
Ale každopádně jezdím dost dolů Pelješac, Korčula a už tam je rozdíl v přístupu. Jinak spíme i mimo kemp v září třeba v Crikvenica ale spíme většinou pouze jednu noc na stejném místě a nikdy jsem neměl žádný problém a už vůbec pokutu.
Z hlediska ceny jsem již několikrát spal noc v kempu 2 dospělí + 2 děti 15-20 EUR i s přípojkou elektro.
Asi tu nikomu nemusím popisovat ceny, kolik jsem platil v jiných státech, ale ta cena byla většinou 2 až 3 násobná.
Mi třeba obdivujeme kempy co mají 200 a více parcel ....... nedáváme takové kempy. Ano dost často mají krásné zázemí, ale
to pro nás není priorita.
Raději domácí kemp, kde je max 50 parcel i s tím že nemá tak luxusní zázemí, ale hlavně že domácí je přátelský a má vřelý přístup. Není tak drahý a ještě nás pozve na večeři, na vínko atd. Ve finále Vás vyjde nejlevněji takovýto kemp.
To je právě rozdíl mezi kempy kde je víc jak 100 parcel, tam ten přístup je vřelý jen při příjezdu a potom při placení.
A to je právě to Chorvatsko které někteří z Vás popisují, stáhnout z Vás kůži ( peníze).
Jezdíme k moři, ne za zázemím, kdybych jezdil za zázemím, nemohl bych jezdit na Balkán ale musel bych jezdit pouze na západ, Saint Tropez nebo Legoland a podobně.
Od plno lidí tu čtu jak chtějí volnost svobodu tábořit na divoko a potom tu čtu jak někdo jezdí do kempu kde je 936 míst tak to mi dá alespoň 2.000 lidí na pár metrech. No pro mně hrůza !!! Tam to je opravdu komerční jako ...
Zrovna jsem se vrátil z kempu v Maďarsku Lenti, tak klidný kemp jsem už fakt dlouho nezažil. Připadal jsem si jak na divoko,
navečer i od rána jsem slyšel takových ptáků i kukačku, že jsem nevěřil, že jsem v kempu a když by vstupné do akvaparku nebylo v ceně kempu, asi bych do kempu ani nezajel ale.......
Když tak nad tím zauvažujete, opravdu jsme každý hodně jiný a každý máme jiný priority, požadavky, zkušenosti, úhel pohledu.
Každopádně se divím, jak někteří popisují Chorvatsko ( drahé, Chorvati nepříjemný, pokuty atd) a že jsou i jiné státy hezké,
o tom samo sebou ani nediskutuji, ale je zvláštní, jak na druhou stranu je Chorvatsko plné, do kempu bez rezervace rok do předu nehrozí, v létě samí Němci, Holanďané, Italové, Angličani, Francouz co jezdí od Paříže na Korčulu, protože je to pro Francouze nejlevnější, protože Španělsko a Francie moc drahé. Plno Němců potkáváme ve stejný čas na stejných místech.
Tak si říkám, jestli se jim v tom Chorvatsku taky nelíbí víc než kdekoliv jinde a není to pro ně pořád nejlevnější.

Automatické sloučení 09.05.2017 16:29:

Citovat

Vasu napsal:

Opravdu tady nechci něco psát, co není pravda, naši karavanoví partneři, před 2. léty stáli u známých v zahradě v Šibeniku. Čtvrtý den přijela Policie a chtěla předložit zaplacenou Bora taxu. Pochopitelně neměli. Vytáhli počítač a dokázali jim, že vjeli určitý den a po 48 hodinách neprovedli na Policii registraci. Nepomohlo nic, ani telefonát na ambasádu, zaplatili 6 400 Kč pokutu, raději se sbalili a přijeli za námi do Terstu. Je to opravdu náhoda, že je kontrolovali, nebo horký bonz místních obyvatel, nebo dobrý počítačový program.
Ty jsi měl Misus jen štěstí, já ho nemám a nepokouším ho.
Vloni, jak jsme vyjížděli z kempu, tak nám recepční vtloukala do hlavy, abychom neztratili účet, kdyby nás kontrolovala Policie.
Všechny zkontrolovat nemohou, ale je to naprosto jednoduché, když jsi do Chorvatska vjel a za 48 hodin jsi se nezaregistroval, nebo nevjel do kempu, tak jsi pro ně bohatá oběť. Asi to provádějí jen v turistickou sezónu.


Tak mi teda vysvětli, přijedu do kempu, jsem tam týden zadarmo, nikdy jsem nedostal žádný účet a tím pádem to chápu tak, že asi musí za mně zaplatit majitel kempu vzdušný, daně a pod. protože když po mně žádné peníze nechce a já jsem u něj v kempu, tak to si jinak nedokážu vysvětlit. Nebo když jsem u známého zaparkovaný týden na zahradě za děkuji, taky žádný účet nedostanu a nikdy ho po mně nikdo nechtěl. A když jezdíme v říjnu nebo listopadu i s Němci na olivy do Chorvatska, nikdo kemp neplatí tak to nás teda asi musí zavřít. No každopádně se na tohle budu muset hned zeptat jak tam přijedu.
Zatím to ovšem považuji za fantasmagorii

Automatické sloučení 09.05.2017 17:37:

Citovat

radek argos napsal:

Citovat

Vasu napsal:

V Chorvatsku jsme 30 let nebyli, jezdili jsme celou Evropu, hlavně sever.
V loni jsme Chorvatsko znovu navštívili, je pěkné, opravené, ale všude je vidět jen byznys a většina Chorvatů se chová, jak by jím patřil celý jih Balkánu. Mají to dobře vymyšlené, když přejedete hranici, pomoci kamer a vaší SPZ vás vloží do systému a ví o vašem každém pohybu. Nedej bože, že jste více jak dva dny nebyli v kempu, tak vás čeká vysoká pokuta. Jsou i jiné státy, kde je hezky a cítíte se příjemněji.


Tak se nestačím divit těmto poznatkům. Jezdíme Chorvatsko asi už 20 let v řadě i několikrát za rok a nemám takové zkušenosti co někteří píšou. Je pravda, že tak jako většina Čechů co navštěvují Chorvatsko pravidelně, nebo dlouhodobě, tak i mi jezdíme do max 15.7. a potom se tam vracíme až po 25.8. přelom červenec srpen jsem řekl že nejezdím.
Ale každopádně jezdím dost dolů Pelješac, Korčula a už tam je rozdíl v přístupu. Jinak spíme i mimo kemp v září třeba v Crikvenica ale spíme většinou pouze jednu noc na stejném místě a nikdy jsem neměl žádný problém a už vůbec pokutu.
Z hlediska ceny jsem již několikrát spal noc v kempu 2 dospělí + 2 děti 15-20 EUR i s přípojkou elektro.
Asi tu nikomu nemusím popisovat ceny, kolik jsem platil v jiných státech, ale ta cena byla většinou 2 až 3 násobná.
Mi třeba obdivujeme kempy co mají 200 a více parcel ....... nedáváme takové kempy. Ano dost často mají krásné zázemí, ale
to pro nás není priorita.
Raději domácí kemp, kde je max 50 parcel i s tím že nemá tak luxusní zázemí, ale hlavně že domácí je přátelský a má vřelý přístup. Není tak drahý a ještě nás pozve na večeři, na vínko atd. Ve finále Vás vyjde nejlevněji takovýto kemp.
To je právě rozdíl mezi kempy kde je víc jak 100 parcel, tam ten přístup je vřelý jen při příjezdu a potom při placení.
A to je právě to Chorvatsko které někteří z Vás popisují, stáhnout z Vás kůži ( peníze).
Jezdíme k moři, ne za zázemím, kdybych jezdil za zázemím, nemohl bych jezdit na Balkán ale musel bych jezdit pouze na západ, Saint Tropez nebo Legoland a podobně.
Od plno lidí tu čtu jak chtějí volnost svobodu tábořit na divoko a potom tu čtu jak někdo jezdí do kempu kde je 936 míst tak to mi dá alespoň 2.000 lidí na pár metrech. No pro mně hrůza !!! Tam to je opravdu komerční jako ...
Zrovna jsem se vrátil z kempu v Maďarsku Lenti, tak klidný kemp jsem už fakt dlouho nezažil. Připadal jsem si jak na divoko,
navečer i od rána jsem slyšel takových ptáků i kukačku, že jsem nevěřil, že jsem v kempu a když by vstupné do akvaparku nebylo v ceně kempu, asi bych do kempu ani nezajel ale.......
Když tak nad tím zauvažujete, opravdu jsme každý hodně jiný a každý máme jiný priority, požadavky, zkušenosti, úhel pohledu.
Každopádně se divím, jak někteří popisují Chorvatsko ( drahé, Chorvati nepříjemný, pokuty atd) a že jsou i jiné státy hezké,
o tom samo sebou ani nediskutuji, ale je zvláštní, jak na druhou stranu je Chorvatsko plné, do kempu bez rezervace rok do předu nehrozí, v létě samí Němci, Holanďané, Italové, Angličani, Francouz co jezdí od Paříže na Korčulu, protože je to pro Francouze nejlevnější, protože Španělsko a Francie moc drahé. Plno Němců potkáváme ve stejný čas na stejných místech.
Tak si říkám, jestli se jim v tom Chorvatsku taky nelíbí víc než kdekoliv jinde a není to pro ně pořád nejlevnější.

Automatické sloučení 09.05.2017 16:29:

Citovat

Vasu napsal:

Opravdu tady nechci něco psát, co není pravda, naši karavanoví partneři, před 2. léty stáli u známých v zahradě v Šibeniku. Čtvrtý den přijela Policie a chtěla předložit zaplacenou Bora taxu. Pochopitelně neměli. Vytáhli počítač a dokázali jim, že vjeli určitý den a po 48 hodinách neprovedli na Policii registraci. Nepomohlo nic, ani telefonát na ambasádu, zaplatili 6 400 Kč pokutu, raději se sbalili a přijeli za námi do Terstu. Je to opravdu náhoda, že je kontrolovali, nebo horký bonz místních obyvatel, nebo dobrý počítačový program.
Ty jsi měl Misus jen štěstí, já ho nemám a nepokouším ho.
Vloni, jak jsme vyjížděli z kempu, tak nám recepční vtloukala do hlavy, abychom neztratili účet, kdyby nás kontrolovala Policie.
Všechny zkontrolovat nemohou, ale je to naprosto jednoduché, když jsi do Chorvatska vjel a za 48 hodin jsi se nezaregistroval, nebo nevjel do kempu, tak jsi pro ně bohatá oběť. Asi to provádějí jen v turistickou sezónu.


Tak mi teda vysvětli, přijedu do kempu, jsem tam týden zadarmo, nikdy jsem nedostal žádný účet a tím pádem to chápu tak, že asi musí za mně zaplatit majitel kempu vzdušný, daně a pod. protože když po mně žádné peníze nechce a já jsem u něj v kempu, tak to si jinak nedokážu vysvětlit. Nebo když jsem u známého zaparkovaný týden na zahradě za děkuji, taky žádný účet nedostanu a nikdy ho po mně nikdo nechtěl. A když jezdíme v říjnu nebo listopadu i s Němci na olivy do Chorvatska, nikdo kemp neplatí tak to nás teda asi musí zavřít. No každopádně se na tohle budu muset hned zeptat jak tam přijedu.
Zatím to ovšem považuji za fantasmagorii

A hlavně, kdo jezdí Chorvatsko, ví že Policie ti nařídí stání a spaní, protože jsi ospalej. Proto když jsi někde, tak nekempuji, ale chtělo se mi spát a proto zůstávám jen jeden den a neměl jsem nikdy žádný problém.
Upravil radek argos dne 09.05.2017 17:37, před 7 let
H
happyČlen
Přidáno před 7 let
[quote]mikamaho napsal:

V Chorvatsku jsme 10 let nebyli, ale teď s obytkou uvažujeme to opět zkusit. Je potřeba rezervovat kemp na týden, nebo je reálné tam dojet a být dva dny tu, dva tady a pak zas jinde? Bez rezervací? Dá se být i nadivoko nebo jen v kempu? Máte někdo zkušenost, jak a jestli vůbec se dá v kempech chytit na kratší dobu bez rezervací?[/quot

Karavan mám pro to, že chci být flexibilní. Jak co do místa, tak doby pobytu. Je jasný, že v TOP sezoně to úplně nejde. Už někdo psal, Chorvatsko je hodně plný v přelomu červenec/srpen.
Nebo přijedeš a parcela je volná na x dní, potom už má rezervaci a je třeba se přemístit na jinou parcelu. Na to je dobrý se zeptat předem při výběru parcely.
Povinný týden pobytu v kempu jsem viděl občas v Rakousku, ještě nikdy v Chorvatsku. Pouze dávají rádi přirážky za kratší pobyt - např. pobyt do 3 dnů se cena zvýší o nějaká procenta. Nebo často to dělají formou registračního jednorázového poplatku - ten platí všichni, ale logicky čím déle jsi tam, tím Tě méně trápí :-)
Jinak s Chorvaty mám zatím jen dobré zkušenosti, chovám se přátelsky a uctivě, snažím se mluvit česko-chorvatsky a myslím, že jsme jim milejší než některé jiné národy. Je to temperamentní slovanský národ, a je to fajn :-)
Dobro došli!
VasuVasuČlen
Přidáno před 7 let
Stránky Chorvatské turistiky :
Přihláška k pobytu a zaplacení pobytové taxy jsou pro zahraniční návštěvníky povinné, a to jak podle zákona o pobytové taxe, tak i podle zákona o pohybu a pobytu cizích státních příslušníků na území Chorvatska.

Pobytová taxa

Každý, kdo se v turistickém místě mimo své bydliště ubytuje v ubytovacím zařízení, je povinen platit ubytovací taxu. Ubytovacím zařízením se rozumí: hotel, pension, motel, turistický apartmán, rekreační zařízení, zotavovna pro děti a mládež, bungalov v kempu, byt pro rekreaci, pronajímaný pokoj, léčebné zařízení, horská chata či útulna, jachta a všechna další zařízení, která poskytují občanům ubytovací služby. Pobytová taxa se platí za každé uskutečněné přenocování. Poskytovatel ubytovací služby je povinen přihlásit každého svého hosta v jakémkoli komerčně provozovaném ubytovacím zařízení, mít potvrzení o splnění této přihlašovací povinnosti a hostu je na požádání předložit.

Vlastník plavidla určeného pro sport a rekreaci nebo jeho uživatel musí platit paušální pobytovou taxu, a to za jachty a plavidla delší než 5 metrů, která jsou vybavena lůžky. Částka tedy závisí tedy na délce jachty nebo plavidla, ale i na časovém období, za které se taxa platí (do 8 dnů, 15 dnů, 30 dnů, 90 dnů a do 1 roku). Na výši placeného paušálu nemá vliv počet osob, kteří se na lodi plaví.

Pobytovou taxu neplatí:
•děti do 12 let věku
•osoby s invaliditou 70 % a vyšší včetně 1 doprovodu
•účastníci školních výletů pořádaných školními zařízeními
•osoby, které službu přenocování čerpají v rámci programů sociální a zdravotní péče
•sezónní pracovníci, kteří jsou v turistickém místě přihlášeni k pracovnímu pobytu
•cestující na osobní lodi v mezinárodní přepravě, je-li loď v přístavu nebo na kotvišti
•vlastníci starého původního rodinného domu, kteří zdědili tento dům po zůstaviteli, jenž měl trvalý pobyt v turistickém místě, jakož i členové jejich užší rodiny, pokud v tomto domě pobývají.
•členové užší rodiny obyvatele turistického místa či města.

Osoby do dovršeného 12. roku až do dovršeného 18. roku platí 50 % pobytové taxy. Stejně tak i členové mezinárodních mládežnických organizací, kteří nocují v síti mládežnických ubytovacích objektů (hostelů IYHF).

Poskytovatelé ubytovací služby v ubytovacích zařízeních fakturují pobytovou taxu současně s fakturováním poskytnutých ubytovacích služeb, částka pobytové taxy se uvádí zvlášť (a případně důvod pro osvobození od placení pobytové taxy či snížení).

Poskytovatelé ubytovacích služeb jsou povinny do 24 hodin po příjezdu hosta nahlásit turistickému sdružení obce či města všechny osoby, kterým se poskytuje ubytování v ubytovacím zařízení, stejně jako je pak do 24 hodin odhlásit.

Výše pobytové taxy je uvedena v části Ubytování

Přihlašovací povinnost

V Chorvatsku platí přihlašovací povinnost do 48 hodin od překročení státní hranice. Při ubytování v ubytovacích zařízeních (hotel, kemp, ubytování v soukromí, charter apod.) tuto povinnost za turistu zajišťuje ubytovatel. V ostatních případech se přihlašuje každý turista individuálně sám na policejním oddělení. Doklad o přihlášení je třeba si ponechat u sebe po celou dobu pobytu až do doby opuštění území Chorvatska, protože může být vyžadováno i při výjezdu z Chorvatska.

Právnické a fyzické osoby, které poskytují ubytování cizincům, a rovněž osoby, k nimž přijíždějí cizinci na návštěvu, jsou povinny ohlásit nejbližší policejní úřadovně ubytování cizinců, a to do 24 hodin od okamžiku jejich ubytování, resp. od okamžiku příjezdu cizince na návštěvu.

Cizinec, který nepoužívá ubytovací služby, je povinen ohlásit sám svůj pobyt nejbližší policejní úřadovně do 24 hodin od vstupu na území Chorvatské republiky, resp. ohlásit pobyt a změnu adresy do 24 hodin od změny pobytového místa, resp. od okamžiku změny adresy bytu v pobytovém místě. Cizinec může svůj pobyt nahlásit i prostřednictvím turistických, resp. cestovních kanceláří.
M
mariaČlen
Přidáno před 7 let
ok, kde je napsáno, že se registrují RZ? Jak si to spárují? Tohle téma Velkého bratra se tu už řešilo. Jezdili jsme léta do soukromí, nikdy jsem nikomu nehlásil RZ. Dokonce jsme někdy jedním autem přijeli a jiným odjeli ( pro upřesnění někdo nás přivezl a někdo jiný odvezl ).

Hranice se dá přejít pěšky, přejet na kole, přeplavat, překročit bez RZ.

Ale k tématu. Mockrát se nám stalo, že jsme se v hlavní sezoně v několika kempech neupíchli a celý den jezdili od kempu ke kempu. Záleží na atraktivitě místa. Pokud bych to měl absolvovat vždy po třech dnech, asi by mě to dost nebavilo.
copycopyČlen
Přidáno před 7 let
Chorváti? Veď tí teraz predali starú policajnú dokumentáciu o dopravných priestupkoch rozličným pofidérnym inkasným spoločnostiam v EU. Fotky z automatických radarov, zábery z kamier na námestiach a parkoviskách, atď.
Nemcom, talianom, rakušákom teraz chodia pokuty za nesprávne parkovanie v rokoch 2010-2015, pritom firma, ktorá pokutu vymáha, je napríklad z Londýna. Stačí si karavanistické fóra prečítať.
SteMiSteMiČlen
Přidáno před 7 let
Chorváti? Veď tí teraz predali starú policajnú dokumentáciu o dopravných priestupkoch rozličným pofidérnym inkasným spoločnostiam v EU.

Prosím, co by corpus delicti, můžeš sem dát přímý odkaz ? Budeme pátrat :r
Makarska Rivijera moj drugi dom
leosmalikleosmalikČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
Nedá mě to, abych se nezeptal na otázku: jak si vysvětlujete to, že nás Chorvati nutí hlavně do pobytu v kempech, když teda pominu tu ekonomickou stránku.
Ano, tato otázka má svůj podtext, jen jsem zvědav zda třeba i lidi kteří odsuzují a nadávají dokáží pochopit proč?
Leoš
Leoš,Petra,Laura (11),
BMW X5 + Burstner Trecento 540TL
copycopyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

SteMi napsal:

Chorváti? Veď tí teraz predali starú policajnú dokumentáciu o dopravných priestupkoch rozličným pofidérnym inkasným spoločnostiam v EU.

Prosím, co by corpus delicti, můžeš sem dát přímý odkaz ? Budeme pátrat :r


čo na tom chceš vypátrať? pátrajú právnici.
Parkovacie priestupky predali chorváti EPC Euro park collection, pofidérnej firme z východného Londýna. Euro Parking Collection Plc, Shepperton House, 83-93 Shepperton Rd, London, Spojené kráľovstvo - môžeš im napísať na google mapách recenziu.

napríklad: https://kurier.at...41.747.257 google translator a ideš.

a na otázku, že prečo povinne do kempu:
- finančná stránka (skasírovať turistov) - zamestnanosť domácich a príjem pre nich
- príjem pre štátnu kasu
- ekológia
- prevencia lesných požiarov (a že sa občas naozaj veľké pritrafia)
- v podstate aj zábrana kriminalite (diskutabilné)
Upravil copy dne 10.05.2017 12:35, před 7 let
SteMiSteMiČlen
Přidáno před 7 let
Tak to mi stačí, prostě takový "menší přivýdělek" :r...https://www.google.cz/search?q=Euro+Parking+Collection+Plc%2C+Shepperton+House%2C+83-93+Shepperton+Rd%2C+London&oq=Euro+Parking+Collection+Plc%2C+Shepperton+House%2C+83-93+Shepperton+Rd%2C+London&aqs=chrome..69i57&sourceid=chrome&ie=UTF-8#lrd=0x48761c9f073cef9f:0xfe12ab29315c3d98,1,
Makarska Rivijera moj drugi dom
copycopyČlen
Přidáno před 7 let
oni sa navonok tvária ako seriózna firma, dokonca majú stránku aj v češtine.
https://www.epcpl...
ale keď ti príde po 6 rokoch pokuta z dovolenky, a z priestupku 20 € je zrazu 500-700 €, to nepoteší. Ja som mal podobnú skúsenosť (tiež firma z UK) za priestupok v Taliansku - vraj rýchlosť v obci. Nakoniec som neplatil, ale bol som odhodlaný to aj na súd dotiahnuť.
VasuVasuČlen
Přidáno před 7 let
Prosím vás neberte to tak, že nemám rád Chorvaty a jejich zem. Chorvatsko je krásné, mají krásné moře, hory, ostrovy a národní parky. Bohužel mají takové zákony a ty se musí respektovat. Ne všechny dokáží při dnešní počítačové vymoženosti uhlídat. Hold někdo při porušení zákona měl štěstí, někdo ne. Nezbývá nám, že tyto zákony dodržovat, i když jsme zvyklí z vyspělých států se volně a svobodně pohybovat, bez registrace na úřadech. Važme si těch míst, kde to ještě jde a snažme se, aby to tak dlouho zůstalo. A k tomu vám přeji hodně sil a trpělivosti.
M
mariaČlen
Přidáno před 7 let
to leosmalik: odpověď na Tvoji otázku je jednoduchá. Je přece žádoucí v každý moment vědět, kdo je kde. Jak jinak to chceš jednodušeji zajistit, než povinným nabonzováním se. Krom toho ( jak jsem se nedávno dočetl ) milujeme bezhotovostní platby. Tím se také udáváme, kde právě jsme, co kupujeme a za kolik.

Ještě jednou k podstatě věci. I když na hranicích nafotí RZ, nikdo nemá ponětí, kolik lidí v tom autě sedí a hlavně kdo to je. To auto můžeš mít zaparkované bez jakýchkoli povinností registrace do XY hodin.

Na druhou stranu, je to jejich země, jejich pravidla a my se "svobodně" můžeme rozhodnout, jestli tam chceme nebo ne. Pokud ano, měli bychom jejich pravidla akceptovat.
Mám to tam rád, takže se v rámci možností ochotně přizpůsobím.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,596,941 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20019 sekund | Průměrně za: 0.20019 (0) sekund | Dotazy: 142 | Použitá paměť: 2.4MB/4MB