Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Min. kapacita baterie pro mover?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Min. kapacita baterie pro mover?

Poslední aktualizace před 6 let
klappeklappeČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,

jakou byste doporučili baterii k moveru, který bude namontovaný na karavan s celkovou váhou 1350 kg?
Na Obelinku jsem viděl i opravdu nízké kapacity baterií u jejich mover-kitů:

https://www.obeli...akket.html (24 ah)
https://www.obeli...-40ah.html (40 ah)

Baterie označují jako AGM, ale počítám, že to jsou taky trakční baterky.
Nebo se pletu? Jde mi o to, abych do karavanu zbytečně nekupoval nějakou velkou (= těžkou) krávu, když to zvládne i menší kapacita.
Budu ji používat pouze na mover a sem tam na LED světla uvnitř (minimálně).

Díky za rady.

Klappe
Martin (39), Renča (38), Barča (9), Kája (7)
VasuVasuČlen
Přidáno před 7 let
Lehce vypočíst, na moveru jsou parametry ! Vezmi raději maximální proud a jak daleko s moverem pojedeš, za jaký čas. A víš kapacitu baterky.
Například max. proud moveru 20 A a pojedu na jedno nabití 0,5 hod. takže potřebuji baterku 10 Ah a raději rezerva 2x = 20 Ah Tím pádem vybiješ baterku na 50 % a baterku nezničíš. A to můžeš udělat, kolik máš nabíjejících cyklů, většinou 600. Když s moverem pojedeš ročně 30x, tak by ti baterka teoreticky měla vydržet 20 let, ale čert ví, jestli to vydrží ten mover a karavan !
klappeklappeČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,

Moc děkuji. Dle webu má mover AL-KO Ranger odběr průměrně 20 A, ale maximální 100 A.
Od nabití pojede max. 0,25 h, takže bude stačit 50 Ah baterka, je to tak? Takže cokoli od 50 Ah víc mi bude stačit. Přesně to jsem potřeboval vědět.

Moc děkuju.

Klappe
Martin (39), Renča (38), Barča (9), Kája (7)
BuerstnerBuerstnerČlen
Přidáno před 7 let
Na doporučení jsem koupil baterii OPTIMA - žlutou. Je vhodná pro mover (je to trakční baterie) - pro mover je vhodnější než modrá nebo červená. Zvolil jsem jí, protože po zazimování (zaparkování) ji nemohu vyndat a ani dobít, tak ji tam nechávám celou zimu. Mám ji tam 8 let a bez problémů. Kapacitu z hlavy nevím, ale doporučení máš výše. Podívej se na internet, některé eshopy nabízejí mover jako komplet i s doporučenou baterií - tam hledej inspiraci.

Pro informaci o bateriích Optima přidávám link:
http://www.optima...ie-ceniky/
patapataČlen
Přidáno před 7 let
Pred tydnem jsem namotoval mover a LifePo baterii a funguje uplne perfektne. Mam kapacitu 20Ah (stejnou prodavaji i vyrobci, ale za neuveritelne vysokou cenu).

Pata
klappeklappeČlen
Přidáno před 7 let
LifePo je pro mě zbytečný luxus.
Bude stačit jakákoli trakční s kapacitou nad 50 Ah, nebo s vyšší kapacitou a lehce použitá.
Přijde mi zbytečné za to vyhazovat moc peněz....
Martin (39), Renča (38), Barča (9), Kája (7)
patapataČlen
Přidáno před 7 let
Cena je problem :(
U starsiho karavanu jsem mel beznou autobaterii 70Ah a uplne v klidu, bracha ji ma taky :)
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 7 let
Mam 100Ah pro Truma mover s el pritlakem. Radeji bych vzal vetsi nikdy nevis kdy pojedes nekam na tyden bez proudu. Proudu neni nikdy dost, koukej kde kila usetrit jinde. Alu lahev, sackova markyza s lehkym stanem misto komplet tezkeho stanu, lehkej koperec a tak.

Kolik tam je kilovej rozdil 50Ah vs 80Ah?

Zluta optima byla v mem karavanu od puvodniho majitele, kteremu Trumu montoval tehda v zaruce Burstner v Nemecku. Lec puvodni majitel byl hlupak a pri zimnim zajetim s privesem na zahradu neodpojil propojeni pro trumu na oji a tim nechal celoud dobu ridici jednotku na prijmu v modu hledani signalu, az se optima uplne vymlatila a bohuzel uz se z toho neprobrala.
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
JardaK2JardaK2Člen
Přidáno před 6 let
Má už někdo větší zkušenosti z LifePo a moverem? Vybírám mover pro karavan cca 1300kg kterým potřebuji utáhnout karavan do kopce 20-25% s délkou cca 50m a k tomu nějaké manévrování pod a na kopci. Vzhledem k váze a strmosti cesty vybírám nějaký silnější mover (stačí mi manuální přítlak) přemýšlím mezi P1 a Reich Easy Basic 2.3. V obou případech předpokládám odběr v kopci okolo 120A po dobu cca 7 minut což je sice 14Ah ale pro baterii docela zážitek (standardně olovo vybíjení 1C zvládne cca 10 minut). Tzn. v olovu je to na min 100Ah trakci a nejsem si jist jestli by se s tím porvala Optima 75Ah. Jakou velikost zvolit ve LifePo? Díky a krásné svátky.
Jarda,Hanka,Anetka,Tomášek a Kačenka, VW CADDY CROSS 4motion - Burstner Belcanto 490TK
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: klappe, Vasu, Buerstner, pata, Dudla, JardaK2

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,316,213 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17431 sekund | Průměrně za: 0.17431 (0) sekund | Dotazy: 89 | Použitá paměť: 1.93MB/2MB