Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Zbývající kapacita baterie: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Zbývající kapacita baterie

Poslední aktualizace před 7 let
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

michalmandak napsal:
Takze to neukáže v procentech zbyvajici kapacitu baterie? Přestože prepoctenou z napětí ...


Tom tím myslel, že ti to bude ukazovat zbývající kapacitu přepočtenou z napětí, ale ta přepočtená kapacita nebude většinou odpovídat skutečnosti. A hlavně to u každé baterie ukáže při stejném napětí stejnou zbývající kapacitu i když ta skutečná zbývající kapacita se bude lišit (záleží na konkrétním typu baterie a i na tom, v jaké je kondici).
A hlavně zbývající kapacita, kterou bude ten měřák při napětí dejme tomu 11,88V (ja psal Pepa) ukazovat bude třeba 70%.
Jenomže při vybíjecím proudu 1A bude využitelná kapacita například 75% a při vybíjecím proudu 10A například 50% (ty čísla jsou hodně orientační a záleží například i na kapacitě baterie). Každopádně to znamená, že skutečná hodnota informace z tohohle "měřáku" je malá a i voltmetr, který ukazuje jenom napětí by ti toho řekl víc (samozřejmě když budeš mít určité zkušenosti)..
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 7 let
Kdyby to bylo tak jednoduché a levné, tak bych to měl v karavanu dávno, a nejenom já, ale všichni. Ty si musíš zejména zjistit skutečnou kapacitu baterie. Poté praxí s jejím užíváním, resp. proudových odběrů a dobíjení solárem, se můžeš velmi orientačně řídit poklesem napětí.
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
michalmandakmichalmandakČlen
Přidáno před 7 let
Kurnik chlapi, moc díky za snahu, ale asi jsem úplně blbej. Na mě furt mluvíte čínsky :( pochopil jsem jen to, že to co jsem koupil je k prdu a že mi nezbude než to zkusit postupně odpozorovat. Mějte se fajn.
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

michalmandak napsal:

Kurnik chlapi, moc díky za snahu, ale asi jsem úplně blbej. Na mě furt mluvíte čínsky :( pochopil jsem jen to, že to co jsem koupil je k prdu a že mi nezbude než to zkusit postupně odpozorovat. Mějte se fajn.


Ahoj, solár používám rok. Ty 3 A, které ti bere chladnička (nevím, zda 24 hodin/den), tak na to by mi solár nestačil. Možná v létě za jasného počasí.
Na začátku mého kempování jsem to řešil tak, že jsem měl 1 akumulátor náhradní nezapojený. Při provozu jsem hlídal pokles napětí a při cca 10.5 V jsem ho odpojil a zapojil náhradní. Tím jsem znal dobu, jak dlouho vydrží. No a vybitý jsem například nabíjel ve strojovně na vleku.
Nyní mám dva trakční 80 Ah propojeny a tento týden jsem odjížděl že čtyřdenního pobytu na horách a Aku měly 13,9 V a displej k regulátoru ukazoval akumulátor celý začerněný. Bylo téměř jasno. Ale chladnička plynová, večer TV, šetření při svícení, nabíjení mobilů.
VasuVasuČlen
Přidáno před 7 let
Před čtyřmi léty jsme taky měřič kapacity akumulátoru s kolegou vyráběli a skutečně jsme ho vyrobili a funguje. Pak jsem nainstaloval 300W soláry, 200 Ah baterky s MPPT regulátorem, který má v sobě měření kapacity. Dnes bych mohl energii prodávat a už se na měřič kapacity nedívám, neboť stále mám akumulátory nabity na 100%
PS: Kdyby si někdo měřič kapacity chtěl vyrobit mám doma asi ještě 10 vyleptaných tišťáků a schéma dám taky, pochopitelně zdarma.
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 7 let
a tohle uz by nedokazalo neco ric ??
preci jenom kdyz nastavim ze plna baterie ma treba 105Ah, tak jiz muze dle spotreby a poklesu napeti pocitat zbyvajici energii.


https://www.aliexpress.com/item/50A-N...&tpp=1
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
HHHHČlen
Přidáno před 7 let
Trochu se zapojím

Právě jsem nainstaloval toto

https://www.aliex...07105.html

Zkušenosti zatím nemám jak říkám právě jsem nainstaloval

Pro toho kdo nemá překladač v prohlížeči

ukazuje V při odběru a při nabíjení, A při odběru a při nabíjení, W při odběru a při nabíjení

do paměti se ukládají AH a WH a čas zvlášť pro odběr a nabíjení jak dlouho nevím,

nastavuje se horní a spodní napětí, omezení proudu při nabíjení a při vybíjení , kapacita baterie a procento nabití baterie

dle odebraných Wh se dá odvodit procento vybití baterie ukazuje to i na displeji ale jak přesně to nevím

nezohledňuje to samovybíjení baterie a při nabíjení to ukáže dodané Wh a ne uložené v baterii.

netahají se žádné dráty stačí displej připojit na 12v nemusí být stálých 12V

vše je uloženo v druhém dílu připojeném k baterii přes uzemňovací kabel a + 12V přímo na baterii

V každém případě to ukazuje co do baterky teče a co se odebírá okamžitě a součtu od doby kdy vynuluji stav

nastaví se max. horní napětí a min. spodní napětí pro ochranu baterie a to za 600,-Kč


Honza
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: michalmandak, Zdenek a Alena, TomTP, Doskocil, Jarda_1, Palmos, ivano, sipadan, PetrDubi, kutil1, Vasu, Dudla, HH

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,150,566 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.14643 sekund | Průměrně za: 0.14643 (0) sekund | Dotazy: 84 | Použitá paměť: 1.91MB/4MB