Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Pulzování vodního čerpadla: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Pulzování vodního čerpadla

Poslední aktualizace před 7 let
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj, po výměně čerpadla Aqua 8 mně po zastavení vody z baterie začne tak cca 1 s pulzovat, tak 5x se zapne a vypne. Potrubí odvzdušněné je. Mám bojler Truma a mám výpustný a možná i tlakový ventil (na fotce). Nevím, jestli ten boiler má v sobě expanzku a kmitá to kvůli ní, nebo jestli to dělá ten ventil. Nevím, jestli se dá na něm seřizovat tlak. Na čerpadle zatím nechci seřizovat tlak. Setkali jste se s touto závadou?
Upravil kutil1 dne 14.03.2017 09:29, před 7 let
kutil1 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 7 let
Nezdá se mi to jako závada. Závada by bylo, kdyby to dělalo bezděčně. Podle mě je to normální.
Fun
Smile
milan59milan59Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
předpokládám, že čerpadlo za provozu "vrčí" (pohon otáčením postupně otevírá a zavírá 3 ventily a tím tlačí vodu), a po uzavření baterie pouze natlakuje systém, než ho vypne tlakový spínač na četrpadle. Toto je v pořádku.
Pokud by po uzavření baterie tlakový spínač na čerpadle 5x zapnul a vypnul během 1s, tak bych se obával brzkého vypálení kontaktu v tlakovém spínači.
Ahoj Milan :_
1
1111111111Člen
Přidáno před 7 let
myslím, že si čerpadlo akorát dotlakovává, stačí přidat expanzku a ono by to mělo přestat
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

milan59 napsal:

Ahoj,
předpokládám, že čerpadlo za provozu "vrčí" (pohon otáčením postupně otevírá a zavírá 3 ventily a tím tlačí vodu), a po uzavření baterie pouze natlakuje systém, než ho vypne tlakový spínač na četrpadle. Toto je v pořádku.
Pokud by po uzavření baterie tlakový spínač na čerpadle 5x zapnul a vypnul během 1s, tak bych se obával brzkého vypálení kontaktu v tlakovém spínači.
Ahoj Milan :_


Je to tak, jak píšeš, toho se také obávám, proto řeším.
Třeba existuje nějaký el.obvod, který umí poslat napětí do spotřebiče například nejdříve za třeba 2 s po vypnutí a dříve ne. To když bych nedokázal odstranit příčinu kmitání.

Automatické sloučení 14.03.2017 11:35:

Citovat

1111111111 napsal:

myslím, že si čerpadlo akorát dotlakovává, stačí přidat expanzku a ono by to mělo přestat


To jsem se také ptal, zda ten můj bojler má v sobě expanzku. Protože při puštění teplé vody se čerpadlo hned nezapíná a voda teče z natlakování, tak 1 dcl.
U studené hned po otočení kohoutku čerpadlo pracuje.
Upravil kutil1 dne 14.03.2017 11:35, před 7 let
GardaGardaČlen
Přidáno před 7 let
Tohle jsem vyresil pridanim automobiloveho rele cca 30A a pres nej spinam teprve cerpadlo. No a na kontakty civky rele jsem pridal elektrolyticky kondik nevim uz ale asi 1000Mf No a pro vypnuti tlakoveho spinace na cerpadle to rele odpadne cca o 0.5 az 0.8 s. To zajisti spolehlive vetsi tlak aby nedochazelo k pulzaci.
Pokud te to bude zajimat namaluji zapojeni.
Miloš
simchasimchaČlen
Přidáno před 7 let
Také si myslím, že by expanzka pomohla. Také by čerpadlo nezapínalo tak často, při každém drobném puštění vody.
milan59milan59Člen
Přidáno před 7 let
Řešení od Garda je dobré, akorát bych u tlakového snímače na čerpadle nastavil menší tlak (pokud to jde), aby nebyl systém zbytečně pod vyšším tlakem.
Nebo pokud máš baterii se spínačem, tak tento spínač zapojit sériově s tlakovým spínačem na čerpadle.
Ahoj Milan :_
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

Garda napsal:

Tohle jsem vyresil pridanim automobiloveho rele cca 30A a pres nej spinam teprve cerpadlo. No a na kontakty civky rele jsem pridal elektrolyticky kondik nevim uz ale asi 1000Mf No a pro vypnuti tlakoveho spinace na cerpadle to rele odpadne cca o 0.5 az 0.8 s. To zajisti spolehlive vetsi tlak aby nedochazelo k pulzaci.
Pokud te to bude zajimat namaluji zapojeni.


Dík, zajímá mne schéma, budu rád, když nakreslíš.

Automatické sloučení 14.03.2017 13:05:

Citovat

simcha napsal:

Také si myslím, že by expanzka pomohla. Také by čerpadlo nezapínalo tak často, při každém drobném puštění vody.

Expanzka by také řešila, nemám moc místa. Kolik dcl vody se dá odpustit z nejmenší expanzky, aniž by se sepnulo čerpadlo?
Upravil kutil1 dne 14.03.2017 13:05, před 7 let
pilinispilinisČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

kutil1 napsal:

Citovat

Garda napsal:

Tohle jsem vyresil pridanim automobiloveho rele cca 30A a pres nej spinam teprve cerpadlo. No a na kontakty civky rele jsem pridal elektrolyticky kondik nevim uz ale asi 1000Mf No a pro vypnuti tlakoveho spinace na cerpadle to rele odpadne cca o 0.5 az 0.8 s. To zajisti spolehlive vetsi tlak aby nedochazelo k pulzaci.
Pokud te to bude zajimat namaluji zapojeni.


Dík, zajímá mne schéma, budu rád, když nakreslíš.

Automatické sloučení 14.03.2017 13:05:

Citovat

simcha napsal:

Také si myslím, že by expanzka pomohla. Také by čerpadlo nezapínalo tak často, při každém drobném puštění vody.

Expanzka by také řešila, nemám moc místa. Kolik dcl vody se dá odpustit z nejmenší expanzky, aniž by se sepnulo čerpadlo?



Ahoj mam skoro to samé auto a čerpadlo jde dobře ale mam expanzku.Honza
Já Honza a Gábina a obytné auto Fiat Dukáto 2,3 96Kw
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj. To nepříjemné pulzování mi začalo dělat čerpadlo, když jsem předělal vodovod karavanu na tlakový system, abych mohl požívat bytové výtokové pákové baterie, protože těch speciálních "karavanových" už jsem měl plné zuby, všechny jsem je vyrval a zahodil. Tlakový spínač 0,4/0,8 bar jsem zařadil do větve za zpětný ventil od čerpadla do rozvodu, předtím jsem z toho tlakového spínače odstranil zpětný ventil s pružinou, protože jsem si vyrobil vlastní zpětný ventil s nulovým průtočným odporem v propustném směru, tj. bez pružiny, která působí proti průtočnému tlaku. Při prvních zkouškách to pulzovalo, byl jsem z toho "na mrtvicu". Pulzování se neobjevilo, nebo v malé míře, když jsem ale pákovou baterii zavíral velice pozvolna. Zjistil jsem, že vedení, které je z převážné části z hadic, tak tyto mohou pružit jakýmsi nafukováním vodou a následným splaskováním, a tím tam vznikají tlakové pulzy od vypínacího až do zapínacího tlaku, než se soustava uklidní, což představovalo i pětkrát po sobě zapnutí a vypnutí po uzavření pákové baterie cvaknutím. Napravil jsem to tak, že jsem do hlavní větve od čerpadla, samozřejmě až za "můj" zpětný ventil, zařadil mnou vyrobenou expanzní nádobu (nerez) 1,5 l, průměr 100, výška 200, s dalším vývodem nad hladinou. Musel jsem si ji vyrobit, taková se koupit nedostane, ale stejně bych si ji udělal. K tomuto vývodu, který je zcela nahoře, jsem připojil hadičkou tlakový ovládací spínač, tzn. že už není v proudu vody, a ten reaguje na tlak vzduchu nad vodní hladinou expanzky. Na druhém vývodu tlak. spínače je hadička a na konci zavzdušňovací ventil (z kola auta s krytkou). A v potrubí se může cukat voda, jak je jí libo, na tlakový spínač a tedy na chod čerpadla to už nemá vliv, tlak vzduchu nad hladinou je vcelku konstantní v rozmezí zapínacího a vypínacího tlaku. Podotýkám, že v nádrži mám ponorku 20 l/min a 1 bar. Bohužel, obrazové dokumenty k mým vynálezům již zde nepublikuji, hlavní důvod je, že je pak nemohu dodatečně upravovat. Je to k vidění jinde na jiných karavanistických stránkách. Čáo, Pepa
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 7 let

Citovat

Doskocil napsal:Bohužel, obrazové dokumenty k mým vynálezům již zde nepublikuji, hlavní důvod je, že je pak nemohu dodatečně upravovat Čáo, Pepa

Josefe můžeš použít fotogalerii. Je to jednoduché. Jde to kdykoliv smazat nebo rozšířit.
Fun
Smile
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, jednodušší to bude asi takto:
http://stemi.rajc...vanu_Dosk/
Čáo, Pepa
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Fun, kutil1, milan59, 1111111111, Garda, simcha, pilinis, Doskocil

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,020,169 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22376 sekund | Průměrně za: 0.22376 (0) sekund | Dotazy: 108 | Použitá paměť: 2.05MB/2MB