Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Anglicky karavan - jakej mate pudorys?: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Anglicky karavan - jakej mate pudorys?

Poslední aktualizace před 7 let
KotaKotaČlen
Přidáno před 7 let
Pokukujeme po anglickem karavanu. Jsme dva dospeli a dve deti (9 a 2). Zatim mame favorita ve verzi s fr.posteli. Skoda, ze v tehle verzi je sprcha spojena s wc. Druha varianta je s rozkladacimi palandami, ale... Tam si nejsem jist pohodlim, horsim rozdelenim a odhlucnenim. Na druhou stranu je pak velka koupelka. Nebo sem videl i velkou postel hned vedle vstupu a koupelnu uprostred, pak byl sprchac taky zvlast. Jak jste vybrali Vy a proc? Jake jsou realne zkusenosti?

Pak bych si dovolil jeste par otazek...
Co to velke okno na pridi, neni problem s odletujicimi kaminky? Pripadna vymena, nektere modely maji okno v kuse, nektere delena...
Angl.karavany nemaji klasicke zaclonky?
Angl.karavany vzdy maji vodu v aquarollu? Vnitrni nadrz(stani na divoko,ve meste) nemaji?
Maji pro splneni stk oranz.pozicky? Prijde mi to jen jako odrazky, nebo se dodelavaji pri dovozu?
Na co anglani trpi, co zkontrolovat pri koupi?

Dekuju prevelice

Automatické sloučení 13.03.2017 12:32:
Ale no tak, pochlubte se !)

Automatické sloučení 13.03.2017 15:20:
Pro někoho dalšího, kdo se chce v interiéru anglánů lépe vyznat sem dám odkaz na web burimexu (nejedná se z mé strany o reklamu, jen se mi líbí, jak je to popsané, případně žádám admina o zásah).
[iframe]https://karavany.burimex.cz/2011/07/01/rozlozeni-interieru-v-anglickych-karavanech/[/iframe]
Děkuji.
:^
Upravil Kota dne 13.03.2017 15:20, před 7 let
K
KitadomČlen
Přidáno před 7 let
Anglána sice nemáme ale volili jsme manželskou postel na pevno v předu, palandy na pevno v zadu a rozkládací sezení uprostřed. Máme 2 děti 4, a 8 a odmítají spát spolu na společné posteli... proto ty palandy, kde mají každý svoje. Stůl u prostřed je super že se u něho dá kdykoliv najíst a není potřeba řešit jestli se složí spaní nebo né.. Nehledě na to že je to další bezva odkládací místo... A v případě že chtějí vzít děti s sebou nějakého kamaráda nebo sestřenici tak tam může v pohodě přespat... Spát n rozloženém sezení jako manželská postel měli jsme tu čest a zlatě když je francouzská postel s matrací v kuse... a skládat a rozkládat sezení na spaní je za nás pěkný vopruz... Se zbytekm neporadím nemám s anglány zkušenost :-(. Jinak co se týče dispozičního uspořádání nejlépe zkusit v kaci co Vám bude vyhovovat... My jsme před koupí měli několik typů karavanů půjčených.... Tj při koupi byly požadavky dosti jasné :-). Šťastnou ruku při výběru...
fidofidoČlen
Přidáno před 7 let
My jsme dost náročně sháněli rozložení vpředu sezení, francouzká postel a oddělená sprcha. Byl to boj, ale máme ho. Na pár otázek ti odpovim. Záclonky máme v tkz. ložnici, ale vpředu nejsou, nicméně jsou tam kolejničky, takže se dají doplnit. Angláni jsou stavěný na připojení na vodu z venku (Aquaroll, kanystr atd.), ale nádrže samozřejmě jdou dodělat. To mě bude čekat, vnitřní nádrž na vodu, plněná zvenku z aquarollu nebo hadicí. Dále odpadní nádrž u nápravy. Co se týká osvětlení, je jediný zádrhel u zadních světel, kde je mlhovka na pravé straně. Ideálně, když jdou světla mezi sebou prohodit, ale neměly by mít v sobě trojúhelníky, protože pak jsou vzhůru nohama. Slušný prodejce to má už vyřešené včetně přihlášení. Jen je dobré zkontrolovat, zda ty trojúhelníky nejsou obráceně, pak by mohli být problémy s STK. Prodejce má známí a tak mu to projde, jenže když pak jedeš na technickou sám budeš mít problém. Při nákupu samozřejmě zkontrolovat všechny spotřebiče a doplňky na všechny druhy pohonu. Pak vlhkost a podvozek. Chce to tu chvíli brouzdat, rad je tu hodně. Anglán je nejlepší výbava a dobré provedení. !)

Automatické sloučení 13.03.2017 18:08:
My jsme dost náročně sháněli rozložení vpředu sezení, francouzká postel a oddělená sprcha. Byl to boj, ale máme ho. Na pár otázek ti odpovim. Záclonky máme v tkz. ložnici, ale vpředu nejsou, nicméně jsou tam kolejničky, takže se dají doplnit. Angláni jsou stavěný na připojení na vodu z venku (Aquaroll, kanystr atd.), ale nádrže samozřejmě jdou dodělat. To mě bude čekat, vnitřní nádrž na vodu, plněná zvenku z aquarollu nebo hadicí. Dále odpadní nádrž u nápravy. Co se týká osvětlení, je jediný zádrhel u zadních světel, kde je mlhovka na pravé straně. Ideálně, když jdou světla mezi sebou prohodit, ale neměly by mít v sobě trojúhelníky, protože pak jsou vzhůru nohama. Slušný prodejce to má už vyřešené včetně přihlášení. Jen je dobré zkontrolovat, zda ty trojúhelníky nejsou obráceně, pak by mohli být problémy s STK. Prodejce má známí a tak mu to projde, jenže když pak jedeš na technickou sám budeš mít problém. Při nákupu samozřejmě zkontrolovat všechny spotřebiče a doplňky na všechny druhy pohonu. Pak vlhkost a podvozek. Chce to tu chvíli brouzdat, rad je tu hodně. Anglán je nejlepší výbava a dobré provedení. !)
Fido&Fidorka
fido Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
KotaKotaČlen
Přidáno před 7 let
Kitadom díky za zprávu. Vaše uspořádání jsem taky viděl, nevím jestli se dělá v anglické verzi, ale obdoba tam asi bude. To nerozdělávání ležení je fajn, je fajn, že nemusíte stěhovat peřiny atd. Ale sednete si ke stolu ve čtyřech dospělých? Na výstavě jsem teď tyhle sezení uprostřed okukoval a vždy byl pod oknem nějaký tunel. Jako dospělý bych se tam blbě rovnal. U dětí je to asi jedno. Druhá věc, že je těžší, resp. váhou takový karavan bude kolem 1500kg? My potřebujeme něco kolem 1300kg, ideálně.

fido taky díky, Vaší variantu jsem ani neviděl. Jak je na tom s váhou? Tohel osvětlení mě ani nenapadlo, na to mrknu. Tam, kde jste kupovali, vozí anglány? Můžeš mi prosím hodit do zprávy odkaz?
Díky.
K
KitadomČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Kota napsal:

Kitadom díky za zprávu. Vaše uspořádání jsem taky viděl, nevím jestli se dělá v anglické verzi, ale obdoba tam asi bude. To nerozdělávání ležení je fajn, je fajn, že nemusíte stěhovat peřiny atd. Ale sednete si ke stolu ve čtyřech dospělých? Na výstavě jsem teď tyhle sezení uprostřed okukoval a vždy byl pod oknem nějaký tunel. Jako dospělý bych se tam blbě rovnal. U dětí je to asi jedno. Druhá věc, že je těžší, resp. váhou takový karavan bude kolem 1500kg? My potřebujeme něco kolem 1300kg, ideálně.

fido taky díky, Vaší variantu jsem ani neviděl. Jak je na tom s váhou? Tohel osvětlení mě ani nenapadlo, na to mrknu. Tam, kde jste kupovali, vozí anglány? Můžeš mi prosím hodit do zprávy odkaz?
Díky.


U toho našeho nevím e 4 dospělích sjemsedat nezkoušeli ale sezení s dětmi určitě v pohodě a řekla bych že dospělí také... Váhově pohotovostní 1150 celková 1500,-Kg s tím že při přepisu bylo možné nechat to zapsat na 1300 ale to jsme nakonec nechtěli... Máme Hymer Erbia swing 525TK něco jako toto http://www.karava...ndylcd-tv. Po výstavách také stále ješě jezdíme rádi kouknem kde co nového a řekla bych že ty novějsí karavany jsou na tohleto malé.. Ono ten hymer má tohle středové sezení jedno z těch větších... Jaký tunel pod oknem myslíte nevím... Nad hlavvou u kona jsou skříňky ale při 178cm nám to nedělá žádný problém :-). Máme rádi víc prostoru a řekla bych že u karavanů je to jako u stanů potřebuješ stan pro 2 tak si kup pro tři jinak se tam i se zavzadli nevejdeš... :-). Tj sice jsme jen 4 ale místo rozhodně využijem.... a dost často vyrazíme v 5........ Šťastnou ruku při výběru... Svého času s nám taky líbil anglán, něco na toto uspořádání https://karavany....nger-5506/ ten co se nám líbil byl teda starší a lacinější ale uspořádání stejné... :-).
Ale nakonec vyhlrál ten co máme... Nechtěla jsem dveře do silnice, a prodejce je na nás dost z ruky... Šťastnou ruku při výběru...
zuzi777azuzi777aČlen
Přidáno před 7 let
Máme váhu 1600. Vzadu francouzskou postel, vedle koupelna s WC, uprostřed je malé sezení naproti kuchyň. Malé sezení jde přestavět na postel a palandu nad ní. Vepředu velké sezení. Chtěli jsme tohle kvůli možnosti mít neustále rozložené sezení a přitom připravené spani. Pokud jedeme jen ve čtyřech. Obvykle nás ale jezdí plný počet (6) a stejne rozkládáme i velké sezení. Jediné co mi nevyhovuje na 100% je WC spojené s koupelnou. Pokud budeme jednou ( v hlubokém důchodu až nebudeme v obležení dětmi :) ) měnit za menší karavan, chtěla bych wc mít sólo.
Zuzka , Honza , Honzík : 53+57+ 12.
====
Až nám bude těžko , zakloníme hlavu a koukneme se na nebe...uvidíme tam sice úplný hoxxo, ale otevřeme si dýchací cesty a budeme mít víc kyslíku ! :-)
TomicekTomicekČlen
Přidáno před 7 let
Muj nazor je ze zadny anglican neni vhodny pro rodinu 2+2 pokud nechces vecer neco rozkladat a skladat. Mame reseni, v cele sezeni pro 4 (lze rozlozit) uprostred kuchyn naproti koupelna a na konci s letiste s palandou. Dole se 3 vyspime a 1 dite na palande. Zadne rozkladani, vecer se loznice zavre a rodice muzou sedet a "nerusit" deti. Jen nas nazor, kazdemu vyhovuje neco jineho.
krakenkrakenČlen
Přidáno před 7 let
My jsme také karavan kvůli rozkládání sezení vyměnili za palandy, sezení, velká postel. Navíc jsme trvali na oddělené sprše a velké lednici.
Žádný anglán se do našeho výběru bohužel nevešel.
zuzi777azuzi777aČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Tomicek napsal:

Muj nazor je ze zadny anglican neni vhodny pro rodinu 2+2 pokud nechces vecer neco rozkladat a skladat. Mame reseni, v cele sezeni pro 4 (lze rozlozit) uprostred kuchyn naproti koupelna a na konci s letiste s palandou. Dole se 3 vyspime a 1 dite na palande. Zadne rozkladani, vecer se loznice zavre a rodice muzou sedet a "nerusit" deti. Jen nas nazor, kazdemu vyhovuje neco jineho.


Pokud necháme palandy ( boční sezení) rozložené, nemusíme nic dalšího rozkládat. Palandy se dají zatáhnout závěsem, takže děti mohou spát i když si posedíme uvnitř na sedačce. Ve čtyřech je to paráda. Rozkládat musíme akorát když nás jede 6 nebo nebo když bereme mojí 83 letou máti, které přenecháváme pro soukromí ložnici. Dlouho jsme vybírali, ale tohle byla jediná kombinace, na kterou jsme kývli. Kompromisy děláme, ale je fakt, že výbava Angličana je bonus oproti kontinentálnímu karavanu, které jsme prolezli před koupí toho našeho "nej". :)
Zuzka , Honza , Honzík : 53+57+ 12.
====
Až nám bude těžko , zakloníme hlavu a koukneme se na nebe...uvidíme tam sice úplný hoxxo, ale otevřeme si dýchací cesty a budeme mít víc kyslíku ! :-)
KotaKotaČlen
Přidáno před 7 let
Tak nikdy víc než ve čtyřech nepojede(s manželkou tajně doufáme, že se počet bude spíš snižovat :-) ), na to nemáme auto. V 5 lidech na delší cestu je to za trest. Možnost nerozkládat beru samozřejmě jako výhodu, ale... Angličan se mi zalíbil tou výbavou a bojlerem. Chceme jezdit na divoko. Na rozkládací palandy v anglánovi jsem koukal, ale přijde mi to malé a nahoře je to jak v rakvi, ne? Výhoda téhle verze je ta velká koupelna. My chceme mít fr.postel pro děti, večer se zatáhne a maj svou část karavanu a my můžeme sedět. Rozložením sezeni je rozdíl proti kontinentálnímu v tom (aspoň já to tak mám), že nespím na stolku (ve dva roky starém weinsbergu neskutečně vrzal, nakláněl se), ale vytáhnu si pevný rošt. Takže spaní očekávám trochu komfortnější. Rozložení sezení beru jako daň za potřebný menší prostor, tudíž i váhu. Váhově se chceme vejít do 1300kg, pak já už musím dělat papíry a moji rodiče (dělíme se) by musel mít jiného tahouna.

Automatické sloučení 19.03.2017 19:01:
Požádal bych ještě o radu zkušenější, jaké jsou možnosti karavanu...
Francouzská postel a max.váha do 1300kg.
V těch anglických jsem nenašel žádného, mimo sprite alpine4. U evropských se nám líbí hobby460, ale ten už je 1350kg a snížením doložnosti se prý při prvním přihlášení hmotnost snížit nedá. Jsou vůbec nějaké další možné varianty? Díky!
Upravil Kota dne 19.03.2017 19:01, před 7 let
K
KitadomČlen
Přidáno před 7 let
Co třeba :
http://www.karava...lent-mover
http://www.karava...kyza-klima
http://www.karava...ne-palanda
http://www.karava...per-460-ts
Koukněte do 1300kg s francouzskou postelí jich tam není málo... určitě najdete i jiné... tohle je jen na mátkou... různo značky různé tipy...
KotaKotaČlen
Přidáno před 7 let
Kitadom díky, tohohle prodejce jsem si vůbec nevšiml. Dle stránek vypadá dobře, máš osobní zkušenost?
nozkanozkaČlen
Přidáno před 7 let
Koukni třeba na tenhle:
https://www.faceb...0089781863
Petr 51!y + Jana 51
Dethleffs Eighty 515 DB + MB E-Klasse 350
K
KitadomČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Kota napsal:

Kitadom díky, tohohle prodejce jsem si vůbec nevšiml. Dle stránek vypadá dobře, máš osobní zkušenost?

Ahoj máš SZ.
KotaKotaČlen
Přidáno před 7 let
nozka, díky. Na ten jsme byli mrknout, ale pro nás je malej.

Zatím jsem ženu nějak tím angličanem nepřesvědčil, zkusíme ještě hledat nějaký vhodný typ (velikostně, stářím a částkou).
A proto jsme se jeli podívat na hobby karavany. Ty se nám taky líbí...
Co se týká nábytku, tak je vidět, že je to fakt ze dřeva. Co mě překvapilo, tak hobbíci nemají z výroby baterii na osvětlení,čerpadlo a wc. Pokud má přívěs mover, tak se to prý dá napojit na baterii moveru, ale není to nejlepší řešení, protože mover prý hodně žere. Je lepší osadit další baterii. To mě trochu zklamalo, čekal jsem to jako standard... Že si člověk během cesty nezajde ani na záchod... Ale úložného prostoru má hobbík opravdu hodně. Největší slabinu proti anglánovi má v tom ohřevu vody, jak tohle nejčastěji řešíte? Elektrocentrálou?

Omlouvám se adminovi, trochu se mi to vlákno začíná motat... Ale těch otázek pro začátečníka je hrozně moc.
Díky :_

Automatické sloučení 27.03.2017 09:12:
Kitadom díky!
Upravil Kota dne 27.03.2017 08:12, před 7 let
K
KitadomČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Kota napsal:

nozka, díky. Na ten jsme byli mrknout, ale pro nás je malej.

Zatím jsem ženu nějak tím angličanem nepřesvědčil, zkusíme ještě hledat nějaký vhodný typ (velikostně, stářím a částkou).
A proto jsme se jeli podívat na hobby karavany. Ty se nám taky líbí...
Co se týká nábytku, tak je vidět, že je to fakt ze dřeva. Co mě překvapilo, tak hobbíci nemají z výroby baterii na osvětlení,čerpadlo a wc. Pokud má přívěs mover, tak se to prý dá napojit na baterii moveru, ale není to nejlepší řešení, protože mover prý hodně žere. Je lepší osadit další baterii. To mě trochu zklamalo, čekal jsem to jako standard... Že si člověk během cesty nezajde ani na záchod... Ale úložného prostoru má hobbík opravdu hodně. Největší slabinu proti anglánovi má v tom ohřevu vody, jak tohle nejčastěji řešíte? Elektrocentrálou?

Omlouvám se adminovi, trochu se mi to vlákno začíná motat... Ale těch otázek pro začátečníka je hrozně moc.
Díky :_

Automatické sloučení 27.03.2017 09:12:
Kitadom díky!



Ahoj,
pokud máš karavan napojen na auto tak karavan funguje na baterii auta - osvětlení(jen vybrané) wc atd... Pokud nejedeš a jsi v kempu píchneš se na elektřinu a funguejš taky normálně... A pokud ccheš jezdit na divoko tak nezbývá než přidat solar a baterii... Na ořev vody mají karavany většinou bojler na plyn... myslím... v tom se úplně nevyznám teplou vodu v karavanu nemáme a ni nechybí... :-)
Pohodový den... a vybírání zdar... to je informací co? Je to fičák.. taky si to pamatuji... A jsem fakt vděčná že jsme si spoustu věcí vyřešili tím že jsme měli karavan několikrát půjčený než jsme si koupili ten svůj.. Někdo říká vyhozené peníze... já říkám že za ty zkušenosti co nám to dalo tak né... :-) Ale to už je každého věc... Já třeba když něco koupím tak nenám na to abych to za rok měnila že mě to nevyhovuje... což někomu problém nedělá... :-)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Kota, Kitadom, fido, zuzi777a, Tomicek, kraken, nozka

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,048,257 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22601 sekund | Průměrně za: 0.22601 (0) sekund | Dotazy: 115 | Použitá paměť: 2.11MB/2MB