Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Navigace: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Navigace

Poslední aktualizace před 7 let
V
vichrzhorNováček
Přidáno před 7 let
Jakou používáte navigaci do auta? Osvědčila se vám navigace pro "náklaďáky"? My zatím jezdíme s klasickou mapou a nedám na ni dopustit, ale prý když usnu, tak bloudíme :-).
Děkuju.
mafi8mafi8Člen
Přidáno před 7 let
Koupil jsem si Sygic a je to jedna z nejlepších navigací pro android vůbec. V plné verzi má plno vychytávek, jako HUD, záznam trasy a další. Mohu jen doporučit.
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

mafi8 napsal:

Koupil jsem si Sygic a je to jedna z nejlepších navigací pro android vůbec. V plné verzi má plno vychytávek, jako HUD, záznam trasy a další. Mohu jen doporučit.


Mám Sygis už asi 5let, také v plné verzi a mohu jen potvrdit výše uvedené.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
V
vichrzhorNováček
Přidáno před 7 let
Díky moc, to vypadá dobře, ale... já se asi vyjádřila špatně. Raději bychom chtěli "klasickou" navigaci, jako ten přístroj - Garmin, Mio, TomTom... Nemáme "chytrý" telefony a v tlačítkovým by to ani nebylo vidět, pokud by se to tam vůbec podařilo nahrát :-). Tak poprosím a rozšířím otázku na přístroj-navigaci. Moc děkuji.
PabloGSPabloGSČlen
Přidáno před 7 let
MajliMajliČlen
Přidáno před 7 let
Mám tuto a zatím mě nikde neposlala do polí :D

https://gps-navig...e/#section
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let
Já nedám dopustit na TomToma už mám třetí a spokojenost. :^
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
misusmisusČlen
Přidáno před 7 let
Poridte si ,,chytry" tel na google obchodu je plno vybornych navigaci zdarma plus placene, navic pristroj mate porad u sebe,hodi se treba na prochazce,nebo ve meste pri hledani obchodu,adresy atd.
Cena bude stejna a vyuziti mnohonasobne vetsi.
PeropPeropČlen
Přidáno před 7 let
Já jsem vyzkoušel hodně druhů, i doporučovaných zde. Zjistil jsem ale,že mám problém s připojením na drůžice,poněvadž mám vyhřívané čelní sklo a přes to není příjem. Potřeboval bych nějakou s možností připojení venkovní antény. V obchodě mi neporadili. děkuji.
cestovatel ze Šumavy;y
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Perop napsal:

Já jsem vyzkoušel hodně druhů, i doporučovaných zde. Zjistil jsem ale,že mám problém s připojením na drůžice,poněvadž mám vyhřívané čelní sklo a přes to není příjem. Potřeboval bych nějakou s možností připojení venkovní antény. V obchodě mi neporadili. děkuji.


Ahoj,
vyhřívaným sklem to určitě není.
Ty družice posílají signál z různých pozic, takže rádiová vlna neprochází pouze vyhřívaným předním sklem, ale přichází z boku, zezadu atd..
I obyčejný telefon přijímá GPS signál pohozen kdekoliv na podlaze vozu a maximálně dojde ke zkreslení přesnosti.
4.114683,118.628756
karlosVWkarlosVWČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

sipadan napsal:

Citovat

Perop napsal:

Já jsem vyzkoušel hodně druhů, i doporučovaných zde. Zjistil jsem ale,že mám problém s připojením na drůžice,poněvadž mám vyhřívané čelní sklo a přes to není příjem. Potřeboval bych nějakou s možností připojení venkovní antény. V obchodě mi neporadili. děkuji.


Ahoj,
vyhřívaným sklem to určitě není.
Ty družice posílají signál z různých pozic, takže rádiová vlna neprochází pouze vyhřívaným předním sklem, ale přichází z boku, zezadu atd..
I obyčejný telefon přijímá GPS signál pohozen kdekoliv na podlaze vozu a maximálně dojde ke zkreslení přesnosti.


No a já bych zase řekl,že vyhřívané okno poměrně zásadně ovlivňuje příjem GPS signálu....odzkoušeno Xkrát při instalacích.
1970 + 1977 + 2002
Fiat Ducato EuraMobil PRS695SB
nějaké ty fotky https://karlosvw.rajce.idnes.cz/
SOUNDSHOP.CZ vše pro car hifi & car multimedia
ufonCZufonCZČlen
Přidáno před 7 let
V závislosti na vozidle vyhřívané sklo má zásadní dopad na kvalitu signálu, starší měla jenom taková ta viditelná vlákna ve skle, novější auta mají po celém skle metalickou průhlednou folii. Kdo tvrdí že to nemá vlyv, tak popíra fyzikální zákony... může si vzít spektrák a jít si to oměřit...

Pokud je kvalitnější navigace, mobil a dobrý výhled na družice tak to jde i za sklem, když je pod mrakem atd. je to horší až špatné. Proto mají tato auta většínou doporučení objednat navigaci od výrobce kde je anténa externě + možnost objednat v kombinaci se sklem zesilovač na mobil GSM (někde i GPS) před radící pákou, když tam pak položíš telefon, používá signál z externí antény.

Dodatečně půjde asi zesilovač nebo externí anténu docela špatně domontovat, popravdě vše kolem signálů, odrázů atd. v takoé "kleci" jako auto je docela duchařina... to bude i důvod proč to kromě výrobce moc firem nedělá, nelze asi udělat úplně obecné řešení na všechna auta, nemluvě o obtížné mechanické montážia přechodech ven) Nové navigace už často stejně nemají vstup na externí anténu.
Zatím jsem, ale vyhřívaní tohoto typu v obytném aute (Fiat, Ford) neviděl, jenom osobním.

Já řešil v obytce navigaci spolu s kamerou a přehrávačem zařízením Zenec, není to levné ale funguje (nemám vyhřívané sklo).
V osobním mám právě to metlické vyhřívaní a proto jsem tam objednal navigaci original od výrobce + zesilovač signálu GSM...
Vlado + Ivča s Kubíkem a Martínkem po světě v Hymer BMC 680
PeropPeropČlen
Přidáno před 7 let
Přesně tak to je poněvadž v druhém autě bez vyhřívaného skla jde perfektně okamžitě a u tohoto nejde. Sice po delší době naskočí, ale jak se zatáhne a nebo ve městě je konec a tam to nejvíce potřebuji. Ai před 20 lety jsem měl navigaci s možností připojení externí antény.kterou jsem prostrčil mezi dveřmi a dal na střech a nebyl problém. Nyní je asi již nedělají. Proto si myslím,jestli by nebylo řešení koupit originální navigaci např. VW nebo Škoda která se zabuduje a má i rádio a tudíž asi musí mít možnost připojení antény,která je asi společná jak pro rádio i GPS, ale nevím jestli to tak je. předem děkuji za osvětlení. P.
cestovatel ze Šumavy;y
karlosVWkarlosVWČlen
Přidáno před 7 let
možná jsi to někde psal...ale.. o jaké auto se jedná? Řešení jsou...bohužel skoro nejdůležutější je částka kterou jsi ochotný investovat..
Když budeš chtít konzultaci tak kdyžtak napiš na info@ahcl.cz
1970 + 1977 + 2002
Fiat Ducato EuraMobil PRS695SB
nějaké ty fotky https://karlosvw.rajce.idnes.cz/
SOUNDSHOP.CZ vše pro car hifi & car multimedia
D
dejmekČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj udělal jsem držák na tablet a pořádně viditelná navigace která nezasahuje do výhledu.

Automatické sloučení 14.03.2017 16:26:
přidávám foto

Automatické sloučení 14.03.2017 16:32:
pokus přidat foto
Upravil dejmek dne 14.03.2017 17:32, před 7 let
dejmek Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
PabloGSPabloGSČlen
Přidáno před 7 let
Předpokládám, že ten airbag před tabletem není funkční, pokud ano, tak bych v tom teda nechtěl jezdit.
G
gutČlen
Přidáno před 7 let
Naše řešení je koupit chytrý telefon třeba od Huawei bez simky takže se z něj nevolá.

Nechat nainstalovat navigaci Sigic , offline překladač čeština ,němčina,angličtina , počasí Aladin , a ještě na něj fotíme.

A nahráváme si http://kesky.cz/z...eocaching/

Aktualizace nahráváme přes Wifi.

Zatím nám toto řešení vyhovuje.

Gut
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
Chtěl bych se zeptat, jaké jsou zkušenosti s navigacemi určenými pro obytné vozy, kde se zadávají rozměry vozu.
Zda to funguje, zkrátka výhody a nevýhody a také jestli mají mapy více POI užitečných pro cestování.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

ufonCZ napsal:

V závislosti na vozidle vyhřívané sklo má zásadní dopad na kvalitu signálu, starší měla jenom taková ta viditelná vlákna ve skle, novější auta mají po celém skle metalickou průhlednou folii. Kdo tvrdí že to nemá vlyv, tak popíra fyzikální zákony... může si vzít spektrák a jít si to oměřit...


Ahoj,
nepopírám fyzikální zákony a naopak je i ctím.
Jsem i kamarád s rádiovými vlnami.
Sklem prochází vlny relativně dobře narozdíl od kovu a frekvence GPS se velmi dobře i odráží.
Vyhřívané sklo v Peropově vozu (avatar) nevypadá na super moderní a klasické vyhřívané ruší minimálně.
Ovšem ani u těch supermoderních nevidím problém pokud má ta "krabička" alespoň nějakou vestavěnou anténu.
Jak jsem již napsal, signál nepřichází jen ze směru čelního okna.
Většinou stačí umístit do boku a ne do středu palubní desky a musí to běžet.

Mám tedy na mysli, že roli hraje vždy anténa a potažmo i umístění GPS.

Pokud má GPS anténu (né drát), tak běží snad úplně všude obzvlášť v obytňáku, který je všude prosklený.

Anténa na střechu je samozřejmě bezkonkurenčně nejlepší.
:_
4.114683,118.628756
YettiYettiČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

sipadan napsal:

...... Anténa na střechu je samozřejmě bezkonkurenčně nejlepší.
:_


Ahoj,
mám Sygic na tabletu a signál v obytce velmi špatný. Koupeno cca před 3 roky a první rok používání spokojenost. Pak jsem ji spíše nepoužíval a po několika aktualizací jsem ji chtěl nyní zprovoznit na delší dovču mimo ČR a signál nechytnu. Jakou anténou se dá vylepšit signál gps? Případně jestli neexistuje nějakej zesilovač nebo nějaká jiná varianta. Je to docela aktuální a nyní jsem díky tomu prakticky bez navigace .... a tyhle věci mě fakt nebaví a nerozumím jim a studovat je opravdu nechci. Za případnou radu děkuju :)
Yetti
Upravil Yetti dne 26.06.2017 07:27, před 7 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,713,228 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25354 sekund | Průměrně za: 0.25354 (0) sekund | Dotazy: 149 | Použitá paměť: 2.37MB/2MB